Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.716
|
čitano: 13.065.348
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav ekipa, 

 

Kupujem laptop do 4000 kn, student san pa bi mi tribalo najvise za Office aplikacije, no nebi bilo na odmet ni koja igra ako bi se mogla odigrat, 200, 300 kuna gore dole...

Hvala lijepo

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Preporuka za ovaj Lenovo

16 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Sestra uzima laptop pa smo suzili izbor:

 

1. Lenovo IdeaPad S340-15API 81NC00EUSC, 15,6 IPS FHD, AMD Ryzen 5 3500U 2,1GHz, 8GB RAM, 512GB SSD PCIe NVMe, AMD Radeon Vega 8, Free DOS

2. LENOVO IdeaPad S145-15API, 15.6" FHD, Intel Core i5-1035G4,8GB DDR4 (2400Mhz),256GB SSDIntel Iris Plus Graphics G4 (Ice Lake 48 EU), Bez OS-a,

  • 3. Acer Aspire 3 A315-42-R1KH NX.HF9EX.01B, 15.6 FHD, AMD Ryzen 5 3500U, 12GB DDR4, 512GB NVMe SSD, AMD Radeon RX Vega 8, Linux

4. Asus X509FA-EJ077, 15,6 FHD, Intel Core i5-8265U, RAM 8GB, 256GB SSD PCIe NVMe, Intel UHD 620, Linux

 

 

10 1. Lenovo IdeaPad S340
1 2. LENOVO IdeaPad S145
0 3. Acer Aspire 3 A315-42
0 4. Asus X509FA-EJ077
Poruka je uređivana zadnji put sub 9.5.2020 21:47 (systemize).
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ja sam uzeo Asusa 14" zenbook s ryzen 5 procom i moram reci da lap leti doslovce....win se digne za cca 4  sec.....Nakon mnogo godina sa HP 17" lapom ovo je preporod....svaka preporuka za ovaj procesor....

13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Bez razmisljanja 1.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
AMD Radeon Vega 8.
Dai je to integrirana grafika ili zasebna?
Bolje 5 do 12 nego ni jedna poslije 1! :)
Poruka je uređivana zadnji put ned 10.5.2020 13:29 (mali.ivica87).
13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Integrirana APU.Moguce je igrat league of legends i starije igre iz 2010, mozda gta V na low ali bude zatrzalo kad i kad.

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Molim vas preporuku laptopa koji bi koristili kao zamjenu za stolno racunalo (jednostavno nemamo prostora za stolno računalo).
Od specifikacija:
- barem 15.6 inča IPS ekran (možda i 17 inča, obzirom smo dosad navikli na 22 inčni ekran)...drugim riječima: želim odličnu sliku
- po mogućnosti da ipak nije glomazan (čitaj: da je tanak)...koliko je to moguće obzirom na prethodni zahtjev :-) jer bi povremeno ipak bilo prijenosno racunalo (za po stanu);

- po mogućnosti da je "future proof" odnosno da traje neko solidno vrijeme: - mislim da bi tu u obzir došao 512 SSD i barem 8GB RAM-a, a po mogućnosti i 16GB RAM-a ili eventualno mogućnost nadogradnje iste;

- poželjna grafička kartica koja nije "on-board" iliti ipak nešto bolja od ugrađenih u matičnu

- eventualno, ali ne nužno, da ima i DVD-RW drive, jer povremeno spržim kakav audio CD (ne pitajte, staromodan sam po tom pitanju)...mogu uzeti i vanjski naknadno


Upotreba: Windows, MS Office, glazba, filmovi, YouTube/"streamanje videa", eventualno kakva laganija obrada slika (Corel i sl.), potencijalno i kakva igrica ako bude vremena.
Cijena: 6000-7000 kn, eventulno može i više ako vrijedi tih novaca.
Unaprijed zahvalan.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
GodAllmighty kaže...

Molim vas preporuku laptopa koji bi koristili kao zamjenu za stolno racunalo (jednostavno nemamo prostora za stolno računalo).
Od specifikacija:
- barem 15.6 inča IPS ekran (možda i 17 inča, obzirom smo dosad navikli na 22 inčni ekran)...drugim riječima: želim odličnu sliku
- po mogućnosti da ipak nije glomazan (čitaj: da je tanak)...koliko je to moguće obzirom na prethodni zahtjev :-) jer bi povremeno ipak bilo prijenosno racunalo (za po stanu);

- po mogućnosti da je "future proof" odnosno da traje neko solidno vrijeme: - mislim da bi tu u obzir došao 512 SSD i barem 8GB RAM-a, a po mogućnosti i 16GB RAM-a ili eventualno mogućnost nadogradnje iste;

- poželjna grafička kartica koja nije "on-board" iliti ipak nešto bolja od ugrađenih u matičnu

- eventualno, ali ne nužno, da ima i DVD-RW drive, jer povremeno spržim kakav audio CD (ne pitajte, staromodan sam po tom pitanju)...mogu uzeti i vanjski naknadno


Upotreba: Windows, MS Office, glazba, filmovi, YouTube/"streamanje videa", eventualno kakva laganija obrada slika (Corel i sl.), potencijalno i kakva igrica ako bude vremena.
Cijena: 6000-7000 kn, eventulno može i više ako vrijedi tih novaca.
Unaprijed zahvalan.

 Ovaj ti jedini ima 1TB SSD, dok svi ostali imaju 512GB SSD. 

Ovaj ti jedini ima 17.3", dok su opet ostali 15.6".

Procesori su i5 9300H pretezito, 2 laptopa imaju i7 9750H, no za ovo sto si nabrojao ce i i5 biti i vise nego dovoljan, no naravno, za vise futureproof je bolje onda sa i7 procesorom.

 

Svi imaju FHD rezoluciju, svi imaju 8GB RAM-a i graficku karticu GTX 1650. Za dodatnih 8GB RAM-a je najmanji problem, pa isto tako se moze i vec SSD kupiti s vremenom ako ce biti potrebno, bilokoji procesor ce ti odradjivati sve ovo sto si nabrojio, graficka kartica takodjer zadovoljavajuca za sve to, sad zelis li veci ekran ili veci disk, onda je odabir lagan, zelis li jaci procesor, opet imas lakse biranje. Sto se tice DVD/RW, on ti daje na masivnosti laptopa i sad nisam gledao svaki model posebno, ali mislim da ni jedan od njih nema DVD/RW, to imas za 170-180kn pa bude tako bolje jer tu vecina laptopa sad ima hladnjake/ventilatore za bolje hlađenje laptopa.

Kovačić
14 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Moj PC  
5 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Lijepo, no za sada preskupi i neisplativi... Za ove manje potrebe su i 3500U i slabiji cak dovoljni, ali mozda im to spusti cijenu pa ce biti dobrih laptopa za manje od 3k kuna.

Kovačić
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

ma ja za klinku gledam takav s 512 GB SSDa, 2x 8 GB RAMa (čim bržeg) i integrirka, za školski laptop na duže staze....

 

računam do 5 k kn

Ju je je? Je ju je!
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

a nek zatreba grafika?  mozda moze uci neka mx150 mx230 ili cak gtx 1050 u taj iznos.

Kovačić
12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Danas sam naručio ovaj model, pa budemo vidjeli dojmove kad stigne...Za tu cijenu čini mi se najbolji izbor. 

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav, možete li mi predložiti neki laptop do 2000 kn. Uglavnom za Office 365 jer mi treba za skolu i gledanje filmova

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
tzvhdsse kaže...

Pozdrav, možete li mi predložiti neki laptop do 2000 kn. Uglavnom za Office 365 jer mi treba za skolu i gledanje filmova

 ako se mozes produzit za 350kn, onda ti se isplati ovog.

Ako ne mozes, onda ovog do 2000kn recimo.

Kovačić
5 godina
neaktivan
offline
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

 ma prvom priliko će tii ti jadno SoCevi koji počinju s N(N3350 kod ovoga ili N500 kod onog novoga) zaštucati na ičemu malo jačem...

 

uzmi ono što ti acmilan2 veli: daj 350 kn više i ulzmi L3540 Lenovo s Ryzenom 3200U i  prvom prilikom dodaj još RAMa

 

 

Ju je je? Je ju je!
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Iako je na ovom s ryzenom zalemljeno na plocu ovih 4GB RAM-a, trebalo bi provjeriti sa dobaviteljem da li uopce ima mogucnost nadogradnje, ali ovo je nesto najbolje sto se moze izvuc za tu lovu...

Kovačić
3 godine
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Hvala ti puno na prijedlozima i preporukama.

Inače mi se Lenovo Ideapad sviđa dizajnom, a i WAF (Wife Acceptance Factor) to potvrđuje.

Sviđa mi se ovaj i7 procesor radi "future proof" opcije.

 

A ove opcije:

 

1. Lenovo Ideapad Gaming L340-15IRH - 6.289,15  kn

2. ili se protegnuti do ovog Lenovo Legion Y540-17IRH - 8.329,15  kn; estetski niže rangiran po WAF-u :-D

3. Lenovo Gaming IdeaPad L340, 81LL0026SC, 17.3" -  6.079,05 Kn - ovo je neka opcija između prva dva, ako se ne varam...samo mi se čini malo 256 GB SSD-a.

 

Kad bih našao specifikacije ovog prvonavedenog uz ekran drugonavedenog (17.3") uz solidnu cijenu, odmah bih ga uzeo...ali takvo nešto nisam našao

 

Molim Vas za mišljenje i prijedloge.

Unaprijed zahvalan

13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Javi dojmove , jedino sto je taj isti laptop sa 512gb ssd u Instaru za 5300kn.

14 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
2 0 hvala 2
3 godine
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Nisam to pronašao... ako dobro gledam ima za 5300kn osjetno slabiji laptop od mog pod br. 1:

 

Intel Core i5 9300H, 8GB DDR4, 256GB NVMe SSD, NVIDIA GTX1050 3GB

13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

To za Instar sam pisao Ranku kukumaru , nema vise tog hp za 5300 sa 512gb ssd sada je isti za 5000kn ali sa 256gb.

 

Tebi bi preporucio da uzmes 2. Y540

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
MGloc kaže...

To za Instar sam pisao Ranku kukumaru , nema vise tog hp za 5300 sa 512gb ssd sada je isti za 5000kn ali sa 256gb.

 

Tebi bi preporucio da uzmes 2. Y540

 Da, nažalost nema, ali dobro, eksterni HDD nije problem nabaviti, a dedicated GPU je veliki plus u odnosu na veliku većinu laptopa te cijene koji dolaze sa integriranom Vega 8

11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
GodAllmighty kaže...

Nisam to pronašao... ako dobro gledam ima za 5300kn osjetno slabiji laptop od mog pod br. 1:

 

Intel Core i5 9300H, 8GB DDR4, 256GB NVMe SSD, NVIDIA GTX1050 3GB

 Ja sam isto za lenovo, meni se osobno taj laptoo jako svidja i njihov novi nacin hlađenja. Sad sto je i kolko tebi bitno odvojiti vise za nesto sto je bolje, tu ti odlucujes, mi ti mozemo samo dati savjet 😁

 

I imas siroku paletu tog modela.

Kovačić
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.5.2020 13:58 (acmilan2).
11 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika
 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Imas pod kraj prosle stranice odgovor.

Kovačić
13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

1. rekao bih.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice