Bodybuilding - od početnika do naprednih izdvojena tema

poruka: 30.849
|
čitano: 6.608.385
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
exer1234 kaže...

pa logicno, na svakoj vjezbi ako povecas radne serije, misic mora rasti.. , jaci misic je veci misic

 

cucanj je top ali ako ga radis kako treba, 

 sto mi je dugo trebalo da shvatim, "jaci misic je veci misic", da ali vrsta treninga kako se povecava taj 1RM uvelike odreduje kolicinu dobivenog misica, nagledao sam se previse vrlo jakih a mrsavih likova,

npr treniraj low volume cucanj 3x5 i 5x5 2x tjedno uz jos jednu vjezbu 3x10 i gotovo - ono tipicnim powerlifterskim pristupom low volume trening unutar upper/lowera ili fullbody splitova najcesce, i na takvoj vrsti treninga povecas 1RM sa 120kg na 140kg i dozivis neku hipertrofiju kvada

VS

bodybuilderski pristup high volume pristup cucanj 5x10 i jos masa nozne prese 5x10, hack squata 3x15, iskoraka, ono 15 serija ubijanje i pumpanje kvada 1x tjedno, i na takvoj vrsti treninga povecas 1RM sa 120kg na 140kg i doziviti ces VECU HIPERTROFIJU KVADA u odnosu na prvi trening pristup

 

vrijedi i za benc-prsa-triceps i mrtvo-leđa-loza

 

stetne su one filozofije da sinteza proteina traje toliko i toliko pa prema tome organizirati treniranje istog misica pomalo ali vise puta kroz tjedan

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.9.2024 0:00 (Petar hw).
13 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

lele lele

6 mjeseci
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Uveo sam incline hod na traci nakon treninga pola sata 4x tj. Odlucio sam se ogulit sto vise mogu jos prije bulka. Plan je ne vise od 6 tjedan, ovo mi je drugi. Zelim vidjet kako je to biti na oko 10% bf
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.9.2024 2:08 (Angelo97).
3 godine
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

primjetit ces glad i bolje pumpe

21 mjesec
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
exer1234 kaže...

pa logicno, na svakoj vjezbi ako povecas radne serije, misic mora rasti.. , jaci misic je veci misic

 

cucanj je top ali ako ga radis kako treba, 

 Čavle možeš li podjeliti sa pukom koji povremeno čita ovu temu slike svoje trenutne forme.Može i najbolja zadnjih god,nije bitno?!

13 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Eo ti slika,

 

iako sta ti znaci slika? rekao sam da sam trenutno neaktivan zbog nekih stvari, apsolutno nista ne znaci

 

po tome bi ronnie ili phil bili najveci znalci na svijetu, tko je veci i jaci, taj zna vise jel :D 

 

To sto sam izjavio "jaci misic je veci misic" apsolutno nije netocno.

ako povecas radne tezine, biti ces veci covjek

 

a sto se hipertrofije tice, da, optimal je na vise ponavljanja, ali ne znaci da ne mozes rasti s 5x5, apsolutno mozes, zapravo taj program je i najpametniji za totalne pocetnike, ili one koji se vracaju poslije duge pauze u trening, jer tu ces najbrze nacati...  ali za sami bb nije optimalno-

ronnie ono sto je radio je bilo samo za video, inace trenira 8 - 15 ponavljanja sve

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.9.2024 12:17 (exer1234).
21 mjesec
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih

Niš ja ne vidim čavle...a nije da spavam na poslu 

13 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

nije se uploadala, stavio sam sliku ronija

9 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Ajde exer stavi sliku svoje peak forme, mislim da do sada nisi stavio sliku svojih gainza na ovaj forum. 

6 mjeseci
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Ja bi zamrzio jim odmah da sam ikad treniro 5x5 full body 3x tj.
12 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Ma ne bi, ja sam trenirao tako i došao do dobrih brojki, ali mišićna masa nije baš adekvatno pratila kako sam se nadao. 

Know your limits.
13 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Angelo97 kaže...
Ja bi zamrzio jim odmah da sam ikad treniro 5x5 full body 3x tj.

 

 

a jbg, nisam ni ja treniirao tako u pocecima, nego klasicni bro split, jer samo za to si tada i znao

 

ali neki starting strenght ili nesto bi bilo idealno, da iskoristis tih godinu dana easy gainsa

13 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Mr.Natural kaže...

Ajde exer stavi sliku svoje peak forme, mislim da do sada nisi stavio sliku svojih gainza na ovaj forum. 

 jesam prije par godina, al tko ce to naci sad...

 

nemam slika, sad trenutno zaista ne izgledam nikako, ali rekao sam. godinu dana nisam trenirao, jeo svaki dan smece, manjak motivacije

ali krenio sam prije 10tak dana opet, lagane kilaze, i jako malo volumena

 

tipa 3 serije po misicnoj pariji po treningu, 2x tjedno

lagane kilaze, znaci doslovno sam s benchom i cucnjom krenio s 60 kg, i upale su bile nevjerojatne, jos su, toliko sam bio van forme i svega

13 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
guls kaže...

Ma ne bi, ja sam trenirao tako i došao do dobrih brojki, ali mišićna masa nije baš adekvatno pratila kako sam se nadao. 

 

 

tako se najlakse i najbrze jaca

 

programi su napravljeni s razlogom, nisu ih glupi ljudi radili

 

najgore je ako treniras bez programa, tada nikad neces moci napratiti napredak, a napredak je bitan

 

uostalom, zar nije zanimljivije ako imas neki program, i svaki trening pokusavas napraviti vise? 

12 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

5x5 je super za povećanje snage, ali dosta brzo u nekim periodima pogodiš zid ili se ozlijediš. Jer ganjaš brojke.

Treba biti pametan a u navali testosterona i ega je to teško.

Know your limits.
13 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

pa iams deload

i niakd ne kreces s maxom, nego dosta ispod toga.. prvih par tjedana mora ici lagano

6 mjeseci
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Ma ne samo 5x5 nego opcenito full body upper lower i te seme nikad mi nisu sjele. 

 

A i to da treba imat program je ono, da i ne. Imamo dobre forumase ovdje koji su se transformirali i izgradili bez programa i rade tipicne splitove. Fila, Bellicus itd. Ispravite me ako grijesim. Mene je takodjer split izgradio. Ali puno manje je bitan split od onog kaj se radi unutar splita, a i mora se gustat. Psihologija se ne smije podcijenit.

3 godine
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

dns romanian 180kg x8, x7, x7, x7, x9

 

lose obzirom na max od prije par mjeseci 3x10 180kg 200kg 220kg, dosta me kostala ljetna stanka - uspavani cns, benc takoder isto propao sa 120kg 3x10 na 120kg 3x5

12 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
exer1234 kaže...

pa iams deload

i niakd ne kreces s maxom, nego dosta ispod toga.. prvih par tjedana mora ici lagano

 PA to je ono, ne slušaš mozak nego udaraš. Kad je prelako, onda je prelako, jer nećeš tući repse već hoćeš trdo.

Ne znam kako to objasniti, ali sigurno sam imao blokadu svega iznad ramena pa ono, ego lift, tuci, udaraj.

 

Sad sam pametniji pa imam dvoje djece i žderem ko svinja jer jedan je život :) 

Know your limits.
7 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Angelo97 kaže...
Ja bi zamrzio jim odmah da sam ikad treniro 5x5 full body 3x tj.

Ako ova preostala 4 dana u tjednu dobro posložiš da se oporaviš od ova tri u kojima treniraš, zapravo vjerojatno i ne bi.

 

Prije bi ti se dogodilo da bi ti gym dosadio zbog jednoličnog treninga

13 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
guls kaže...
exer1234 kaže...

pa iams deload

i niakd ne kreces s maxom, nego dosta ispod toga.. prvih par tjedana mora ici lagano

 PA to je ono, ne slušaš mozak nego udaraš. Kad je prelako, onda je prelako, jer nećeš tući repse već hoćeš trdo.

Ne znam kako to objasniti, ali sigurno sam imao blokadu svega iznad ramena pa ono, ego lift, tuci, udaraj.

 

Sad sam pametniji pa imam dvoje djece i žderem ko svinja jer jedan je život :) 

Zbog ovih stvari bi bilo dobro imati trenera recimo koji bi ti govorio što i koliko raditi.. Ili uzeti program pa se točno držati njega. Ja imam taj problem da kad sam in-the-zone ne mogu se kontrolirati pa se prebijem na treningu i za par mjeseci totalni burn out. 

Razmišljam sad po prvi put raditi po nekom programu pa vidjeti kako će ići.

13 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

i eto sinoc bas radio noge

 

prvo cucanj par serija 

 

i ode na rumunsko, ali posto mi je tek 3. trening nogu poslije godinu dana, lagane tezine, i samo me u pol serije presjece donja ledja, naravno odmah sam stao s treningom

 

i danas nista, sve ok, imam srece

sad sta je bilo, ne znam, ali desavalo se to vec ponekad prije

 

morat cu krenut jos laganije

13 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Angelo97 kaže...

Ma ne samo 5x5 nego opcenito full body upper lower i te seme nikad mi nisu sjele. 

 

A i to da treba imat program je ono, da i ne. Imamo dobre forumase ovdje koji su se transformirali i izgradili bez programa i rade tipicne splitove. Fila, Bellicus itd. Ispravite me ako grijesim. Mene je takodjer split izgradio. Ali puno manje je bitan split od onog kaj se radi unutar splita, a i mora se gustat. Psihologija se ne smije podcijenit.

 ma svaki program ce dati rezultat, nije u tome problem

 

stvar je u tome sto:

 

1. kao pocetnik ces napredovati puno brze, s puno manje rada, zato ti programi nemaju puno volumena, vjezbi, serija, jer nije potrebno. Zato se i rade uglavnom full body treninzi, jer je malo volumena i sve stane bez problema  u trening kojeg radis 2-3x tjedno, 

   Apsolutno je glupost kao pocetnik ici odmah na bro split s brdo volumena, sta ces kasnije kad napredak stane? jos dodavati volumena? 

 

2. pratis napredak, imas program kojeg se drzis, on ti kaze koliko i sta radis, i samo pratis, po meni je to puno zanimljivije i da ti neku motivaciju, kad znas da trebas pobijediti neke brojke od prije, zar ne?

  ako samo slijepo treniras kao sto neki rade, svaki trenign je drugaciji, druge kilaze, vjezbe, breoj serija, kako pratis napredak?

  Kazes mora se gustati, s tim se slazem, ,pa veci je gust kad ganjas nesto, nego kad radis random, zar ne? 

 

recimo program od jason blahe icecreamfitness ili kako se vec zove, je isto top (iako njega nitko ne voli) ali je odlicno napravljen za pocetnike

imas SS od Rippetoe, imas strong lifts,.., imas brdo

kasnije mozes 531 ali on je vec za naprednije, posto je progres dosta sporiji

 

 

13 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Petar hw kaže...

dns romanian 180kg x8, x7, x7, x7, x9

 

lose obzirom na max od prije par mjeseci 3x10 180kg 200kg 220kg, dosta me kostala ljetna stanka - uspavani cns, benc takoder isto propao sa 120kg 3x10 na 120kg 3x5

 vidis, ja sam jucer radio s samo 80kg

 

prva serija 12 (daleko od otkaza), druga 12, treca serija 3 i presjece me, i ostavim sve. vise apsolutno nistra nisam radio, ali danas sam ko nov, mislio sam da ce danas kad se ohlade ledja biti sranje, ali nije

13 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
guls kaže...
exer1234 kaže...

pa iams deload

i niakd ne kreces s maxom, nego dosta ispod toga.. prvih par tjedana mora ici lagano

 PA to je ono, ne slušaš mozak nego udaraš. Kad je prelako, onda je prelako, jer nećeš tući repse već hoćeš trdo.

Ne znam kako to objasniti, ali sigurno sam imao blokadu svega iznad ramena pa ono, ego lift, tuci, udaraj.

 

Sad sam pametniji pa imam dvoje djece i žderem ko svinja jer jedan je život :) 

 pa to, problem je sto je nekad monotono pratit program, jer imas jos ponavljanja ali ti moras stati recimo 5...  

ali tako je napravljeno, moras krenuti s laksim, ne mozes odmah ici na max, i onda poslije 2 tjedna lupis u zid i sta ces onda

 

pocetnik ce napredovati i s brdo ponavljanja u rezervi, apsolutno bilo kako da trenira, zato treba iskoristit taj period kvalitetno, i za snagu, jer lakse je povecati snagu s programom nego bez njega

13 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Cordas kaže...
guls kaže...
exer1234 kaže...

pa iams deload

i niakd ne kreces s maxom, nego dosta ispod toga.. prvih par tjedana mora ici lagano

 PA to je ono, ne slušaš mozak nego udaraš. Kad je prelako, onda je prelako, jer nećeš tući repse već hoćeš trdo.

Ne znam kako to objasniti, ali sigurno sam imao blokadu svega iznad ramena pa ono, ego lift, tuci, udaraj.

 

Sad sam pametniji pa imam dvoje djece i žderem ko svinja jer jedan je život :) 

Zbog ovih stvari bi bilo dobro imati trenera recimo koji bi ti govorio što i koliko raditi.. Ili uzeti program pa se točno držati njega. Ja imam taj problem da kad sam in-the-zone ne mogu se kontrolirati pa se prebijem na treningu i za par mjeseci totalni burn out. 

Razmišljam sad po prvi put raditi po nekom programu pa vidjeti kako će ići.

 ja razmisljam da se pretplatim na RP app od Mike Isreaetela, top je, bar ono sto vidim od drugih.. sve ti poslozi kak treba,

 

ali ne jos, tek kad se vratim na staro, sad samo lagano

6 mjeseci
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
exer1234 kaže...
Angelo97 kaže...

Ma ne samo 5x5 nego opcenito full body upper lower i te seme nikad mi nisu sjele. 

 

A i to da treba imat program je ono, da i ne. Imamo dobre forumase ovdje koji su se transformirali i izgradili bez programa i rade tipicne splitove. Fila, Bellicus itd. Ispravite me ako grijesim. Mene je takodjer split izgradio. Ali puno manje je bitan split od onog kaj se radi unutar splita, a i mora se gustat. Psihologija se ne smije podcijenit.

 ma svaki program ce dati rezultat, nije u tome problem

 

stvar je u tome sto:

 

1. kao pocetnik ces napredovati puno brze, s puno manje rada, zato ti programi nemaju puno volumena, vjezbi, serija, jer nije potrebno. Zato se i rade uglavnom full body treninzi, jer je malo volumena i sve stane bez problema  u trening kojeg radis 2-3x tjedno, 

   Apsolutno je glupost kao pocetnik ici odmah na bro split s brdo volumena, sta ces kasnije kad napredak stane? jos dodavati volumena? 

 

2. pratis napredak, imas program kojeg se drzis, on ti kaze koliko i sta radis, i samo pratis, po meni je to puno zanimljivije i da ti neku motivaciju, kad znas da trebas pobijediti neke brojke od prije, zar ne?

  ako samo slijepo treniras kao sto neki rade, svaki trenign je drugaciji, druge kilaze, vjezbe, breoj serija, kako pratis napredak?

  Kazes mora se gustati, s tim se slazem, ,pa veci je gust kad ganjas nesto, nego kad radis random, zar ne? 

 

recimo program od jason blahe icecreamfitness ili kako se vec zove, je isto top (iako njega nitko ne voli) ali je odlicno napravljen za pocetnike

imas SS od Rippetoe, imas strong lifts,.., imas brdo

kasnije mozes 531 ali on je vec za naprednije, posto je progres dosta sporiji

 

 

 Ne znam, ne vidim se u tome. 5x5, 5 3 1, sve je vise powerlifting nego bodybuilding. Kog god da znam osobno, a da izgleda dobro nije koristio te programe, dok na netu svi samo po tom bacaju drkicu. I znam da treba postajat snazniji da bi misic raso, al sve ispod 5 repsa cemu? Cemu forisiranje barbell pokreta iskljucivo, di su izolacije?

 

Siguran sam da ima dobrih programa koji naginju vise bodybuildingu, daj mi jedan takav primjer i moze istestirat cu ga i sam. Ovaj od Nipparda PPL djeluje sasvim okej za sada, ali to je placeni programi i nije za teske pocetnike navodno iako vidim na netu da su ga svi zivi koristili.

13 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

istina, vise je za snagu, 531 je dobar, ali da radis neke modifikacije, gdje imas jos dodatnih vjezbi s AMRAP

 

cemu forsiranje barbel, gdje su izolacije. 

pa pocetnicima su osnovnee vjezbe sikom i bucicama vise nego dovoljne

 

 

ne znam od jeffa, ali sigurno je dobar

dobar je i od Nuneza, sad ne sjecam se koji tocno, radio sam ga jedno vrijeme

i od Nortona phat

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.9.2024 16:54 (exer1234).
6 mjeseci
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Ako mislis na upper lower od Nuneza, taj mi nikako nema smisla. Ovo su dva upper treninga, like wtf?

3 godine
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
quote
exer1234 kaže... kao pocetnik ces napredovati puno brze, s puno manje rada
quote

hehehe disi mali bato,

neces napredovati puno brze s puno manje rada, bio pocetnik ili ne

 

zao mi sto ovaj forum nema apsolutni ignore korisnika nego samo sakrije post a post ostaje vidljiv i lako expanda jednim klikom pa se opet nađem citajuci tvoje pizdarije,

 

ti bi opet u krug o fullbodyima, starting strengthu i jasonu blahi? treba ti jedan ovakav tretman: https://www.instagram.com/reel/C_ljMIFy9v0/?igsh=c3RzOGhidjRsZWlk

 

 

naravno uvijek mozes pobiti moju tvrdnju te staviti sliku svojih misica i napisati -evo vidite ovo je moja transformacija, brzo sam napredovao a trenirao sam 2-3puta tjedno i izbjegavao otkaz, sada izgledam super zato dajem savjete i pisem s kojim tvrdnjama se ja slazem a s kojima ne slazem...

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.9.2024 22:44 (Petar hw).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice