Kada ce zavrsiti ovaj mining craze?

poruka: 22
|
čitano: 7.239
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Kada ce zavrsiti ovaj mining craze?

Cujem da je vec poprilicno gotovo, ali mene to brine zbog cijena grafi.

Zelim si napravit komp s budetom oko <1000$. Ali cijene grafi su nevjerovatno visoke

Prije 9 mjeseci sam gledo gtx 1060 Xgb za 2100kn sada ta ista kartica dode 3200+.

Ja mislim das se kod nas cijene nece ni spustit, taj mining spree je nasim prodavacima doso ko budali samar.

 

Ako znate neki ducan s povoljnim komponentama u HR ili EU molim vas recite.

 

P.S. Ako negdje fale slova, jebi ga koristim tipkovnicu s ACCU-typom 

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
 
0 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Kada ce zavrsiti ovaj mining craze?
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa kaže...

Cujem da je vec poprilicno gotovo

 To se ti tješiš ili nadaš? Jer daleko je od gotovog.

9 godina
offline
Re: Kada ce zavrsiti ovaj mining craze?
Kolko ja vidim cijene se nebudu vracale na staro jos sigurno par mjeseci.a i cijene rama i vrama rastu.jedino kaj nama ide na ruku su procevi.nikad vise odabira za normalnu cijenu
Believe Those Who Are Seeking the Truth doubt Those Who Find It!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Kada ce zavrsiti ovaj mining craze?

Za koje 3 godine ce to sve biti vraceno u normalu

Moj PC  
0 0 hvala 0
Re: Kada ce zavrsiti ovaj mining craze?

Ko ziv ko mrtav do tada

14 godina
offline
Kada ce zavrsiti ovaj mining craze?

Istina, al isplati se cekat, manje ces ulozit u racunalo a dobit ces 20% bolje racunalo sigurno

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Kada ce zavrsiti ovaj mining craze?

Cijene nisu normlane ja sam uzeo kad je izasla r9 270x za 130e gledam na njemackom ebayu kosta rabljena 130e wtf?

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
8 godina
protjeran
offline
Re: Kada ce zavrsiti ovaj mining craze?

Pa mineri... pokupuju na izlasku hrpu kartica i za 1-2 godine prodaju je po istoj cijenu...

14 godina
offline
Re: Kada ce zavrsiti ovaj mining craze?

Ma sve ok al nije normalno realno kartica stara 3 godine nesmije kostati isto kao i nova.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kada ce zavrsiti ovaj mining craze?
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa kaže...

Cujem da je vec poprilicno gotovo, ali mene to brine zbog cijena grafi.

Zelim si napravit komp s budetom oko <1000$. Ali cijene grafi su nevjerovatno visoke

Prije 9 mjeseci sam gledo gtx 1060 Xgb za 2100kn sada ta ista kartica dode 3200+.

Ja mislim das se kod nas cijene nece ni spustit, taj mining spree je nasim prodavacima doso ko budali samar.

 

Ako znate neki ducan s povoljnim komponentama u HR ili EU molim vas recite.

 

P.S. Ako negdje fale slova, jebi ga koristim tipkovnicu s ACCU-typom 

 Evo cijene koje su čak i jeftinije neg kad je izašla 1060 odnosno prije mining booma

 

https://www.svijet-medija.hr/art/graficka-kartica-inno3d-ichill-geforce-gtx-1060-6gb-compact-2-n1060-6ddn-n5gm/82498

https://www.svijet-medija.hr/art/graficka-kartica-inno3d-ichill-geforce-gtx-1060-3gb-compact-2-n1060-6ddn-l5gm/82219

6 godina
neaktivan
offline
Re: Kada ce zavrsiti ovaj mining craze?
_mark0_69 kaže...
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa kaže...

Cujem da je vec poprilicno gotovo

 To se ti tješiš ili nadaš? Jer daleko je od gotovog.

Istina, dok god će državne bande upropaštavati vrijednost novca kroz socijalističke programe i hiper-regulaciju svega, to će popularnost decentraliziranh rješenja poput Bitcoina rasti.

 

Znači zauvijek.

16 godina
offline
Kada ce zavrsiti ovaj mining craze?

Ne tak brzo, ili ovaj najnoviji val "možda eventualno uskoro i prestane tamo negdje 2023 godine".

 

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put čet 29.4.2021 22:32 (rambox).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Kada ce zavrsiti ovaj mining craze?
Realno, sve se savršeno složilo za napumpavanje cijena... Kripto se vratio u igru, pandemija i smanjenje proizvodnih kapaciteta, povećanje same potražnje zbog rada od doma i osiguravanja normalnih uvjeta... Praktički sve što je izašlo u zadnje vrijeme je imalo "paper launch", a tu je iskreno, najviše profitirao Intel, jer što god da izbaci sam proizvodi i može prodati jer ni procesora nema... Ja sam RTX 2060 uzeo za 2900kn i to jedan od boljih modela, sada se najbezveznija prodaje za 3000+ i to je jako povoljna cijena.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Kada ce zavrsiti ovaj mining craze?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Kada ce zavrsiti ovaj mining craze?

Kad alternativni sustavi konsenzusa maturiraju i/ili kada se dogodi napad koji će dovoljan broj ljudi natjerati na paniku i time pokrenuti sell off

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kada ce zavrsiti ovaj mining craze?
Gremlin144 kaže...

Za koje 3 godine ce to sve biti vraceno u normalu

 How wrong were you! :D

Pretpostavka je majka svih zajeba. || To do list....go to Pamplona and run in front of bulls!!
3 godine
neaktivan
offline
Kada ce zavrsiti ovaj mining craze?

Ima li naznaka kada bi ovo ludilo sa cenama grafičkih trebalo prestati?

Kina uvodi embargo na kripto-valute sve se čini...

 
0 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Kada ce zavrsiti ovaj mining craze?

To se i ja pitam, kupujem računalo iduće godine, tj. kada malo DDR5 već bude u prodaji i ne planiram dati vise od 4000 kn na RTX 3060 Ti... jer više sama gpu niti ne vrijedi ako usporedimo realno performance na prijasnje godine i ako ignoriramo mining...

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Kada ce zavrsiti ovaj mining craze?
Xrt kaže...

To se i ja pitam, kupujem računalo iduće godine, tj. kada malo DDR5 već bude u prodaji i ne planiram dati vise od 4000 kn na RTX 3060 Ti... jer više sama gpu niti ne vrijedi ako usporedimo realno performance na prijasnje godine i ako ignoriramo mining...

 Jedino kako se danas može doći do grafike je u gotovim konfiguracijama, pa ako budeš kupovao cijelo računalo, možda budeš imao sreće.

Live long and prosper.
16 godina
offline
Re: Kada ce zavrsiti ovaj mining craze?
Xrt kaže...

To se i ja pitam, kupujem računalo iduće godine, tj. kada malo DDR5 već bude u prodaji i ne planiram dati vise od 4000 kn na RTX 3060 Ti... jer više sama gpu niti ne vrijedi ako usporedimo realno performance na prijasnje godine i ako ignoriramo mining...

 iduće godine izlazi nova generacija GPU-a pa ti ova i neće bit relevantna

[url=https://valid.x86.fr/2kezbs][img]https://valid.x86.fr/cache/banner/2kezbs-6.png[/img][/url]
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice