Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.315
|
čitano: 14.092.030
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
DarK.xy kaže...

Za 7.500 se mislim još može nabaviti 65OLED705.. 900 nitsa panel.. mislim da pomete sve ove middle range LCDove za istu cijenu..

 

Pod uvjetom da se može nabaviti (i da nije izložbeni). I pod uvjetom da ti OLED doista treba, iznenadio bi se ali mnogo ljudi nema potrebu za OLED panelom (većina) i sadržaj koji gledaju neće zbog OLEDa ispasti bolji.

 

Kao da preko emulatora igraš SNES igre na 1080p monitoru pa kažeš da će bolje izgledati ako ih igraš na 4K tv. Neće biti niti bolje niti lošije, rezolucija im je 256x224px.

 

 

Nemoj siriti dezinformacije. Philips je dobar jedino onima koji su samo philips imali, ili imaju ogromnu dioptriju pa im je potpuno svejedno u sto gledaju. Ja sam imao 3 philipsa i to high end modela, i LG i samsung i LG OLED pa Sony oled. Probao sam svasta i kalibrirao jos dosta toga. Philips je u usporedbi sa bilo kojim tv-om koji nesto vrijedi cisti promasaj i to u bilo kojem platnom segmentu. Recimo, ovo im je dobar potez sto olede prodaju jeftino, ali mora se znati da su to stari lg paneli od prije par godina koji nisu po kvaliteti ravni ovima iz 2021 godine. Sa druge strane softver im nije bas dobar i procesing slike im je dosta problematican. Kvaliteta elektronike i materijala je isto dosta losa. Neznam da li se isplati upustiti u tu avanturu. Istina, ako vec moras kupiti philipsa, onda je oled najmanja greska.

 

Sto se tice ambilighta, to je isto cudna prica. Fora izgleda u ducanu ili kao ambijentalno svijetlo. Medjutim za cinema dozivljaj u mraku je nuzno iskljuciti ambilight jer ce potpuno pokvariti cinema dozivljaj, smanit ce kvalitetu slike i kontrast, a posto je ambilight upaljen moras pojacati osvjetljenje panela i onda naprezes i umaras znacajno oci, a i nepotrebno trosis panel i struju u konacnici. Da je ambilight vrhunska stvar za gledanje, onda bi svako kino imalo ambilight a ne potpuno mracnu prostoriju. 

 

Sto se tice OLED-a, nista se ne moze mjeriti sa oledom, tocka. High end led modeli su jako dobri, ali u usporedbi sa oledom su losi. Nije to uopce stvar tipa "netko preferira oled". Svi preferiraju najbolji TV, dakle OLED. A ako zele budget tv, onda imaju opcije van oled-a. Tipa ovi hisense modeli sa faldom za nevjerovatno malo love. Ako se ide u high end segment i love nije primarna stavka onda je oled jedina opcija. 

 

10 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
DarK.xy kaže...

Za 7.500 se mislim još može nabaviti 65OLED705.. 900 nitsa panel.. mislim da pomete sve ove middle range LCDove za istu cijenu..

 

Pod uvjetom da se može nabaviti (i da nije izložbeni). I pod uvjetom da ti OLED doista treba, iznenadio bi se ali mnogo ljudi nema potrebu za OLED panelom (većina) i sadržaj koji gledaju neće zbog OLEDa ispasti bolji.

 

Kao da preko emulatora igraš SNES igre na 1080p monitoru pa kažeš da će bolje izgledati ako ih igraš na 4K tv. Neće biti niti bolje niti lošije, rezolucija im je 256x224px.

 

 

 Imam cx model i od sony xf9005  i razlika u kontrastu je velika bar meni oled daje dosta prirodniju sliku  veca je dubina slike opcenito sve je bolje,  sony je izvrstan tv sa veoma dobrom slikom al tek kada se pogleda oled vidi se koliko slika bljesti na sve strane u odnosu na oled, meni je cak i po danu veci uzitak gledat oled nego lcd..

کτγℓع
10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

e al ovaj kaj si zaljepio je proslogodisnji model.

 

Ja sam 58icu prošlogodišnju s garancijom nabavio od kolege sa foruma za 3500kn i mislim da sam super prošao

11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Evo dobre vijesti za sve koji imaju sony x900h :)

 

Sony Begins Rollout of VRR & ALLM Firmware Update for X900H HDMI 2.1 TV

 

 
1 0 hvala 2
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Duje2 kaže...
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
DarK.xy kaže...

Za 7.500 se mislim još može nabaviti 65OLED705.. 900 nitsa panel.. mislim da pomete sve ove middle range LCDove za istu cijenu..

 

Pod uvjetom da se može nabaviti (i da nije izložbeni). I pod uvjetom da ti OLED doista treba, iznenadio bi se ali mnogo ljudi nema potrebu za OLED panelom (većina) i sadržaj koji gledaju neće zbog OLEDa ispasti bolji.

 

Kao da preko emulatora igraš SNES igre na 1080p monitoru pa kažeš da će bolje izgledati ako ih igraš na 4K tv. Neće biti niti bolje niti lošije, rezolucija im je 256x224px.

 

 

 Imam cx model i od sony xf9005  i razlika u kontrastu je velika bar meni oled daje dosta prirodniju sliku  veca je dubina slike opcenito sve je bolje,  sony je izvrstan tv sa veoma dobrom slikom al tek kada se pogleda oled vidi se koliko slika bljesti na sve strane u odnosu na oled, meni je cak i po danu veci uzitak gledat oled nego lcd..

I ja imam 55XF9005 te se mislim uzeti OLED (LG C1) ili nešto drugo.
Soba je po danu ne previše osvjetljena, ali ipak danjeg svjetla ima.
Čujem da je OLED kao ogledalo, taj dio mi nije baš po volji :)


PSN: Muskarcina77
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Dosao update za LG G1,dodan je OLED Care dio sa novim postavkama za panel zvuk,memoriju itd.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
vRay kaže...
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
DarK.xy kaže...

Za 7.500 se mislim još može nabaviti 65OLED705.. 900 nitsa panel.. mislim da pomete sve ove middle range LCDove za istu cijenu..

 

Pod uvjetom da se može nabaviti (i da nije izložbeni). I pod uvjetom da ti OLED doista treba, iznenadio bi se ali mnogo ljudi nema potrebu za OLED panelom (većina) i sadržaj koji gledaju neće zbog OLEDa ispasti bolji.

 

Kao da preko emulatora igraš SNES igre na 1080p monitoru pa kažeš da će bolje izgledati ako ih igraš na 4K tv. Neće biti niti bolje niti lošije, rezolucija im je 256x224px.

 

 

Nemoj siriti dezinformacije. Philips je dobar jedino onima koji su samo philips imali, ili imaju ogromnu dioptriju pa im je potpuno svejedno u sto gledaju. Ja sam imao 3 philipsa i to high end modela, i LG i samsung i LG OLED pa Sony oled. Probao sam svasta i kalibrirao jos dosta toga. Philips je u usporedbi sa bilo kojim tv-om koji nesto vrijedi cisti promasaj i to u bilo kojem platnom segmentu. Recimo, ovo im je dobar potez sto olede prodaju jeftino, ali mora se znati da su to stari lg paneli od prije par godina koji nisu po kvaliteti ravni ovima iz 2021 godine. Sa druge strane softver im nije bas dobar i procesing slike im je dosta problematican. Kvaliteta elektronike i materijala je isto dosta losa. Neznam da li se isplati upustiti u tu avanturu. Istina, ako vec moras kupiti philipsa, onda je oled najmanja greska.

 

Sto se tice ambilighta, to je isto cudna prica. Fora izgleda u ducanu ili kao ambijentalno svijetlo. Medjutim za cinema dozivljaj u mraku je nuzno iskljuciti ambilight jer ce potpuno pokvariti cinema dozivljaj, smanit ce kvalitetu slike i kontrast, a posto je ambilight upaljen moras pojacati osvjetljenje panela i onda naprezes i umaras znacajno oci, a i nepotrebno trosis panel i struju u konacnici. Da je ambilight vrhunska stvar za gledanje, onda bi svako kino imalo ambilight a ne potpuno mracnu prostoriju. 

 

Sto se tice OLED-a, nista se ne moze mjeriti sa oledom, tocka. High end led modeli su jako dobri, ali u usporedbi sa oledom su losi. Nije to uopce stvar tipa "netko preferira oled". Svi preferiraju najbolji TV, dakle OLED. A ako zele budget tv, onda imaju opcije van oled-a. Tipa ovi hisense modeli sa faldom za nevjerovatno malo love. Ako se ide u high end segment i love nije primarna stavka onda je oled jedina opcija. 

 

Ne znam što si htio ovdje reći.. kakve dezinformacije? Imaš li ti neku preporuku za 7.500 kn 65" da je bolje od OLED-a? Prvo kažeš nevalja, onda dolje kažeš OLED najbolja slika.

 

I ja bih radije da sam kupio Sony, LG, eventualno Panasonic za 7.500 kn, no nema ih u tom price range i toj veličini. Budget mi je bio takav i uzeo sam Philips OLED koji na kraju dana opet ima LG panel koji je na svim OLEDima, a za dvije godine ću preći opet na veće i bolje, vjerojatno Samsung ili LG OLED. Ne planiram ga voziti 10 godina...

 

Ambilight je individualan doživljaj i hrpa ljudi kupuje Philips samo zbog njega. Ja ga do sada nisam imao i mene je iznenadio, pozitivno.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 1.10.2021 8:44 (DarK.xy).
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
DarK.xy kaže...

 

Ne znam što si htio ovdje reći.. kakve dezinformacije? ...

 

 

Ljudi pišu tek tako da pišu nešto. Niti imaju "bolje" informacije, niti su upućeniji. Imaju jedino osobno mišljenje. Nemam problema s osobnim mišljenjem osobe, ali ne obazirem se previše na tekst ako mu je jedina namjera pljuvati po nekoj osobi ili njenom mišljenju.

 

 

Philips je super, imam i LCD i OLED modele doma, nikakvih problema nisam imao do dana današnjeg. Slika je izvrsna kod oba modela (iako je Q60 od Samsunga ipak klasu iznad od LCD Philipsa).

Ako bih nešto mijenjao onda je to daljinski, ne mogu se naviknuti na njega jer ima previše tipki.

 

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
DarK.xy kaže...

 

Ne znam što si htio ovdje reći.. kakve dezinformacije? ...

 

 

Ljudi pišu tek tako da pišu nešto. Niti imaju "bolje" informacije, niti su upućeniji. Imaju jedino osobno mišljenje. Nemam problema s osobnim mišljenjem osobe, ali ne obazirem se previše na tekst ako mu je jedina namjera pljuvati po nekoj osobi ili njenom mišljenju.

 

 

Philips je super, imam i LCD i OLED modele doma, nikakvih problema nisam imao do dana današnjeg. Slika je izvrsna kod oba modela (iako je Q60 od Samsunga ipak klasu iznad od LCD Philipsa).

Ako bih nešto mijenjao onda je to daljinski, ne mogu se naviknuti na njega jer ima previše tipki.

 

Slažem se sa svime što si rekao..

 

Također, prešao sa Samsunga NU7400 i njihov daljinski je precizniji i bolji, ali polako ulazi u naviku.

Prije Samsunga sam imao Philipsa i Samsung je bio u svim segmentima bolji.

A što se tiče OLEDa mislim da su svi proizvođači tu negdje, svi imaju panel od LG-a i nema 100 vrsta panela.. svi manje/više imaju istu sliku uz različite procesinge, funkcije, vjerojatno na blind testu 4k HDR slike bi teško netko pogodio koji je koji :)

8 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

5 godina sigurnosti pokriva burn in?

https://www.lg.com/hr/tv-5-godina-sigurnosti-2021-jesen

 

Znam da službeno ne pokriva ali da se pisalo na forumu da ipak neslužbeno mijenjaju panel kod burn-ina.

 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
vRay kaže...
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
DarK.xy kaže...

Za 7.500 se mislim još može nabaviti 65OLED705.. 900 nitsa panel.. mislim da pomete sve ove middle range LCDove za istu cijenu..

 

Pod uvjetom da se može nabaviti (i da nije izložbeni). I pod uvjetom da ti OLED doista treba, iznenadio bi se ali mnogo ljudi nema potrebu za OLED panelom (većina) i sadržaj koji gledaju neće zbog OLEDa ispasti bolji.

 

Kao da preko emulatora igraš SNES igre na 1080p monitoru pa kažeš da će bolje izgledati ako ih igraš na 4K tv. Neće biti niti bolje niti lošije, rezolucija im je 256x224px.

 

 

Nemoj siriti dezinformacije. Philips je dobar jedino onima koji su samo philips imali, ili imaju ogromnu dioptriju pa im je potpuno svejedno u sto gledaju. Ja sam imao 3 philipsa i to high end modela, i LG i samsung i LG OLED pa Sony oled. Probao sam svasta i kalibrirao jos dosta toga. Philips je u usporedbi sa bilo kojim tv-om koji nesto vrijedi cisti promasaj i to u bilo kojem platnom segmentu. Recimo, ovo im je dobar potez sto olede prodaju jeftino, ali mora se znati da su to stari lg paneli od prije par godina koji nisu po kvaliteti ravni ovima iz 2021 godine. Sa druge strane softver im nije bas dobar i procesing slike im je dosta problematican. Kvaliteta elektronike i materijala je isto dosta losa. Neznam da li se isplati upustiti u tu avanturu. Istina, ako vec moras kupiti philipsa, onda je oled najmanja greska.

 

Sto se tice ambilighta, to je isto cudna prica. Fora izgleda u ducanu ili kao ambijentalno svijetlo. Medjutim za cinema dozivljaj u mraku je nuzno iskljuciti ambilight jer ce potpuno pokvariti cinema dozivljaj, smanit ce kvalitetu slike i kontrast, a posto je ambilight upaljen moras pojacati osvjetljenje panela i onda naprezes i umaras znacajno oci, a i nepotrebno trosis panel i struju u konacnici. Da je ambilight vrhunska stvar za gledanje, onda bi svako kino imalo ambilight a ne potpuno mracnu prostoriju. 

 

Sto se tice OLED-a, nista se ne moze mjeriti sa oledom, tocka. High end led modeli su jako dobri, ali u usporedbi sa oledom su losi. Nije to uopce stvar tipa "netko preferira oled". Svi preferiraju najbolji TV, dakle OLED. A ako zele budget tv, onda imaju opcije van oled-a. Tipa ovi hisense modeli sa faldom za nevjerovatno malo love. Ako se ide u high end segment i love nije primarna stavka onda je oled jedina opcija. 

 

 Sve potpisujem. 

Rekli bi kod nas u Dalmaciji,  svaka ti piva. 

Ambilight je svakako stvar ukusa ali ako ćemo tehnički, nije zahvalan za panel i umara oči,.

Druga stvar je što nekome je to cool i doživljaj gledanja mu je bolji, ali to su ukusi a kažu o ukusima se ne raspravlja. 

O Philipsu nemam riječi hvale i samo ako mi ga netko pokloni bi ga uzeo,  subjektivno mi kupovina Philips televizora graniči sa mazohizmom ali opet, svatko ima svoj dojam i ukus i svatko je gospodar svoje sreće i novca i njegovo je pravo da ga potroši na ono što misli da je najbolje. 

Da malo proformuliram onu narodnu: "tko ne plati kurvu,  plati likara- tko plati Philips plati servisera"

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
melcisedec kaže...
vRay kaže...
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
DarK.xy kaže...

Za 7.500 se mislim još može nabaviti 65OLED705.. 900 nitsa panel.. mislim da pomete sve ove middle range LCDove za istu cijenu..

 

Pod uvjetom da se može nabaviti (i da nije izložbeni). I pod uvjetom da ti OLED doista treba, iznenadio bi se ali mnogo ljudi nema potrebu za OLED panelom (većina) i sadržaj koji gledaju neće zbog OLEDa ispasti bolji.

 

Kao da preko emulatora igraš SNES igre na 1080p monitoru pa kažeš da će bolje izgledati ako ih igraš na 4K tv. Neće biti niti bolje niti lošije, rezolucija im je 256x224px.

 

 

Nemoj siriti dezinformacije. Philips je dobar jedino onima koji su samo philips imali, ili imaju ogromnu dioptriju pa im je potpuno svejedno u sto gledaju. Ja sam imao 3 philipsa i to high end modela, i LG i samsung i LG OLED pa Sony oled. Probao sam svasta i kalibrirao jos dosta toga. Philips je u usporedbi sa bilo kojim tv-om koji nesto vrijedi cisti promasaj i to u bilo kojem platnom segmentu. Recimo, ovo im je dobar potez sto olede prodaju jeftino, ali mora se znati da su to stari lg paneli od prije par godina koji nisu po kvaliteti ravni ovima iz 2021 godine. Sa druge strane softver im nije bas dobar i procesing slike im je dosta problematican. Kvaliteta elektronike i materijala je isto dosta losa. Neznam da li se isplati upustiti u tu avanturu. Istina, ako vec moras kupiti philipsa, onda je oled najmanja greska.

 

Sto se tice ambilighta, to je isto cudna prica. Fora izgleda u ducanu ili kao ambijentalno svijetlo. Medjutim za cinema dozivljaj u mraku je nuzno iskljuciti ambilight jer ce potpuno pokvariti cinema dozivljaj, smanit ce kvalitetu slike i kontrast, a posto je ambilight upaljen moras pojacati osvjetljenje panela i onda naprezes i umaras znacajno oci, a i nepotrebno trosis panel i struju u konacnici. Da je ambilight vrhunska stvar za gledanje, onda bi svako kino imalo ambilight a ne potpuno mracnu prostoriju. 

 

Sto se tice OLED-a, nista se ne moze mjeriti sa oledom, tocka. High end led modeli su jako dobri, ali u usporedbi sa oledom su losi. Nije to uopce stvar tipa "netko preferira oled". Svi preferiraju najbolji TV, dakle OLED. A ako zele budget tv, onda imaju opcije van oled-a. Tipa ovi hisense modeli sa faldom za nevjerovatno malo love. Ako se ide u high end segment i love nije primarna stavka onda je oled jedina opcija. 

 

 Sve potpisujem. 

Rekli bi kod nas u Dalmaciji,  svaka ti piva. 

Ambilight je svakako stvar ukusa ali ako ćemo tehnički, nije zahvalan za panel i umara oči,.

Druga stvar je što nekome je to cool i doživljaj gledanja mu je bolji, ali to su ukusi a kažu o ukusima se ne raspravlja. 

O Philipsu nemam riječi hvale i samo ako mi ga netko pokloni bi ga uzeo,  subjektivno mi kupovina Philips televizora graniči sa mazohizmom ali opet, svatko ima svoj dojam i ukus i svatko je gospodar svoje sreće i novca i njegovo je pravo da ga potroši na ono što misli da je najbolje. 

Da malo proformuliram onu narodnu: "tko ne plati kurvu,  plati likara- tko plati Philips plati servisera"

 Imao Philipsa prije nekoliko godina i nisam imao nikakvih problema.. također znam još neke koji ga imaju i dan danas, 7g. star i nemaju problema...

Trenutno ne bih kupio niti jedan LCD Philips, ali njihov OLED kvalitetom mislim da ne zaostaje za bilo kojim drugim. Čak je i proglašen best buy od Vincenta... TV ima garanciju kao i svaki drugi. 

Ne mislim ga štediti, brojati logo i nitse, trošiti ću ga max i riješiti nakon garancije zbog burn-in problema, ali to bi napravio i sa LG koji mi je bio prvi izbor... ali dati 5.000 kn više za istu dijagonalu mi se činilo previše za premalo dodane vrijednosti...

9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Emixman1 kaže...

5 godina sigurnosti pokriva burn in?

https://www.lg.com/hr/tv-5-godina-sigurnosti-2021-jesen

 

Znam da službeno ne pokriva ali da se pisalo na forumu da ipak neslužbeno mijenjaju panel kod burn-ina.

 Pokrivali su burn in kada je bio češća pojava nego danas.

3 godine
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Poz, da li je neko kupovao MAX QLED TV držač MTM7550TQ u mall hr, naime postavio sam im pitanje paše li taj drzac na 55"q95t i odgovorili su mi negativno. Nije mi jasno? u spec. drzaca piše da paše na Q90R iz2019g, a to bi trebao biti isti držac. i za tv iz2020.

Po slici je kopija orginala osim pleha što ide nazid sa drugacijim kutevima..:)....

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

I kod mene je svjetla soba i tv se nalazi odma uz prozor na zidu, sve u svemu nemogu reci da nema refleksija al kada spustim rolete neprimjetim to toliko niti idem za tim.

 

Replay: Virty 

کτγℓع
Poruka je uređivana zadnji put pet 1.10.2021 18:14 (Duje2).
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Možda netko ne zna, pa da napišem. Sony x900h 65 inča u Svijet medija je 7600 kn uz kod sony1100. Do ponoći je valjda akcija. Najbolja cijena dosad :)

 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ok,nemojte niti u ludilu stavljat ovaj novi Sony fw na svoje televizore.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
odjavljen
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...

Ok,nemojte niti u ludilu stavljat ovaj novi Sony fw na svoje televizore.

 

 Daj napiši nam sažetak videa, tko će gledati 30 minuta...

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.10.2021 2:06 (WadeWilson).
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Sazetak je da je VRR ispao ogroman problem za vecinu tv proizvodjaca....u biti skoro sve osim Samsunga i LGa.

Ovaj Sony fw je toliko los da cak ima slucajeva gdje ekipa ostane bez local dimminga a ne moze se roll back na prethodni fw.

Recimo Panasonic ima VRR podrsku na JZ2000 oledu ali prikazuju samo pola rezolucije u 4k vertikalno ili horizontalno...ne sjecam se tocno,obecali su update koji ce to rijesit.

Sony cak niti na top modelu A90J koji je izasao nedavno nema jos podrsku za VRR i dio ostalih hdmi 2.1 funkcija...spominje se update kroz godinu dana...

Sa druge strane na LGu igram recimo DOOM u 4k 120fps VRR Dolby Vision...znaci podrzava sve navedeno u isto vrijeme i radi apsolutno savrseno.

Vidjet cemo kako ce implementirat VRR na A90J posto bi trebalo bit lakse jer nije lcd pa ne moraju brinut kako ce se local dimming nosit sa  VRRom.

Realno kada vidim kakva je situacija  danas mogu rec svaka cast Samsungu sta su odradili sa Q90R koji nije ni imao puni hdmi 2.1 nego hibridno rijesenje a radilo mi je 4k 120fps uz VRR.

Moj PC  
0 0 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ali ako ne igram na TV-u, slobodno stavim zadnji update? imam ps4pro, ali igram na 1080p, ne 4k. veći je fps.

*(sry, pogledao bi ytb video, al sam na poslu i blokiran mi je ytb)
MPLAB C18
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Moze preporuka tv do 1000€, dobar za filmove, igrice, zvuk da je dobar, 140 cm

 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/LG-OLED55BX3LB.AEU/

 

Sto kazete na ovaj?

http://trakt.tv/user/MjezZza
Poruka je uređivana zadnji put sub 2.10.2021 15:12 (maxy0).
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Da li je itko možda vidio/probao nove Philips televizore, znači OLED 706/806 te MiniLED 9506? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
zhUPer_C18 kaže...
ali ako ne igram na TV-u, slobodno stavim zadnji update? imam ps4pro, ali igram na 1080p, ne 4k. veći je fps.

*(sry, pogledao bi ytb video, al sam na poslu i blokiran mi je ytb)

Kako sam ja skuzio taj novi fw je donio local dimming bug pa neovisno o icemu drugom ako te taj bug zahvati tv ti skroz izgubi local dimming ili ga mozes koristit samo na medium postavci u nekim djelovima svijeta,ovisno o trzistu,modelu ili cemu vec.

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
maxy0 kaže...

Moze preporuka tv do 1000€, dobar za filmove, igrice, zvuk da je dobar, 140 cm

 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/LG-OLED55BX3LB.AEU/

 

Sto kazete na ovaj?

Za 7500kn mislim da ne postoji bolji tv na Hr trzistu u 55inch varijanti.

Podrzava sve hdmi 2.1 gaming featurse na 2 hdmi ulaza,vrr,freesync,gsync...sve uobicajene rezolucije itd itd.

 

Ali uvjek ti postoji opasnost od burn ina tako da se i to treba uzet u obzir.

12 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav, kupujem tv za stariju osobu do 2000 kn pa me zanima best buy (32" ekran)..isto tako bi trebao jedan tv best buy do 3000 kn (49" do 55" ekran) Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
LNS na eKupi.
C1 ide za 7600 kn ako imate Zabu
9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Meni treba isto preporuka za TV u rangu 1300-1500kn za apartman koji se iznajmljuje - gleda se sa 3,5m...što je najbolje uzeti u tom cjenovnom rangu? 

 

vidim kolega u postu iznad preporučuje LNS na eKupi...upisao sam LNS na eKupi i ništa ne izbacuje...i nikad nisam čuo za LNS...jel sam nešto krivo pohvatao?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Dan1234567890 kaže...

Meni treba isto preporuka za TV u rangu 1300-1500kn za apartman koji se iznajmljuje - gleda se sa 3,5m...što je najbolje uzeti u tom cjenovnom rangu? 

 

vidim kolega u postu iznad preporučuje LNS na eKupi...upisao sam LNS na eKupi i ništa ne izbacuje...i nikad nisam čuo za LNS...jel sam nešto krivo pohvatao?

 LNS kao late night shopping.

Prošao je prije 30 minuta.

Mislim da je od 8 navečer do 8 ujutro.

15 godina
online
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Da ne otvaram novu temu imam pitanje u vezi kvalitete slike na Hisense ULED U7QF. Kod crne boje mi se pojavljuje kao neka maglica (viditi slike u prilogu). Zanima me jeli tv šrot ili je to neka tvornička greška? Kada sam gledao recenzije, nisam vidio da ima problema sa crnom slikom. Star je možda 3 tjedna. Kada su svijetle slike, pogotovo na ps5 + HDR onda je sve ok. Onače kad je tamna slika i još kad su titlovi je koma.... Slika je uživo malo bolja, mobitel je uhvatio ovako izraženo.

#fsb
Poruka je uređivana zadnji put pon 4.10.2021 9:33 (sveupitni).
Moj PC  
0 0 hvala 0
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
sveupitni kaže...

Da ne otvaram novu temu imam pitanje u vezi kvalitete slike na Hisense ULED U7QF. Kod crne boje mi se pojavljuje kao neka maglica (viditi slike u prilogu). Zanima me jeli tv šrot ili je to neka tvornička greška? Kada sam gledao recenzije, nisam vidio da ima problema sa crnom slikom. Star je možda 3 tjedna. Kada su svijetle slike, pogotovo na ps5 + HDR onda je sve ok. Onače kad je tamna slika i još kad su titlovi je koma.... Slika je uživo malo bolja, mobitel je uhvatio ovako izraženo.

 

prilicno lošlocal dimming djeluje mi. Moguce da bi smanjenje svjetline ekrana pomoglo kod ovog.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice