Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 37.033
|
čitano: 13.450.685
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Može li misljenje za odabir laptopa

Zanima me ovaj:

 

HP 255 G9 6A1A7EA 15.6_RY-5 5625U_16_512GB_1YW

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
ja-on kaže...

Koji je bolji procesor: Ryzen 3 7320U sa 4,1 GHz ili i3 1215U do 4,4 GHz odnosno i3 1115U do 4,1 GHz, petice mi se čine malo preskupe za budžet?

Između ta 2, moj glas Intelu.

Ima 2 jake i 4 slabe jezgre najnovije generacije (13 . generacija je samo refresh). Single thread mu je brži, a možda i multithread.

A AMD 7320 ima 4 jake ali starije jezgre Zen 2.

Nije AMD lošiji, imam ga i ja, ali gledaj novije Ryzene, ili 5425U ili 7330U koji imaju 4 jake Zen 3 jezgre. Dosta su jeftini.

 

EDIT: a možda ova 5-ca na akciji upada u budžet: asus-vivobook - 413,10 € pisala je neka fora "10% popusta za plaćanje ZABA Mastercard karticama do 12 rata uz promo kod ZABAMC12-10; period 8.12. do 11.12.2023"

To je dakle još samo sutra.

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.12.2023 22:11 (EricCartman).
14 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ima možda netko Acer Swift X seriju laptopa, vidim da dolaze s sRGB 100% , kakvi su im ekrani, općenito rad, temperature itd ?

 

Konkretno 5825U | RTX 3050  kombinacija

 

https://www.amazon.de/SFX14-41G-R1S6-Creator-Laptop-NVIDIA-Layout/dp/B093TK1PXF/ref=mp_s_a_1_74?crid=2RRYK42UQHNX3&keywords=rtx+3050+laptop&qid=1702282544&sprefix=rtx+3050%2Caps%2C183&sr=8-74

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.12.2023 10:50 (marxone).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav,prijatelj je upisao tečaj za autocad,pa sad nezna koji laptop da kupi.

Ako može neka preporuka ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav,

I ja sam u potrazi za laptopom za kućnu upotrebu, ono internet ponajviše klincima za školu, kakva aplikacija možda koja igrica, film, ništa prezahtjevno.

Generalno sam spreman dati oko 500 eura.

 

Gledao sam možda ovaj asus ili ovaj HP , a mogao bih se protegnuti i do onih Ideapada koje preporučate na prošloj stranici ako mislite da ima smisla, ali nekak si mislim da će možda biti overkill.

Spreman sam i za nešto četvrto ako je dobra prilika.

Gledao sam da ima windowse, da imam što manje petljanja oko njega kada ga kupim. Ali možda se i mogu potruditi ..

 

 

 

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
zzz kaže...

Pozdrav,prijatelj je upisao tečaj za autocad,pa sad nezna koji laptop da kupi.

Ako može neka preporuka ?

 Treba mu dobar CPU (4c), barem 8GB RAM iako bih preporučio 16. I dedicirani GPU, nikako integriranu. Kako nisi naveo iznos, 300€ ili 3000€, eto mu okvirno specifikacije pa neka traži.

Od novih će mu poslužiti više manje sve što ima nekakav GPU a da je mid range. Od rabljenih thinkpad P serija. Kolega prodaje tu na forumu, pa neka provjeri jel još dostupno.

 

 

 

Sva 3 linka ne vode nigdje ali gledajući šta piše od specifikacija u njima, prvi.

 

 

gogač kaže...

Pozdrav,

I ja sam u potrazi za laptopom za kućnu upotrebu, ono internet ponajviše klincima za školu, kakva aplikacija možda koja igrica, film, ništa prezahtjevno.

Generalno sam spreman dati oko 500 eura.

 

Gledao sam možda ovaj asus ili ovaj HP , a mogao bih se protegnuti i do onih Ideapada koje preporučate na prošloj stranici ako mislite da ima smisla, ali nekak si mislim da će možda biti overkill.

Spreman sam i za nešto četvrto ako je dobra prilika.

Gledao sam da ima windowse, da imam što manje petljanja oko njega kada ga kupim. Ali možda se i mogu potruditi ..

 

 

 

 

 A gle, čim kažeš igrica, mora biti malo jači komad hardware-a. Pogotovo jer su "igrice" širok pojam. Hoće li se igrati Football manager (pa ti je dovoljno laptop sa iGPU) ili će se igrati Cyberpunk pa ti budget od 500€ i nije nešto.

 

https://www.links.hr/hr/laptop-asus-vivobook-x-m1505ya-oled-l511w-ryzen-5-7530u-8gb-512gb-ssd-amd-radeon-graphics-15-6-fhd-oled-windows-11-srebrni-0101011031

 

Ima win11, ima OLED screen, ima 6 jezgri cpu, na sniženju je u linksu, jedino 8GB ram. Proguglaj jel nadogradivo.

 

Alternativno: https://www.links.hr/hr/laptop-lenovo-v15-g4-82yu00yqsc-w11-ryzen-5-7520u-16gb-512gb-ssd-amd-radeon-graphics-15-6-fhd-tn-windows-11-crni-0101011020

 

Također dođe sa win11 i 16GB ram ali slabiji ekran i 4c CPU.

 

 

13 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav

 

molio bih pomoć vezano za kupnju laptopa prvenstveno za photoshop i illustrator i tome slično.

gledao sam sljedeći

 

https://www.arhiteh.hr/shop/index.php?main_page=product_info&cPath=1_102_234&products_id=22568

 

jel to ok ili mi preporučate nešto drugo u tom rangu cijene

hvala

 
0 0 hvala 0
21 mjesec
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
quickr kaže...

 

 

 

 A gle, čim kažeš igrica, mora biti malo jači komad hardware-a. Pogotovo jer su "igrice" širok pojam. Hoće li se igrati Football manager (pa ti je dovoljno laptop sa iGPU) ili će se igrati Cyberpunk pa ti budget od 500€ i nije nešto.

 

https://www.links.hr/hr/laptop-asus-vivobook-x-m1505ya-oled-l511w-ryzen-5-7530u-8gb-512gb-ssd-amd-radeon-graphics-15-6-fhd-oled-windows-11-srebrni-0101011031

 

Ima win11, ima OLED screen, ima 6 jezgri cpu, na sniženju je u linksu, jedino 8GB ram. Proguglaj jel nadogradivo.

 

Alternativno: https://www.links.hr/hr/laptop-lenovo-v15-g4-82yu00yqsc-w11-ryzen-5-7520u-16gb-512gb-ssd-amd-radeon-graphics-15-6-fhd-tn-windows-11-crni-0101011020

 

Također dođe sa win11 i 16GB ram ali slabiji ekran i 4c CPU.

 

 

 

 

Ma trenutno od igrica igraju one u browseru, nisam siguran hoće li krenuti u tom smjeru, ali najvjerojatnije im neće trebati nešto jače.

Ovaj drugi kojeg si predložio mi se čini OK, hvala puno.

Poruka je uređivana zadnji put sub 16.12.2023 6:36 (gogač).
12 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav!

 

Zanima me ima li tko kakvu preporuku za laptop do 11k kuna (cca 1500 eura)?

 

Jedino mi je bitno da ima nvme i nvidia grafičku, ostalo se da ispregovarati.

 

Najviše bih ga uzeo za gaming i stable diffusion ai renderanje slika.

 

Hvala!

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pitaj radije na temi gaming laptopi

13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ako imaš nekoga u Njemi da ti kupi i da ti donese ako dolazi kući za Božić moja preporuka ti je da kupiš u ONE.DE.

 

Ja sam uzeo u 10 mjesecu Best BUY model sa 16Gb rama i 1Tb SSD za 999 eura: LINK

 

A za 1360 eura imaš MAX OUT model sa 64gb rama i 2x2 tb ssd-ovima: LINK

 

Laptop dolazi sa 360Hz 100% sRGB monitorom,DDR5 ramom, 4060 140W grafom, MUX switchem,odličnim hlađenjem,

 

 

Windows 11 Home (besplatno dobiješ i malo XBOX game pass Ultimate) i Norton360 Deluxe 1 godina za 3 uređaja ako te zanima.

 

Ja sam sa svojim više nego zadovoljan.

Marko
4 godine
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav!

 

Dakle, tražim novi laptop za home office, budžet - što manje uz obavezne ove uslove:

  • 1 TB SSD
  • 12 ili 16 GB RAM-a
  • mogućnost spajanja dva, još bolje tri hdmi ekrana bez docking stationa - znači barem HDMI + neki thunderbolt/displayport usb-ovi

ako postoji opcija laptop + docking station s dva ili još bolje tri HDMI izlaza, a da je jeftinija nego ovo šta tražim - može i to

 

stvari koje nisu nimalo bitne:

  • veličina i koliko je dobar ekran na laptopu - imam ostale ekrane
  • tipkovnica i touchpad - koristim drugu periferiju
  • išta za gaming, refresh rate i slično

 

Ako netko može pripomoć šta bi trenutačno bili best-buyevi, puno biste mi pomogli!

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.12.2023 1:06 (K-qq).
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ja ne bih komplicirao, uzmi si i dock.

Ako baš ganjaš laptop sa više grafičkih priključaka, postoji "full customizable" laptop Framework.

Naručiš njega i točno one priključke koje trebaš i onoliko koliko ih trebaš, HDMI, Displayport, USB-C, USB-A, Ethernet, pa ih samo uštekaš prema potrebi, laptop ima 4 takva priključka na sebi.

5 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav, može preporuka za laptop do 2000€, laptop bi se koristio za projektiranje i grafičku izradu.

 

Najviše se radi u Cad-u i njemu sločnim programima i nešto sitno za phootoshop i ilustrator.

 

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

747 eura s Visa Premium karticom (-45%)

Ryzen™ 5 6600H
NVIDIA GeForce RTX 3050
17.3" FHD IPS
5. godina garancija

https://www.sancta-domenica.hr/laptop-acer-nitro-5-nh-q7mex-00e-15-r5-16-512-rtx3050.html

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Molim pomoć za odabir macbooka,

 

Budget 1400-1600€.

 

Macbook bi se koristio u studentske svrhe te za programiranje(visual studio, java , python).


Zanima me može li se u ovome rangu iopće kupiti solidan macbook za to.

 

Može kupnja u hr ili amazon.

 

Hvala unaprijed

 

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
buterino kaže...

Molim pomoć za odabir macbooka,

 

Budget 1400-1600€.

 

Macbook bi se koristio u studentske svrhe te za programiranje(visual studio, java , python).


Zanima me može li se u ovome rangu iopće kupiti solidan macbook za to.

 

Može kupnja u hr ili amazon.

 

Hvala unaprijed

 

 

 Možeš kupiti 13 inčni Macbook Air sa M2 chipom za 1400 ili malo preko tvog budgeta 15 inčni za 1800 eura.

 https://istyle.hr/macbook-air?model=m2https://istyle.hr/macbook-air?model=m2

 To nisu solidni nego vrhunski laptopi.

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.12.2023 9:47 (ghibli7).
15 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Imaš M2 Air na amazonu za 1100€. Ako ga imaš kome poslati u njemačku onda je dostava besplatna dok je za HR 57€ (ne znam zašto je toliko puno u ovom slučaju). I jedino što moraš uzeti u obzir je njemačka tipkovnica.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
buterino kaže...

Molim pomoć za odabir macbooka,

 

Budget 1400-1600€.

 

Macbook bi se koristio u studentske svrhe te za programiranje(visual studio, java , python).


Zanima me može li se u ovome rangu iopće kupiti solidan macbook za to.

 

Može kupnja u hr ili amazon.

 

Hvala unaprijed

 

 

 Meni je kolega probao M1 Air za development, kaže sve je na njemu 5 ali veliki zaj..b je bio 8GB RAM-a. Zapravo čak i dealbreaker.

Ja si gledam upiknuti neki Macbook što jeftinije, ali obavezno sa 16GB. 8GB ako je sad i ok za neko lagano korištenje, u budućnosti sigurno neće biti i zastarjet će brže samo zbog premale količine RAM-a.

8 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Džaba M2 i dizajn ako je količina RAM-a usko grlo. A za ove navede namjene bi mogla biti.

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.12.2023 14:19 (EricCartman).
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
EricCartman kaže...

Džaba M2 i dizajn ako je količina RAM-a usko grlo. A za ove navede namjene bi mogla biti.

 Moguća je kupnja modela po narudžbi gdje se može odabrati veličina RAM-a i SSD-a samo što to bezobrazno skupo košta.

8 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
ghibli7 kaže...
EricCartman kaže...

Džaba M2 i dizajn ako je količina RAM-a usko grlo. A za ove navede namjene bi mogla biti.

 Moguća je kupnja modela po narudžbi gdje se može odabrati veličina RAM-a i SSD-a samo što to bezobrazno skupo košta.

 Slažem se, bezobrazno deru jer mogu, i ti jači modeli u pravillu ni ne budu na popustima.

Ali po meni 8GB je model za surfanje, youtube, casual programiranje tipa di kodiraš ali ne pokrećeš (veliku) aplikaciju lokalno, ako će dizat virtualke il docker, bit će veselo. 

Ja ću sebi zbog te cijene vjv napravit kompromis, procesor M1, ne M2, SSD čak 256GB jer im ne dam tolke pare. Ali RAM ipak 16GB uz tu bezobrazno skupu nadoplatu, jer RAM nije poslije nadogradiv, a disk se nekako može i pokrpati sa externim SSD-om.

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.12.2023 21:28 (EricCartman).
14 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Slazem se s vama, trenutno radim na M2 Pro 16gb RAM i prije na M1 Pro 16gb RAM i to su brutalni laptopi, iako naravno cak se i njih zakrci kad se nakupi virtualki, docker containera itd.
Ali osobno za ozbiljan development ne bih nikad uzeo Mac(ni bilo koji drugi laptop) sa 8gb RAM, a uz to Mac brutalno puno kosta, procesor im je odlican, SSD, kvaliteta izrade, laptop leti, ali RAM ce praviti probleme, radije te novce usmjeriti u drugi brand uzeti opet jako dobar laptop, instalirati Linux i to je to, eventualno dual boot, ako bas trebaju windowsi za nesto sto ne ide na linuxu...

 
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Čak ne mora ni dual boot, ja ću na svom Linux Lenovu isprobati Windowse to-go sa sticka, jer mi trebaju za update firmwarea.

Po meni ovo je kvalitetna pila za ispod 900€ : lenovo-thinkbook-16-g6 32GB RAM-a, Zen 3 8c/16t.

A za 2000€ se može dobiti kvalitetan laptop sa još štedljivijim i jačim, pogotovo grafički Ryzenom 7840U.

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ekipa, stari treba laptop, pa da mu uz vašu pomoć preporučim kaj da kupi. Budžet je 700€. Ako ima i za manje super.

Uglavnom, isključivo mu treba za posao. Bavi se video snimanjem i fotografijom, tak' da od programa kaj koristi su video i photo editing appovi i to je to. Mislio sam mu naći nekaj na shemu SSD za Windowse i par tih appova, HDD 2TB, 16GB RAMa. Koji procesor mu je dovoljan i jel' ima za tu cijenu laptop navedenih ili sličnih karakteristika? Tnx

Battle.net: Glogy#2831
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Može preporuka laptopa 13.3 ili 14 inča da ima touch ekran. Budžet do 10 000 kn.

Nešto manje, lakše, a da se može s njime nešto i odraditi.

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav

 

Kupujem laptop do 500 eura. Laptop suži za internet, office, filmove i sl. Koji od ova 3 bi bio najbolja kupnja:

 

https://www.arhiteh.hr/shop/index.php?main_page=product_info&cPath=1_196_202&products_id=22392

 

https://www.arhiteh.hr/shop/index.php?main_page=product_info&cPath=1_196_202&products_id=22578

 

https://www.links.hr/hr/laptop-dell-vostro-3520-core-i5-1235u-16gb-512gb-ssd-iris-hd-graphics-15-6-led-ips-fhd-120hz-linux-crni-0101011042

 

Prvi je rayzen 7, ostali su intel i5. Postoji razlika u tipu memorije DDR4 i DDR5, Dell ima ekran 120Hz. Dali se može ta razlika vidjeti u radu?

 

Laptop bi kupio online.

 

Kakva su iskustva sa arhiteh computers?...nisam do sad  kupovao kod njih. Slobodno mi preporučite i neki drugi model.

 

Hvala

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice