Audacity (rezanje djela pjesme)

poruka: 16
|
čitano: 21.934
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Audacity (rezanje djela pjesme)

Jel mi može neko objasnit kako da u audacity programu izrežem dio pjesme?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Audacity (rezanje djela pjesme)

nadam se da sam na dobro mislio,..,

http://www.youtube.com/watch?v=AUXvLhhVZW0 dj darac electro mix 2010
15 godina
neaktivan
offline
Audacity (rezanje djela pjesme)

Nisam shvatio. Ja želim samo dio pjesme izrezat. Probam nešto i onda mi spremi u .aup formatu?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Audacity (rezanje djela pjesme)

Evo ti kako spremit u MP3 format.

''...nisam možda siguran što me uistinu zanima, ali sam posve siguran što me ne zanima.''
 
0 0 hvala 1
11 godina
offline
Audacity (rezanje djela pjesme)

Imam video isječak koji je sa televizije neki intervju a u pozadini dok ona prica svira pjesma. Kako da stišam pričanje da mogu čuti riječi pjesme.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Audacity (rezanje djela pjesme)
zviznemte kaže...

Imam video isječak koji je sa televizije neki intervju a u pozadini dok ona prica svira pjesma. Kako da stišam pričanje da mogu čuti riječi pjesme.

Skini onaj CSI-ov program za obradu zvuka...

@modovi, Sunce se okreće oko Zemlje,ne?
11 godina
offline
Re: Audacity (rezanje djela pjesme)
zerocool12 kaže...
zviznemte kaže...

Imam video isječak koji je sa televizije neki intervju a u pozadini dok ona prica svira pjesma. Kako da stišam pričanje da mogu čuti riječi pjesme.

Skini onaj CSI-ov program za obradu zvuka...

Hahaha ozbiljno pitam

16 godina
moderator
offline
Re: Audacity (rezanje djela pjesme)
zviznemte kaže...
zerocool12 kaže...
zviznemte kaže...

Imam video isječak koji je sa televizije neki intervju a u pozadini dok ona prica svira pjesma. Kako da stišam pričanje da mogu čuti riječi pjesme.

Skini onaj CSI-ov program za obradu zvuka...

Hahaha ozbiljno pitam

Ozbiljno ti je i odgovorio! {#}

 

Pjesma i intervju nisu na odvojenim kanalima, nego u istom kanalu, u isto miksu. Možeš eventualno probati s nekim vocal remover filtrom/efektom, ali svi oni su poluučinkoviti ili praktički neučinkoviti (ovisi o načinu umiksavanja govora) i degradirat će ti zvuk pjesme (funkcioniraju tako da utišaju/uklone frekvencije tipične za ljudski glas, kod govora koji je snimljen u mono tehnici).

16 godina
neaktivan
offline
Audacity (rezanje djela pjesme)

Pozz.

Imam hrpu pjesama i sad bi ja od svake htio izrezati dio, pa da ima nekakav prijelaz između pjesama i tako.

S čime da napravim tako nešto?

Znači, što jednostavniji a da ima sve tipa Movie Maker od MS maltene, u tom rangu. {#}

Psssssst Zecovi spavaju
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.10.2014 18:07 (angel of fire).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Audacity (rezanje djela pjesme)
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Audacity (rezanje djela pjesme)
zviznemte kaže...

Jel mogu u Audacity naredat njih 20 i napravit prijelaze između njih? 

Psssssst Zecovi spavaju
11 godina
offline
Re: Audacity (rezanje djela pjesme)
angel of fire kaže...
zviznemte kaže...

Jel mogu u Audacity naredat njih 20 i napravit prijelaze između njih? 

Možeš

15 godina
offline
Audacity (rezanje djela pjesme)

Da ne otvaram novu temu, imam problem sa sejvanjem u Audacityju. Dakle, imam jedan cijeli album (15 pjesama) i kad ga otvorim u Audacityju vidim da je slab audio signal, pa svaku pjesmu zasebno pojačam sa 'Amplify'. Problem nastaje kad treba to sejvati. Mogu ga sejvati kao project a to ne želim. Mogu ga exportati, ali mi to nije to. Znači treba mi da kad sejvam da mi samo overwrite-a preko ovoga pa kad ponovo otvorim da imam pojačan audio signal.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Audacity (rezanje djela pjesme)

Ne znam hoće li te netko drugi razumjeti, no ja zbilja ne razumijem što ti pokušavaš napraviti, odnosno što kao ne možeš napraviti. Ne možeš eksportirati u novu datoteku i onda obrisati staru? 

15 godina
offline
Audacity (rezanje djela pjesme)

Ne znam šta se tu ima za ne shvatiti. Trebalo bi samo kad napravim 'Amplify' da mi overwrite-a preko ovog postojećeg koji nije pojačan. Čudno mi je da program takvog kalibra nema tu mogućnost. Ali eto, zadovoljit ću se onda sa exportanjem kad drugačije ni ide...

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Audacity (rezanje djela pjesme)
luckyluke kaže...

Ne znam šta se tu ima za ne shvatiti. Trebalo bi samo kad napravim 'Amplify' da mi overwrite-a preko ovog postojećeg koji nije pojačan. Čudno mi je da program takvog kalibra nema tu mogućnost. Ali eto, zadovoljit ću se onda sa exportanjem kad drugačije ni ide...

 Exportaj tako da datoteka koju exportaš ima isto ime kao ona koju edituješ.

 

Upitat će te: "Datoteka s tim imenom već postoji, da li želite overwriteati?" ti samo odgovori "Da".

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice