Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.321
|
čitano: 14.102.527
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
CyberDemonVZ kaže...
zolmajstor kaže...

Koja je fora kod tih televizora? S jedne strane imas obicni led i moze se kupit 65 inca za 5500 kn. S druge strane imas oled i 65 inca je 14k kn. Zar nema neke sredine za recimo 8-9k kn a da nije oled a opet bolji od "obicnog" leda?  Edit nasao nano cell? Moze malo infa o tome?

 Točno to i ja tražim već dulje vrijeme.

Samsung QLED. Recimo prošlogodišnji model 65Q70R ili slabiji 65Q60R.

Zašto prošlogodišnji? Zato jer su ove godine u istoj seriji stavili lošije specifikacije :(

A i ako imaš sreće prošlogodišnji modeli će biti na popustu.

  Zapravo nije ista serija, samsung je podmuklo napravio step up modela pa je zbunio kupce.

Npr nadljednik proslogodisnje serije 7 je ovogodisnja serija 8, i u tom kontekstu treba gledati cijenu i performanse.

 

Izmedju ovih jeftinih i oleda ima puno modela, cijela samsung qled serija koja je na zalost cesto preskupa, a ima i sony modele izmedju

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
phantomlord04 kaže...

Može li preporuka za TV 55" za vecinom nocno (direkt) gledanje serija, filmova i naravno sporta.

 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/PHILIPS-55PUS7304/

 

Vrijedi li ovo tih novaca ili se može nešto bolje ubosti?

 

  Ne !

Kupi za to neki samsung, generalno svi imaju dobar kontrast koji je bitan kod nocnog gledanja.

 

 

6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...

Ja jos cekam za svoj tv da stigne gsync i onda ima sve sto ja trebam od TVa. 

 

Generalno najbolja stvar je Samsungova interpolacija pokreta za igre od 30fps.
(Game Motion Plus Input Lag 20/30ms )

6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
phantomlord04 kaže...

Može li preporuka za TV 55" za vecinom nocno (direkt) gledanje serija, filmova i naravno sporta.

 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/PHILIPS-55PUS7304/

 

Vrijedi li ovo tih novaca ili se može nešto bolje ubosti?

 

 https://www.hgshop.hr/samsung-led-tv-55ru8002-ultra-hd-smart/proizvod/248123

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Cini mi se da sam lgijevu 9 seriju propustio. ima samo nesto izlozbenioh primjeraka

 

https://www.sancta-domenica.hr/televizori/led-tv/qled-tv-samsung-qe75q70ta-2020-uhd.html

 

Kakav je ovo tv?

 

u Samsungove serije se aposlutno ne kuzim i nisam pratio pa ako moze netko malo pojasniti

Nebi te jebo ni za bjdo kajameja
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
CyberDemonVZ kaže...
zolmajstor kaže...

Koja je fora kod tih televizora? S jedne strane imas obicni led i moze se kupit 65 inca za 5500 kn. S druge strane imas oled i 65 inca je 14k kn. Zar nema neke sredine za recimo 8-9k kn a da nije oled a opet bolji od "obicnog" leda?  Edit nasao nano cell? Moze malo infa o tome?

 Točno to i ja tražim već dulje vrijeme.

Samsung QLED. Recimo prošlogodišnji model 65Q70R ili slabiji 65Q60R.

Zašto prošlogodišnji? Zato jer su ove godine u istoj seriji stavili lošije specifikacije :(

A i ako imaš sreće prošlogodišnji modeli će biti na popustu.

 A neki lg? Naginjem lg zbog daljinskog i do sad sam imao lg

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
zolmajstor kaže...
CyberDemonVZ kaže...
zolmajstor kaže...

Koja je fora kod tih televizora? S jedne strane imas obicni led i moze se kupit 65 inca za 5500 kn. S druge strane imas oled i 65 inca je 14k kn. Zar nema neke sredine za recimo 8-9k kn a da nije oled a opet bolji od "obicnog" leda?  Edit nasao nano cell? Moze malo infa o tome?

 Točno to i ja tražim već dulje vrijeme.

Samsung QLED. Recimo prošlogodišnji model 65Q70R ili slabiji 65Q60R.

Zašto prošlogodišnji? Zato jer su ove godine u istoj seriji stavili lošije specifikacije :(

A i ako imaš sreće prošlogodišnji modeli će biti na popustu.

 A neki lg? Naginjem lg zbog daljinskog i do sad sam imao lg

 Ja nisam jedan od znalaca o tvima, gledam Samsung zbog dobrih iskustva 

Netko će ti se već javiti :)

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Kill Frenzy kaže...

Cini mi se da sam lgijevu 9 seriju propustio. ima samo nesto izlozbenioh primjeraka

 

https://www.sancta-domenica.hr/televizori/led-tv/qled-tv-samsung-qe75q70ta-2020-uhd.html

 

Kakav je ovo tv?

 

u Samsungove serije se aposlutno ne kuzim i nisam pratio pa ako moze netko malo pojasniti

Ako gledas QLED gledaj 2019 seriju, ja imam Q90R i apsolutno sam preezadovoljan.....eto jedino da jos dodje Gsync jer imam Nvidiu i to je to ❤️

5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Trebam pomoć oko izbora TV-a.

Prva dilema mi je veličina, od kauča do TV ima nekih 1,5m, mozda malo vise, ne znam jel bi uzeo 82cm ili 105-110cm.
Nadalje razmišljam da uzmem smart tv, čisto da mogu wi fi spojit, ugl filmovi ili youtube.
I zadnje, u cjenovnom rangu koji gledam, do cca 2000kn, nudi se ultra hd smart tv toshibin, uzeti full hd ili ultra? Tv je za more, koristio bi se mjesec dana godišnje.

Ovo su modeli koji su mi se učinili zanimljivi:

1. Grundig full HD, 80cm, 1500kn plus je wifi: https://www.emmezeta.hr/grundig-32vl...tv-631229.html

2. Grundig full HD, 108cm, 2000kn, minus je nema wifi : https://www.emmezeta.hr/grundig-43gf...tv-641262.html

3. Philips full HD, 108cm, 2000kn, plus je Philips, minus nema wifi: https://www.emmezeta.hr/philips-43pf...tv-623333.html

4. Toshiba ultra HD, 108cm, 2100kn, plus je wifi i ultra HD valjda,minus sto nisam siguran u kvalitetu toshiba televizora.

https://www.emmezeta.hr/toshiba-43ul2a63dg-ultra-hd-led-tv-633649.html

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.7.2020 6:34 (Alpacino2).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Idi na što veći TV. I svakako Smart jer ti mogućnost gledanja Netflixa, HBO GO, Amazaon Prime, Disney+ itd itekako može dobro doći dok si na ljetovanju.

Toshiba je čisto OK za toliku uporabu (koji mjesec godišnje).

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
zolmajstor kaže...

Koja je fora kod tih televizora? S jedne strane imas obicni led i moze se kupit 65 inca za 5500 kn. S druge strane imas oled i 65 inca je 14k kn. Zar nema neke sredine za recimo 8-9k kn a da nije oled a opet bolji od "obicnog" leda?  Edit nasao nano cell? Moze malo infa o tome?

 

Fora je šta je to još relativno nova i friška tehnologija(OLED) i vjerojatno je proizvodanja dosta skuplja. A i sam prikaz , slika je dosta kvalitetnija nego kod standardnog LEDa(ili QLEDa koji je zapravo isti k ko i LED) 

Not funny dude
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
191x7 kaže...

Idi na što veći TV. I svakako Smart jer ti mogućnost gledanja Netflixa, HBO GO, Amazaon Prime, Disney+ itd itekako može dobro doći dok si na ljetovanju.

Toshiba je čisto OK za toliku uporabu (koji mjesec godišnje).

 To što je tv smart ne znači nužno da podržava Netflix, HBO GO, Amazon Prime i ostale servise. Treba vidjeti što podržava...

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Alpacino2 kaže...

 

 Ja isto sebi za more bas gledam nesto jeftino i mislim si uzeti u elipsu grundig 49gdu7500b.2350kn i 5godina garancije.Ima smart nekakav sad pitanje jel to valja icemu ali sve si mislim riskirat.

 

https://www.nabava.net/televizori/grundig-49-gdu-7504b-televizor-cijena-49-125-cm-led-ultra-hd-104848971

12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
perkoxcar kaže...
Alpacino2 kaže...

 

 Ja isto sebi za more bas gledam nesto jeftino i mislim si uzeti u elipsu grundig 49gdu7500b.2350kn i 5godina garancije.Ima smart nekakav sad pitanje jel to valja icemu ali sve si mislim riskirat.

 

https://www.nabava.net/televizori/grundig-49-gdu-7504b-televizor-cijena-49-125-cm-led-ultra-hd-104848971

 Radije ubodi neki hisense 50" ili 55", stalno su po akcijama po 2500kn ili manje. Bolji tv od grundiga.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
debaser kaže...
Pozdrav,
Zasto kod nas nema za kupiti Hisense 55U8B? Obzirom da u dijagonali 65 kosta 5700kn, mozda bi i 55 ' bila value for money.

 Imas 55u8b u Elipsu (gledao ga u karlovcu pred par dana), 3500kn cijena. Samo ga bene nisu stavili na net. Vjerojatno rjesavaju stare zalihe. Mislim da je best buy trenutno.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
explorer 4 kaže...
explorer 4 kaže...

Ekipica, što biste preporučili do nekih 6-7 tisuća kuna, minimalne dijagonale 139cm?

 

Koristit će se za gledanje filmova, dakle bitna mi je kvaliteta prikaza i da ima koliko toliko dobre zvučnike, ako je moguće da ima onaj odvojeni koji zvuči donekle ok. Drugih zahtjeva više nemam, svi su mi dizajnom ok.

 

Hvala

 Nema nitko za pomoći? 

 

Imas samsung 55Q80R za 6800kn na makspro, ili ubodi Q70R za 100e manje, ili cekaj da opet naleti hisense 55u8qf (bio je u edigitalu za 5300kn prosli tjedan). 

12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Je netko naletio na kakvu dobru tablicu gdje je netko usporedio oznake proizvođača?

Kako su označene serije, kako klase.. itd?

Ovo više ne mogu pratiti

 

Samo na ovoj stranici teme su ovi Q70R, Q70T, 55u8qf, 55u8b, 7100, 7450, C9, B9..!

A ima ih sto puta više :D

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put čet 23.7.2020 10:32 (CyberDemonVZ).
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Koji OLED uzeti do 10 000kn?

Veličine 55"..

Bitno mi je da ima android..

Moj PC  
1 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
I mene zanima isto ?
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
andreas11 kaže...

Koji OLED uzeti do 10 000kn?

Veličine 55"..

Bitno mi je da ima android..

Mislim da samo Sony medju oledima ima Android modele......hmm mozda i Philips.

 

EDIT:

Ali nema modela do 10000kn.

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.7.2020 11:20 (MEGATAMA).
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
perkoxcar kaže...
Alpacino2 kaže...

 

 Ja isto sebi za more bas gledam nesto jeftino i mislim si uzeti u elipsu grundig 49gdu7500b.2350kn i 5godina garancije.Ima smart nekakav sad pitanje jel to valja icemu ali sve si mislim riskirat.

 

https://www.nabava.net/televizori/grundig-49-gdu-7504b-televizor-cijena-49-125-cm-led-ultra-hd-104848971

 Smart ti ima Youtube, Netflix, SS IPTV. Ostalo su neke gluposti (više manje) tipa vremenska prognoza i slične stvarčice. Ima Browser koji je čak upotrebljiv. Također i miracast (castanje s mobitela na tv) radi uredno. Software je prilično brz i responzivan.

andrtejkr kaže...
perkoxcar kaže...
Alpacino2 kaže...

 

 Ja isto sebi za more bas gledam nesto jeftino i mislim si uzeti u elipsu grundig 49gdu7500b.2350kn i 5godina garancije.Ima smart nekakav sad pitanje jel to valja icemu ali sve si mislim riskirat.

 

https://www.nabava.net/televizori/grundig-49-gdu-7504b-televizor-cijena-49-125-cm-led-ultra-hd-104848971

 Radije ubodi neki hisense 50" ili 55", stalno su po akcijama po 2500kn ili manje. Bolji tv od grundiga.

 Po čemu je bolji tv od Grundiga?

11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Hisense je Kineski a Grunding Turski..... 

Koji je losiji....trebalo bi proucit. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Grundig ima trenutno 5godina tako da mi je to bolja opcija definitivno kad vec uzimam jeftilen.

Moj PC  
3 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Crt True Colors kaže...
MEGATAMA kaže...

Ja jos cekam za svoj tv da stigne gsync i onda ima sve sto ja trebam od TVa. 

 

Generalno najbolja stvar je Samsungova interpolacija pokreta za igre od 30fps.
(Game Motion Plus Input Lag 20/30ms )

Uvjek kazem da cu to probat i zaboravim,nisam fan takvih funkcija ali dosta ekipe to hvali pa treba probat i prosudit.

 

11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Inace kako vam radi Gsync na LG seriji 9 i X?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
tiki kaže...
andrtejkr kaže...

 Radije ubodi neki hisense 50" ili 55", stalno su po akcijama po 2500kn ili manje. Bolji tv od grundiga.

 Po čemu je bolji tv od Grundiga?

 

Zaleti se do elipsa, pa pogledaj sam. Hisense 55b7500 je i vise nego pristojan tv za 2500kn (za koliko najcesce ide), sto i reviewi pokazuju. Bacio sam oko i na grundige i par navrata, katastrofa. Jedini koji je imao smisla je onaj oled 65" kaj su ga pred par dana prodavali u svijetu medija za <7k kn, samo mi je to prevelika dijagonala + reviewi kazu da ima katastrofalnu smart platformu. Sto se tice garancije, trenutno je akcija 2+3g garancije i kod hisense-a. A sto se tice kvalitete, prema rijecima prodavaca grundige i hisense dosta salju na servise, ali njih i najvise prodaju. Sve u svemu... kako ti grah padne.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
perkoxcar kaže...

Grundig ima trenutno 5godina tako da mi je to bolja opcija definitivno kad vec uzimam jeftilen.

 I hisense ti je trenutno na 2+3g garancije.

3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pitanje prvo ..
Možete li mi reći vaša iskustva sa FALD-om? Gledam na review-ima da je to „kao“ problematično kada su titlovi u pitanju kod recimo q70r ili xf995 jer nemaju puno zona.
Da li je to uistinu tako uočljivo i da li toliko smeta?
S obzirom na to da se kod nas uglavnom gledaju filmovi sa titlovima mislim da bi poludio da imam neki bijeli oblak na pola ekrana.

Pitanje drugo ..
S obzirom na to da sam profućkao 65q60r i ne pada mi na pamet platiti 10000+ kn za q70t, ima li neko uobičajeno vrijeme kada kreću popusti na telke (tipa Božić) pa da se isplati pričekati?

Pitanje treće ..
Koliki je prema vama gubitak sa recimo 65ru8000 vs 65q60r?

Pitanje četvrto ..
Philips 65PUS7304 još uvijek ne valja? 😉
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
onajkojikupujetv kaže...

Pitanje prvo ..
Možete li mi reći vaša iskustva sa FALD-om? Gledam na review-ima da je to „kao“ problematično kada su titlovi u pitanju kod recimo q70r ili xf995 jer nemaju puno zona.
Da li je to uistinu tako uočljivo i da li toliko smeta?
S obzirom na to da se kod nas uglavnom gledaju filmovi sa titlovima mislim da bi poludio da imam neki bijeli oblak na pola ekrana.

Pitanje drugo ..
S obzirom na to da sam profućkao 65q60r i ne pada mi na pamet platiti 10000+ kn za q70t, ima li neko uobičajeno vrijeme kada kreću popusti na telke (tipa Božić) pa da se isplati pričekati?

Pitanje treće ..
Koliki je prema vama gubitak sa recimo 65ru8000 vs 65q60r?

Pitanje četvrto ..
Philips 65PUS7304 još uvijek ne valja? 😉

Koji tv imas sad i kako na njemu izgledaju titlovi? 

3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Toshibu 40" .. "normalno"?

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice