Kako promijenit rezoluciju u win xp na 24" monitor

poruka: 12
|
čitano: 3.453
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Kako promijenit rezoluciju u win xp na 24" monitor

Nedavno sam kupio 24" monitor kojem je nativna rezolucija u win xp 1920*1200 i to je ujedno i jedina widescreen rezolucija koju mi

nudi na izbor u display properties. Želio bih je promijeniti na 1680*1050, ali mi je uopće ne nudi u izboru već samo standardne

4:3 rezolucije(1600*1200...). U Visti imam imam na izbor i željenu rezu ali u xp-u nikako. Grafička mi je Nvidia 8800GTS. Kako da to

riješim?

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kako promijenit rezoluciju u win xp na 24" mon

Jesi li skinuo drivere za grafičku ili koristiš Vistine drivere?

16 godina
neaktivan
offline
Kako promijenit rezoluciju u win xp na 24" monitor

I u xp-u i u visti su detonator driveri.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Kako promijenit rezoluciju u win xp na 24" mon
Robiant kaže...

Nedavno sam kupio 24" monitor kojem je nativna rezolucija u win xp 1920*1200 i to je ujedno i jedina widescreen rezolucija koju mi

nudi na izbor u display properties. Želio bih je promijeniti na 1680*1050, ali mi je uopće ne nudi u izboru već samo standardne

4:3 rezolucije(1600*1200...). U Visti imam imam na izbor i željenu rezu ali u xp-u nikako. Grafička mi je Nvidia 8800GTS. Kako da to

riješim?

 

 ...instaliraj drivere od monitora...Neodlučan

Intel(R) Core 2 CPU 6400 @ 2.13GHz,
NVIDIA GeForce 8800 GT, Total Physical Memory 2048 MB Patriot@800, BadAxe2
16 godina
neaktivan
offline
Kako promijenit rezoluciju u win xp na 24" monitor

Sorry, nisam uopće primjetio da si napisao da na Visti radi. Moja preporuka je da skineš Omega drivere i probaš s njima. ProGooglaj "Omega Drivers". Ako ne bude radilo, probat ćemo nešto drugo. :D

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Kako promijenit rezoluciju u win xp na 24" monitor

1) driveri monitora

2) može omega drivers

 

moguće da nijedno ne pomogne, tada bi trebalo petljat po registriju,

no možeš i ovo probati

 

3) instaliraj powerstrip - u njemu možeš dodati rezolucije koje ti trebaju i zapisat će se u registry,

nakon tog koraka ti powerstrip neće trebati, osim ako ti se ne dopadne zbog nečeg petog...

 

Nakon toga bi ti sve rezolucije trebale biti dostupne.

 

Kao što je netko prije rekao, ako ne pomogne, a onda će valjda biti još savjeta - netko će sigurno

znati rješenje. 

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Kako promijenit rezoluciju u win xp na 24" monitor

Tako je, Level 1. Do sad se nisam sjetio PowerStripa, ali bi definitivno trebao raditi ukoliko prve dvije radnje ne uspiju.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Kako promijenit rezoluciju u win xp na 24" monitor

Instalirao sam omegu, instalirao sam powerstrip, napravio novi driver za monitor, učitao ga, ali i dalje po starom. Cini mi se da on uopće nije ni učitao novi driver nego da on i dalje koristi stare.

Gdje windowsi drže driver od monitora, tako da ga tamo pokušam ručno editirat?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kako promijenit rezoluciju u win xp na 24" mon

Ne, ne, ne to.

 

U powerstripu odes u DISPLAY PROFILES - ADVANCE TIMING OPTIONS - CUSTOM RESOLUTION i dodas koju već trebaš.

Nakon toga kliknes ADD NEW RESOLUTION i to je to.

Trebala bi biti spremljena u registry. Ako to ne radi... zao mi je vidim ima tu još ljudi, valjda će smislit nešto.

 

Driver za monitor ne bi trebao raditi sa powerstripom jer ako ga nemaš na CD-u ili već što si dobio sa

monitorom imaš ga sigurno na webu proizvođača.

 

E sad, možeš pješke krenut u registry, ali.... bolje nemoj ako nisi siguran. Ustvari zaboravi ovu sugestiju,

ne želim ispast kriv ako nešto krene loše.

 

Pozdrav

 

 

 

16 godina
neaktivan
offline
RE: Kako promijenit rezoluciju u win xp na 24" mon
Robiant kaže...

Instalirao sam omegu, instalirao sam powerstrip, napravio novi driver za monitor, učitao ga, ali i dalje po starom. Cini mi se da on uopće nije ni učitao novi driver nego da on i dalje koristi stare.

Gdje windowsi drže driver od monitora, tako da ga tamo pokušam ručno editirat?

 Nebih pametovao ali dali si ocistio stare drajvere,tj.drajvere prije instaliranja Omaga drajvera?
Ako nisi učini to,a možeš sa driver cleaner pro(progoglaj),softver je slobodan a čini čuda glede čišćenja zaostalih instalacija drajvera.
Probaj,moglo bi pomoći,meni je.
16 godina
neaktivan
offline
Kako promijenit rezoluciju u win xp na 24" monitor

Napravio sam obični uninstall u device manageru. Trebalo bi biti dovoljno..

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Kako promijenit rezoluciju u win xp na 24" mon

Tako kažu i ljudi u Nvidia-Support:
Hello AG,

Thank you for writing back to us.

Please be informed that, it is always advisable to uninstall the previous drivers before installing a new driver. When you run the driver cleaner, it will ask you to remove all the drivers in your computer. So, please make sure that, you select only the display driver from the list. The driver cleaner software removes all the traces of the older driver. Here are the steps to uninstall the current driver and the web link for driver cleaner:

1) To avoid download issues, if you are running any 3rd party download utilities, please disable them as they are known for occasionally causing errors with the downloads.

2) Please download and save the graphic card driver on the desktop by visiting the page at the following link and clicking the Primary Download Site under US English.

http://www.nvidia.com/object/winxp_169.28.html (when you visit this web site, please download the international driver as your Windows Operating
System in not in English)

3) Uninstall the existing driver by following the steps given below:

a) Right click on the My Computer icon on your desktop and select properties.
b) In the next window, click on the hardware tab.
c) In the next window, click on the Device Manager button.
d) In the Device Manager window, click on the plus sign next to the Display Adapters.
e) Right click on the graphics card and select the option "uninstall".
f) Now restart the computer.

Please uninstall the existing driver completely using a driver cleaner. Please click the link below to download a driver cleaner, which is a free utility.

http://downloads.guru3d.com/download.php?det=1655

4) On restart, you will get Windows Installation Wizard "Found New Hardware…" please cancel it or close it. Install the driver by double clicking on the saved driver icon on the desktop and follow the instructions. After installing, restart the computer.

Now, please check if you can set bla bla.

Please feel free to contact us for further questions.

Regards,
NVIDIA Customer Care

Poruka je uređivana zadnji put čet 6.3.2008 14:47 (Ag008).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice