HD 7850 Club

poruka: 2.299
|
čitano: 296.428
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: HD 7850 Club

Oprosti ali ispade stvarno da si debil kažeš da si apsolutno siguran da je do drivera, ipak je do tebe.Ne možeš kriviti drivere i Amd ako su ti nakon instalacije ponudili da resetiras komp, a ti to nisi učinio nego si zanemario i nastavio sa svojim poslom.

15 godina
offline
Re: HD 7850 Club
Ma nemoj? Instalacija drivera koju ja nisam htio je znaci do mene?
14 godina
offline
Re: HD 7850 Club
Mitch kaže...
Ma nemoj? Instalacija drivera koju ja nisam htio je znaci do mene?

 pa automatski si ostavio zasto to je po meni debilizam kakvog nema

15 godina
offline
Re: HD 7850 Club
dreadmoore kaže...
Mitch kaže...
Ma nemoj? Instalacija drivera koju ja nisam htio je znaci do mene?

 pa automatski si ostavio zasto to je po meni debilizam kakvog nema

 Ne nisam....što bih trebao ugasit Update radi jednog drivera?!

 

 

Uostalom, ovdje je riječ o bugu koji disablea fanove odnosno pali ULPS na grafama koje nisu CF niti mobile...

 

 

Dakle da mi se nije upalio ULPS...ne bi do ničega od ovog došlo tako da je AMD u potpunosti kriv.

Poruka je uređivana zadnji put sub 12.11.2016 20:22 (Mitch).
11 godina
neaktivan
offline
Re: HD 7850 Club
Mitch kaže...
dreadmoore kaže...
Mitch kaže...
Ma nemoj? Instalacija drivera koju ja nisam htio je znaci do mene?

 pa automatski si ostavio zasto to je po meni debilizam kakvog nema

 Ne nisam....što bih trebao ugasit Update radi jednog drivera?!

 

 

Uostalom, ovdje je riječ o bugu koji disablea fanove odnosno pali ULPS na grafama koje nisu CF niti mobile...

 

 

Dakle da mi se nije upalio ULPS...ne bi do ničega od ovog došlo tako da je AMD u potpunosti kriv.

 kako onda objašnjavaš ove kojima se niš nije desilo, a isto su napravili update?

 

mislim i dalje da nije do drivera, neka puka slucajsnost je bila, al bas da je do drivera mislim da nije

15 godina
offline
Re: HD 7850 Club
Kamikaza1600vti kaže...

 kako onda objašnjavaš ove kojima se niš nije desilo, a isto su napravili update?

 

mislim i dalje da nije do drivera, neka puka slucajsnost je bila, al bas da je do drivera mislim da nije

 Zato što nisu radili update preko Windows Updatea, nego odma iz Crimsona. Uostalom, ja sam došao sa 15.7 na 16.11. Vjerojatno je trebalo napraviti na neku nižu verziju prvo.

 

Dakle meni se Display driver sam updateao preko Win Updatea, a onda je Crimson skužio da je već instaliran pa je samo nadogradio softverske komponente.

 

Tu je došlo do greške, jer da je Crimson vidio da imam 7850 kad je instaliravao display driver, ne bi uopće enableao ULPS i disableao mi fan u idleu (taj dio radi CCC).

 

Kako kartica ide u ULPS, i kada - ovisi isključivo u driveru. Ja sam nažalost bio te nesreće da je otišla u taj low power mod tokom laganog loada.

 

 

Zamisli da ti se fan (auto opcija) sama od sebe isključi. Nakon toga ti na GPU sjedne Open CL rendering ili kalkulacije kao što meni služi komp za faks i studente koji to testiraju. Grafa ode na max frekve, a fan ne radi (ili radi na 20% nedovoljno).

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 13.11.2016 17:05 (Mitch).
16 godina
protjeran
offline
Re: HD 7850 Club
Mitch kaže...
Prince-Artas kaže...
Mitch kaže...
https://community.amd.com/message/2743721


evo...imat ovakvih threadova koliko hocete...ne kuzim kaj imate branit "sveti" AMD...nije im ovo ni prvi ni zadnji put..isti k sam imao sa HD2600XT prije jedno 8 godina.

 Nitko ne kaže da taj beta driver nije bila kap koja je prelila čašu pa je tvoju ostarjelu karticu dotkula. Ovakvih tema ima na tisuće, odnose se na SVE vrste kartica SVIH proizvođača. Već je nekoliko kolega sa različitim serijama AMD grafi koristilo taj isti driver kao ti pa nije bilo problema. Ne možeš na temelju svog iskustva donositi zaključke da taj driver svima skuriti GPU. S druge strane AMD je izdao novi driver praktički slijedeći dan tako da je neki problem ipak postojao.

Poruka tebi i svima, ne instalirajte te beta drivere odmah po izlasku, sačekajte koji dan.

 Ma šta pričaš ti? Svima na 7xxx i R9 2xx će ugasit fanove prije reboota nakon instalacije drivera...ako ne rebootaš u 2-3h ili pak nešto radiš nehebo si sigurno!

 

I uopće nije beta driver...pa daj čitaj kolega...

 

Windows update je napravio automatic update...nakon tog mi je izašla Catalyst obavijest da nadogradim na latest Crimson...reko može, skinuo 16.11.2 sam od sebe i instalirao...par sati nakon bam artefakti, ugasi se komp, palim ga, crni ekran...grafa gori.

 Naravno da je beta driver, zadnji WHQL je 16.9.2, slobodno pogledaj na AMDovim stranicama. Također napravio si djelomičan update drivera preko Windows updatea i tu se očito negdje shebalo. Ne vidim tu nikakvu krivnju AMDa, a također kada ti se ovo desilo, na par tema gdje si sasuo drvlje i kamenje "zaboravio" si napomenuti činjenicu kako si (pogrešno) radio update drivera.

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
Poruka je uređivana zadnji put ned 13.11.2016 17:21 (Prince-Artas).
15 godina
offline
Re: HD 7850 Club

Sta ti pricas bokte?

Pa ja nisam ni u jednom trenutku INICIRAO update!!!

 

Haha...tako mi i treba kad pričam protiv svetog AMDa...EOD

 

 

Ajde skini autodetect i reci mi koji driver će ti skinut....16.11.3. - to nije beta.

WHQL driveri su zasebna kategorija kod AMDa. Postoje beta driveri, nonwhql (netestirani ali public to use) i whql.

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 13.11.2016 17:33 (Mitch).
16 godina
protjeran
offline
Re: HD 7850 Club
Mitch kaže...
Sta ti pricas bokte?

Pa ja nisam ni u jednom trenutku INICIRAO update!!!

 Kod mene Win10 na 2 računala automatski ne vuče drivere za grafu. To je bila jedan od najvećih prigovora korisnika kada je Win10 izašao, i kako se sijećam nakon nekog vremena su to disejblali. Drivere će vući samo u slučaju da driveri uopće nisu instalirani. Evo ja na PCu imam zadnje WHQL drivere i windows update mi ne nudi ništa novo.

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
15 godina
offline
Re: HD 7850 Club
Prince-Artas kaže...
Mitch kaže...
Sta ti pricas bokte?

Pa ja nisam ni u jednom trenutku INICIRAO update!!!

 Kod mene Win10 na 2 računala automatski ne vuče drivere za grafu. To je bila jedan od najvećih prigovora korisnika kada je Win10 izašao, i kako se sijećam nakon nekog vremena su to disejblali. Drivere će vući samo u slučaju da driveri uopće nisu instalirani. Evo ja na PCu imam zadnje WHQL drivere i windows update mi ne nudi ništa novo.

 Okej, odi u device manager, pod svoju grafu i stavi driver SS na forum.

 

 

Uostalom, ako driveri, kao što vi tvrdite, nisu krivi, zašto se ovaj problem pojavio točno sada, kada sam prešao na Crimson sa 15.7?

 

Svaka instalacija kod mene nikad ne dobiva reboot osim oko 2:00 ujutro kada mogu ugasit virtualke za emulatore. Ovo se dogodilo isključivo zato što je fan bio disablean ili pao jako nisko, a grafa se zagrijavala. To je problem u driveru, i on kao takav je dokazan.

 

Ova konverzacija je gotova. Pa čak je i sam AMD priznao pogrešku : http://www.bit-tech.net/news/hardware/2015/11/30/amd-crimson-fan-bug/1 

 

https://twitter.com/AMDRadeon/status/671058196547706880

Poruka je uređivana zadnji put ned 13.11.2016 17:52 (Mitch).
13 godina
neaktivan
offline
Re: HD 7850 Club
Mitch kaže...
Kamikaza1600vti kaže...

 kako onda objašnjavaš ove kojima se niš nije desilo, a isto su napravili update?

 

mislim i dalje da nije do drivera, neka puka slucajsnost je bila, al bas da je do drivera mislim da nije

 Zato što nisu radili update preko Windows Updatea, nego odma iz Crimsona. Uostalom, ja sam došao sa 15.7 na 16.11. Vjerojatno je trebalo napraviti na neku nižu verziju prvo.

 

Dakle meni se Display driver sam updateao preko Win Updatea, a onda je Crimson skužio da je već instaliran pa je samo nadogradio softverske komponente.

 

Tu je došlo do greške, jer da je Crimson vidio da imam 7850 kad je instaliravao display driver, ne bi uopće enableao ULPS i disableao mi fan u idleu (taj dio radi CCC).

 

Kako kartica ide u ULPS, i kada - ovisi isključivo u driveru. Ja sam nažalost bio te nesreće da je otišla u taj low power mod tokom laganog loada.

 

 

Zamisli da ti se fan (auto opcija) sama od sebe isključi. Nakon toga ti na GPU sjedne Open CL rendering ili kalkulacije kao što meni služi komp za faks i studente koji to testiraju. Grafa ode na max frekve, a fan ne radi (ili radi na 20% nedovoljno).

 

 

 

 Pa i ne radi se update drivera preko win update-a.

Totalno wrong.

Zna se brate kako se gpu driveri instaliraju.

Poruka je uređivana zadnji put ned 13.11.2016 17:43 (Leopard_st).
15 godina
offline
Re: HD 7850 Club
Leopard_st kaže...

 Pa i ne radi se update drivera preko win update-a.

Totalno wrong.

Automatski update chipseta se na Win 10 radi preko win updeata. Ja ga nikako nisam inicirao...kao što mi se updatea sam i driver za printer, ADB od Androida itd...

Nigdje nisam stisnuo da ih on instalira.

 

Također, CCC se negdje od 1. mjeseca 2015. automatski updatea, osim ako ne makneš kvačicu pri inicijalnoj instalaciji.

 

Dakle sve je radilo normalno...do 7.11...pogledajte svoj update history, baš me zanima

Poruka je uređivana zadnji put ned 13.11.2016 17:45 (Mitch).
13 godina
neaktivan
offline
HD 7850 Club

Vidim, sorry nisam bio na win10, pa ne znam kako funkcionise, totalno su to glupo uradili.

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: HD 7850 Club
Leopard_st kaže...

Vidim, sorry nisam bio na win10, pa ne znam kako funkcionise, totalno su to glupo uradili.

 Ali očito je problem u driveru...imam uptime od tipa 27.10 - 29.10 (tada je bio update na 16.10) i sve je prošlo bez problema, dakle isto nije bio reboot nakon instalacije tog October drivera.

 

Onda je sam otišao na 16.11.2 i eto problem.

 

 

Uglavnom bilo pa prošlo, ali ovo je zbilja smeće ako se to tako radi.

Živjeli linuxi i apt-get.

 

 

Kartica sada spečena radi čisto ok...rekao bih čak da imam 10% frejmova više nego prije u CSGO :D

Poruka je uređivana zadnji put ned 13.11.2016 17:46 (Mitch).
15 godina
offline
Re: HD 7850 Club
http://extreme.pcgameshardware.de/grafikkarten/458867-probleme-mit-crimson-16-11-3-black-screen-windows-startet-nicht.html


Prilično sam siguran da do problema dođe kada se radi prvi put upgrade na Crimson.


Nevažno sad....ima nas očito dosta koji su preživjeli ove probleme, meni je samo bitno da sada grafa radi...koliko dugo vidjet ćemo. Nadam se da se neće dogoditi nekome s foruma još jer bi to zbilja bilo tužno za AMD
 
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Re: HD 7850 Club
Mitch kaže...
Prince-Artas kaže...
Mitch kaže...
Sta ti pricas bokte?

Pa ja nisam ni u jednom trenutku INICIRAO update!!!

 Kod mene Win10 na 2 računala automatski ne vuče drivere za grafu. To je bila jedan od najvećih prigovora korisnika kada je Win10 izašao, i kako se sijećam nakon nekog vremena su to disejblali. Drivere će vući samo u slučaju da driveri uopće nisu instalirani. Evo ja na PCu imam zadnje WHQL drivere i windows update mi ne nudi ništa novo.

 Okej, odi u device manager, pod svoju grafu i stavi driver SS na forum.

 

 

Uostalom, ako driveri, kao što vi tvrdite, nisu krivi, zašto se ovaj problem pojavio točno sada, kada sam prešao na Crimson sa 15.7?

 

Svaka instalacija kod mene nikad ne dobiva reboot osim oko 2:00 ujutro kada mogu ugasit virtualke za emulatore. Ovo se dogodilo isključivo zato što je fan bio disablean ili pao jako nisko, a grafa se zagrijavala. To je problem u driveru, i on kao takav je dokazan.

 

Ova konverzacija je gotova. Pa čak je i sam AMD priznao pogrešku : http://www.bit-tech.net/news/hardware/2015/11/30/amd-crimson-fan-bug/1 

 

https://twitter.com/AMDRadeon/status/671058196547706880

 Linkao si vijest od prije godinu dana, tada ovi driveri za koje ti tvrdiš da su krivi nisu ni postojali. Također evo SS koji si tražio čime dokazujem da Win10 automatski ne radi update GPU drivera.

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
Poruka je uređivana zadnji put ned 13.11.2016 22:00 (Prince-Artas).
15 godina
offline
Re: HD 7850 Club

Naporan si....AMD je svet po tebi. Mislio sam da razumiješ strukturu updateanja softvera...dakle svaka verzija "sažima" prošlu u sebi. Bug nije ispravljen i javlja se prilikom PRVE instalacije Crimsona.

 

 

I da je ispravljen, ne bi u registryu našao enablean ULPS (ZA KOJI TVRDE DA NIJE).

 

 

https://www.reddit.com/r/Amd/comments/5bgz3s/major_problem_with_rx480_4gb_saphire/ -> sve otišlo na RMA, AMD mod obrisao post

 

http://extreme.pcgameshardware.de/grafikkarten/458867-probleme-mit-crimson-16-11-3-black-screen-windows-startet-nicht.html

 

 

Screenaj update history. Vjerojatno si sam izgasio tu opciju da ti se ne updateaju driveri (koja je BTW enableana po defaultu. Uostalom imaš R9 Fury...za kojeg je ULPS supportan outofthebox.

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 13.11.2016 22:12 (Mitch).
16 godina
protjeran
offline
HD 7850 Club

Nije AMD svet nego je tebi krepala stara grafa i sad kmečiš po forumu. I ne pada mi raditi sad 5 SSova update historija. Već sam ti rekao da je MS sam onemogućio update GPU drivera preko windows updatea. Da je to bug u konkretnom driveru onda bi svima zbrickao grafe. Pomiri se da ti je grafa odradila svoje i gledaj je mjenjati drugom. Kmečanje ti neće pomoći. EOD.

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: HD 7850 Club
Prince-Artas kaže...

Nije AMD svet nego je tebi krepala stara grafa i sad kmečiš po forumu. I ne pada mi raditi sad 5 SSova update historija. Već sam ti rekao da je MS sam onemogućio update GPU drivera preko windows updatea. Da je to bug u konkretnom driveru onda bi svima zbrickao grafe. Pomiri se da ti je grafa odradila svoje i gledaj je mjenjati drugom. Kmečanje ti neće pomoći. EOD.

 Hahaha....obožavam argumentirane rasprave kao s tvoje strane. Apsolutno ništa nisi potkrijepio niti izrekao svojim postovima. Nisi nikome ni pomogao, najmanje meni.

 

Ne, Windowsi nisu ništa disableali update GPU drivera. Daj link na tu vijest.

 

 

Na svih 4 radnih stanica, Firepro i Quadro driveri mi se također updateaju preko Win Updatea.

 

 

Ništa nije taknuto, Winsi su došli optimizirani iz Della kao sami takvi.

 

 

Da je grafa od radila svoje, ne bi mi radila sada kako spada. Kao što mi i HD2600XT nije crkla tipa godinu dana nakon izlaska, kada su isto shebali drivere.

 

 

Ako je grafa od 3 godine stara grafa....jeben nam je svijet tehnologije AMDa. Kao da nisam postao dovoljno ljudi, pa čak i iz 10. i 9. mj kojima se desila ista stvar i to konkretno na 7850 i 7870.

 

https://community.amd.com/thread/198544 -> zadnji post, identično kao i ja...isti driver (16.11)

 https://community.amd.com/thread/204500

 

 

Ovo je sigurno zadnja kupnja moja AMDovih proizvoda. Imam novaca da je sutra odem zamijeniti za GTX1080 i sl, ali ja sam ovdje došao nakon što sam shvatio u čemu je bio problem i moram ga iskazati. Ovo nimalo nije fer i nije u redu od AMDa.

Poruka je uređivana zadnji put ned 13.11.2016 22:27 (Mitch).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice