Dekarbonizacija na japanski način: Subaru, Toyota

poruka: 5
|
čitano: 5.150
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Dekarbonizacija na japanski način: Subaru, Toyota ".
12 godina
offline
Dekarbonizacija na japanski način: Subaru, Toyota

Nije tekući vodik.

 
0 0 hvala 0
11 godina
suspendiran
offline
Re: Dekarbonizacija na japanski način: Subaru, Toy
Izvrsna strategija i, kao i dosad, ostajem na japanskim automobilima. Naravno da su Japanci prvi shvatili da od potpune elektrifikacije vozila dugorocno nece biti ono sto se ocekuje i da su motori s unutrasnjim izgaranjem, ali eko-gorivom buducnost.
 
3 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Dekarbonizacija na japanski način: Subaru, Toyota

Tvz. e-goriva nisu nimalo ekološka, a još manje znače dekarbonizaciju bilo čega. Prevedeno na pučki jazik to pretakanje iz šupljeg u prazno ima i stručni naziv: 'greenwashing' ilitiga obično prodavanje magle.

You are like Michael Jordan of being a son of a bitch!
Poruka je uređivana zadnji put čet 30.5.2024 12:58 (memulica).
Moj PC  
3 0 hvala 1
8 godina
offline
Re: Dekarbonizacija na japanski način: Subaru, Toy
Great Scott! kaže...
Izvrsna strategija i, kao i dosad, ostajem na japanskim automobilima. Naravno da su Japanci prvi shvatili da od potpune elektrifikacije vozila dugorocno nece biti ono sto se ocekuje i da su motori s unutrasnjim izgaranjem, ali eko-gorivom buducnost.

 Mene zanima koja su to eko-goriva. Ako su bazirana na preradi biomase, onda nemaju apsolutno nikakve šanse; potrebne površine obradivog zemljišta za tu svrhu su veće nego sva kopnena masa planeta zajedno. A još nismo došli do toga da bi preostalih 7 milijardi ljudi htjelo isti standard života kao Sjeverna Amerika i Europa

Ja rekoh
16 godina
protjeran
offline
Dekarbonizacija na japanski način: Subaru, Toyota

Ma nisu to nikakva eko goriva, već su samo (vrlo lukavo) preimenovali sintetička goriva u e-goriva. Tehnologija izumljena prije 111 godina u Njemačkoj.

 

Uglavnom koristi se ugljen/plin/biomasa/vodik u vrlo energetski zahtjevnom procesu, a koji usput proizvodi i Svetu Molekulu.

 

Jedan od najpoznatijih je Sasol:

 

https://www.sasol.com/media-centre/media-releases/sasol-produces-15-billion-barrels-synthetic-fuel-coal-fifty-years

Sasol has produced almost 1,5 billion barrels of synthetic fuel from about 800 million tonnes of coal since the first sample of synthetic oil from coal was produced fifty years ago at its Sasolburg plant near Johannesburg in South Africa

You are like Michael Jordan of being a son of a bitch!
Poruka je uređivana zadnji put čet 30.5.2024 16:04 (memulica).
Moj PC  
1 0 hvala 1
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice