Windows 10 - općenito izdvojena tema

poruka: 15.417
|
čitano: 3.417.548
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 FAQ, Windows 10 - problemi
13 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - općenito

Koja je vaša preporuka skinuti upgrade preko assistant-a ili čekati da dođe preko win update?

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - općenito
marsovac zemaljski kaže...

Klasika

 imaš li što od ovo dvoje navedenog?

stariji nvidia driver i conexant audio.

 

https://news.softpedia.com/news/these-are-the-windows-10-may-2020-update-issues-causing-bsods-530103.shtml

 

 

za prvi dan otvaranja pipe i nema baš loših povratnih informacija sa terena.

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
9 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
torrente kaže...
marsovac zemaljski kaže...

Klasika

 imaš li što od ovo dvoje navedenog?

stariji nvidia driver i conexant audio.

 

https://news.softpedia.com/news/these-are-the-windows-10-may-2020-update-issues-causing-bsods-530103.shtml

 

 

za prvi dan otvaranja pipe i nema baš loših povratnih informacija sa terena.

 Realtek HD driver za zvuk a Nvidia driver taman došao jučer update prije windows update-a, tako da ne bi trebalo biti ovo sa linka

13 godina
offline
Windows 10 - općenito

Odmah pohrliti po nadogradnju nakon izlaska ne bih preporučio, pogotovo običnim korisnicima. Microsoft s razlogom pušta nadogradnju polako (ne žele ponoviti fijasko kojih su imali u prošlosti) i kada je dovoljno testiraju, instalirati će se automatski.

 

Ja sam instalirao jer znam što radim, kao i što nadogradnja može prouzročiti. Prije instalacije, pripremio sam se tako da u bilo kojem trenutku mogu u par koraka vratiti sustav na prethodno stanje.

 

Inače, ovdje se nalazi lista poznatih problema, moguća rješenja kao i status popravka istog.

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.5.2020 15:55 (Marko :D).
 
3 0 hvala 1
9 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
ivozadro kaže...

Koja je vaša preporuka skinuti upgrade preko assistant-a ili čekati da dođe preko win update?

 Ja bih definitivno pričekao. Čisto za slučaj da se nađu neki teži bugovi u međuvremenu.

13 godina
offline
Windows 10 - općenito

Jučer skinuo ISO sa alatom, danas instalirao i radi bez problema. 

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
 
3 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - općenito

Niti ja nisam običan korisnik daleko od toga znam i ja šta radim pa mi se baš i ne čeka...

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - općenito
Marko :D kaže...

Odmah pohrliti po nadogradnju nakon izlaska ne bih preporučio, pogotovo običnim korisnicima. Microsoft s razlogom pušta nadogradnju polako (ne žele ponoviti fijasko kojih su imali u prošlosti) i kada je dovoljno testiraju, instalirati će se automatski.

 

Ja sam instalirao jer znam što radim, kao i što nadogradnja može prouzročiti. Prije instalacije, pripremio sam se tako da u bilo kojem trenutku mogu u par koraka vratiti sustav na prethodno stanje.

 

Inače, ovdje se nalazi lista poznatih problema, moguća rješenja kao i status popravka istog.

 

Koji si program koristio za backup?

13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
ivozadro kaže...
Marko :D kaže...

Odmah pohrliti po nadogradnju nakon izlaska ne bih preporučio, pogotovo običnim korisnicima. Microsoft s razlogom pušta nadogradnju polako (ne žele ponoviti fijasko kojih su imali u prošlosti) i kada je dovoljno testiraju, instalirati će se automatski.

 

Ja sam instalirao jer znam što radim, kao i što nadogradnja može prouzročiti. Prije instalacije, pripremio sam se tako da u bilo kojem trenutku mogu u par koraka vratiti sustav na prethodno stanje.

 

Inače, ovdje se nalazi lista poznatih problema, moguća rješenja kao i status popravka istog.

 

Koji si program koristio za backup?

Sve je backupirano ručno na USB, a sam System Image je napravljen ugrađenim Windowsovim alatom.

12 godina
offline
Windows 10 - općenito

Vidim da pišete o updejtu pa sam danas išao provjeriti i meni je došao. Napravio sam restore point prije toga, a ionako mi je sve važno na drugim diskovima. Trajalo je 10-ak minuta. Par restartanja, zasad sve radi kao ranije čak mi se čini malo svježije, Ali to je subjektivni dojam vjerojatno. Jedino kaj mi se nanovo instaliralo nakon apdejta je jedan stari bežićni miš. 

http://d-u-d.deviantart.com http://500px.com/Dado_D https://dariodrvodelic.wordpress.com/ https://www.flickr.com/photos/95774435@N02/?hide_photostream_welcome=1
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - općenito

Meni još nema kroz win update sačekat ću sutra ako ne ručno ću...

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
ivozadro kaže...

Meni još nema kroz win update sačekat ću sutra ako ne ručno ću...

Teško da će ti nadogradnja stići na WU sutra. Stići će ti tek za tjedan dana, ako ne i mjesec dana.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - općenito
Marko :D kaže...
ivozadro kaže...

Meni još nema kroz win update sačekat ću sutra ako ne ručno ću...

Teško da će ti nadogradnja stići na WU sutra. Stići će ti tek za tjedan dana, ako ne i mjesec dana.

 Dud kaže da je njemu stigao

5 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Marko :D kaže...
ivozadro kaže...
Marko :D kaže...

Odmah pohrliti po nadogradnju nakon izlaska ne bih preporučio, pogotovo običnim korisnicima. Microsoft s razlogom pušta nadogradnju polako (ne žele ponoviti fijasko kojih su imali u prošlosti) i kada je dovoljno testiraju, instalirati će se automatski.

 

Ja sam instalirao jer znam što radim, kao i što nadogradnja može prouzročiti. Prije instalacije, pripremio sam se tako da u bilo kojem trenutku mogu u par koraka vratiti sustav na prethodno stanje.

 

Inače, ovdje se nalazi lista poznatih problema, moguća rješenja kao i status popravka istog.

 

Koji si program koristio za backup?

Sve je backupirano ručno na USB, a sam System Image je napravljen ugrađenim Windowsovim alatom.

 Backup na USB je smijurija a ne backup. TO je zadnji uredjaj koji treba koristiti za backup. Najgori.....

13 godina
offline
Windows 10 - općenito

Meni je isto jucer bio update. Sve radi bez problema i dalje.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Posmatrač kaže...

 Backup na USB je smijurija a ne backup. TO je zadnji uredjaj koji treba koristiti za backup. Najgori.....

A koji je uređaj po tebi najbolji za backup?

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
10 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Valentin17 kaže...
Posmatrač kaže...

 Backup na USB je smijurija a ne backup. TO je zadnji uredjaj koji treba koristiti za backup. Najgori.....

A koji je uređaj po tebi najbolji za backup?

 Magnetna traka?

Pomalo, šegavo i vajka!
14 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

on vjerojatno misli da USB flash memorije nisu za backup i to je točno....

 

USB disk je OK za kućnog korisnika...

 

Ju je je? Je ju je!
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Truljo kaže...

 Magnetna traka?

Ne znam ja kaj je to.

Stric_Jura kaže...

on vjerojatno misli da USB flash memorije nisu za backup i to je točno....

Meni je dobar bilo koji uređaj, pa i USB, bitno da imam više kopija bitnih podataka, idealno barem 3, iako prolaze i dvije.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put pet 29.5.2020 10:16 (Valentin17).
15 godina
offline
Windows 10 - općenito

-miješa se backup, privremeno i trajno.. kao što se novac drži u novčaniku ili sefu.

-usb je ok, flash disk privremeno i u ovom slučaju za upgrade sasvim dovoljno (čista statistička šansa da upgrade ubije sve i da istovremeno stikić crkne.. je zanemariva, viši level sigurnosti je samo za one koji to moraju imati, dovoljno za 99,999%). Trajnost, to je nešto drugo, trake, hdd, optički, .. flash je tad najgori pa ssd. + može se na to dodati mogućnost spašavanja podataka s medija kad se backup medij ošteti, prednost hdd vs ssd-chip ali ovisi o sto dodatnih sitnica kao raid-ahci-trim, interni kontroler uređaja itd.. dok izmjenjivi mediji kao optički+trake imaju 'prednost' što su dva dijela tj player+medij i ako crkne player-snimač, može se nabaviti drugi dok je npr traka i dalje sigurna-ispravna dok su diskovi u hdd interni nepromjenjivi na tako jednostavan način mada je i to moguće-skupo..

 

-ako se već želi biti picajzlast-precizan i siguran, tad nije dovoljno reći usb.. tj usb je sasvim ok, tj može biti bilo što, hdd, traka, optički, floppy.. sve može biti usb, dok se u kritici misli na flash medij kao najnesigurniji za trajni 'sigurni' backup + veći rad, konstantno itd.. pa tako npr sticjura kaže točno, usb-hdd je ok, dok je za ovaj slučaj ok i flash .. jer, sam upgrade automatika radi backup i 99,999% da će sve proći bez problema pogotovo juzer koji zna što radi, tj sama činjenica da je napravio backup na drugi-dodatni disk-medij je već dovoljna da se može reći da je siguran, 100% siguran, odnosno nema 100% sigurnosti nikad, ni s profi backupom ni trostrukim.. npr u ovom slučaju bi bilo potrebno da mu crkne upgrade-zbrljavi, tad ne radi automatski restore na prethodno stanje-verziju osa+podaci, + da istovremeno crkne dodatni backup za što realno nema razloga, odnosno ako mu izgori kuća tad ima veći problem nego stikić.. itd. a takav uvjetr je tad potreban da bi ostali bez podataka istovremeno na dva odvojena medija uz barem dvostruki backup tj i bez upgradea postoji ograničeni backup-rollback-undo itd.. tj os čuva podatke koliko može + postoje alati kojima se može spašavati optećeno kad nema boljeb-pravog backupa pa ako računalo nije ukradeno-izgoreno-uništeno postoji šansa spašavanja više ovisna o mediju i načinu internog rasporeda podataka-clustera nego što je to statistički moguće očekivati gubitak oba medija u ovom slučaju.. tj kao da je za dobiti jackpot na lotu dovoljno imati jedna-dva listića lota.. nije, tj šanse su i dalje statistički zanemarive. Prije će osoba umrijeti od zaraze, srčani, promet itd nego što će se desiti takva kombinacija u kojoj ovaj slučaj nije dovoljan za sigurnost podataka..

+ kao da su ovi korisnički podaci nešto 'važno' tj važni su samo njemu i on to u ovom slučaju zna tj čini ono što treba, ima backup.. a kritika se referira kao da se u džepu-novčaniku ne nosi novac nego se drži isključivo u sefu mada ni u sefu nije 100%.. jer jednostavno nema 100% sigurnosti.

+ dovoljno je jedan crypt virus ili greška juzera, npr kuljuči zaštitu-enkripciju i izgubi ključ.. tj to se češće desi nego kvar dva odvojena medija koliko god oni bili (ne)sigurni. Dva su ipak dva i tek izuzetna slučajnost mora biti ispunjena da se oba izgube istovremeno, tj period vremena u kojem se takav događaj može desiti je u ovom slučaju kratak-ograničen, tj UPGRADE.. koji je cca 10tak minuta do pola sata. Manja je šansa nego dobit jackpot da će u tih pola sata bilo što statistički slučajno biti ispunjeno tj podaci izgubljeni.

 

-odnosno, oni koji to žele tvrditi, može primjer-slučaj iz povijesti računala unazad 50god? -nema.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
2 0 hvala 2
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Truljo kaže...
Valentin17 kaže...
Posmatrač kaže...

 Backup na USB je smijurija a ne backup. TO je zadnji uredjaj koji treba koristiti za backup. Najgori.....

A koji je uređaj po tebi najbolji za backup?

 Magnetna traka?

 Bušene kartice, pa u sef. Magnetnu traku može dijete slučajno staviti na zvučnik. 

morrisoN
14 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

obđekšn!

 

da citiramo Dražena Žanka (velered rvackog patetičnog "domoljublja"):

 

tko na tvrdoj stini svoju povist piše...

 

pneumatski čekić i udri... to se ne briše tek tako

 

Ju je je? Je ju je!
16 godina
offline
Windows 10 - općenito

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Windows 10 - općenito

obđekšn !

 

autor teksta je  Ivo Cvitić a ne Žanko 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

omanuo!

 

prihvaćam skrušeno drugarsku kritiku, obećajem -  neću više, do prvi puta...

Ju je je? Je ju je!
16 godina
online
Re: Windows 10 - općenito
Stric_Jura kaže...

obđekšn!

 

da citiramo Dražena Žanka (velered rvackog patetičnog "domoljublja"):

 

tko na tvrdoj stini svoju povist piše...

 

pneumatski čekić i udri... to se ne briše tek tako

 

Tome je najbliži BluRay M-Disc, mineralni sloj kao stina, plavi laser kao dlijeto :)

 

5 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Valentin17 kaže...
Posmatrač kaže...

 Backup na USB je smijurija a ne backup. TO je zadnji uredjaj koji treba koristiti za backup. Najgori.....

A koji je uređaj po tebi najbolji za backup?

 Valjda bilo koji drugi osim USB sticka i sd kartice.....

5 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Valentin17 kaže...
Truljo kaže...

 Magnetna traka?

Ne znam ja kaj je to.

Stric_Jura kaže...

on vjerojatno misli da USB flash memorije nisu za backup i to je točno....

Meni je dobar bilo koji uređaj, pa i USB, bitno da imam više kopija bitnih podataka, idealno barem 3, iako prolaze i dvije.

 USB stick kao treci jer je najprakticniji ok ali kao jedini? Tempirana bomba. Meni crkla dva unazad mjesec dana.... I to ne bilo koja vec SanDisk Extreme Go USB 3.1....

13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Posmatrač kaže...
Marko :D kaže...
ivozadro kaže...
Marko :D kaže...

Odmah pohrliti po nadogradnju nakon izlaska ne bih preporučio, pogotovo običnim korisnicima. Microsoft s razlogom pušta nadogradnju polako (ne žele ponoviti fijasko kojih su imali u prošlosti) i kada je dovoljno testiraju, instalirati će se automatski.

 

Ja sam instalirao jer znam što radim, kao i što nadogradnja može prouzročiti. Prije instalacije, pripremio sam se tako da u bilo kojem trenutku mogu u par koraka vratiti sustav na prethodno stanje.

 

Inače, ovdje se nalazi lista poznatih problema, moguća rješenja kao i status popravka istog.

Koji si program koristio za backup?

Sve je backupirano ručno na USB, a sam System Image je napravljen ugrađenim Windowsovim alatom.

 Backup na USB je smijurija a ne backup. TO je zadnji uredjaj koji treba koristiti za backup. Najgori.....

Zar stvarno misliš da bi backup napravio samo na USB?

5 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Marko :D kaže...
ivozadro kaže...
Marko :D kaže...

Odmah pohrliti po nadogradnju nakon izlaska ne bih preporučio, pogotovo običnim korisnicima. Microsoft s razlogom pušta nadogradnju polako (ne žele ponoviti fijasko kojih su imali u prošlosti) i kada je dovoljno testiraju, instalirati će se automatski.

 

Ja sam instalirao jer znam što radim, kao i što nadogradnja može prouzročiti. Prije instalacije, pripremio sam se tako da u bilo kojem trenutku mogu u par koraka vratiti sustav na prethodno stanje.

 

Inače, ovdje se nalazi lista poznatih problema, moguća rješenja kao i status popravka istog.

 

Koji si program koristio za backup?

Sve je backupirano ručno na USB, a sam System Image je napravljen ugrađenim Windowsovim alatom.

 Ne mislim ja nista. Samo citam sta je napisano.

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 FAQ, Windows 10 - problemi
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice