AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 30.037
|
čitano: 5.217.872
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Kako nemoguce ako sad uzme slabasni i3?lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
war3_tft kaže...

 Pretpostavljam da koristis 60hz monitor, do tih 60 fps ce oba zadovoljitio potrebe, ali zbog jednostavnosti ja osobno bih isao na i3. Nemas zafrkancije oko OC-a (koliko god to jednostavno bilo), nemas brige oko nekompatibilnosti rama, imas integrirani gpu ako ikad zatreba i imas cak nesto bolje performanse. U korist ryzenu 1200 bi isao "upgrade path", no pitanje je kako ce se ryzen+ ponasati na starim b350 plocama (pogotovo onim jeftinijim) tj da li ce se moci postici jednak overklok kao i na novim x470 plocama, a gotovo sam siguran da ce za ryzen 2 trebati novi chipset tako da i ta jedina prednost najvjerovatnije pada u vodu.

Moze jedan primjer ovoga, hvala 

 

Ovo drugo ti nema smisla, ako pogledas sa hardverske strane, b350 ploce su vecinom (gigabyte je trash) odlicno odradjene i bez problema ce primiti ryzen+ koji nije nista drugo vec malo tjuniran stari ryzen gdje ces dobiti 200-300mhz veci clock i zdravo 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
chaselol kaže...
 

Ovo drugo ti nema smisla, ako pogledas sa hardverske strane, b350 ploce su vecinom (gigabyte je trash) odlicno odradjene i bez problema ce primiti ryzen+ koji nije nista drugo vec malo tjuniran stari ryzen gdje ces dobiti 200-300mhz veci clock i zdravo 

 

I opet to ovisi o pojedinačnom slučaju. Nekima radi savršeno, nekima nikako.

11 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
chaselol kaže...

Moze jedan primjer ovoga, hvala 

 

Ovo drugo ti nema smisla, ako pogledas sa hardverske strane, b350 ploce su vecinom (gigabyte je trash) odlicno odradjene i bez problema ce primiti ryzen+ koji nije nista drugo vec malo tjuniran stari ryzen gdje ces dobiti 200-300mhz veci clock i zdravo 

 Može primjer ovoga?

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
eywa33 kaže...

 Može primjer ovoga?

Prouci globalfoundries 12nm+ pa ce ti biti jasno 

 

NiramX kaže...
chaselol kaže...
 

Ovo drugo ti nema smisla, ako pogledas sa hardverske strane, b350 ploce su vecinom (gigabyte je trash) odlicno odradjene i bez problema ce primiti ryzen+ koji nije nista drugo vec malo tjuniran stari ryzen gdje ces dobiti 200-300mhz veci clock i zdravo 

 

I opet to ovisi o pojedinačnom slučaju. Nekima radi savršeno, nekima nikako.

Hm ne, jednostavno su lose komponente sto se tice fazne regulacije i VRM nije heatsinkan, jednostavno su neisplative i losa kupovina.
Doduse za R3 ti nije bitno koja je ploca, on na 1.45V ne otperecuje ni ko r7 1700 na stock a on je lightweight 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
Poruka je uređivana zadnji put pon 5.2.2018 14:41 (chaselol).
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Na koju foru da ti dam primjer kad ryzen+ jos nije izasao? Nisam ja AMD ceo kao neki ovdje u temi.  Ako mislis na nekompatibilnost rama to je cinjenica da visoke frekvencija sa dobrim latencijama neces postici na debelom broju rama koji su tako deklarirani tj morat ces dobro paziti sta kupujes il jednostavno kupiti onaj skuplji, a sve to da bi jedva sustigao 8100. A one price nabij 1.45v napon na memoriji su isto bajke.

 

Zato sam i napisao da je "pitanje" kako ce se ponasati na starim plocama, razlog zbog kojeg to pisem je onaj famozni natpis da su x470 ploce "ryzen+ optimized", a cim AMD ne zeli dat neke konkretne podatke po tom pitanju prica smrdi i sumnje su opravdane. Da su b350 odlicno odradene je isto tako pretjerivanje, vrm kod njih uredno lupa 100+ stupnjeva vec i na slabasnom 3.8-3.9 overkloku, kod tih ploca je doslovce vrijedi ona "kolko para tolko muzike". Da se razumijemo to nije losa stvar, one za svoju cijenu odlicno odrade svoj posao, pitanje je kako ce odradivati posao sa novijim generacijama.

11 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
chaselol kaže...

Prouci globalfoundries 12nm+ pa ce ti biti jasno 

 

 Daj me/nas skrati muke.

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
16 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
X3M kaže...
ranko091 kaže...

Šta mislite koliko će trebati od 12.02. kad je izlazak R3 2200G APU-a do trgovina?

 

pikiram si složit glavni server i htpc u jednom, pa ono da vidim do kad da nabacam pare na hrpu... :D

unutar tjedan dana ce ti biti na lageru kod nas

 

R5 2400G  4/8 core,  3.6/3.9 clock, vega 11  oko $169 MSRP

 

R3 2200G  4/4 core,  3.5/3.7 clock, vega 8   oko $99  MSRP

 

zaboravih napisati da dolaze sa Wraith Stealth hladnjakom

 Za Ryzen 3 2200G, neka Asrock AB350M Pro4 bi bila ok za neko uredsko računalo koje bi koristilo iGPU? Za 600 kn i cpu 99$ MSRP (1000 kn?), mislim da nema bolje kombinacije. Još neki m.2 ssd i RAM treba odabrat.

Nećemo dividende, hoćemo veće lopate!
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
war3_tft kaže...

Na koju foru da ti dam primjer kad ryzen+ jos nije izasao? Nisam ja AMD ceo kao neki ovdje u temi.  Ako mislis na nekompatibilnost rama to je cinjenica da visoke frekvencija sa dobrim latencijama neces postici na debelom broju rama koji su tako deklarirani tj morat ces dobro paziti sta kupujes il jednostavno kupiti onaj skuplji, a sve to da bi jedva sustigao 8100. A one price nabij 1.45v napon na memoriji su isto bajke.

 

Zato sam i napisao da je "pitanje" kako ce se ponasati na starim plocama, razlog zbog kojeg to pisem je onaj famozni natpis da su x470 ploce "ryzen+ optimized", a cim AMD ne zeli dat neke konkretne podatke po tom pitanju prica smrdi i sumnje su opravdane. Da su b350 odlicno odradene je isto tako pretjerivanje, vrm kod njih uredno lupa 100+ stupnjeva vec i na slabasnom 3.8-3.9 overkloku, kod tih ploca je doslovce vrijedi ona "kolko para tolko muzike". Da se razumijemo to nije losa stvar, one za svoju cijenu odlicno odrade svoj posao, pitanje je kako ce odradivati posao sa novijim generacijama.

Mislio sam za ram, da ces sve i jedan staviti na 2.6ghz hoces a da mozes safe staviti cak i 1.5V na ram i to je isto istina.

p.s. sto se tice sustizanja to su price za malu djecu, jedinu prednost koju i3 8100 ima je integrated GPU, ostalo okaci macku o rep 

eywa33 kaže... 

 Daj me/nas skrati muke.

Ne znas, informisi se prije nego sto valjas gluposti kao i vecina komentara tvojih na forumu.


google.com => globalfoundries 12nm+ pa se informisi sta i kako ces dobiti od ryzen+

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Mozes ti stavit na 1.5, al neces s tim nista postic, a sa tih 2666mhz (sa upitnim latencijama) si opet corak. 

12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
chaselol kaže...

Hm ne, jednostavno su lose komponente sto se tice fazne regulacije i VRM nije heatsinkan, jednostavno su neisplative i losa kupovina.
Doduse za R3 ti nije bitno koja je ploca, on na 1.45V ne otperecuje ni ko r7 1700 na stock a on je lightweight 

 

Moja greška, mislio sam da se komentar odnosi samo na RAM podršku.

12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pa nemam sta dalje kad si upravo dokazao ono sto ja tvrdim. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Koliko ja vidim vrti ih na 2666mhz a izgleda da je to odjednom high and unreachable po shvatanjima ovog foruma punog fanboya 

p.s. ni jedan ni drugi nisu dovoljni sigurno da izguraju 100% od gtx 1070 u benchu, da bi bilo bolje vise jezgri i veci clock naravno, ali to je cpu do 100eur koga jebeno briga, kad imas 60fpsa i sa jednim i sa drugim 

 

Znam da te dotice ponajvise jer je tvoj i5 generacijski pregazen, chill bro enjoy 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
Poruka je uređivana zadnji put pon 5.2.2018 16:10 (chaselol).
8 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

@BOOMboy

 

Sta sam fulo neznalcu jedan, komentiram graf koji je postavljen... Pisi slobodno ako imas sta, bas mi nedostaje doza humora za danas 

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.2.2018 18:16 (Lucidius).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Lucidius kaže...

Al su navalili na 8700k, pobija rekorde po prodaji 

 Pa zar nisi rekao da je taj procesor premium enthusiast?? Kakav je to premium procesor ako si ga svaki klinac može priuštiti i prodaje se kao lud .

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
Poruka je uređivana zadnji put pon 5.2.2018 18:29 (Shockwave).
13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Evo kako 8 jezgara sa RX 580 rade u laptopu. Ima svojih prednosti i mana.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.2.2018 18:38 (zuper).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Shockwave kaže...

 Pa zar nisi rekao da je taj procesor premium enthusiast?? Kakav je to premium procesor ako si ga svaki klinac može priuštiti i prodaje se kao lud .

 Pa da enthusiast za gaming, zna se sta ljudi cijene i u kojem klubu zele biti viđeni, dok za low end briljira r5 1600, svakom svoje... 

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.2.2018 18:57 (Lucidius).
12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Lucidius kaže...
Shockwave kaže...

 Pa zar nisi rekao da je taj procesor premium enthusiast?? Kakav je to premium procesor ako si ga svaki klinac može priuštiti i prodaje se kao lud .

 Pa da enthusiast za gaming, zna se sta ljudi cijene i u kojem klubu zele biti viđeni, dok za low end briljira r5 1600, svakom svoje... 

 Ljudi koji briju na enthusiast gaming sigurno nemaju 60 hz monitor i tamo neke low end tipkovnice, miševe, sluške i zvučnike. Konfa ti ima previše toga iz low end segmenta, popravi to ako želiš uči u premium klub. Ugledaj se našeg administratora Tonči, ili kolegu eywa33 i slične .

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
Poruka je uređivana zadnji put pon 5.2.2018 20:46 (Shockwave).
8 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Shockwave kaže...

 Ljudi koji briju na enthusiast gaming sigurno nemaju 60 hz monitor i tamo neke low end tipkovnice, miševe, sluške i zvučnike. Konfa ti ima previše toga iz low end segmenta, popravi to ako želiš uči u premium klub. Ugledaj se našeg administratora Tonči, ili kolegu eywa33 i slične .

Nauci prvo razvrstavat periferiju od konfe...

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.2.2018 22:03 (Lucidius).
7 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
zuper kaže...

Evo kako 8 jezgara sa RX 580 rade u laptopu. Ima svojih prednosti i mana.

 

Gledam taj laptop kad je izasao, mislio sam ga kupiti, ali mi je bio predebeo.

 

Sad znam i zasto - jer ima desktop procesor sa desktop socketom u sebi.

 

Laptop je super za nekog profesionalca kojem je procesorska snaga najbitnija,

ali za gamera je bolji izbor GTX 1060 / 1070 laptop sa slicnom cijenom.

 

https://geizhals.at/asus-rog-strix-gl702zc-gc207t-90nb0fv1-m03210-a1675107.html?hloc=at&hloc=de&hloc=pl&hloc=uk&hloc=eu

ASUS ROG - 1700€:

R7 1700

16GB RAM

1TB HDD

256GB SSD

RX 580 4GB

17.3" FullHD FreeSync TN

 

https://geizhals.at/msi-ge73vr-7rf-266de-raider-0017c1-266-a1720641.html?hloc=at&hloc=de&hloc=pl&hloc=uk&hloc=eu

MSI Raider - 1620€:

i7 7700HQ

16GB RAM

1TB HDD

256GB SSD

GTX 1070 8GB

17.3" FullHD 120Hz TN

 

To sve govori jedno - za gamera je ovaj laptop preskup s obzirom na grafiku.

Da je dosao malo kasnije, i imao Vega56 grafiku, kao novi MacPro, to bi bio super deal

za tu cijenu.

12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Lucidius kaže...

Nauci prvo razvrstavat periferiju od konfe...

 Al sve mora bit u balansu kaj ne? 

7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Lucidius kaže...

@BOOMboy

 

Sta sam fulo neznalcu jedan, komentiram graf koji je postavljen... Pisi slobodno ako imas sta, bas mi nedostaje doza humora za danas 

 Dečec onda se pukne graf pa laprdaš ispod. Ovako ispada da vidiš bijele miševe. O veliki znalče.

8 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Komentar mi je odma ispod njegovog, najveci problem je kaj ti neznas ni iscitat graf jer da znas nebi ni pisao tako debilan odgovor...

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Drugi je najbolji definitivno, ali blesavo mi je da placas RAM vise nego ti procesor vrijedi, i to dosta vise... bolje prodaj taj Ryzen sa plocom (CPU+MBO= 2000kn) i zadrzi RAM koji imas trenutno, pa onda nadodaj na to tih 2000kn sta si mislio potrosit na RAM za i7 8700k+MSI Z370-A PRO= 3800kn.

 

Sa takvom nadogradnjom si nebo i zemlja naspram trenutnog sistema, a za intela i netrebas extra brzi RAM, kloknes ovaj malo na 2400MHz i miran si, 8GB je i dlaje sasvim dovoljno za dansnji gaming u 90% igara.

 

EDIT:

 

Sada je i RAM jako skup, treba pricekat pad cijena par mjeseci, dok su sada procesori i maticne te HDD-ovi po dobrim cijenama i tko treba sada neka nadograđuje jer ce uskoro opet ici gore.

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.2.2018 14:36 (Lucidius).
Moj PC  
0 7 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ne lazi covjeka, pomislice da ce dobiti nesto posebno a s tom grafom nema razlike bio on na 4 ili 16 jezgri na 5ghz 


A taj 1600 ce izgurati i gtx 1080 bez problema 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
8 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
chaselol kaže...

Ne lazi covjeka, pomislice da ce dobiti nesto posebno a s tom grafom nema razlike bio on na 4 ili 16 jezgri na 5ghz 


A taj 1600 ce izgurati i gtx 1080 bez problema 

Jesi ti trknut ili kaj? uopce nisam niti pricao hoce li ili nece nabrijati FPS u igrama sa novim procesorom, vec sam komentirao ispaltivost kupnje i sta mu je pametnije umjesto bacat 250 eura na RAM za procesor od 200 eura kod nas u ducanima. Sa 8700k je miran za sljedece 3 generacije GPU flagshipova, sa rizom jedva i trenutnu gtx 1080 

 

A kaj se tice ryzena izgurat ce gtx 1080 kako spada jedino na 4k pa nadalje, ispod toga hoce zastucat itekak (pogotovo ako je na 1080p), zadnje sta sam gledao je kako ga PUBG unistava, nemoze gtx 1080 preko 75 posto izgurat na 1440p... 

12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Znaci jebeno nemoguce koliki si raspali fanboy 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ajd dobro fanboj ili ne, al sa dokazima, to je razlika između tebe i mene 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Trident z i flare je jedan te isti ram, oba su samsung b die i oba ce raditi bez problema na specificiranim brzinama.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice