Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.376
|
čitano: 14.177.534
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
theJurke kaže...
Gledam zadnjih par dana ponudu 60" tv-a i totalna katastrofa. Zbog udaljenosti gledanja od oko 2.5m to bi bila idealna dijagonala, al je ponuda jako losa.
65" mi se cini da bi ipak bio prevelik.
Ima ko kakvu preporuku sto uzeti bas u toj 60" dimenziji? Ili pricekati malo jer mozda nesto izlazi uskoro?

 5" razlike bi ti bio prevelik :)
Ne postoji prevelik tv, nikad nisam čuo da je iko ikad požalio kad je stvaio veći tv. 
Prešao sam s 65" na 77", prvih par dana, vau  ogromna razlika, nakon tjedan dva više niti ne kužiš da je veći tv, imaš dojam kao da se smanjio ili je isti kao stari :)
Stavi veći tv i zahvali nam kasnije.  Često sam se prije na 65" igrao ps5 na 2 m, savršeno je bilo.

9 mjeseci
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Treba mi preporuka koju veličinu tv-a uzeti, 55" ili 65". Dnevni je dimenzija 2.75*3.95m. Računam da mi je 3m udaljenost od zaslona tv-a do očiju. Je li 55" dovoljan za takvu prostoriju?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
lumiks kaže...

Treba mi preporuka koju veličinu tv-a uzeti, 55" ili 65". Dnevni je dimenzija 2.75*3.95m. Računam da mi je 3m udaljenost od zaslona tv-a do očiju. Je li 55" dovoljan za takvu prostoriju?

 Doslovno post iznad imaš odgovor.

Za 3m je 77" već optimalno, ispod 65" ne bih razmišljao.

 

"Dovoljno" je vrlo relativan pojam, netko gleda 32" na 3,5m (roditelji) za primjer...

5 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Na 3m i nakon par sati sam se odmah privikao na 65", a dolazim sa plazme 42".

 

U blizoj buducnosti sigurno idem na 75+"

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
"Ne postoji prevelik tv." Svašta čovjek ovdje može pročitati. Stvarno ne želim flejmati ali pitam se radi li se ovdje o natjecanju čiji je veći
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
CroDexter kaže...
"Ne postoji prevelik tv." Svašta čovjek ovdje može pročitati. Stvarno ne želim flejmati ali pitam se radi li se ovdje o natjecanju čiji je veći

 Da, radi se iskljucivo ko ima vecega, pogodio si u srz 

Svasta covjek ovdje moze procitati :)

To je moje iskustvo i vecine ekipe oko mene, vecina je cak isla na slabije modele , ali vecu dijagonalu jer im to vise doprinosi dozivljaju.

A i ovdje na forumu su iskustva slicna, jako brzo se navikne na veci tv i razmislja kako ne bi smetao i koji inch vise

12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

da , sve to stoji , neko bi odabrao bolji a manje dijagonale , neko bi išao na veći  , a i sto se tice velicine dosta je bitno  sto ce se gledati na TVu  . Kod mene osobno zbog budzeta (iako bi  65 bio taman obzirom na sadrzaj i udaljenost) ,  bilo je neki baš dobar LED 65 ili čak možda i veći " ili LG C1 55" , odlučio sam se za manji , bolji OLED  . Naravno , neko bi vj odabrao drukčije , ali evo meni je bitnija bila kvaliteta slike od veće dijagonale pri odabiru i ne zalim ni sekunde :)

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.10.2023 21:18 (error_666).
Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ja sam svoj put započeo Pioneer plasmom 42" i u to vrijeme tko got bi došao u naš tada dosta moderno uređen stan za to doba (2007) bilo bi woow, nakon toga veličina je išla dosta postepeno prema gore, danas 65" i 55" u dječijoj sobi.....ali prije svega rekao bi da su kvalitete slike doprinjele da se što veći tv gleda sa što manje udaljenosti, recimo danas je FHD potpuni standard , o streamerima tipa Netfilx 4K reza da ne pričamo, PS5 također traži pravu telku, dakle kvaliteta slike je gurala teleke prema večim veličinama a ne samo to što su dostupne po recimo prihvatljivim cijenama....

16 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
lumiks kaže...

Treba mi preporuka koju veličinu tv-a uzeti, 55" ili 65". Dnevni je dimenzija 2.75*3.95m. Računam da mi je 3m udaljenost od zaslona tv-a do očiju. Je li 55" dovoljan za takvu prostoriju?

Nije. Imam 75" na 3m i ne bi se zalio da je jedno 10"-20" veci. Na toj udaljenosti 75" ne prekriva cijelo vidno polje i gledas dio zida. Za gledat vijesti ok, ali za filmove premalo.

 

 

5 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ja volim "kino dozivljaj" zato volim i veci tv.

Za nase programe, vijesti i slicno bilo bi mi svejedno.

 

Ali ako gledam neki film, seriju ili igram ps zelim da sam "tamo".

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Tehnomasturbatori, uzima li itko u obzir pri davanju preporuka i rangiranju TV-a ukupni user experience, (ne)bugovitost implementacije softvera, i tako to? Ili se samo broje NITsi, zone i herci? Ozbiljno me zanima.

 

Naime, nekad imam problema drugovima koji gledaju samo benchmarke objasniti zašto je MacBook savršenstvo i ne bih ga mijenjao za PC, a i da želim, taj PC bi koštao isto kao i MBP.

marching up and down the squaaare
Moj PC  
0 4 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ninotocka kaže...

Tehnomasturbatori, uzima li itko u obzir pri davanju preporuka i rangiranju TV-a ukupni user experience, (ne)bugovitost implementacije softvera, i tako to? Ili se samo broje NITsi, zone i herci? Ozbiljno me zanima.

 

Naime, nekad imam problema drugovima koji gledaju samo benchmarke objasniti zašto je MacBook savršenstvo i ne bih ga mijenjao za PC, a i da želim, taj PC bi koštao isto kao i MBP.

 Naravno da se uzima u obzir i cesto se radpravlja o tome.

A ove price o MacBok objesi mavku o rep 😂

Imam na ytolu i macbook i pc i paralelno nekad rafim identicne stvari, puno puta mi je doslo da ga bacim  kroz prozor , barem za ovo sto sam radio nije mi bio nista bolji neko pc, dapace, na pcu mi je bilo lakse i prakticnije.

Da ina stvari za koje je odlican, hardverski odlicno poslozen i bolji od konkurencije, ali sve ovisi za sto ti treba.

 

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...

 Naravno da se uzima u obzir i cesto se radpravlja o tome.

A ove price o MacBok objesi mavku o rep 😂

Imam na ytolu i macbook i pc i paralelno nekad rafim identicne stvari, puno puta mi je doslo da ga bacim  kroz prozor , barem za ovo sto sam radio nije mi bio nista bolji neko pc, dapace, na pcu mi je bilo lakse i prakticnije.

Da ina stvari za koje je odlican, hardverski odlicno poslozen i bolji od konkurencije, ali sve ovisi za sto ti treba.

 

 

A dobro, sigurno da ovisi o namjeni, meni treba za video na terenu, i tu udara guzicu. Ekran i zvuk su divotica. Performanse i baterija prate. :)

Što me ponukalo na post, planiram uzet novu 65" telku da mi ide uz novu dnevnu sobu LOL. I malo gledam TCL pa malo Sony pa malo Hisense pa ovo pa ono, i mislim si da ću ipak ići na jače ime slabijih performansi. Iliti Sony, skuplji od TCLa (ili Hisensea), a nazivno lošijeg panela. Mislim, nakon 10 godina starog 42" LCD-a ne mogu ne biti zadovoljan slikom. Svakako mislim isprobati daljinski i brzinu rada prije kupnje da dobijem generalni feeling. Jer kad čitam o smrzavanjima, bugovima, random paljenjima i gašenjima kod TCLa, već se vidim kako lansiram daljinski kroz ekran 

 

 

marching up and down the squaaare
6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
@ninotocka pa što onda uopće uzimate u obzir TCL i Hisense, ako želite savršen softver valjda se ide na LG i tako neke dokazane. U kući imam 3 LG TVa (2015, 2020, 2022), nikad nijedan bug, od kvarova stari iz 2015 jednom promijenjene pozadinske ledice, (majstor uzeo 200kn. za poravak).
Tek kod punice na LG (NanoLED iz 2021) jednom nestala aplikacija store iz izbornika (popravljeno sa "soft resetom").
Spominjete daljinac, upravo LG je vrh ako TV dolazi sa magic remote.
Mana jedino što nije android, što se lako riješi uz android box.
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

E pa to, rijetko gdje po recenzijama možeš naći tako lijepo nacrtano u čemu je razlika između budget i etabliranih marki...

marching up and down the squaaare
16 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ninotocka kaže...

E pa to, rijetko gdje po recenzijama možeš naći tako lijepo nacrtano u čemu je razlika između budget i etabliranih marki...

Ma to samo ime placas. 

Tako se i za iPhone nekad pricalo, pa kad ga jednom uzmes u ruke shvatis zasto je to najprodavaniji mobitel.

 

Ako hoces top tv, uzmes Sony, sve ostalo je neki kompromis.

 

 

5 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Necu govoriti za stare verzije kineza, ali npr TCL c735 sa androidom vrti sve sta i Firestick. Kodi, stremio, tivimate, youtube/smartube... Razlike u brzini su minimalne.

 
1 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Glogić kaže...

Ima tko iskustva s ovim TV-om?

https://www.svijet-medija.hr/art/televizor-grundig-55ghu7910b-led-uhd-4k-android-smart-tv/118154

Čini mi se ok cijena za ovu dijagonalu + specke, em ima 5 god. jamstva. Kakav je Grundig inače?

 

Ako neko ima bolju preporuku od navedene ili savjet za TV u ovom cjenovnom rangu, da bude android i ovih dimenzija ili čak i manji 50'.

 

Hvala

 Nakon ovog upita, vaših odg. i vremena kaj sam istraživao, odlučio sam se za TCl C735. Najniža cijena trenutno je 600€ tak mi je to ok s obzirom kaj TV nudi i da ga uzimam na cca 5 god., odnosno koliko i garancija traje. Uglavnom mi treba TV za Nintendo Switch, Netflix, HBO i slično. Planiram uzet PS5 kroz narednih godinu dana, tak da mi se ovo čini čist ok. E, sad, naletio sam na 

https://www.hgspot.hr/qled-tv-tcl-50c805-50-127cm-qdot-miniled-ultra-hd-4k-144hz-dolby-vision-hdmi-2-1-smart-android-google-tv-dvb-t2-c-s2. Jel' no brainer uzet taj za tih 90€ više umjesto C735  ili ima nekaj drugo, a da mi je promaklo?

Battle.net: Glogy#2831
4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Glogić kaže...

 Nakon ovog upita, vaših odg. i vremena kaj sam istraživao, odlučio sam se za TCl C735. Najniža cijena trenutno je 600€ tak mi je to ok s obzirom kaj TV nudi i da ga uzimam na cca 5 god., odnosno koliko i garancija traje. Uglavnom mi treba TV za Nintendo Switch, Netflix, HBO i slično. Planiram uzet PS5 kroz narednih godinu dana, tak da mi se ovo čini čist ok.

 E sada, ja bi išo na taj C735 ili pak malo nadodao za Samsung Q80B, oba dva su ti Best Buy modeli, jedino šta Sammy nema Dolby Vision (šta je bitno za Netflix i ostale streaming appove) i baziran je na Tizenu, te ima 120Hz refresha za razliku od 735-ice koja ima 144Hz, ali ima sva 4 HDMI 2.1 porta dok TCL ima samo 2, ali oba dva zadovoljavaju sve kriterije koje si naveo, i ako uz njih dobijaš dobru garu, ne razmišljaj puno i kupuj

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.10.2023 22:32 (Vavoom).
5 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Malo mi se cini da je c735 preskup za tu dijagonalu.

Ja sam platio 65" oko 620eur prije par mj. (+ rob. usisivac na poklon)

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Junior335 kaže...

Malo mi se cini da je c735 preskup za tu dijagonalu.

Ja sam platio 65" oko 620eur prije par mj. (+ rob. usisivac na poklon)

 Ma zaboravio sam navest, 55" dijagonala za c735. Al'da, nema trenutno niže cijene, jedino ak' će bit u naredno vrijeme što zbog crnog petka ili neki blagdanski popusti.

Battle.net: Glogy#2831
6 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav ekipa, kupujem tv pa ako mi mozete pomoci s nekim prijedlozima  55/60 incha, gledat cu filmove i serije (streaming Netflix i slicno), mozda pokoji film preko HDMI-a spojiti laptop i naravno sluziti ce kao tv u dnevnom boravku. PS5 mozda dode u buducnosti, ambilight mi je jako fora stavka, ali nije presudna naravno haha Budzet mi je cca 800€. Hvala svima unaprijed na pomoci 💪🏾

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Vavoom kaže...
Glogić kaže...

 Nakon ovog upita, vaših odg. i vremena kaj sam istraživao, odlučio sam se za TCl C735. Najniža cijena trenutno je 600€ tak mi je to ok s obzirom kaj TV nudi i da ga uzimam na cca 5 god., odnosno koliko i garancija traje. Uglavnom mi treba TV za Nintendo Switch, Netflix, HBO i slično. Planiram uzet PS5 kroz narednih godinu dana, tak da mi se ovo čini čist ok.

 E sada, ja bi išo na taj C735 ili pak malo nadodao za Samsung Q80B, oba dva su ti Best Buy modeli, jedino šta Sammy nema Dolby Vision (šta je bitno za Netflix i ostale streaming appove) i baziran je na Tizenu, te ima 120Hz refresha za razliku od 735-ice koja ima 144Hz, ali ima sva 4 HDMI 2.1 porta dok TCL ima samo 2, ali oba dva zadovoljavaju sve kriterije koje si naveo, i ako uz njih dobijaš dobru garu, ne razmišljaj puno i kupuj

 Zasto je DV bitan za streaming appove ? 
Ako tv nema dv bude se prikazalo u hdr10.

A ionako bilo koji hdr na toj klasi tva i nije nesto  vrijedno spomena.

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.10.2023 8:37 (Pixel).
4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Tvkreten kaže...

Pozdrav ekipa, kupujem tv pa ako mi mozete pomoci s nekim prijedlozima  55/60 incha, gledat cu filmove i serije (streaming Netflix i slicno), mozda pokoji film preko HDMI-a spojiti laptop i naravno sluziti ce kao tv u dnevnom boravku. PS5 mozda dode u buducnosti, ambilight mi je jako fora stavka, ali nije presudna naravno haha Budzet mi je cca 800€. Hvala svima unaprijed na pomoci 💪🏾

 Za ovo šta si naveo, pogledaj si TCL C835 ili Samsung Q70C, sličnih su specki, jedino šta Sammy ima 4 HDMI 2.1 porta i nema Dolby Vision, dok je TCL baziran na GoogleTV-u ali ima samo 2 HDMI 2.1 porta, inače oba dva će se vrlo dobro pokazat, ali ak uz njih dobijaš dobru garu, mogu ti samo reći - kupuj!

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.10.2023 9:39 (Vavoom).
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Glogić kaže...
Junior335 kaže...

Malo mi se cini da je c735 preskup za tu dijagonalu.

Ja sam platio 65" oko 620eur prije par mj. (+ rob. usisivac na poklon)

 Ma zaboravio sam navest, 55" dijagonala za c735. Al'da, nema trenutno niže cijene, jedino ak' će bit u naredno vrijeme što zbog crnog petka ili neki blagdanski popusti.

 Imas na jeftinije.hr dolje pri dnu stranice graf kretanja cijene u zadnja 3 mjeseca i 600 eura je najvisa cijena sta je taj TV bio u zadnja tri mjeseca, i to samo u zadnjih par dana, inace je bio izmedju 510 i 590. Tako da pricekaj jos par dana, sigurno ce opet pasti malo. A ako ti nije jako hitno, pricekaj jos mjesec dana do black fridaya

15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ako nekoga zanima, sony 55"x89j (2021 LCD, VA panel, 4k, dolby vision itd.) u pevexu je na rasporadaji po 500injak eur

○Lijepog li djeteta! Koliko je star?○ -Trideset i pet godina!
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ma pričekam da, nije hića. Iovak još gledam ovaj c805/odnosno c755 (na US tržištu), sam kaj nema baš reviewa. Tek je izašo tv prije cca mjesec dana. Čini mi se dosta bolji od c735, a razlika je 100njak eura. 

Battle.net: Glogy#2831
5 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Tko želi veliku dijagonalu za malo novaca, ima izložbeni Hisense 75" u Elipsu za 549€. S obzirom da nije OLED u pitanju, nije toliki problem da je već radio.

 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/HISENSE-75A7GQ/

 
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

LG C2 jedan cudan problem. Starci imaju neko starije dvd kucno kino na kojem znaju pustiti neki CD dok radi TV. 

 

Problem je sto se TV prebaci uvijek na HDMI kucnog kina. Prebacim nazad na glavni meni i nakon minutu opet se vrati. Kako isključiti ARC samo na tom HDMI portu? Mogu ga kompletno iskljuciti ali onda ne mogu upravljati sa Firestickom sa jednim daljinskim.

 

 

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
kunof00 kaže...

Ako nekoga zanima, sony 55"x89j (2021 LCD, VA panel, 4k, dolby vision itd.) u pevexu je na rasporadaji po 500injak eur

Ja sam bas trazio 55" i gledao TCL C735 i jos tako neke slicne modele i slucajno gledam u pevexu nesto prije 2 dana i vidim 530e 55x89j, odmah sam naurcio i platio preko weba. 

Krada za tu lovu, Google TV, sa HDMI 2.1, Dolby Vision i Atmos, 120Hz ekran, VRR, 4k itd..provjeren tv, dalje nisam ni gledao, evo vidim vec nestalo.

Barcelona - Mes que un club
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice