Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.319
|
čitano: 14.093.630
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Super cijena, ja sam svoj uzeo prošli tjedan za 8800... Inače ovaj u svijetu medija je 9077, to je samo boja okvira drugačija u odnosu na 9096?

 

Jučer montiran TV na zid, prvi dojmovi odlični..

 
2 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Imam hisense u7qf i nakon igranja sa picture settings imam sliku za moje oči... uloženo dobijeno nema bolje!!!
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
HrvojeZ kaže...

Super cijena, ja sam svoj uzeo prošli tjedan za 8800... Inače ovaj u svijetu medija je 9077, to je samo boja okvira drugačija u odnosu na 9096?

 

Jučer montiran TV na zid, prvi dojmovi odlični..

 Boja okvira i mozda drugacije postolje. 

Kakav ti je TV po danu, jel se moze potuc sa dnevnim svjetlom? 

LoL acc THCJoshi
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Spike1983 kaže...

Stigao update za XH90  (meni ga nije vidio preko wifi-a pa sam ga rucno instalirao)

 

Android TV™ OS update information for the XH90 and XH92 series (Ažuriranje programskih datoteka na ver. 6.1288)

 

Nadogradnja verzije operacijskog sustava Android™ OS s Android 9 Pie na Android 10.

 

LINK

 VRR sada radi kako treba?

14 godina
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - ultimativni vodič i više
A ima tko iskustva možda s kupovinom ovih elipso/emmezeta itd bonova preko njuškala?
12 godina
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - ultimativni vodič i više
x360gamer kaže...
A ima tko iskustva možda s kupovinom ovih elipso/emmezeta itd bonova preko njuškala?

 Upravo i ja htio pitati!

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
gogoklepci kaže...
Imam hisense u7qf i nakon igranja sa picture settings imam sliku za moje oči... uloženo dobijeno nema bolje!!!

 Kakav je kod pokretanja aplikacija tipa yt,itd?

Vidim da elipso daje neko osiguranje? Sta to je?

12 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav,

 

malo sam pogubljen sa ovim modelima:

 

LED TV SAMSUNG QE65Q60TAUXXH, 65"(165cm), QLED, Ultra HD (4K), Smart TV, Wi-Fi,DVB-T2/C/S2/HEVC (H.265) (hgshop.hr) 5885kn

Televizor Samsung QE65Q60TA QLED UHD 4K SMART TV (T2 HEVC/S2) / Akcija / Cijene / Svijet-medija.hr: QLED TV 6799 kn

Televizor Samsung QE65Q60AA QLED UHD 4K SMART TV (T2 HEVC/S2) / Akcija / Cijene / Svijet-medija.hr: QLED TV 6999kn

Televizor Samsung QE65Q70TA QLED UHD 4K SMART TV (T2 HEVC/S2) / Akcija / Cijene / Svijet-medija.hr: QLED TV 7199

 

znam da je ovaj q70 ispred q60 i bolji, sad dali je isplatljiv ?

Isto tako nisu mi jasni ovi razliciti modeli TA i AA kod q60

 

Što je od gore navedenog najbolje? Naime tražim 65 inchni do max 7200kn, dali uopće postoji išta bolje od QLED-a u ovom cijenovnom rangu ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Uzmi Samsung q70A, na akcije je,  7150 kn u Bazzar trgovini. To ti je najnovija verzija. Ima bolju svjetlinu od prethodnih verzija, q70t, Q60T, Q60A.. ima  odličan kotrast, odličnu pokretnu sliku kod brzih scena(bitno i za gaming, sport) te ima ti podršku za PS5, ako ti je bitan gaming.

 

https://bazzar.hr/p/45MGAJ9-samsung-tv-65-qled-65q70a

 

 
0 0 hvala 2
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Sony marketing tim radi svoje ali nazalost softverski tim to ne prati,najbitnija stvar za gamere sa novim konzolama je VRR a niti rijeci o njemu...

 

https://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1633615200

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...

Sony marketing tim radi svoje ali nazalost softverski tim to ne prati,najbitnija stvar za gamere sa novim konzolama je VRR a niti rijeci o njemu...

 

https://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1633615200

Izgleda da sa zadnjim updateom radi i VRR.

Sinoć sam negdje naletio na tu informaciju.

PSN: Muskarcina77
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Virty kaže...
MEGATAMA kaže...

Sony marketing tim radi svoje ali nazalost softverski tim to ne prati,najbitnija stvar za gamere sa novim konzolama je VRR a niti rijeci o njemu...

 

https://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1633615200

Izgleda da sa zadnjim updateom radi i VRR.

Sinoć sam negdje naletio na tu informaciju.

 Da za XH90 su izdali novi fw prije dan dva,valjda ce netko uskoro testirat.

9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
mmafan kaže...

Uzmi Samsung q70A, na akcije je,  7150 kn u Bazzar trgovini. To ti je najnovija verzija. Ima bolju svjetlinu od prethodnih verzija, q70t, Q60T, Q60A.. ima  odličan kotrast, odličnu pokretnu sliku kod brzih scena(bitno i za gaming, sport) te ima ti podršku za PS5, ako ti je bitan gaming.

 

https://bazzar.hr/p/45MGAJ9-samsung-tv-65-qled-65q70a

 

 

Toliko je trenutna akcija i na ekupi ako se uzima Dinersom (-10%), možda ipak sigurnija trgovina?

 

https://www.ekupi.hr/hr/Elektronika/Televizori-i-oprema/Televizori/SAMSUNG-QLED-TV-QE65Q70AATXXH%2C-UHD%2C-SMART/p/EK000382687

 

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
mmafan kaže...

Uzmi Samsung q70A, na akcije je,  7150 kn u Bazzar trgovini. To ti je najnovija verzija. Ima bolju svjetlinu od prethodnih verzija, q70t, Q60T, Q60A.. ima  odličan kotrast, odličnu pokretnu sliku kod brzih scena(bitno i za gaming, sport) te ima ti podršku za PS5, ako ti je bitan gaming.

 

https://bazzar.hr/p/45MGAJ9-samsung-tv-65-qled-65q70a

 

 Hvala puno.

 

A što mislis da se spustim na 55incha pa si uzmem q70a za nekih 6500 ?  270 cm mi je udaljen tv od glave realno i 65 bi bio idealan, ali ne želim lošije performanse u korist većeg ekrana.

 

 

EDIT: Vidim i da se q80a može naći za sličnu lovu

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.10.2021 11:25 (MasterOdisasteR).
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pa za tu udaljenost idealan bi bio 65 inčni tv, s tom veličinom bi bio miran. 55 će ti biti super, ali s vremenom ćeš poželjeti veće, znam jer je tako i meni. Ali opet, sve je od osobe do osobe. Samsung q80a je isto super tv, samo koristi drugačiji panel. Ovisi što ti je najbitnije kod tva? Imaš za 5700 kn 55 inčni sony x900h, koji je bolji od ovih navedenih.

 

Inače, Philips oled 65 inča, 7500 uz diners karticu na ekupi.

 

 

 
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
mmafan kaže...

Pa za tu udaljenost idealan bi bio 65 inčni tv, s tom veličinom bi bio miran. 55 će ti biti super, ali s vremenom ćeš poželjeti veće, znam jer je tako i meni. Ali opet, sve je od osobe do osobe. Samsung q80a je isto super tv, samo koristi drugačiji panel. Ovisi što ti je najbitnije kod tva? Imaš za 5700 kn 55 inčni sony x900h, koji je bolji od ovih navedenih.

 

Inače, Philips oled 65 inča, 7500 uz diners karticu na ekupi.

 

 

 Da, ipak nebi probijao 7000kn. E sad što se tiče korištenja, sport namjeravam gledati slabo skroz, skoro pa i nikako, mozda pokoju MMA borbu. Glavni fokus su filmovi navečer i eventualno bi si omogućio prostor za gaming (sto je mala sansa s obzirom na kolicinu raspolozivog vremena al ajde). 

Stvar je što ja godinama nisam koristio televizor jedino tu i tamo bi kod svojih na starom manjem led tvu koji je udaljen skoro 3m pogledao 3 filma godisnje pa je sve veće od toga sci-fi za ovo. Inače bacam novac na druge stvari pa je radi toga neki plafon 7k kn. Sad da je 55 incha i 65 neka razlika pa i nije (bar ne meni) a jaču tehnologiju bi htio imat.

 

Sad VA vs IPS  nisam siguran?

11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ako ti je za to namjena, onda definitivno želiš VA panel s dobrim kontrastom i dobrim local dimingom. Najbolji izbor koji  bih ti ja preporučio jest Sony x900h, 55 inča.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.10.2021 12:15 (mmafan).
 
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ako se u Hr moze dobit B1 za 6900kn ona sve ostale preporuke u tom srednjem visem segmentu padaju u vodu.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Okej, ai ovdje je cijena 7600, gdje mogu nabavit za 6900 ?

Aha, diners club, zanemari
Poruka je uređivana zadnji put pet 8.10.2021 13:08 (MasterOdisasteR).
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
-10% na Diners.
Nemaju svi Diners jedino
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Evo ga Dolby Vision gaming u 120fps i na 2020 seriji,jos ako uspiju dodat i na 2019 bit ce puno sretnih kupaca.

Takodjer su dodali Disney+ na 2016 seriju pa na dalje.

 

https://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1633682541

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Mislim da bi ipak na kraju mogao 55inch xh90, best bang for the buck za 6000kn

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Rađe uštedi jos malo do oleda nećeš požalit

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Taj navedeni B1 je apsolutni favorit u tom cijenovnom rangu oko 1000eu.

Ima sve zamislivo za gaming.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Belick1 kaže...

Rađe uštedi jos malo do oleda nećeš požalit

 

Ma da, znam da je. Imam para ja i za skuplje od tog oleda trenutno, međutim treba negdje znati i stat. Mislim da meni kao casual korisniku ne treba ništa bolje od ovog sonya. Oled je oled ali nezz koliko se meni osobno isplati. Radje za tih 1500 otputujem negdje ili uzmem ih za novi monitor.

9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kada znaš što hoćeš, zašto si dolazio po savjet?

 
1 1 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ja imam oled i imam od sony LCD i mogu ti reci da je slika bolja u svim segmentima cak i u obicnom gledanju hd programa, a sad ako imas pametnijih stvari za kupit i tv ti nepredstavlja puno bit ces  zadovoljan sa sonyem jer je odlican tv.

Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Belick1 kaže...

Ja imam oled i imam od sony LCD i mogu ti reci da je slika bolja u svim segmentima cak i u obicnom gledanju hd programa, a sad ako imas pametnijih stvari za kupit i tv ti nepredstavlja puno bit ces  zadovoljan sa sonyem jer je odlican tv.

 

nisam definitivno požalio što sam si uzeo OLED, jer TV gledam pa 99% po noći i stvarno je super "crna = crna" i brutalan kontrast (samo kod određenih sadržaja), recimo uvodna špica netflixa, praktički samo mrak u sobi a meni na sredini logo od netflixa. Super efektno izgleda.

Gledam samo Netflix 4K+Dolby Vision i Youtube.

 

 

Ipak, ukoliko se TV gleda "onako čisto da se gleda" popodne radi ponekog filma i IPTV-a od T-Coma/Iskona isl. tada rekao bih da OLED i nema neku veliku svrhu, naime razlike nisu jako vidljive. Posebice ako se želi opravdati značajna razlika u cijeni, teško će to ići.

 

 

13 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

A tek iskesirat 1000+ eura i znat da u roku 3-5 godina moras kupit novi tv.

LoL acc THCJoshi
Moj PC  
0 3 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice