Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 47.501
|
čitano: 15.071.999
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Mora imati optički izlaz i ako nemaš na liniji HDMI ARC kupiš za 150 kn digitalno analogni converter  u koji ukopčaš iz tv-a optički a u liniju cinchheve od linije.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Krepatil kaže...
Anđeo bez falinge kaže...
Krepatil kaže...

Dečki, zabole me glava .

 

Da remiziram, crk'o mi stari LG pa tražio ovdje savjet, što kupiti.

Nadobudno krenuo s idejom kupiti UHD 43-49'' Android TV za cca 3500 - 4000 kn, i rek'o dobri ljudi će mi pomoći.

Pročito sam dosad 500 stranica vaših postova (što tu, što po drugim forumima), testova, recenzija, specifikacija, i evo što sam zaključio:

 

1.

.......

11. Samsung i Panasonic televizori također ne valjaju jer imaju jedne od navedenih (ne znam više koje, IPS ili VA) panela. NETOČNO, JEFTINI MODELI DA

 

 

 dobro jutro...

 

He, He....

Svjestan sam toga da sam ovdje naveo hrpu neistina, poluistina i gluposti, no to mi je zapravo i bila namjera.

Vidiš kako je to Binac6, a vjerujem i 99% korisnika ovog foruma (a vjerujem i ti) odmah skužilo. Poanta je u tome da mi je namjera bila skrenuti vam svima skupa pažnju na to koliku konfuziju sve ove informacije mogu stvoriti u glavi nekog prosječnog korisnika TV uređaja koji ne prati redovito trendove i novosti u TV industriji, već mu u jednom trenutku. kada se olluči na kupovinu novog uređaja, recimo iz puke potrebe jer je stari TV krepo (a ne jer ima neki premium TV star 6 mjeseci, prati sve informacije u TV industriji, a pojavili se novi modeli s novim premium mogućnostima i opcijama koji bi baš bilo cool imati), zatreba informacija što kupiti ( koju dijagonalu, opcije , marka, na što paziti, što izbjegavati) a da ne kupi neko s#&nje.

Eto, ako je potrebno radi onih jedan posto koji me možda nisu shvatili (a mislim da je to sasvim očigledno barem iz prve i zadnje rečenice moje poruke), ispričavam se Garfildu1što sam naveo kako sam došao do zaključka kako ga ostali članovi foruma mrze, a što naravno nije istina (a i njima što sam dao takvu izjavu u njihovo ime), što bi pak za posljedicu moglo imati narušavanje njegovog ugleda i dostojanstva kao takvog.

Ispričavam se i svim proizvođačima TV uređaja čije sam proizvode nazvao smećem, ili rekao da u najmanju ruku ne valjaju, jer su stvorili takvu komfuziju u TV industriji, da prosječan korisnik više nije u stanju samostalno donijeti odluku o kupovini TV uređaja, već mora u najmanju ruku angažirati licenciranog Audio/Video savjetnika.

Da ne duljimo previše, rekao bih još možda samo za TCL (konkretno model 6046 koje sam gledao), očito je da on nudi poprilično za to koliko košta (gdje drugdje naći Android TV 43" UHD sa VA panelom za 3300 kn), no to što nudi nije dovoljno, barem ne meni, a vjerujem niti većini ovdje. Da on košta 5500 kn a nudi nešto što konkurencija nudi tek za 7-8 tk, to bi već bilo i te kako vrijedno pažnje.

 

Eto, na kraju, mislim da ništa od pljačke banke (za kupovinu onog LG 49SK8500), tako da i dalje rado prihvaćam prijedloge i sugestije za UHD Smart 49/50", sa što kvalitetnijom obradom slike (pogotovo upscaling naših SD kanala), te fluidnim, preglednim i stabilnim OS-om te standardnim Smart mogućnostima (LAN, WIFI, DLNA, Web Browser itd..) u rasponu cijene 5000-5500 kn.

 

Dodano:

A jbg, nek admin obriše ovaj post. Išo sam nešt ispravit u objavi i greškom je objavio dvaput! 

 

Ja bi ti svakako preporučio  jedan od tih modela:) Jer si napisao, da želiš i kvalitetan prikaz sadržaja nižih resolucija, su ti ovi modeli odličan izbor..

 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/PHI-50PUS7303/   (MVA panel)

 

https://www.emmezeta.hr/multimedija/televizori/led-lcd-i-oled-tv/65781/philips-49pus750312-ultra-hd-led-tv/  (MVA  panel)

 

Ili ovaj nešto malo skuplji model sa IPS Nano Cell panelom.

 

 

https://www.mall.hr/tv-prijemnici/philips-tv-prijemnik-49pus8303-12?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

Ili još nešto od toga.

 

https://www.nabava.net/televizori/sony-kd-49xf7596-televizor-cijena-49-125-cm-led-ultra-hd-61767831  (IPS panel)

 

 

https://www.emmezeta.hr/multimedija/televizori/led-lcd-i-oled-tv/58639/panasonic-tx-50ex780e-3d-ultra-hd-led-tv/

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.8.2018 14:58 (garfield1).
6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Krepatil kaže...

Eto, na kraju, mislim da ništa od pljačke banke (za kupovinu onog LG 49SK8500), tako da i dalje rado prihvaćam prijedloge i sugestije za UHD Smart 49/50", sa što kvalitetnijom obradom slike (pogotovo upscaling naših SD kanala), te fluidnim, preglednim i stabilnim OS-om te standardnim Smart mogućnostima (LAN, WIFI, DLNA, Web Browser itd..) u rasponu cijene 5000-5500 kn.

 

Još je LG SK8500 najpovoljniji za 6300, sony, samsung ili panasonic tih karakteristika su rijetko ispod 8000 kn. Ako hoćeš poznati brand i kvalitetu onda ispod ove cifre od 6300 ništa.

 

Odi pogledaj Hisense H55U7A pa procijeni, ima ih u Elipsu i u H.Normanu 4999 s 5 godina garancije. To je puno bolji tv od onih jeftinijih u Pevecu, Emmezeti i sličnima. VA panel i 100hz, za 5tkn bolja kupnja od najjeftinijih Samsunga i sličnih.

 

 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
 A jbg, znači, nema ljepotice od stare babe (SHD signal), ak za šminku ne potrošiš pun k. love, jer što si joj bliže bolje vidiš kolko je ružna.....
Samo su svemir i ljudska glupost beskrajni. Ustvari, za ono prvo baš i nisam sasvim siguran.... A. Einstein
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.8.2018 18:27 (Krepatil).
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Flagship nemoguće da si ti dva tjedna na forumu.

 

Di si bio do sad bokte ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Vjerojatno je čovjek već bio član pa je otvorio novi profil.

Snalazi se kao kod kuće...

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
 
2 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav, treba mi preporuka FullHD telke do cca 1700-1800 kn max za baku kao zamjena za stari crknuti CRT, dakle sve u svemu nekaj osnovno kaj bi poslužilo za budućnost. Veličinu gledam oko 32" da bi bilo ok, a uvjet je da je dostupan u Pevecu, Sancta Domenici ili bilokojem drugom dućanu di postoji mogućnost plaćanja na 24 rate Amexom. Hvala unaprijed!

“Life is about passions. Thank you for sharing mine” Michael Schumacher
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Flagship kaže...
Krepatil kaže...

Eto, na kraju, mislim da ništa od pljačke banke (za kupovinu onog LG 49SK8500), tako da i dalje rado prihvaćam prijedloge i sugestije za UHD Smart 49/50", sa što kvalitetnijom obradom slike (pogotovo upscaling naših SD kanala), te fluidnim, preglednim i stabilnim OS-om te standardnim Smart mogućnostima (LAN, WIFI, DLNA, Web Browser itd..) u rasponu cijene 5000-5500 kn.

 

Još je LG SK8500 najpovoljniji za 6300, sony, samsung ili panasonic tih karakteristika su rijetko ispod 8000 kn. Ako hoćeš poznati brand i kvalitetu onda ispod ove cifre od 6300 ništa.

 

 

 Kada ja koji ne volim(cak pomalo i mrzim) IPS panele predlazem SK8500 onda je to zaista dobar TV. Gledao sam ga nekoliko puta i sa 6300kn 49" odnosno 7000kn 55" je ubjedljivo najbolja ponuda LED televizora trenutno.

6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Regenmeister kaže...

Pozdrav, treba mi preporuka FullHD telke do cca 1700-1800 kn max za baku kao zamjena za stari crknuti CRT, dakle sve u svemu nekaj osnovno kaj bi poslužilo za budućnost. Veličinu gledam oko 32" da bi bilo ok, a uvjet je da je dostupan u Pevecu, Sancta Domenici ili bilokojem drugom dućanu di postoji mogućnost plaćanja na 24 rate Amexom. Hvala unaprijed!

 https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-lg-32lj500v.aspx

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
garfield1 kaže...
Krepatil kaže...

Da remiziram...

 

1. Sveprisutni forumašGarfield1 (iliti Majstor2) je navodno Philipsov serviser iliti nekakav trgovac, i svima pokušava uvaliti Philips televizor.

2. Svi ostali forumaši mrze Garfielda1( Majstora2) zbog glede toga.

3. Prilips nevalja jer je kinesko smeće sastavljeno od jeftinih dijelova i često se kvari.

 

Ja bi ti svakako preporučio...

 hehe, nisi čitao prijašnje poruke od kolege krepatila pa da ispravim 

9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

55 lg SK 8500 nema vise na e kupi i digli mu cijenu za 800 kn..

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Binac6 kaže...
Flagship kaže...
Krepatil kaže...

Eto, na kraju, mislim da ništa od pljačke banke (za kupovinu onog LG 49SK8500), tako da i dalje rado prihvaćam prijedloge i sugestije za UHD Smart 49/50", sa što kvalitetnijom obradom slike (pogotovo upscaling naših SD kanala), te fluidnim, preglednim i stabilnim OS-om te standardnim Smart mogućnostima (LAN, WIFI, DLNA, Web Browser itd..) u rasponu cijene 5000-5500 kn.

 

Još je LG SK8500 najpovoljniji za 6300, sony, samsung ili panasonic tih karakteristika su rijetko ispod 8000 kn. Ako hoćeš poznati brand i kvalitetu onda ispod ove cifre od 6300 ništa.

 

 

 Kada ja koji ne volim(cak pomalo i mrzim) IPS panele predlazem SK8500 onda je to zaista dobar TV. Gledao sam ga nekoliko puta i sa 6300kn 49" odnosno 7000kn 55" je ubjedljivo najbolja ponuda LED televizora trenutno.

 Još ćete me na kraju i nagovoriti. Još da daju i 5 godina jamstva nebi puno razmišljao, jer kad gledam s druge strane, na prošlom LG krepo ekran i ne isplati se popravljati, doduše nakon 6 godina intenzivne upotrebe....

Jedino što bi me draga mogla za j....a objesit. 

Samo su svemir i ljudska glupost beskrajni. Ustvari, za ono prvo baš i nisam sasvim siguran.... A. Einstein
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
venom310 kaže...

Just to check, pošto su mi 55" OLEDi preveliki za trenutni stan, ovo bi bio neki best-buy što se 49" TVa za PS4 Pro gaming + eventualno gledanje filmova preko usba?

 

https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-lg-49sk8500.aspx

 

I ako još netko ima HBO GO, kakva je integracija s LG-jevima? Vidio sam da imaju njihovu aplikaciju predinstaliranu uz Netflix i slične 

 HBOGo , bas kao i Netflix i Primevideo rad bez greske na LG-u  . Sto se HBOGo aplikacije ima mala zackoljica , tj bila je , ne znam jel i dalje na snazi ta glupa odluka , pisalo se o tome dosta .

Qrve iz HBO-a su onemogucile aktivaciju na Smart TV svima onima koji imaju zasebnu pretplatu na HBOGo  , tj kad usluga ne ide u sklopu paketa preko davatelja usluga (MaxTV , evoTV isl ) . 

6 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Nece te za jaja objesit, trebaju i njoj.  Ne moze kobasica da balansira bez 2 jajeta a i ruzno izgleda. 

 
2 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Hvala na riječima utjehe. Imat ću ih na pameti kad joj dođe na um to svetogrđe...

Samo su svemir i ljudska glupost beskrajni. Ustvari, za ono prvo baš i nisam sasvim siguran.... A. Einstein
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

E da još bar ide na rate po 6300 kn..

Samo su svemir i ljudska glupost beskrajni. Ustvari, za ono prvo baš i nisam sasvim siguran.... A. Einstein
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.8.2018 19:19 (Krepatil).
6 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Da su babi daMu bila bi deda. 

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Što mislite o ovome LG 65SK8500 za 1400eura???

 

https://www.mediamarket.si/ads/lg_65sk8500_4k_super_uhd_led_tv_id_3002.html

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Anđeo bez falinge kaže...

Vjerojatno je čovjek već bio član pa je otvorio novi profil.

Snalazi se kao kod kuće...

Nope, friški član. Dobrih savjeta i korisinih info nikad previše, svejedno dali je netko tu 2 dana, 2 tjedna, 14 mjeseci ili 6 godina, zar ne?:)

 

Nažalost ovaj topic ima i onog nesretnog cirkusanta iz slo pa u svakoj guglanoj temi o tv-ima na web-u općenito uvijek negdje on ispliva s 3736 nick-ova i sa svojim filipsom made in čajna

 

 

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
mkm kaže...

Ovdje imaš osjetno bolji televizor:))

 

https://geizhals.at/philips-65pus8102-a1681907.html?hloc=at

 

6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Flagship kaže...
Anđeo bez falinge kaže...

Vjerojatno je čovjek već bio član pa je otvorio novi profil.

Snalazi se kao kod kuće...

Nope, friški član. Dobrih savjeta i korisinih info nikad previše, svejedno dali je netko tu 2 dana, 2 tjedna, 14 mjeseci ili 6 godina, zar ne?:)

 

Nažalost ovaj topic ima i onog nesretnog cirkusanta iz slo pa u svakoj guglanoj temi o tv-ima na web-u općenito uvijek negdje on ispliva s 3736 nick-ova i sa svojim filipsom made in čajna

 

 Ne voli više Philipsa...,sada voli LG...,video sam ga v prodaonici kad je gledaoo LG ...

 

6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
garfield1 kaže...
mkm kaže...

Ovdje imaš osjetno bolji televizor:))

 

https://geizhals.at/philips-65pus8102-a1681907.html?hloc=at

 

 Osjetno bolji za deponovati u otpad nakon dvije godine.

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Binac6 kaže...
garfield1 kaže...
mkm kaže...

Ovdje imaš osjetno bolji televizor:))

 

https://geizhals.at/philips-65pus8102-a1681907.html?hloc=at

 

 Osjetno bolji za deponovati u otpad nakon dvije godine.

 Vjerovatno si tu mislio na Goldstar-Lg i Samsunga..

6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Krepatil kaže...
Binac6 kaže...
Flagship kaže...
Krepatil kaže...

Eto, na kraju, mislim da ništa od pljačke banke (za kupovinu onog LG 49SK8500), tako da i dalje rado prihvaćam prijedloge i sugestije za UHD Smart 49/50", sa što kvalitetnijom obradom slike (pogotovo upscaling naših SD kanala), te fluidnim, preglednim i stabilnim OS-om te standardnim Smart mogućnostima (LAN, WIFI, DLNA, Web Browser itd..) u rasponu cijene 5000-5500 kn.

 

Još je LG SK8500 najpovoljniji za 6300, sony, samsung ili panasonic tih karakteristika su rijetko ispod 8000 kn. Ako hoćeš poznati brand i kvalitetu onda ispod ove cifre od 6300 ništa.

 

 

 Kada ja koji ne volim(cak pomalo i mrzim) IPS panele predlazem SK8500 onda je to zaista dobar TV. Gledao sam ga nekoliko puta i sa 6300kn 49" odnosno 7000kn 55" je ubjedljivo najbolja ponuda LED televizora trenutno.

 Još ćete me na kraju i nagovoriti. Još da daju i 5 godina jamstva nebi puno razmišljao, jer kad gledam s druge strane, na prošlom LG krepo ekran i ne isplati se popravljati, doduše nakon 6 godina intenzivne upotrebe....

Jedino što bi me draga mogla za j....a objesit. 

Za garanciju od 5 godina onda pričekaj malo, vrlo vjerojatno u nekoliko navrata do kraja godine barem kod Sony, LG, Samsunga a vjerojatno i ostalih. Ali neće ti televizori ranga tog SK8500 toliko baš pasti, 49" ako uz sve moguće popuste bude oko 5000-5500 to je jako dobra cijena. Isto vrijedi recimo i za Sony 49XF8505 (jedini 49" s VA panelom i 100hz od XF serije osim XF9000) koji je sada oko 7800 uz popuste, pa bi 6tkn bila vrlo dobra cijena do kraja godine.

 

Često je 55" isto ili čak jeftiniji od manjeg 49" tako da ne treba se ograničavat s veličinom tv-a, ako možeš kupi što veći:)

6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
garfield1 kaže...
Binac6 kaže...
garfield1 kaže...
mkm kaže...

Ovdje imaš osjetno bolji televizor:))

 

https://geizhals.at/philips-65pus8102-a1681907.html?hloc=at

 

 Osjetno bolji za deponovati u otpad nakon dvije godine.

 Vjerovatno si tu mislio na Goldstar-Lg i Samsunga..

 Ne, nisam mislio na korejski LG i Samsung nego na kineski smecarski Philips.

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Binac6 kaže...
garfield1 kaže...
Binac6 kaže...
garfield1 kaže...
mkm kaže...

Ovdje imaš osjetno bolji televizor:))

 

https://geizhals.at/philips-65pus8102-a1681907.html?hloc=at

 

 Osjetno bolji za deponovati u otpad nakon dvije godine.

 Vjerovatno si tu mislio na Goldstar-Lg i Samsunga..

 Ne, nisam mislio na korejski LG i Samsung nego na kineski smecarski Philips.

 Ne..ne.. mislio si na Lg i Samsung..Samo sada ti krivo priznat..

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Flagship kaže...
mkm kaže...
evincar kaže...
mkm kaže...

evincar, Molim javi dojmove. Gdje si uzeo OLED?

 mKm - zbog posla trenutno ništa ne stignem jer se radi prekovremeno i dolazim doma kasno navečer strgan.

Kasnije kad uhvatim vremena napisati dojmove (kroz 2 tjedna) - uglavnom u pitanju je najbolji TV šta sam imao i ne možeš fulati ako uzmeš :)

Uzeo sam ga u SanctaDomenici te me sa mobitelom koji mi je trebao za kćer ispao 11700kn.

Ono što je tebi bitno - veličina...na mojih cca 3.5m dijagonala od 65 incha bi ipak bolje sjela...dobar je 55 ali za onaj dodatni wow efekt i na tvojoj daljini mislim da bi više odgovarao 65 inchni model. To je moje subjektivno mišljenje.

 

 Gledam, sad je u Santa Domenici 14000 taj Tv.

Ona cijena od 10500 za 55B8 je bila vrlo dobra, a sada s ovom cijenom od 11700 po meni više se isplati ići na 55C8 koji je oko 700kn skuplji odnosno 12400. Među ostalim C8 ima bolji i jači alpha 9 procesor.

 

https://www.ekupi.hr/LG-OLED-TV-OLED55C8PLA-1323908.aspx

 

Podsjetnik da ni na zapadu taj tv nije nešto jeftiniji, npr kod ovih iz Njemačke koji imaju dostavu do nas koštao bi malo skuplje nego kod nas.

 

https://www.gamingoase.de/de/kategorie3/fernseher/lg/lg-oled-55c8-flat-uhd-4k-smart-tv-webos

 

 

 Uff stvarno dobra cijena za C8,definitivno puno bolji izbor od B8 za tako malu razliku u cijeni.Ja pikuram B8 vec dugo ali cekam novu komodu i izbacivanje stare,jer bez toga 55" ne moze stat nikako,a tko moze drzat u kutiji novi OLED misec dana!?

AUDIOFIL
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.8.2018 21:48 (volegradele).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Binac6 kaže...

Da su babi daMu bila bi deda. 

 E da su meni daMu već bi ga naručio, da se ne bojim da se u konačnici ne utvrdi da ih ona ima, a ja što sam imo, imo.....

Samo su svemir i ljudska glupost beskrajni. Ustvari, za ono prvo baš i nisam sasvim siguran.... A. Einstein
6 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Oba ta OLED-a su super televizori ali uz ovakve cijene, ne samo kod nas, ne vidim smisao B8 serije. Premala razlika u cijeni, čak i nerijetko skuplji B8 ( posebno 65") govori da su promašili s tom serijom. Da je razlika na razini još ok međutim ovako kako je sada C8 je bolji izbor. Jedino ako do kraja godine ne srežu B8 drastično što s obzirom na trend pada cijena nije isključeno pa B8 postane new best buy OLED:)

 

Razlike nisu drastične ali su značajne barem što se tiče procesora i nekih performansi u korist C8.

 

https://tvevaluate.com/lg-b8-vs-c8-review/

 

https://www.displayspecifications.com/en/comparison/d9174dda1

 
2 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Flagship kaže...
Krepatil kaže...
Binac6 kaže...
Flagship kaže...
Krepatil kaže...

Eto, na kraju, mislim da ništa od pljačke banke (za kupovinu onog LG 49SK8500), tako da i dalje rado prihvaćam prijedloge i sugestije za UHD Smart 49/50", sa što kvalitetnijom obradom slike (pogotovo upscaling naših SD kanala), te fluidnim, preglednim i stabilnim OS-om te standardnim Smart mogućnostima (LAN, WIFI, DLNA, Web Browser itd..) u rasponu cijene 5000-5500 kn.

 

Još je LG SK8500 najpovoljniji za 6300, sony, samsung ili panasonic tih karakteristika su rijetko ispod 8000 kn. Ako hoćeš poznati brand i kvalitetu onda ispod ove cifre od 6300 ništa.

 

 

 Kada ja koji ne volim(cak pomalo i mrzim) IPS panele predlazem SK8500 onda je to zaista dobar TV. Gledao sam ga nekoliko puta i sa 6300kn 49" odnosno 7000kn 55" je ubjedljivo najbolja ponuda LED televizora trenutno.

 Još ćete me na kraju i nagovoriti. Još da daju i 5 godina jamstva nebi puno razmišljao, jer kad gledam s druge strane, na prošlom LG krepo ekran i ne isplati se popravljati, doduše nakon 6 godina intenzivne upotrebe....

Jedino što bi me draga mogla za j....a objesit. 

Za garanciju od 5 godina onda pričekaj malo, vrlo vjerojatno u nekoliko navrata do kraja godine barem kod Sony, LG, Samsunga a vjerojatno i ostalih. Ali neće ti televizori ranga tog SK8500 toliko baš pasti, 49" ako uz sve moguće popuste bude oko 5000-5500 to je jako dobra cijena. Isto vrijedi recimo i za Sony 49XF8505 (jedini 49" s VA panelom i 100hz od XF serije osim XF9000) koji je sada oko 7800 uz popuste, pa bi 6tkn bila vrlo dobra cijena do kraja godine.

 

Često je 55" isto ili čak jeftiniji od manjeg 49" tako da ne treba se ograničavat s veličinom tv-a, ako možeš kupi što veći:)

 Pa ako ima šanse za prodoženo jamstvo u narednih mjesec -dva, bolje malo pričekati, a u međuvremenu možda i cijena malo kalira.

Ovo što kažeš za 55" stoji, no tih velikih dijagonala se bojim upravo zbog kvalitete naših DVB-T i IPTV kanala ( UHD rezolucija ekrana a SHD signal), jer većina ukučana ipak najviše to gleda, a što veći ekran loša slika više dođe do izražaja.

Stanje će se valjda malo popraviti početkom emitiranja u DVB-T2 standardu, no treba to dočekati. Koliko smo samo dugo čekali da se po prelasku na DVB-T standard počne s emitiranjem programa u 16:9 formatu, a o rezoluciji da ne pričamo.

Samo su svemir i ljudska glupost beskrajni. Ustvari, za ono prvo baš i nisam sasvim siguran.... A. Einstein
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice