Predstavljeni Nexus 7 i Jelly Bean (Android 4.1)

poruka: 22
|
čitano: 4.769
|
moderatori: XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Predstavljeni Nexus 7 i Jelly Bean (Android 4.1)

Na današnjoj Google I/O konferenciji predstavljen je najnoviji Android 4.1 kodnog imena Jelly Bean.
Već je danas dostupan SDK, a u srpnju dolazi na Xoom, Nexus S i Galaxy Nexus.

 

Fokusiran je na performanse i Google tvrdi da je ovo daleko najbrži Android ikad.

Došle su promjene u sučelju, ali najzanimljiviji je tzv. Project Butter.

 

Project Butter je skup alata koji dopuštaju centralnom i grafičkom procesoru da rade paralelno u renderiranju sučelja što napokon dovodi do konstantnih 60FPS-a (60Hz).

 

Znači, no more lag!

 

Notifikacije također imaju nove opcije, npr. možete odmah zvati broj koji je prikazan u notif. propuštenog poziva i sl. Napokon ih možete otvoriti pojedinačno i vratiti se nazad na licu mjesta.

Originalni Launcher ima mogućnost razmještanja ikona i povećavanja ograničenih widgeta. Search alat je potpuno nov, redizajniran i radi na novom principu, radi brže, s većim brojem informacija.

 

 

Nexus 7, je 7" tablet, pogonjen Tegrom 3 na 1.3 GHz, IPS ekran WXGA (80 vertikalnih linija više od HD ready) rezolucije (1280x800), temeljen na upravo predstavljenom Jelly Beanu (4.1), 199$ za 8GB-ni model, 249$ za 16GB. Prednja kamera je 1.2MP, ima NFC, Wi-Fi, BT, može vrtit HD video 9h bez prestanka (snaga baterije), mase 346 grama i začudom nema zadnju kameru (kako  se meni čini)

Nema SD card slot (očekivano), a proizvodi ga Asus.

 

Nexus Q - okrugli "social streaming device" dosta jakog hardvera iz Galaxy Nexus-a, a koristi se za streamanje YouTube-a s tableta na TV i ostalih Android značaja (filmovi itd.), košta 299$

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.6.2012 19:46 (Mitch).
 
5 0 hvala 8
15 godina
neaktivan
offline
Predstavljeni Nexus 7 i Jelly Bean (Android 4.1)

Takodje je predstavljen i Nexus Q uredjaj koji se spaja na TV, muzicku liniju i strimuje sadrzaj iz cloud-a na njih. Posjeduje digitalni opticki izlaz za audio, HDMI izlaz za video, takodje posjeduje micro USB ulaz za buduce nastavke i hakovanje uredjaja (da na konferenciji su rekli da je za hakovanje :D).

 

Google Play ce podrzavati od sada i TV serije i magazine. Takodje Google Play update aplikacija ce dobiti update pa ce tako biti moguce skidati samo dio aplikacije koji je promjenjen a ne cjelu aplikaciju ponovo. I aplikacije na 4.1 androidu ce biti enkriptovane kad izadju.

http://vgm.tv/
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Predstavljeni Nexus 7 i Jelly Bean (Android 4.1)

Za 4h kreće predstavljanje novih Google Maps-a, a za 2h detaljnije prestavljanje Jelly Beana

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
 
1 0 hvala 1
15 godina
odjavljen
offline
Predstavljeni Nexus 7 i Jelly Bean (Android 4.1)

Malo sam neupučen, jel ima live stream?

 

EDIT: evo live stream: https://developers.google.com/events/io/

Galaxy SII I9100 || Don't you dare to read my mind, Because you won't like what you'll find
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.6.2012 19:59 (Kordy).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Predstavljeni Nexus 7 i Jelly Bean (Android 4.
napokon tablet koji se isplati kupiti,jaki procesor,solidna rezolucija,dobra baterija,prednja kamera za skype,jeftin..

Jedina mana za mene je sto nema utor za sd karticu ali to je normalno kod nexus uredaja. Ostale mane kao nedostatak 3g za mene nije mana jer svatko tko ima takav tablet ima i smartphone pa on ima mogucnost wifi hotspot. Onda straznja kamera je glupost sto se mene tice na tabletu,za to imam fotic ili mob.

Sjajno kod njega ce biti sto ce sigurno kao i svaki nexus uredaj ima mnogo custom romlva.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Predstavljeni Nexus 7 i Jelly Bean (Android 4.
MSN kaže...
napokon tablet koji se isplati kupiti,jaki procesor,solidna rezolucija,dobra baterija,prednja kamera za skype,jeftin..

Jedina mana za mene je sto nema utor za sd karticu ali to je normalno kod nexus uredaja. Ostale mane kao nedostatak 3g za mene nije mana jer svatko tko ima takav tablet ima i smartphone pa on ima mogucnost wifi hotspot. Onda straznja kamera je glupost sto se mene tice na tabletu,za to imam fotic ili mob.

Sjajno kod njega ce biti sto ce sigurno kao i svaki nexus uredaj ima mnogo custom romlva.

Potpisujem-Specifikacije,cijena (barem u USA,vidjet cemo kod nas), mogućnosti sve 5,ali fali mi taj micro SD,to je najjeftiniji način spremanja bilo čega,za 200 kn kupim 32 GB.

Svi se isfuravaju na taj cloud,al jednostavno brzina interneta (i WIFI i mobile) su kod nas presmješne za to.

Bears, Beets, Battlestar galactica!
15 godina
neaktivan
offline
Predstavljeni Nexus 7 i Jelly Bean (Android 4.1)

Upravo je predtavljen projekat Google Glass. NAocale koje su opremljene kamerom, wi-fi jem, memorijom i sl. Naocale su demonstrirane pomocu padobranaca, biciklista i penjaca tako sto su svi bili povezani u Google Hangout i mogli smo pratiti uzivo snimke svih njihovih akrobacija :D

http://vgm.tv/
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.6.2012 20:25 (dex3108).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Predstavljeni Nexus 7 i Jelly Bean (Android 4.1)

I za kraj ljudi podjelise svima koji su prisustvovali novi Nexus telefon, Nexus tablet i Nexus Q uredjaj.

http://vgm.tv/
Moj PC  
5 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Predstavljeni Nexus 7 i Jelly Bean (Android 4.
Svaka čast Google.
Daleko je Android dogurao
robimarko@gmail.com
15 godina
offline
Re: Predstavljeni Nexus 7 i Jelly Bean (Android 4.
Mater im, svi dobili novu Nexus seriju (Galaxy, 7, Q) RRR :D
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
13 godina
offline
Re: Predstavljeni Nexus 7 i Jelly Bean (Android 4.
Samo kad bi kod nas cijena bilo do oko 1500kn
robimarko@gmail.com
15 godina
offline
Re: Predstavljeni Nexus 7 i Jelly Bean (Android 4.
Kod nas ti vjerojatno neće ni doć do jeseni, ako će uopće doći.


Nexus1 uopće nismo gledali u našim dućanima, Nexus S je bio prvi iz te serije, tako da je upitno, a da je veći ekran uzeo bih ga bez obzira na rezoluciju, bitno da je Nexus sa zadnjim Androidom i prosječnim performansama (ovaj je to nadmašio :) tako da preskačem ovaj dok ne izađe veći Kindle Fire
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
12 godina
odjavljen
offline
Predstavljeni Nexus 7 i Jelly Bean (Android 4.1)

Kao i uvijek,VIP će dograbiti ekskluzivu i turnuti cijenu od  4999 kn.

Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Predstavljeni Nexus 7 i Jelly Bean (Android 4.1)

Dobro jel postoji nekakva stranica od Googlea gdje mogu naći slike, detalje i specifikacije tableta?

Jedino sto sam nasao je ovo ??

agent_riko@me.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Predstavljeni Nexus 7 i Jelly Bean (Android 4.
robimarko@gmail.com
14 godina
neaktivan
offline
Predstavljeni Nexus 7 i Jelly Bean (Android 4.1)

Ako imate Galaxy Nexus možete odmah instalirati Jelly Bean http://mob.hr/kako-instalirati-jelly-bean-na-galaxy-nexus/

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Predstavljeni Nexus 7 i Jelly Bean (Android 4.
Ja vec jesam na frendov, predobar je!

UI je 1000x puta brzi, makar se i to moze na ICS-u lako napravit ako imate root :)


Takoder ima i novi easter egg u njemu, izgleda ko igrica.

Sve u svemu, najbolji mobilni os ikad.
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
12 godina
offline
Predstavljeni Nexus 7 i Jelly Bean (Android 4.1)

Kaže Krešimir Blažev da je GN sa JB-om brži od GS3 sa ICS-om... jbt kamo ide ta tehnologija... :o

Osvrt s korisničke strane - http://echo1.blog.hr/
 
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Predstavljeni Nexus 7 i Jelly Bean (Android 4.
Tako je, i HOX je nestabilan ali uzasno brz na JB
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
15 godina
offline
Predstavljeni Nexus 7 i Jelly Bean (Android 4.1)

Jel netko zna kako to funckionira sa ostalim mobitelima? JB je pravljen sa gnexusom u glavi, no jel taj "project butter" radi sa svim hardverom, gdje sam oključuje stvari koje nisu radile pri renderiranju UI-a ili se mora pisati specifično za mobitel kojem je namjenjen? Ne mislim sad baš za s3 i s2, HOX i slične beštije, nego ipak malo starije ali popularnije modele, poput desire-a, starijih nexusa... 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Predstavljeni Nexus 7 i Jelly Bean (Android 4.
Mislim da project butter treba radit na svima koji dobiju update
robimarko@gmail.com
15 godina
offline
Re: Predstavljeni Nexus 7 i Jelly Bean (Android 4.
Project Butter će raditi tamo gdje je radila hwa jer radi očito na istom principu
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice