Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.321
|
čitano: 14.096.917
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
R3nchi kaže...
CyberDemonVZ kaže...
R3nchi kaže...

Ljudi moolim vas nemojte me popljuvati.. Neam snage citat 500+ stranica teksta..

Malo sam iz dosade gledao sta ima na tv trzistu i ono gava me boli..

JA sam zadnji tv kupio pirje cca 8-9 g

Tako da imam kuci neki LG lcd tv  82cm ekran te panasonicovu plazmu 104cm koja lagano kasljuca..

 

Gledo sam malo 4k tv i kao prvo pojma neam koja mi velicina treba,..

Udaljenost od tv je neka 2.8m mozda malo vise i u spavacoj i u dnevnoj..

Nit znam koju velicinu da gledam nit vise znam koje opcije mi trebajk..

gleda se dosta iptv ,netflix, i od sporta samo NFL.. 

 Ima svakavkih tablica po kojima se gleda udaljenost i veličina TVa, na žalost kako tebi paše ćeš saznati tek kad kupiš.

Tebi bi neki 65" bio ko da si u kinu. A 55" bi ti vjerojatno taman sjeo. (možda bi kao većina, za koji tjedan rekao "Pa, mogao sam i veći" )

I sad trebaš odlučiti dal hoćeš IPS panel (malo svjetliji, po mraku ne postoji crna, nego uvijek ima svjetla), VA panel (ima svega, od onog koji sa strane ima osvjetljenja, do onog koji svaki dio TVa može osvjetliti ili ugasiti, tzv. FALD. A i tih ima u više ili manje zona. Čim više, tim bolje i skuplje!)

I na kraju OLED, po svemu najbolji (OK, skoro svemu. Nema svjetlinu ko neki VA paneli, i postoji mala mogućnost burn-ina i degradacije slike ako stalno gledaš istu ili sličnu sliku, uključujući i logo u kutu programa)

 

A nisi reko najvažnije, lova!

2000 kn, 4000, 15.000?

 

A kutevi gledanja? Kolko je to razlicito kod raznih matrica? JA imam dell ips ekran i stavrno ne vidim sta tu ljudima smeta, kolko sam skuzio bitan je i taj neki local dimming  dal podrzava tv..

Mislim da bi iso za dnevnu na 55ekran.. A lova pa iskreno.. Sve preko 6k na 10 rata mi je puno.. 

 Najveći kut gledanja OLED, manji IPS, najmanji VA. A i da ne bi bilo tako jednostavno, proizvođači su na svoje (obično skuplje) modele počeli stavljati wide angle filter. Tako da na kraju kut gledanja ovisi o samom modelu kojeg moraš proučiti prije kupnje.

 

Ja osobno ti ne mogu dati prijedlog, kupio sam svoj prije pola godine, pa više ne pratim modele :)

Na koju veličinu bi na kraju  išao?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ja inače drugima dajem savjete, al kad se radi o meni samom, neodlučan sam skroz...

 

Razmišljam o 3 ranga - 7, 9 i 11 kkn.

 

Prvi između 49XH9505 i 55XH9077

Drugi između 55XH9505 i 65XH9077

Treći između 65XH9505 i 55A8

 

Najviše mi je žao prvog ranga, jer su prije mjesec dana bili 6kkn, sad 7kkn.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

65XH9505.........definitivno ćeš imati onaj wow efekt.....što zbog veličine......kvalitete slike........pogotovo filmovi hdr i dolby.....

Vidjeo sam to pa govorim.......jedini nedostatak.....iako to i nije nešto je izostanak hdmi 2.1, ali ionako to izgleda na niti jednom televizoru iz 2020. nije dobro implementirano.Svi imaju nekakve bugove i sl.

I jedan savjet je da kupiš nekakvo pozadinsko svijetlo....nešto kao ambilight na filipsu....jer u tamnoj sobi kada budeš gledao hdr pomaže da te ne zasljepi jer ima puno nitsa, a pomaže i kod ono malo bloominga na subtitle-ovima kada se nalaze na crnoj podlozi.Taj blooming se da potpuno ukloniti i ako se smanji ukupni brigtnes i postavi local dimming na medium. Isprobano i provjereno.

Sreća je put, a ne odredište.
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.12.2020 10:43 (goodie).
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
goodie kaže...

65XH9505.........definitivno ćeš imati onaj wow efekt.....što zbog veličine......kvalitete slike........pogotovo filmovi hdr i dolby.....

Vidjeo sam to pa govorim.......jedini nedostatak.....iako to i nije nešto je izostanak hdmi 2.1, ali ionako to izgleda na niti jednom televizoru iz 2020. nije dobro implementirano.Svi imaju nekakve bugove i sl.

I jedan savjet je da kupiš nekakvo pozadinsko svijetlo....nešto kao ambilight na filipsu....jer u tamnoj sobi kada budeš gledao hdr pomaže da te ne zasljepi jer ima puno nitsa, a pomaže i kod ono malo bloominga na subtitle-ovima kada se nalaze na crnoj podlozi.Taj blooming se da potpuno ukloniti i ako se smanji ukupni brigtnes i postavi local dimming na medium. Isprobano i provjereno.

 Hvala za ovaj info iz prve ruke. Uzeo sam 49'' verziju i ovo me ''plašilo''.

7 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pitanje za one koji još imaju Sony TV iz serije 755C (43W755C, 50W755C), to su modeli iz čini mi se 2015. godine.

 

Da li navedeni TV-i na kraju imaju DVB-T2 HEVC tuner, tj. da li mogu loviti naše zemaljske tv kanale bez dodatnog/vanjskog receivera?

 

Također, da li možda netko prodaje neki od uređaja iz te serije, 43W755C ili 50W755C, po nekoj prihvatljivoj cijeni? Molim ponudu u inbox.

 

Također, ako netko prodaje kakav stariji Sony manje dijagonale, cca 43" ili slične, ali sa nativnim 100 hz panelom + Androidom, molim ponude također na PM.

Poruka je uređivana zadnji put čet 24.12.2020 19:32 (50w755c).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
goodie kaže...

65XH9505.........definitivno ćeš imati onaj wow efekt.....što zbog veličine......kvalitete slike........pogotovo filmovi hdr i dolby.....

 

On mi je realno i bio prvi odabir, ali me baš muči dilema, ako već gledam najskuplji rang od 11k, uzet OLED A8 koji je prema svemu kaj sam vidio najbolji (kaj se kvalitete slike tiče, znam da je LG kaj se ukupnog dojma tiče bolji, odnosno kompletniji TV) OLED odma nakon Panasonica. I definitivno se na prvi pogled vidi da je OLED jednostavno bolji od LCD-a. Ali definitivno je tu strah od burn-ina za kojeg nema garancije da ga neću dobiti... A i 10" je manji, iako kvalitetniji.

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
CyberDemonVZ kaže...
R3nchi kaže...
CyberDemonVZ kaže...
R3nchi kaže...

Ljudi moolim vas nemojte me popljuvati.. Neam snage citat 500+ stranica teksta..

Malo sam iz dosade gledao sta ima na tv trzistu i ono gava me boli..

JA sam zadnji tv kupio pirje cca 8-9 g

Tako da imam kuci neki LG lcd tv  82cm ekran te panasonicovu plazmu 104cm koja lagano kasljuca..

 

Gledo sam malo 4k tv i kao prvo pojma neam koja mi velicina treba,..

Udaljenost od tv je neka 2.8m mozda malo vise i u spavacoj i u dnevnoj..

Nit znam koju velicinu da gledam nit vise znam koje opcije mi trebajk..

gleda se dosta iptv ,netflix, i od sporta samo NFL.. 

 Ima svakavkih tablica po kojima se gleda udaljenost i veličina TVa, na žalost kako tebi paše ćeš saznati tek kad kupiš.

Tebi bi neki 65" bio ko da si u kinu. A 55" bi ti vjerojatno taman sjeo. (možda bi kao većina, za koji tjedan rekao "Pa, mogao sam i veći" )

I sad trebaš odlučiti dal hoćeš IPS panel (malo svjetliji, po mraku ne postoji crna, nego uvijek ima svjetla), VA panel (ima svega, od onog koji sa strane ima osvjetljenja, do onog koji svaki dio TVa može osvjetliti ili ugasiti, tzv. FALD. A i tih ima u više ili manje zona. Čim više, tim bolje i skuplje!)

I na kraju OLED, po svemu najbolji (OK, skoro svemu. Nema svjetlinu ko neki VA paneli, i postoji mala mogućnost burn-ina i degradacije slike ako stalno gledaš istu ili sličnu sliku, uključujući i logo u kutu programa)

 

A nisi reko najvažnije, lova!

2000 kn, 4000, 15.000?

 

A kutevi gledanja? Kolko je to razlicito kod raznih matrica? JA imam dell ips ekran i stavrno ne vidim sta tu ljudima smeta, kolko sam skuzio bitan je i taj neki local dimming  dal podrzava tv..

Mislim da bi iso za dnevnu na 55ekran.. A lova pa iskreno.. Sve preko 6k na 10 rata mi je puno.. 

 Najveći kut gledanja OLED, manji IPS, najmanji VA. A i da ne bi bilo tako jednostavno, proizvođači su na svoje (obično skuplje) modele počeli stavljati wide angle filter. Tako da na kraju kut gledanja ovisi o samom modelu kojeg moraš proučiti prije kupnje.

 

Ja osobno ti ne mogu dati prijedlog, kupio sam svoj prije pola godine, pa više ne pratim modele :)

Na koju veličinu bi na kraju  išao?

 

Pa za dnevnu bi iso na 55" a spawacu bi isao 50"

R33mba#2892
9 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav svima,

 

Evo da održim obečanje, i stavim svoju (ametersku) recenciju Sony 65XH9505.

 

Zadnji TV mi je bio 55in C serija LG OLED star 3 godine (burn in nakon 2ipo godine). 

 

Montaža: smeta mi riješenje za kablove. Pa zar je problem napraviti neke vodilice kad ti je veće poleđina cijela ravna? Riješeno u korištenje samoljepljive trake.

Zvuk: puuuno bolji nego na OLED-u. Skoro da ne vidim razliku između (jeftinog JBL) soundbara i TV-a.

Slika: Odlična za ne-OLED! Pogotovo me oduševila slika "običnog" signala. Puno bolje od LG-a. Sport super, HDR li-la sa OLED-om. Čak i crne/tamne scene ne zaostaju puno za OLED-om. Nekidan nabasa na jubitu na HDR snimku Tokija (4K), tip samo šeće ulicom i snima. Nisam moga prestat gledat kako to famozno izgleda. E sad negativna strana: sam ekran na svim rubovima ima maaali jedna primjetni sivi ton. Pogotovo vidljiv na nogometu. Blooming sam primjetio samo jednom i nije mi predstavljao veći problem.

Operativni sustav: radi bez problema. Ne smrzava a brzina se moze nositi sa LG-om.

Povezivost: e tu mi LG bio brzi i bolji. Mislim sve radi, ali nekako nije intuitivno.

Gaming: nemam pojma

 

Sve u svemu, odlična TV. U slici i operativnom sustavu ipak nije LG OLED, ali opet, bar nemam straha od burn-ina.

 

Inače, kupio je za crni petak, po cijeni od 10.600kn. Svijet Medija. Sad vidim da je cca 1000kn skuplja.

 
4 0 hvala 3
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
@puntaplank- ima li dimminga kod titlova, pogotovo na HDR-u?
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Sta je dimming kod titlova? Kod titlova ima glowa sto i ja mogu potvrditi sa 65xf9005, naviknes se
9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Da, u tamnim scenama, u tamnim prostorijama (nocu kad pogasim svitla). Ja sam uocio samo jednom u ovih misec dana.
Cua sam da se moze reducirati postavkama. Meni ne smeta toliko da bi ista dira.
9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
I da, samo u HDR. Recimo u Prstenovima, u pocetku su samo titlovi i crna pozadina. Lipo, cisto, ostro.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Zver kaže...
CroDexter kaže...

 

U pravu jesi u svemu osim u cijeni...

3050i 5000kn

3020i 2400kn

3090ci 1500kn

I nekakvi denon 4000kn

 

To ti je bez atmosa...

 

Ili 3 x 3020 centrali i woofer za 11....

 

Sad kako je ovo tvoje 8000.. nemam pojma a reciveer ti je 3500kn..

 

Imam denon 2600h 3050 3020 i 3090  5.0.. sub mi netreba...

Neznam kolika ti je prostorija... Moja je oko 33 m2... Sa pripojenih 9 m2 hodnika bez vrata.visine 2.5m.. to je puno m3 zraka. tak da neznam jel bi baš ova tvoja 2 basa od 12cm pomicala dosta zraka...

 

Mislim da malo tko ima potrebe i volje stavljati mrcine od 3050i

 

Denon AVR-X1600H je bio 3000 kn kada sam ga kupovao (uz nekakav popust me izašao 2700 kn)

3020i 2400kn

3090ci 1500kn 
Canton Plus MX. 3 su me izašli na Amazonu 1700 kn
Sve skupa točno 8000 kn

 

Jasno je da to nije rang 3050i i stražnji nisu 3020i ali mislim da to većina ljudi niti treba niti želi.
Treba te velike zvučnike smjestiti u prostor. Pogotovo 3020i iza.

Isprika svima na provlačenju teme ozvučenja ali samo želim reći da postoji alternativa soundbaru. Ja sam se isto dvoumio između soundbara i receivera.
Mislio sam uzeti Samsung Atmos sondbar za 7000 kn. Sad vidim da u novoj verziji Sasmung ima 9.1.4 u kojem je atmos i u stražnjim zvučnicima.

 

Po meni najveća prednost receivera je što je modularno rješenje i fino se može nadograđivati i mjenjati vremenom.

 

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
bik kaže...
Sta je dimming kod titlova? Kod titlova ima glowa sto i ja mogu potvrditi sa 65xf9005, naviknes se

Titlovi ''dišu'' tj. svako malo su svjetliji-tamniji, ovisno o sceni u seriji ili filmu. Meni iritirajuće i ne želim se na to naviknuti.

Poruka je uređivana zadnji put sub 26.12.2020 10:14 (stipest).
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
puntaplank kaže...
Da, u tamnim scenama, u tamnim prostorijama (nocu kad pogasim svitla). Ja sam uocio samo jednom u ovih misec dana.
Cua sam da se moze reducirati postavkama. Meni ne smeta toliko da bi ista dira.

 Ako si to primjetio samo jednom u misec dana, onda nije problem, ali gledajući Netflix u HDR, zna se događati stalno. Možeš probati sa smanjenjem localnog zatamnjnje na meduim ili čak low. U HDR-u uvijek dolazi na High.

15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ja sam gledao film preko kompa i promijenio sam boju titlova u narančastu boju......nakon toga blooming je nestao.

Istina da treba brightnes smanjiti i postaviti local dimming na medium. Samsungov dimming alogaritam sprečava blooming ali zato gubi detalje u sjenama i ima fluktuacija sitnih svijetlijih detalja u slici na način da cijela slika treperi kao da se pozadinsko osvjetljenja gasi i pali......to je veći problem nego blooming.

Ako želite sliku bez bloominga onda je oled jedina opcija.

Isto tako pomaže i da se iza telke postavi ambijentalno osvijetljenje.

Sreća je put, a ne odredište.
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
CroDexter kaže...
Ja sam se isto dvoumio između soundbara i receivera.

Mislio sam uzeti Samsung Atmos sondbar za 7000 kn. Sad vidim da u novoj verziji Sasmung ima 9.1.4 u kojem je atmos i u stražnjim zvučnicima.

 

Zašto na kraju nisi uzeo soundbar?

 

Meni su pomalo smiješne prethodne usporedbe sistema zvučnika s receiverom koji koštaju 7, 10 i više tisuća kuna sa soundbarima koji koštaju cca. 3 tisuće kuna. Volio bih kad bi netko usporedio sistem za iste te novce koliko košta soundbar koji uspoređuju. A to baš i nisam našao nigdje na netu. Svi pričaju kako su zasebni zvučnici bolji, a onda krenu preporuke i mogućnosti naknadnog modificiranja, što u konačnici samo znači konačnu veću cijenu cijelog sistema. Naknadna nadogradnja mi je onda isto kao kupovina na rate/kredit, a istovremeno znači da sada nemam to nešto "idealno" čemu kao težim.

S druge strane, zanimljivo mi je i što se može polovno i starije dobiti u cjenovnom rangu 7-8k kn, pa i to usporediti sa soundbarima, od zvuka do povezivosti. Takvih samo preporuka na netu ima na kapaljke, a usporedbi ništa.

 

Ovdje npr. nitko nije dao neku usporedbu s Q90R, Q950T, JBL 9.1, Sonus Arc i Ambeo, barem ja nisam vidio, a ti soundbari su dobili dobre recenzije (ovisno o recenzistima, neki imaju neke zamjerke, neki pišu hvalospjeve).

 

Ja bih htio dobar zvuk, ali sam laik i kombinacija sistema jednostavno ima previše, cijene su nerijetko daleko više od Q90R/Q950T koji se da(o) naći i za 5500-6500 kn, a iskreno nisam baš prelud ni za razvlačenjem žica i rasturanjem novog stana, lajsni, tepisima itd., a da bih sakrio žice... Wireless sistemi su bitno skuplji.

14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Najveca komedija cijele te price oko subtitlova i bloominga je ta sto je taj problem zapravo rijesen uporabom pgs subtitlova koji se odavno koriste na bluray i 4k uhd diskovima.ALI, lg i samsung ne podrzavaju pgs subtitlove pa lijepo nabavis 4k remux i onda ako gledas preko internog playera za*ebavas se sa bloomingom.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav. Prijatelj mi trazi TV, 55". Koji je best buy TV za oko 5500kn. Znam da Phillips nije preporucen, ali mu se bas svidja Ambilight ali ako se puno zrtvuje uzimanjem Phillipsa onda ne treba. Hvala.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Padanje cijene u 2021 lg cx ,samsung q90t od 55″

Planiran uzeti lg cx ili samsung q90t od 55″ nisam jos odlicija koji ,sada im je cijena od 9500-10000kn ,pa me zanima da li ce ove cijene padati u 2021 kad izađu novi modeli,tj koliko bi mogle biti niže nego sad?

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Edit: nadovezivanje na justbob-ov post

Pisao sam o svom primjeru, sada ću dodati neke sitnice; imao sam na katu prostoriju 8x4m samo za gledanje filmova i slušanje glazbe. Neki su tu prigovorili da Onkyo zvučnici nisu dobri, što je čisto generaliziranje (ovi su bili više nego dobri), uz to sam imao subwoofer SVS PB-2000 u 5.1 sustavu. Za gledanje filmova sam imao trajnozategnutno platno ogromnih dimenzija (skoro od zida do zida) i tada neki best buy FHD Benq projektor.
Samo subwoofer je bio 1000eura, s ostalim komponentama negdje blizu 20000kn (da ubrojim računalo koje je služilo za pokretanje svega toga, cijena bi išla i preko 25000kn).
Bilo je to lijepo i krasno, glazba kao na koncertu, subwoofer kod gledanja filmova pomjerao crijepove na kući (zaozbiljno); poslije nekog vremena, da li sam se zadovoljio ili nešto drugo, ali kad sam čuo soundbar od nekih 3000kn, sve sam rasprodao i sebi uzeo jedan takav (Samsung MS650 + Samsung 65" TV :) ).
Naravno da to nije ta punoća zvuka i da se ne može pojačati do iste razine a zadržati kvaliteta ali, realno, kome to i treba (pogotovo za ljude u stanovima).
Da rezimiram, za svakodnevno uobičajeno korištenje i povremeno dizanje decibela, TV+dobar soundbar (a ima ih i do 3000kn) su više nego dobra kombinacija.
Poruka je uređivana zadnji put sub 26.12.2020 16:16 (Zokisan).
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Vodeci se tom logikom onda normalnom korisniku ni ne treba sound bar, moderni tv-i imaju relativno dobar zvuk pa je i to sasvim dovoljno, sta ce bacat 3000kn na soundbar, bolje te novce dodati i uzet bolji tv koji onda ima bolji zvuk. 

Uspoređivat soundbar od 3k kn i kucno kuno od 20k kn zvuci kao vic pa se ne bih ni upustao u argumentiranje.

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Evo probao sam, znaci kad je upaljen vrr i gamemod slika ima titranja, u pc modu nema problema, na ps4 u gamemodu se to ne desava posto ps4 ne podrzava vrr, sad trebalo bi vidjet sa novim konzolama kak ce to radit, mozda netko ima taj tv i ps5 pa da proba, znaci sigurno je do vrr-a, sad neznam dal je veci input lag ako nije upaljen gamemod, probat cu jos sa upaljenim gamemodom ali preko postavka graficke ugasit vrr ili gsync pa da vidim onda, nadam se da ce to rijesit samsung

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
True story ovo za soundbar. Samsung Q95T zajedno sa Samsung Q800t soundbarom su mi više nego dovoljni za dnevni boravak. Može čovjek raditi čuda (kao što i jesi) ali to je za 99% ljudi overkill.
It may be that your whole purpose in life is simply to serve as a warning to others!!
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Eh nadam se da cu ovde dobiti odgovor koji ce mi pomoci u kupovini TV-a. Naime želim da sebi kupim tv 4k a da nije ništa bijesno ni previše skupo, sve gledam do sada u cijeni od 700 do 1000 maraka, to vam je oko 3000 do 4000kuna. Planiram nekada i os5 da zaigram na njemu, e sad ja sam došao do sljedećih modela:

Samsung TV 50" UltraHD 4K 50TU7172, zatim
SAMSUNG televizor 50TU8072, 50" (127 cm) LED, 4K Ultra HD ili
SONY 49XG8096.
Stvarno nezz koji je najbolji, čak nisam ni siguran jel bolje VA ili IPS osvjetljenje. 
Molio bih vas za preporuke od ova 3.

Be Water My Friend
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
bruslii kaže...

Eh nadam se da cu ovde dobiti odgovor koji ce mi pomoci u kupovini TV-a. Naime želim da sebi kupim tv 4k a da nije ništa bijesno ni previše skupo, sve gledam do sada u cijeni od 700 do 1000 maraka, to vam je oko 3000 do 4000kuna. Planiram nekada i os5 da zaigram na njemu, e sad ja sam došao do sljedećih modela:

Samsung TV 50" UltraHD 4K 50TU7172, zatim
SAMSUNG televizor 50TU8072, 50" (127 cm) LED, 4K Ultra HD ili
SONY 49XG8096.
Stvarno nezz koji je najbolji, čak nisam ni siguran jel bolje VA ili IPS osvjetljenje. 
Molio bih vas za preporuke od ova 3.

 Bez cijena je teze davati prijedloge. Ali, ja bi uzeo 50tu80xx. Kod nas se znao naci ispod 3000kn. Za te novce puna saka brade

14 godina
offline
Re: Padanje cijene u 2021 lg cx ,samsung q90t od 5

nece ti biti nize nego ce samo nestat i ostat ce novi modeli sa novim cijenama ovi stari koji ostanu nekad i budu skuplji on novih

SAMSUNG NOTE 10+
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
50w755c kaže...

Pitanje za one koji još imaju Sony TV iz serije 755C (43W755C, 50W755C), to su modeli iz čini mi se 2015. godine.

 

Da li navedeni TV-i na kraju imaju DVB-T2 HEVC tuner, tj. da li mogu loviti naše zemaljske tv kanale bez dodatnog/vanjskog receivera?

 

Također, da li možda netko prodaje neki od uređaja iz te serije, 43W755C ili 50W755C, po nekoj prihvatljivoj cijeni? Molim ponudu u inbox.

 

Također, ako netko prodaje kakav stariji Sony manje dijagonale, cca 43" ili slične, ali sa nativnim 100 hz panelom + Androidom, molim ponude također na PM.

 Da, provjereno podržavaju novi signal.

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
tiki kaže...
50w755c kaže...

Pitanje za one koji još imaju Sony TV iz serije 755C (43W755C, 50W755C), to su modeli iz čini mi se 2015. godine.

 

Da li navedeni TV-i na kraju imaju DVB-T2 HEVC tuner, tj. da li mogu loviti naše zemaljske tv kanale bez dodatnog/vanjskog receivera?

 

Također, da li možda netko prodaje neki od uređaja iz te serije, 43W755C ili 50W755C, po nekoj prihvatljivoj cijeni? Molim ponudu u inbox.

 

Također, ako netko prodaje kakav stariji Sony manje dijagonale, cca 43" ili slične, ali sa nativnim 100 hz panelom + Androidom, molim ponude također na PM.

 Da, provjereno podržavaju novi signal.

 Podržava(kako je kolega već rekao)..slika je izvanredna na tom tv-u..(imam ga)

 3 puta se kvario

  1.matična ploča

  2.ekran(dobio novi tv)

  3. opet matična(prije par dana zamjena)

 Garancija 2+3 me spasila..

 Android je neupotrebljiv(na početku bio dobar, a kad se updateao na zadnju verziju..0 bodova).

13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

pozdrav

 

koji je trenutno best buy 50" tv .. do 4000kn max max.. 

nešto od LG, Samsung grupacije.. eventualno i Philips dolazi u obzir

 
1 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice