Intel i5 Club zaključana tema

poruka: 3.606
|
čitano: 543.711
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel Club (opća tema o procesorima)
15 godina
offline
Intel i5 Club

Kupio sam za 280 € sledeće:

 

ASUS ROG Maximus XII Hero (wi-fi) [Z490]

Intel Core i5-10400F [Najbolji CPU na planeti trenutno]
8 GB nekakvog gamerskog RAM-a 

Ploča kroz Bios podržava i 11-th GEN Intela i PCIe 4.0 (sa Asusa potvrđena podrška).

Garancija 5 years Swiss garantie Feruary 2026.

Šteta što se kod mene neće dugo zadržati da vidim o kakvim to XMP profilima, update Biosima i sličnim sitnicama se bavite.

Moj PC  
7 0 hvala 1
2 godine
offline
Re: Intel i5 Club
Envy kaže...

Kupio sam za 280 € sledeće:

 

ASUS ROG Maximus XII Hero (wi-fi) [Z490]

Intel Core i5-10400F [Najbolji CPU na planeti trenutno]
8 GB nekakvog gamerskog RAM-a 

Ploča kroz Bios podržava i 11-th GEN Intela i PCIe 4.0 (sa Asusa potvrđena podrška).

Garancija 5 years Swiss garantie Feruary 2026.

Šteta što se kod mene neće dugo zadržati da vidim o kakvim to XMP profilima, update Biosima i sličnim sitnicama se bavite.

 Da, s biosom 2103 podržava 11 generaciju.

https://rog.asus.com/motherboards/rog-maximus/rog-maximus-xii-hero-wi-fi-model/helpdesk_cpu

Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna !
15 godina
offline
Re: Intel i5 Club
Zaporožac kaže...
Envy kaže...

Kupio sam za 280 € sledeće:

 

ASUS ROG Maximus XII Hero (wi-fi) [Z490]

Intel Core i5-10400F [Najbolji CPU na planeti trenutno]
8 GB nekakvog gamerskog RAM-a 

Ploča kroz Bios podržava i 11-th GEN Intela i PCIe 4.0 (sa Asusa potvrđena podrška).

Garancija 5 years Swiss garantie Feruary 2026.

Šteta što se kod mene neće dugo zadržati da vidim o kakvim to XMP profilima, update Biosima i sličnim sitnicama se bavite.

 Da, s biosom 2103 podržava 11 generaciju.

https://rog.asus.com/motherboards/rog-maximus/rog-maximus-xii-hero-wi-fi-model/helpdesk_cpu

Da znam i sve sam to provjerio.. poanta je ono "gle šta se može dobiti za 280€" Samo ovaj PC će ići na poklon. A kao što rekoh tamo negdje u 2025 kupit će na istoj stranici top-kera od 11-te generacije za 25€. Tako se nadograđuje računar.

2 godine
offline
Re: Intel i5 Club
Envy kaže...

Da znam i sve sam to provjerio.. poanta je ono "gle šta se može dobiti za 280€" Samo ovaj PC će ići na poklon. A kao što rekoh tamo negdje u 2025 kupit će na istoj stranici top-kera od 11-te generacije za 25€. Tako se nadograđuje računar.

 Ma, ja baš ne mijenjam često.

Od novijih stvari  sam kupio 2011 i5 2500K, a tek prošle godine Ryzen 5 3600..

Zgadio mi se taj proc zbog pregrijavanja (zamisli, dvije jezgre, ostale su bile OK), prodao negdje u 3 mjesecu ove godine i kupio si opet intel.

 

Ne znam, osim intela s kojim sam od celerona 677 (mislim da je to model) bio zadovoljan još sam imao Durona, Bartona, smeće do smeća i opet se zaletim na forumske priče kako je AMD car.. te sam kupio Ryzen...i sjebal se.

 

govno.

Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna !
9 godina
offline
Intel i5 Club

pozdrav se isplati uzet Asus TUF GAMING Z490-PLUS za

10400F

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Intel i5 Club
Crosgok kaže...

pozdrav se isplati uzet Asus TUF GAMING Z490-PLUS za

10400F

Zašto ne.

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
9 godina
offline
Re: Intel i5 Club

kakva je Asus TUF Gaming H570-PRO?

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.8.2021 21:19 (Crosgok).
11 godina
offline
Re: Intel i5 Club
Crosgok kaže...

pozdrav se isplati uzet Asus TUF GAMING Z490-PLUS za

10400F

 ne baš ukoliko nećeš upgrejdati proc kasnije na neki i7

zašto - zato jer 10400 nema koristi od unlockanja power limita, za razliku od primjerice 11400 kod kojeg unlockani power limiti značajno utječu na perfomanse (uz popriličan rast potrošnje i grijanje) i dobro je imati ploču koja ima dobar vrm

tek na 10700 bolja ploča ima smisla jer unlockanim power limitima dobivaš nekakav boost u perfomansama

11 godina
offline
Re: Intel i5 Club
Zaporožac kaže...
Envy kaže...

Da znam i sve sam to provjerio.. poanta je ono "gle šta se može dobiti za 280€" Samo ovaj PC će ići na poklon. A kao što rekoh tamo negdje u 2025 kupit će na istoj stranici top-kera od 11-te generacije za 25€. Tako se nadograđuje računar.

 Ma, ja baš ne mijenjam često.

Od novijih stvari  sam kupio 2011 i5 2500K, a tek prošle godine Ryzen 5 3600..

Zgadio mi se taj proc zbog pregrijavanja (zamisli, dvije jezgre, ostale su bile OK), prodao negdje u 3 mjesecu ove godine i kupio si opet intel.

 

Ne znam, osim intela s kojim sam od celerona 677 (mislim da je to model) bio zadovoljan još sam imao Durona, Bartona, smeće do smeća i opet se zaletim na forumske priče kako je AMD car.. te sam kupio Ryzen...i sjebal se.

 

govno.

Nisi ni prohodao na forumu, vec se sramotis.

 

Nista novo, tesko je bilo napisat normalan post, npr. AMD je okej al srce zeli Intel.

 

 

Survivor - eye of the tiger
6 godina
offline
Intel i5 Club

Uostalom, koga briga? Želim Intel jer mi je bolji. Meni je bolji. To je moj odabir. Želim AMD jer mi je bolji. Meni je bolji. To je moj odabir. Ali ovo, "ja imam jednu američansku kompaniju i ti si panglu ako si kupio drugu američansku kompaniju" je pokazatelj slabe moždane aktivnosti.

GdjeSuBikovi kaže... Dabog da ti dica igrala na toj i5-ici umisto na ryzenu.
Moj PC  
6 0 hvala 2
11 godina
neaktivan
offline
Intel i5 Club

Kupio sam i5 9600k, da li će cooler lc cc95 bit dovoljan?

Ne kanim ga overclockat.

 
2 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Intel i5 Club
Gamer12 kaže...

Kupio sam i5 9600k, da li će cooler lc cc95 bit dovoljan?

Ne kanim ga overclockat.

 Da, ali će možda biti malo na knap.

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.8.2021 1:58 (pqweasdyxc).
11 godina
offline
Intel i5 Club

toliko o moar cores filozofiji i kako su 8core 'future proof' zbog toga što su konzole 8core

 

Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Intel i5 Club

evo uspješno ugrađen i5 9600k, lc cc95 ga hladi bolje od očekivanog.

Idle oko 40°C, stress test 70-75 °C(100% usage)

 
3 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Intel i5 Club

Drago mi je. Jedan takav sam i ja ugradio davno.

Survivor - eye of the tiger
5 godina
neaktivan
offline
Intel i5 Club

koja je best buy maticna za i5 11400 trenutno?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Intel i5 Club
moukie kaže...

koja je best buy maticna za i5 11400 trenutno?

Neka što manja. Sve je sada na matičnoj Gigabitni Ethernet, Zvuk ovo ono, faktički nemaš što staviti u PCIe utor osim RTX-icu. Veća ploča (pogotovo E-ATX) povlači za sobom širu termalno širenje, hladne lemove itd itd.

To i dalje 11400 najbolji CPU današnjice? Pa bog-te-vidio, bio sam u pravu!

Sad mogu slobodno reći pravi nasljednik Pentium Haswella.

5 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i5 Club

daj neki link pls?

 

15 godina
offline
Re: Intel i5 Club
moukie kaže...

daj neki link pls?

 

Od ploče?

Ako na mene misliš, naći ćemo ti neku ploču, samo sad uživam u morskim plodovima.

2 godine
offline
Re: Intel i5 Club
Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna ! MININGOM PROTIV DROGE !
15 godina
offline
Re: Intel i5 Club
Zaporožac kaže...

Eto ništa joj ne fali, može i 10. i 11. gen Intela tako da možeš ganjati i 11400 CPU. Može još manja sa 2 utora za memoriju ali računaj odmah 2 kita od 16 ili 32 (za svaki slučaj) RAM-a. 

5 godina
neaktivan
offline
Intel i5 Club

sto bi mi bio best buy za maticnu ako bih uzeo i5 10400f?

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Intel i5 Club
moukie kaže...

sto bi mi bio best buy za maticnu ako bih uzeo i5 10400f?

 

Dao ti je kolega iznad link iz Protisa. Ta ploča može i 10. i 11. generaciju Intela. Kupi si sada 10400F sutra kada padne cijena 11700F.

Imaj na umu i da Alder lake (12. generacija) već sa i5 10700 (mislim) bolje je u svemu (i u Gemingu) od Ryzena 5800X. Kupi sada 10400F (kometu) a kada Alder navali a ljudi počnu prodati Raketu onda i nju jeftino pokupi.

Strpljen spašen.

Osim toga za par nekoliko arhitekura imat ćemo Memoriju zalijepljljenu na sam procesor. 64 GB, 128 GB itd... što je za mene ono WOW. Ryzen će sa Zen4 kasniti, a Intel je lutalo lutao i dobro nam se našao put kući.

Plug'n'Play baby.

3 godine
neaktivan
offline
Intel i5 Club

Mišljenje o H510m h

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Intel i5 Club
Prodi_9 kaže...

Mišljenje o H510m h

Mlako! Poslužit će svrsi.. ali puno toga nedostaje. 

16 godina
offline
Re: Intel i5 Club
Prodi_9 kaže...

Mišljenje o H510m h

Realno to je smeče, i još preskupo ako misliš baš na ovaj čokljavi Gigabyte model.

 

https://www.gigabyte.com/Motherboard/H510M-H-rev-10#kf

 

https://www.nabava.net/maticne-ploce/gigabyte-h510m-h-rev-10-maticna-ploca-cijena-socket-1200-2x-ddr4-max-64-gb-155647781

 

- prastari HDMI 1.4 standard=4K/30hz

 

- goli naponski dio bez ikakvog pasivnog hladnjaka

 

Na tamnoj AMD strani za manje love, ili ipak za istu lovu eto dobiš modele sa B450/HDMI 2.0 ili B550/HDMI 2.1 standardnima.Naponski dio ima i manji pasivni hladnjak, a stari B450 model podržava apsolutno sve do sad lansiranje Ryzen procesore.

 

https://www.nabava.net/search.php?q=Gigabyte+B450M+S2H&cod=&cdo=

 

https://www.nabava.net/search.php?q=Gigabyte+B550M+S2H&cod=&cdo=

 

S obzirom na cijenu, navedene jeftine Gigabituše su super ponuda ovisno kaj kome treba.Zeleno treba uzet u obzir, iako se to nekome možda ne čini kao bitno za spomenut.

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put pon 13.9.2021 17:30 (rambox).
3 godine
neaktivan
offline
Re: Intel i5 Club

Pitam jer san u dilemi .

Imam sve osim Maticne i procesora(integrirana).

Pa me zanima jel bolje da odem na Intel stranu tipa i5 11400 ili Amd 3200g ili neki slicni njihov.

16 godina
offline
Re: Intel i5 Club
Prodi_9 kaže...

Pitam jer san u dilemi .

Imam sve osim Maticne i procesora(integrirana).

Pa me zanima jel bolje da odem na Intel stranu tipa i5 11400 ili Amd 3200g ili neki slicni njihov.

Ako hočeš što bolji IGP-u, onda nema dileme samo AMD konfiguracija dolazi u obzir.

 

https://www.nabava.net/search.php?q=Intel+i5+11400&cod=&cdo=

 

Žuti stock CPU hladnjak je loš i bučan, a iGPU performanse su na razini starog Athlon 3000G ili Vega 3 IGPU.Ako ikad namjeravaš iGPU+HDMI spojit na 4K rezoluciji(monitor ili 4K TV), "za to ti treba malo skuplja Intel socket 1200 matična sa HDMI 2.0 ili 2.1=Intel UHD 730 preko HDMI podržava 4K/60hz".

 

Stari znatno jefitniji Core i5 10400(UHD 630), on preko HDMI uopče ne podržava 4K/60hz.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/slaganje-pc-konfiguracija/slaganje-racunala-odabir-komponenti/108142.aspx?page=44&jumpto=6059732&sort=asc&view=flat

 

Na AMD strani je lako, GPU nestašica=za sirotinjski iGPU gejming tu je i dalje dostupan R5 4650G+B550 matičnjača.AMD Stealth stock CPU hladnjak je ok, pogotovo jer uskoro stižu znatno niže dnevne temperature.Ipak je Renoirac znatno štedljiviji proc, u odnosu na žutu i5 Raketu koju kad ju nagaziš može požderat puno previše struje.

 

https://www.adm.hr/cpu-amd-ryzen-5-pro-4650g-tray-cooler-s-am4-100-100000143mpk/66453/product/

AMD,........is that Epyc or what?
3 godine
odjavljen
offline
Re: Intel i5 Club
Prodi_9 kaže...

Pitam jer san u dilemi .

Imam sve osim Maticne i procesora(integrirana).

Pa me zanima jel bolje da odem na Intel stranu tipa i5 11400 ili Amd 3200g ili neki slicni njihov.

Govorimo samo o procesorima s integriranim grafikama ne? Ako ti treba bolji iGPU kupi Ryzena 4650G dok je još 1500kn ako ti trebaju CPU preformanse onda i5 11400.

3 godine
neaktivan
offline
Intel i5 Club

Onda bi b450 tomahawk max triba bit dobar za taj procesor, jer sam njega vec otprije mislia uzet.

 
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel Club (opća tema o procesorima)
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice