Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.375
|
čitano: 14.176.198
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Belick1 kaže...

Treba sacekat da malo OLEDI padnu na nekih 8t kn pa kupit, s tim TV normalna osoba mirna je 10+ god neki i vise..

 

 Ako nedobije prije burnin defekt na njem pa ga baciš u smeće za dvije-tri godine pa ti maštaj o 10godina.

Napad je najbolja obrana :)
5 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Da. bravo a i dugoročno si mrtav što ce ti bilo kakav tv. ali dok sam živ po mogućnosti hledaš najbolje a to OLED. Ako nemas takvu moguvnost gledaš što možeš kupiti i pričaš o burnu za OLED

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

 

A jeste me nasmijali, prava sapunica

Moj PC  
4 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
kućaposo kaže...

Da. bravo a i dugoročno si mrtav što ce ti bilo kakav tv. ali dok sam živ po mogućnosti hledaš najbolje a to OLED. Ako nemas takvu moguvnost gledaš što možeš kupiti i pričaš o burnu za OLED

  tako je,ako ćemo biti dosljedni ne treba nam ništa u životu osim hrane i pećine da kiša ne pada po nama,što se burna tiče znamo koje su rizične skupine-oni kojima se na ekranu vrti RTL 15-20 sati dnevno,hard core gejmeri i sl,za takve je LCD.Za sve ostale,što se kvalitete tiče,OLED je vrh.

I nema nikakve potrebe izmišljati probleme tamo gdje ih nema.

9 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav svima,

trebao bih kupiti TV ali u zadnje vrijeme slabo pratim TV scenu pa bih molio za pomoć.
Ovo su neki zahtjevi: gledanje netflixa, igranje plejke, dobar zvuk, čista slika, duga garancija (min 5 godina), da nema problema sa slikom kad se gleda iz kuta i dobra podrška (korisnička i servisna).
Telku bi gledao s udaljenosti cca 280 cm do 300 cm, to sam istražio i kažu da je od 60 do 75" idealno ako je riječ o UHD TV.
E sad cjenovni rang je od 8t do 15t kn. Gledao sam LED, OLED  ali neznam za OLED da li je "burn-in" efekt jako izražen ili nije jer znam da mobiteli imaju s tim problema?
Da li stvarno potrebno dati 15t kn za TV (OLED) ili mogu relano za 8-10t kn dobiti brutalan tv koji može parirati OLED TV-ima?
Gledao sam i strane testove i u top TV-ima su:
-Sony AF8, AF9, XF8596 4K, XF9005 serija
-Samsung Q9FN, Q8FN, Q7FN, NU8002 UHD
-LG B8, SK8500
Sad bih volio neko vaše mišljenje o svemu ovom navedenom.
Zahvaljujem.

Poruka je uređivana zadnji put sub 22.12.2018 17:45 (barabones).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

PHILIPS 43PUS7373/12

 

Planiram kupiti ovaj tv.

Android tv i wifi.

Zanima da li je moguce preko wifija spojiti wireless tipkovnicu i miš ili to funkcionira samo na bluetooth verzijama.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
barabones kaže...

Pozdrav svima,

trebao bih kupiti TV ali u zadnje vrijeme slabo pratim TV scenu pa bih molio za pomoć.
Ovo su neki zahtjevi: gledanje netflixa, igranje plejke, dobar zvuk, čista slika, duga garancija (min 5 godina), da nema problema sa slikom kad se gleda iz kuta i dobra podrška (korisnička i servisna).
Telku bi gledao s udaljenosti cca 280 cm do 300 cm, to sam istražio i kažu da je od 60 do 75" idealno ako je riječ o UHD TV.
E sad cjenovni rang je od 8t do 15t kn. Gledao sam LED, OLED i QLED ali neznam za QLED da li je "burn-in" efekt jako izražen ili nije jer znam da mobiteli imaju s tim problema?
Da li stvarno potrebno dati 15t kn za TV (QLED) ili mogu relano za 8-10t kn dobiti brutalan tv koji može parirati QLED TV-ima?
Gledao sam i strane testove i u top TV-ima su:
-Sony AF8, AF9, XF8596 4K, XF9005 serija
-Samsung Q9FN, Q8FN, Q7FN, NU8002 UHD
-LG B8, SK8500
Sad bih volio neko vaše mišljenje o svemu ovom navedenom.
Zahvaljujem.

 Qled nije oled i nema burn in.

uzmi si 65” lg c8 i uzivaj

9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

ispravio sam grešku :D

11 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

kupiti lg oled 55b8 za 1420 eura ili samsung 65nu8002 za 1200 eura.

gledaju se uglavnom filmovi u zamračenoj prostoriji, udaljenost nekih 3,5m

cijene su malo veće jer u sarajevu trgovci ubijaju maržom i cijenama, jer nismo u eu pa nema zdrave konkurencije

znam da je ovdje pitanje veličina vs. kvalitet slike, sad jeli razlika baš tolika , gledao sam obadva ali u radnji, napucane boje, kontrast do vrha, 4k signal, trava nije zelena nego florescentno zelena...naročito na samsungu.

pitanje kako to izgleda kući, kad se malo priguši svjetlina...

mislim da znam odgovor ali eto da me još drugi nagovore

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mad Ant kaže...
mliverpool kaže...

Kakav bi ovaj tv bio za starije ljude koji bi gledali na njemu nase Tv programe i Youtube? Jel to smart tv na kraju uopce? Hvala

 

https://www.sancta-domenica.eu/led-tv-sony-bravia-kdl-43we755.html

 Izgleda da ne, ili barem nije smart u danasnjem smislu. Kaze OS je neki Linux sa Opera browserom i Opera storeom... znaci Youtube samo preko tog browsera, a to je bol i patnja.

 

Radije izaberi neki noviji LG, Sony, Samsung sanormalnim OS-om jer svi oni imaju Youtube kao dediciranu aplikaciju. Evo primjer, a ako iskoristis kod za -10% za prijavu nanjihov newsletter, dođes ispod 3000kn:

 

 

 

https://www.sancta-domenica.eu/led-tv-lg-43uk6300.html

 

https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-lg-43uk6470.aspx

 

 Krivo si napisao - to je "normalan" smart, što god to značilo. Ima posebnu Youtube i Netflix aplikaciju, čak i Amazon Prime ako se ne varam. Uz to ima i taj Opera store (odnosno sad je to Wewd) u kojem ima još podosta aplikacija, pa čak i SS IPTV za gledanje IPTV lista...

10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
dovla_77 kaže...

kupiti lg oled 55b8 za 1420 eura ili samsung 65nu8002 za 1200 eura.

gledaju se uglavnom filmovi u zamračenoj prostoriji, udaljenost nekih 3,5m

cijene su malo veće jer u sarajevu trgovci ubijaju maržom i cijenama, jer nismo u eu pa nema zdrave konkurencije

znam da je ovdje pitanje veličina vs. kvalitet slike, sad jeli razlika baš tolika , gledao sam obadva ali u radnji, napucane boje, kontrast do vrha, 4k signal, trava nije zelena nego florescentno zelena...naročito na samsungu.

pitanje kako to izgleda kući, kad se malo priguši svjetlina...

mislim da znam odgovor ali eto da me još drugi nagovore

 Za gledati filmove u zamračenoj prostoriji zaista ne moraš ni pitati,što se kvalitete slike tiče naravno,jedino ako je zbog većeg ekrana,ali evo usporedbe,:

 

https://www.rtings.com/tv/tools/compare/lg-b8-vs-samsung-nu8000/647/586?usage=4854&threshold=0.1

10 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

I usput,kalibrirao sam sliku na b8,kvaliteta slike je još drastično skočila,za gledanje u zamračenoj prostoriji,obvezno to napravite,fantazija!

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

bok,

 

finalna odluka pala na ova dva:

https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-sony-bravia-kd-65xf8577-4k.aspx

https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-lg-65sk8100.aspx

 

pokusavam naci usporedbu izmedju ali nula bodova.

Jedino sto sam nasao je da sony ima android a lg ima svoj os.

 

Koja je razlika u kvaliteti slike pojma nemam, oba su 120 hz.

 

Moze savjet koji uzeti i zasto pa da narucim. Vec par dana gledam i hocu naruciti veceras da se rijesim vise ... 

 

Hvala lijepa!

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Gotovo me stid postati, ali upiknuo sam sony 55xe7005 za 3800 kn u svijet medija.

 

E sad, nisam ga jos preuzeo, ali sutra namjeravam. Inace sam razmisljao da uzmem Lg 50uk6950, ali sa Edigitala, no uplasio sam se brojnih nezadovoljnih postova glede ostvarenja garancije a razlika u cijeni 300kn, a i ovdje dobivam 5g garancije umj 2.

 

S obzirom da je sony VA panel, ali i taj lg, mislim da sam profitirao. Vidio sam webos kod sogora i on ga je koristio 1g i 99% aplikacija ne trebas. Samo youtube, internet pregl, i netflix/amazon.

 

Posto prelazim sa 32 incnog lgja, mislim da sam dobro prosao...komentari dobrodosli. 

 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
torente 35 kaže...

I usput,kalibrirao sam sliku na b8,kvaliteta slike je još drastično skočila,za gledanje u zamračenoj prostoriji,obvezno to napravite,fantazija!

 Sve je to fino krasno ali kad za koji mjesec gori doli više manje dobiješ "zapršku" na njemu kako reče jedan kolega prije mene bacit te OLEDE u smeće jedini je izbor jer dokazano je da ti televitori i ta tehnologija jako brzo dobiju taj burn-in i nemogu ti Tv-eji trajat dulje od 2-3 godine a ne kao šta neki tvrde ovdje da će im trajat 10godina OLED hahahah 

 

Mnogo ste "smešni" kakav OLED to je kratkotrajna pregorljiva i kvarljiva roba!

Neisplati se na to bacat preveć novaca jedino ako iste imate na bacanje 

10 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Nitko nemoze prodavat nesto sto nevalja za tu cijenu pogotovo ne ozbiljna firma to je bar moje misljenje..

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 22.12.2018 22:41 (Belick1).
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
keymaster kaže...

PHILIPS 43PUS7373/12

 

Planiram kupiti ovaj tv.

Android tv i wifi.

Zanima da li je moguce preko wifija spojiti wireless tipkovnicu i miš ili to funkcionira samo na bluetooth verzijama.

 Kupis bezicnu tipkovnicu i misa, tipa Logitech koji ima USB dongle koji ide u TV i BT-om "prica" sa njima, ne direktno WiFi/BT kao drugi uređaji.

Poruka je uređivana zadnji put sub 22.12.2018 23:51 (Mad Ant).
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
tiki kaže...

 

 Krivo si napisao - to je "normalan" smart, što god to značilo. Ima posebnu Youtube i Netflix aplikaciju, čak i Amazon Prime ako se ne varam. Uz to ima i taj Opera store (odnosno sad je to Wewd) u kojem ima još podosta aplikacija, pa čak i SS IPTV za gledanje IPTV lista...

 Super, ali s obzirom na cijenu drugih standardnih smart TVa ne vidim zasto ga uzeti takovog.

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Josko73 kaže...
torente 35 kaže...

I usput,kalibrirao sam sliku na b8,kvaliteta slike je još drastično skočila,za gledanje u zamračenoj prostoriji,obvezno to napravite,fantazija!

 Sve je to fino krasno ali kad za koji mjesec gori doli više manje dobiješ "zapršku" na njemu kako reče jedan kolega prije mene bacit te OLEDE u smeće jedini je izbor jer dokazano je da ti televitori i ta tehnologija jako brzo dobiju taj burn-in i nemogu ti Tv-eji trajat dulje od 2-3 godine a ne kao šta neki tvrde ovdje da će im trajat 10godina OLED hahahah 

 

Mnogo ste "smešni" kakav OLED to je kratkotrajna pregorljiva i kvarljiva roba!

Neisplati se na to bacat preveć novaca jedino ako iste imate na bacanje 

 Da si smijesan, cak bi se i nasmijao...

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
catrgna kaže...

bok,

 

finalna odluka pala na ova dva:

https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-sony-bravia-kd-65xf8577-4k.aspx

https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-lg-65sk8100.aspx

 

pokusavam naci usporedbu izmedju ali nula bodova.

Jedino sto sam nasao je da sony ima android a lg ima svoj os.

 

Koja je razlika u kvaliteti slike pojma nemam, oba su 120 hz.

 

Moze savjet koji uzeti i zasto pa da narucim. Vec par dana gledam i hocu naruciti veceras da se rijesim vise ... 

 

Hvala lijepa!

 

 S obzirom da su dosta slicni, sto ti se vise sviđa: stalak sa jednom ili dvije noge, Android ili WebOS, obican daljinski ili Magic remote (airmouse)?

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
marik7 kaže...

Gotovo me stid postati, ali upiknuo sam sony 55xe7005 za 3800 kn u svijet medija.

 

E sad, nisam ga jos preuzeo, ali sutra namjeravam. Inace sam razmisljao da uzmem Lg 50uk6950, ali sa Edigitala, no uplasio sam se brojnih nezadovoljnih postova glede ostvarenja garancije a razlika u cijeni 300kn, a i ovdje dobivam 5g garancije umj 2.

 

S obzirom da je sony VA panel, ali i taj lg, mislim da sam profitirao. Vidio sam webos kod sogora i on ga je koristio 1g i 99% aplikacija ne trebas. Samo youtube, internet pregl, i netflix/amazon.

 

Posto prelazim sa 32 incnog lgja, mislim da sam dobro prosao...komentari dobrodosli. 

 Hmmmm nisam siguran da shvacam sto hoces, vec si ga kupio...

 

99% aplikacija ne trebas na svim TVima generalno...

 

BTW XE je stariji model, a stariji Sony su imali 50Hz bug...

 

Taj LG dolazi sa Magic remoteom (airmouse) te voice control mikrofonom na sebi (google assistant), te on sam kosta cca 500kn...

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
spiderhr kaže...

 

Ovaj je Panasonic TX-P42S30E.

 

Idem pogledat kaj ima od oleda.

Kakvi su novi Panasonici? Vidim da ih ima u SD.

 Panasonic OLEDi su dobro ocijenjeni ove godine sto se prikaza slike tice (iako imaju LG panel).

 

Ostalo tipa OS i cijena su druga prica.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mad Ant kaže...
marik7 kaže...

Gotovo me stid postati, ali upiknuo sam sony 55xe7005 za 3800 kn u svijet medija.

 

E sad, nisam ga jos preuzeo, ali sutra namjeravam. Inace sam razmisljao da uzmem Lg 50uk6950, ali sa Edigitala, no uplasio sam se brojnih nezadovoljnih postova glede ostvarenja garancije a razlika u cijeni 300kn, a i ovdje dobivam 5g garancije umj 2.

 

S obzirom da je sony VA panel, ali i taj lg, mislim da sam profitirao. Vidio sam webos kod sogora i on ga je koristio 1g i 99% aplikacija ne trebas. Samo youtube, internet pregl, i netflix/amazon.

 

Posto prelazim sa 32 incnog lgja, mislim da sam dobro prosao...komentari dobrodosli. 

 Hmmmm nisam siguran da shvacam sto hoces, vec si ga kupio...

 

99% aplikacija ne trebas na svim TVima generalno...

 

BTW XE je stariji model, a stariji Sony su imali 50Hz bug...

 

Taj LG dolazi sa Magic remoteom (airmouse) te voice control mikrofonom na sebi (google assistant), te on sam kosta cca 500kn...

 E nisam ga još uzeo, pa ga i ne moram platiti :D

 

Samo je naručen i došao jučer u poslovnicu u av mall, pa ga mislim danas dignut, a za taj bug su našli workaround na njemačkom av forumu; sve je to do A/V Synca...no istovremeno me grebe uzet TCL C70. Ista lova, ali 49 inča i ima sve živo plus android i chromecast i bluetooth i magic remote. Samo niko nije postao definitivno mišljenje o toj telki. A za ovaj LG s Edigitala, pa super TV, ali neću se igrati s Edigitalom. Nedaj bože da mi neš rikne...samo bi izgleda mi pravili frku. Ovdje bar 5 g gare i mogu direktno doc do servisa i dućana.

 

Daklem, jel ima koja dobra duša koja bi mi rekla kakav je stvarno taj TCL? Do sutra bi trebao znat da odlučim jednom zasvagda, iako generalno ne vjerujem kinezu nipošto...Sony je Sony. I moram priznat da mi sve te aplikacije i nisu neš, većina nas treba samo standardnu telku, malo youtubea i netflixa...jedino bih volio imat i kodi plus acestream za gledanje tekmi tak u full HD rezi. No to rješim i miracastom s tableta/moba...naginjem Sony tv, jer sam vidio uživo kod frenda kakva je slika na 49XF7596 modelu i taj tv sjajno skalira i naše kanale, no ne baš svaki, no to već ovisi o izvornom signalu...npr HBO SD (ne HD) izgleda perfektno, HRT i Nova isto jako dobro, a recimo Eurosport i SK kanali u SD su užas...

 

10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Josko73 kaže...
torente 35 kaže...

I usput,kalibrirao sam sliku na b8,kvaliteta slike je još drastično skočila,za gledanje u zamračenoj prostoriji,obvezno to napravite,fantazija!

 Sve je to fino krasno ali kad za koji mjesec gori doli više manje dobiješ "zapršku" na njemu kako reče jedan kolega prije mene bacit te OLEDE u smeće jedini je izbor jer dokazano je da ti televitori i ta tehnologija jako brzo dobiju taj burn-in i nemogu ti Tv-eji trajat dulje od 2-3 godine a ne kao šta neki tvrde ovdje da će im trajat 10godina OLED hahahah 

 

Mnogo ste "smešni" kakav OLED to je kratkotrajna pregorljiva i kvarljiva roba!

Neisplati se na to bacat preveć novaca jedino ako iste imate na bacanje 

 

Čemu spamanje?Jasno je da do burninga može doći i da OLED nije za sve korisnike,to je prvenstveno tv za one koji uživaju u filmovima sa "VAU" rezolucijom,i gledanje TV,gejmanje,do nekih desetak sati dnevno,odnosno može koliko želiš samo da nije statična slika,za sve ostale tu je LCD.

Ako se pridržavaš tih ograničenja,tj meni ni ne smetaju jer bi i na LCD-u gledao potpuno isto što i sad,OLED može služiti mnogo godina bez problema,dokazano-kako ti voliš napisati.

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
dovla_77 kaže...

kupiti lg oled 55b8 za 1420 eura ili samsung 65nu8002 za 1200 eura.

gledaju se uglavnom filmovi u zamračenoj prostoriji, udaljenost nekih 3,5m

cijene su malo veće jer u sarajevu trgovci ubijaju maržom i cijenama, jer nismo u eu pa nema zdrave konkurencije

znam da je ovdje pitanje veličina vs. kvalitet slike, sad jeli razlika baš tolika , gledao sam obadva ali u radnji, napucane boje, kontrast do vrha, 4k signal, trava nije zelena nego florescentno zelena...naročito na samsungu.

pitanje kako to izgleda kući, kad se malo priguši svjetlina...

mislim da znam odgovor ali eto da me još drugi nagovore

 Ako je zamracena prostorija definitivno oled , bez obzira sto je manji, ima daleko bolju sliku u mracnijoj prodtoriji od bilo kojeg lcda, a kamoli lcda nize srednje klase.

Ja gledam oled navecer, tad mi najdraze, mir u kuci, pogasim sva svjetla, skroz mrak, dozivljaj vrhunski !

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Josko73 kaže...
torente 35 kaže...

I usput,kalibrirao sam sliku na b8,kvaliteta slike je još drastično skočila,za gledanje u zamračenoj prostoriji,obvezno to napravite,fantazija!

 Sve je to fino krasno ali kad za koji mjesec gori doli više manje dobiješ "zapršku" na njemu kako reče jedan kolega prije mene bacit te OLEDE u smeće jedini je izbor jer dokazano je da ti televitori i ta tehnologija jako brzo dobiju taj burn-in i nemogu ti Tv-eji trajat dulje od 2-3 godine a ne kao šta neki tvrde ovdje da će im trajat 10godina OLED hahahah 

 

Mnogo ste "smešni" kakav OLED to je kratkotrajna pregorljiva i kvarljiva roba!

Neisplati se na to bacat preveć novaca jedino ako iste imate na bacanje 

 Ajdemolim te lijepo odi trolat ne neki drugi forum i pusti nas ovdje da uzivamo u burninu, kao sto sam i na plazmi 10 g uzivao, bez obzira na savijete “strucnjaka” poput tebe koji ocito sve najbolje zna, a dobar tv vidio eventualno u trgovini 😂

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
keymaster kaže...

PHILIPS 43PUS7373/12

 

Planiram kupiti ovaj tv.

Android tv i wifi.

Zanima da li je moguce preko wifija spojiti wireless tipkovnicu i miš ili to funkcionira samo na bluetooth verzijama.

 

Da nadopunim sam sebe posto sutra mislim otici uzeti tv.

Sad sam na forumu vidio da se spomenuo i SONY KD49XF7596BAEP.

Vise manje sve je isto kao i gornji Philips,samo ovaj sony ima edge led a ne direct kao Philips.

Zapravo Philips ima i VA panel a Sony IPS.

Bitna mi je kvaliteta slike a volio bi i da je android tv jer mi je namjera gledati iptv.

One ambiligiht seme su mi totalno nebitne, velicina ekrana mi isto nije bitna puno.

Imam 4500 kn max.

Sto mi savjetujete,Philips,Sony ili nesto trece?

Hvala svima na savjetima i pomoci.

Poruka je uređivana zadnji put ned 23.12.2018 10:27 (keymaster).
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
marik7 kaže...

Daklem, jel ima koja dobra duša koja bi mi rekla kakav je stvarno taj TCL? Do sutra bi trebao znat da odlučim jednom zasvagda, iako generalno ne vjerujem kinezu nipošto...Sony je Sony. I moram priznat da mi sve te aplikacije i nisu neš, većina nas treba samo standardnu telku, malo youtubea i netflixa...jedino bih volio imat i kodi plus acestream za gledanje tekmi tak u full HD rezi. No to rješim i miracastom s tableta/moba...naginjem Sony tv, jer sam vidio uživo kod frenda kakva je slika na 49XF7596 modelu i taj tv sjajno skalira i naše kanale, no ne baš svaki, no to već ovisi o izvornom signalu...npr HBO SD (ne HD) izgleda perfektno, HRT i Nova isto jako dobro, a recimo Eurosport i SK kanali u SD su užas...

 

 Ne, previše očekuješ od miracasta. Na papiru zvuči dobro, no u praksi je ok jedino ako ćeš baciti kakav slideshow slika i slično na telku, na bilo kakvo streamanje videa zaboravi. A i miracast se spaja preko WiFi direct tehnologije, što bi značilo da ti tablet/mobitel ne može biti istovremeno spojen i na kućni wifi, stoga bi morao trošiti podatkovni promet na sim kartici...

5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
catrgna kaže...

bok,

 

finalna odluka pala na ova dva:

https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-sony-bravia-kd-65xf8577-4k.aspx

https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-lg-65sk8100.aspx

 

pokusavam naci usporedbu izmedju ali nula bodova.

Jedino sto sam nasao je da sony ima android a lg ima svoj os.

 

Koja je razlika u kvaliteti slike pojma nemam, oba su 120 hz.

 

Moze savjet koji uzeti i zasto pa da narucim. Vec par dana gledam i hocu naruciti veceras da se rijesim vise ... 

 

Hvala lijepa!

 

 

Iskreno, preporučio bih Ti model SK8500 u odnosu na SK8100..... ako financiski možeš da dokučiš. Vjeruj mi da vrijedi razlika u cijeni zbog zvuka na SK8500 ...... mislim da nećeš imati potrebu za kupovinom nekog dodatnog soundbar-a. 

 

Za ovaj model Sony-ja ne znam ..... gore navedeno govorim iz ličnog iskustva.

Poruka je uređivana zadnji put ned 23.12.2018 10:48 (Neške).
15 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Znaci, uzimam TLc...

 
0 1 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice