Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 37.027
|
čitano: 13.449.343
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ljudi moj lapatop je dosao sa servisa.I opet se cuje neki zvuk znaci dok je komp ugasen i na punjacu cuje se piiii kad se nasloni uho na njega nije nista glasno.Prije se culo dosta glesnije i nije se culo pii nego je sumilo i cvrcilo kao da neko przi na ulju nesta..Jer taj pii normalan???Recite da je molim vas dobicu slom zivaca ako nije :)

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

a nosat ću ga posvuda znam da je desktop jači ali jbg...igram bf i cod većinom sad bi na najnovije prešao tako da ako je ovo sa i7 mislim da nijedan nije tako jeftin...

jebeš ovaj forum
12 godina
odjavljen
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
mariolon kaže...

a nosat ću ga posvuda znam da je desktop jači ali jbg...igram bf i cod većinom sad bi na najnovije prešao tako da ako je ovo sa i7 mislim da nijedan nije tako jeftin...

Za cod neznam ali za bf ti treba mrcina. Sto se tice grafe , proca a ponajvise hladjenja. Jedno je igrat sp ili samo bacit cmark test a nesto sasvim drugo je IGRATI sat - dva - tri s ekipom. Neznam kojim budjetom raspolazes ali nemoj se zaljetat. Igra je dosta zahtjevna u svim segmentim.

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

@mariolon

koji bf, mp ili sp?

12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

mp normalno...mislim da nije greška kod ovog računala sad su i specifikacije ispunili dosad nije bilo

https://www.svijet-medija.hr/art/prijenosno-racunalo-laptop-asus-k750ln-t4146-tamno-sivi/62034

mislim da je za tu lovu best buy

jebeš ovaj forum
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Provjeri, ali cist sumnjam da je tocna informacija, vidi razliku u cijenama: klik

 

Ako je pogresna informacija, onda bih preporucio kombinaciju Asus + i5-U proc + 840m grafa ili HP Probook + i5-M + 8750m, fps-evi bi trebali biti oko cca 40fps na medium rezoluciji (1366x768) u oba slucaja sa pametno podesenim postavakama grafickih detalja.

Od takvih Asusa best buy je onaj prvi sa FHD rezolucijom za 4600kn - klik, ili prvi najjeftiniji sa 7200rpm diskom - klik2

Probook 450 su svi modeli isti: klik3

17.3" Probooka nemas sa i5, a Asusa imas: klik4

Vrijedi napomenut model Probooka sa jakim AMD procesorom koji je drito za bf4 odlican radi super multitaskinga, steta sto ne dolazi sa 840m grafom, uglavnom mislim da bi isti ili jako slican fps bio sa tim AMD-om kao i sa i5-4200M za bf4 - klik5 Fora je u 5 god jamstva (a to neznam na koju je foru..), a inace produljenje na 3g kod probook serije kosta 600kn. Dobis jos i windowse te 8gb rama.

 

Prvo vidi sta je sa tim i7 Asusom pa citaj..

 

Vrijedi spomenut v3-772g Acera sa Njuskala za 4300kn koji je najbolji odabir ako je prodavac korektan.

 

*Imas i onog Lenovo g505 sa a10 i 8750m, najbolji odabir ispod 4000kn za bf4. Neznam tocno kakvo je hladjenje, je li isto kao na g510, vrijedi guglat.

Poruka je uređivana zadnji put sri 12.11.2014 14:33 (The_Fichek).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
z1k4 kaže...

Ima li netko da je obavio prednarudzbu u instaru dok je jos bilo moguce za g551?

Ja sam ga naručio u presalesu ali su ga evo već dva puta odgodili. Kažu da je zapelo u Asusu jer ide direktno od njih. Navodno stiže krajem 11 mjeseca ali ne znam zašto su ga makli s weba. Imaš ti kakvu informaciju više?

14 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

jel znate neke webshopove koji prodaju laptope, a primaju paypal?

Safet je kao himna, ustaneš kad ga spomeneš...
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
mrle503 kaže...

Ljudi moj lapatop je dosao sa servisa.I opet se cuje neki zvuk znaci dok je komp ugasen i na punjacu cuje se piiii kad se nasloni uho na njega nije nista glasno.Prije se culo dosta glesnije i nije se culo pii nego je sumilo i cvrcilo kao da neko przi na ulju nesta..Jer taj pii normalan???Recite da je molim vas dobicu slom zivaca ako nije :)

 

Coil whine - zguglaj taj pojam, ako je to. Nazalost ako je, kod nas serviseri to ne smatraju pod "neispravno", makar istovremeno i je i nije.

Dell Precision M6600
9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Trebao bih laptop do 4000 kn, ekran 17', prvenstveno za CAD, ali bi bilo poželjno da se nešto novije može odigrati na njemu.

https://www.hgshop.hr/artikl.aspx?lid=195074
mi se čini kao najbolji izbor, ima li nešto bolje? 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
darkydark kaže...
mrle503 kaže...

Ljudi moj lapatop je dosao sa servisa.I opet se cuje neki zvuk znaci dok je komp ugasen i na punjacu cuje se piiii kad se nasloni uho na njega nije nista glasno.Prije se culo dosta glesnije i nije se culo pii nego je sumilo i cvrcilo kao da neko przi na ulju nesta..Jer taj pii normalan???Recite da je molim vas dobicu slom zivaca ako nije :)

 

Coil whine - zguglaj taj pojam, ako je to. Nazalost ako je, kod nas serviseri to ne smatraju pod "neispravno", makar istovremeno i je i nije.

Nema sanse da je to coil whine, tj. zujanje zavojnice, neznam sto svi koriste engleski naziv. Da stedljivi i5 sa potrosnjom od 15W i 840m grafa sa max. potrosnjom 30W zuji, uostalom covjek nema upaljenu grafu, veli da zuji i dok mu je komp sleep mode-u. Ako ne ide konstantno pii, nego beep beep i tako odredjeni broj puta, onda 100% nevalja nesto sa maticnom ili necim. Kako got bilo ici ce sredit na srevis pa ce se javit jos..

 

Uostalom on kaze da se na punjacu cuje, ne na samom laptopu. Ak je tak treba napajanje, tj. punjac mjenjat, neznam kakve onda veze maticna ima isacim.

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
unknown01 kaže...

Trebao bih laptop do 4000 kn, ekran 17', prvenstveno za CAD, ali bi bilo poželjno da se nešto novije može odigrati na njemu.

https://www.hgshop.hr/artikl.aspx?lid=195074
mi se čini kao najbolji izbor, ima li nešto bolje? 

Da, generalno je najbolji odabir. Jedina konkurencija je Lenovo g710, taj je nesto bolji za 3D CAD, znaci ako bi se gazio procesor, ali grafa je slabija, stoga je slabiji za igranje, a nema nit FHD rezoluciju.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
The_Fichek kaže...

Nema sanse da je to coil whine, tj. zujanje zavojnice, neznam sto svi koriste engleski naziv. Da stedljivi i5 sa potrosnjom od 15W i 840m grafa sa max. potrosnjom 30W zuji, uostalom covjek nema upaljenu grafu, veli da zuji i dok mu je komp sleep mode-u. Ako ne ide konstantno pii, nego beep beep i tako odredjeni broj puta, onda 100% nevalja nesto sa maticnom ili necim. Kako got bilo ici ce sredit na srevis pa ce se javit jos..

 

Uostalom on kaze da se na punjacu cuje, ne na samom laptopu. Ak je tak treba napajanje, tj. punjac mjenjat, neznam kakve onda veze maticna ima isacim.

 

Nakon kaj mi se mob napuni njegov punjac cvili, ak maknem mob, punjac cvili. Jedino kad ne cvili je kad se puni mob. Radi se od 5W. Sama snaga/potrosnja tak nema veze s cvrčanjem. Cvrčala mi je elektronika od 1w pa do 1kw. Osim zamjene za drugi isti proizvod koji ne cvrči jedino rješenje je bilo zalijat "izvor zvuka" nekakvim silikonom/plastikom. Kaj realno ne rješava uzrok nego posljedicu.

 

Velika drama nedavno je bila oko Dell XPS 15 i M3800 i coil vajna ekipa je tocno nasla "krivca" za isti koji je na iducoj reviziji matične i zamjenjen.

 

Dell Precision M6600
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.11.2014 23:41 (darkydark).
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
mrle503 kaže...

Ljudi moj lapatop je dosao sa servisa.I opet se cuje neki zvuk znaci dok je komp ugasen i na punjacu cuje se piiii kad se nasloni uho na njega nije nista glasno.Prije se culo dosta glesnije i nije se culo pii nego je sumilo i cvrcilo kao da neko przi na ulju nesta..Jer taj pii normalan???Recite da je molim vas dobicu slom zivaca ako nije :)

Jeli ti taj pii stalan ili se čuje pii-pii-pii u pravilnim brzim razmacima kao otkucavanje sata (mislim na sekunde ne mislim da ti sat tuče jeli :D)? Jer svaki put kad bi mi crknuo punjač laptopa kad ga se prisloni na uho čulo bi se pi-pi-pi da "otkucava".

9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav
Cura bi trebala neki laptop do 4000 kn, 15' ekran, za ne prezahtjevno korištenje, multimedija, surfanje, word... Najvažnije je kvaliteta izrade, čvrstoća, estetika, ekran a zatim komponente. Trebalo bi moći pokrenuti Sims 3, a Sims 4 ako je moguće, no nije nužno.

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Stvarno je ponuda 17" laptopa zasad losa, bar za cjenovni rang 4.5 -7 k.

 

Za 5 k ovo se stvarno cini best: http://www.portio.hr/index.php?page=artikl&id=015050033 ..kak je kolega The_Fichek savjetoval.

Ono kaj me odbija od tog modela je upitna kvaliteta kucista, opcenito cjelog modela (nisam prema Acerima previse nagnut).

Ujedno procesor mi je tu dosta slab, disk ima 5400 rpm, rami nisu DDR3 L (low), mislim da nema ni GB lan i jos neke sitnice....

Ok je kaj je MAT ekran FHD, grafa je cist ok GT840M (bar za moje potrebe) i nije preteski lap :P (mogel bi i laksi biti).

 

Dal bi ja i 500-1000 kn vise da dobim ono kaj trazim, + jos bi nadoplatil i do 500 kn za bar 2 god. garancije...

 

jbg.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Razmišljam o kupuvini laptopa za staroga. Znači laptop bi se koristio za surfanje, koji film i pisanje dokumneata. Išao bih do kojih 2.500,00 kuna.

 

Zapeo mi je jedan model...

 

http://www.mikronis.hr/detalji_proizvoda.a68ec8b453e1458da6ea847c51c9a562.asus-x551ma-intel-celeron-n2815-1-86ghz-4gb-500gb-dvdrw-dl-freedos-15-6-hd-intel-hd-graphics-p-n-x551ma-sx039d.aspx

 

Isplati li se kupiti taj, ili za te novce se može dobiti neki bolji možda?

 

Hvala na odgovoru.

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Evo nakon dugog vaganja odluka je pala na http://www.links.hr/?naziv=prijenosno-racunalo-acer-e5-771g-37rx-nx-mnvex-023-core-i3-4030u-dvdrw-4gb-1000gb-geforce-gt-840m-17-3-led-full-hd-kamera-lan-hdmi-usb-3-0-linux&option=artikl&id_artikl=014.650.088 i kupljen je jucer.

 

Selling point mi je bio full hd 17' ekran i 840M grafika, a navodno i proc nije toliko los, + cijena je prihvatljiva.

 

Anyway sinoc sam ima malo zaje*ancije oko instalacije Win8.1 koja je zaglavila jedno sat vremena na "Finalizing your settings" (nisam bas barata s Win8, i nisam ima slican slucaj prije pa sam pretpostavia da je mozda malo sporije na laptopu)

kad sam vidia da tu nesto ne stima, preko command prompta sam ubia jedan cmd proces koji je blokira Win instalaciju i napokon je laptop proradio.

 

Jutros instaliram drivere, antivirus itd.

I u jednom momentu idem nesto ukucat u google, a tipkovnica ne radi.... pomislim da se nesto zblesilo tokom razno raznih instalacija, restartam lap, a on se zaglavi na pocetnom Acer ekranu, nemogu podic windowse, nemogu pokrenit BIOS, ukljucim eksternu tipkovnicu, nista.... laptop je doslovno mrtav {#}

Kontakira sam Links, rekli su da ga vratim s svom ambalazom i ako je stvarno defektan da ce mi dat novi.

 

Moram priznat, vise nego los prvi kontakt s Acer proizvodom.

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.11.2014 15:49 (Ashelor).
Moj PC  
0 1 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Ashelor kaže...

Evo nakon dugog vaganja odluka je pala na http://www.links.hr/?naziv=prijenosno-racunalo-acer-e5-771g-37rx-nx-mnvex-023-core-i3-4030u-dvdrw-4gb-1000gb-geforce-gt-840m-17-3-led-full-hd-kamera-lan-hdmi-usb-3-0-linux&option=artikl&id_artikl=014.650.088 i kupljen je jucer.

 

Selling point mi je bio full hd 17' ekran i 840M grafika, a navodno i proc nije toliko los, + cijena je prihvatljiva.

 

Anyway sinoc sam ima malo zaje*ancije oko instalacije Win8.1 koja je zaglavila jedno sat vremena na "Finalizing your settings" (nisam bas barata s Win8, i nisam ima slican slucaj prije pa sam pretpostavia da je mozda malo sporije na laptopu)

kad sam vidia da tu nesto ne stima, preko command prompta sam ubia jedan cmd proces koji je blokira Win instalaciju i napokon je laptop proradio.

 

Jutros instaliram drivere, antivirus itd.

I u jednom momentu idem nesto ukucat u google, a tipkovnica ne radi.... pomislim da se nesto zblesilo tokom razno raznih instalacija, restartam lap, a on se zaglavi na pocetnom Acer ekranu, nemogu podic windowse, nemogu pokrenit BIOS, ukljucim eksternu tipkovnicu, nista.... laptop je doslovno mrtav {#}

Kontakira sam Links, rekli su da ga vratim s svom ambalazom i ako je stvarno defektan da ce mi dat novi.

 

Moram priznat, vise nego los prvi kontakt s Acer proizvodom.

Tebi su bar odma rekli da ce ti zamjenit ja se sa svojim asusom zaje...avam 2 tjednan..Isto cim je kupljen u roku 10 dana poceo zuji,bio na servisu kao popravili oni to vrate nazad on i dalje isti problem ima.Sad u ponedjeljak opet saljem nazad i trazio sam novi i zaprijetio se svim zivim i rekao da necu nikake popravke neko iskljucivo novi laptop.

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

On je u Linksu kupio, ti u Elipso-u.. Ne mozemo niti prema novom pravilu buga ne smijemo ducane preporucivati, za to postoje zasebne teme.

 

@Ashelor

Meni se identicna stvar dogodila sa mojim Acerom kad sam ga kupio. Razlog je bio u antivirusnom u mom slucaju (vise umjesto samo jedan Comodo instalirani paket usluga..) Totalno ista situacija, laptop koda je mrtav bio, onda je nakon par dana uskrsnuo iz mrtvih, digo se, odma sam izbriso sve vezano za antivirusni i dobro je i normalno radio od tada.

 

@klokan_jack

E5 je budzet serija, skontajte to.. v3-772g Acer koji je trenutno nedostupan, ali bi mogao doci u Instar informatici (navodno se moze naruciti u ED) je kvalitetniji po izradi, pogotovo sto se tice extra prosirivosti i laganog pristupa komponentama, te je hardverski najjaci all-around odabir (jedina mana sto nema vise nigdje modela sa FHD rezom). Vani se za tu cijenu nadje sa 850m grafom, ali kod nas nikako da se 750m zamijeni sa 850m, tj. laptopa sa 750m grafom jedva da ima.

 

Sto se tice laptopa sa 840m grafom i stedljivim procesorima, ti laptopi nemaju nikakvog razloga imati jace i neznam kakvo kuciste, zato se i ide na te komponente, barem ja tako mislim i imam tu predodzbu za laptope u tom rangu.

Uostalom bas sam jucer trazio kolegi i primjetio da je osto jedan jedini laptop sa pravim i7 do 6000kn, radi se o Probook 450 za 5400kn u arhitehu, ima jos m265 grafu (rebrand 8750m). Prije je u tom rangu bilo dosta vise laptopa sa pravim i7, al sve su ih zamijenili stedljivi i7, jednako skupi, a slabiji..

 

@unknown01

Preporucujem protegnuti se na Lenovo z50-70, jako dobar all-around laptop bijele boje, jedina mana kako za koga je glossy ekran. Stoga ako smeta glossy onda gledaj nesto sa matt ekranom, tj. Probook ili Asus, kako je 840m graficka super za Simse, necu linkat Probook nego samo taj Asus. Mozes primjetit da nema FHD rezu, stoga nije toliki best buy kao Lenovo za te novce. Asus sa druge strane ima nesto jace hladjenje (ono u Lenovu je skroz ok) i brzi HDD.

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.11.2014 19:14 (The_Fichek).
16 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav svima,

trebao bi laptop do max. 3000 kn,  da nije Lenovo, poželjna intel konfa.

Namjena je prvenstveno za faks uz naglasak na što manje zagrijavanje (koristit će se mahom u krilu, na krevetu itd.), ali i za slušanje nešto glazbe i uživanju u filmovima, ali to je sekundarno.

 

Hvala, lp

Pretpostavka je majka svih zajeba. || To do list....go to Pamplona and run in front of bulls!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

kupio acer v3-772g (17,3“ HD LED LCD (1600X900), Intel i5-4200M, 6GB DDR3 RAM, GT 750M, 1T hard), u ponedjeljak u njega stavljam msata ssd 120, i vidjet cu sto s ramima, planirao sam izvadit ovih 6 gb i puknut unutra single 8gb hyperx 1600..i mislim da ce radit sasvim zadovoljavajuce s obzirom na procesor i grafu sa turbo opcijom

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

nemas potrebe nista vadit, ima mjesta za 32gb rama i za sve skupa 4 diska ili 3 sa ostavljenom optikom

ne kazem random da ima odlicnu prosirivost, pogledaj noteobookcheck ili youtube kakav video ako se zelis uvjeriti

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Zero Chance kaže...

Pozdrav svima,

trebao bi laptop do max. 3000 kn,  da nije Lenovo, poželjna intel konfa.

Namjena je prvenstveno za faks uz naglasak na što manje zagrijavanje (koristit će se mahom u krilu, na krevetu itd.), ali i za slušanje nešto glazbe i uživanju u filmovima, ali to je sekundarno.

 

Hvala, lp

Ja bih na Asusa sa stedljivim i3 (max TDP 15W) isao: http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=asus+i3-4010u

Mozes sa ili bez grafe uzeti po zelji, grafa ti nece uzrokovati nikakvo grijanje, upaljena ili ugasena, a po defaultu ce biti ugasena za tu namjenu.

Napomena: neki modeli nemaju optiku radi tankog dizajna!

Napomena2: mozes se malo raspitati pa vidjeti ima li koji od modela one filtere protiv prasine, koji bas nisu karakteristicni za tako jeftin rang.

 

Alternativa i to po snazi jaca alternativa je Probook 450 koji sigurno ima filtere, ima alu finish, jako dobar po izradi za taj rang, nema stedljivi nego jaci i nestedljivi proc. Uoci odlicne temperature modela sa pravim, a ne stedljivim i7 - klik pa ocekuj bolju situaciju sa tim i3-4000M, tj. situaciju bez ikakvog osjetnog grijanja za tu namjenu, kako sa tim tako zapravo i sa gotovo svakim laptopom u tom rangu, samo sto Probook ima dorađeniju izradu za te pare u odnosu na konkurenciju, a Asus je poznat i vidi se u testovima da ima super hladjenje u bilokojem rangu.

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.11.2014 21:39 (The_Fichek).
10 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav, jel se isplati uzet laptop u Technomarketu 400 kuna skuplji sa "5 godina super jamstvom" umjesto 2 godine? Kako to uopće funkcionira, jer to je jamstvo preko neke osiguravajuće kuće.Brine me da nebi bili neki aneksi ugovora napisani nečitljivo malim slovima, pa ako netko ima iskustva ili točnije informacije molio bih da podijeli sa nama jer vjerujem da ima još zainteresiranih. Ako je to sumnjivo neznam jel isplatljivije nadoplatit 300 kuna za 3 godine jamstva u ovlaštenom servisu. Na žalost u lijepj našoj, poučeni iskustvom, ljudi pušu i na hladno.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ja bih osobno isao na neki uslugom poznatiji ducan, al to sam samo ja. Taj technomarket napominjem jer akcija je akcija, kakva tocno treba vidjeti, a ak sta ode kvragu uvijek se mozes zalit i prijetit im kao kolega mrle, samo je on imao slucaj Elipso ducana koji je kao i Technomarket poznat po tome sto su to valjda 2 jedina tehnicka ducana preko kojih se mogu iskoristiti oni American Express bodovi..

11 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Gle najbolje nazovi tehnomarket i pitaj kako to ide jel pokrivaju u tih 5godina sve troskove znaci kurirsku sluzbu,dijelove,i ruke servisera.Da nebi bilo da ti uzme serviser 500kn sto ti je zamijenio neznam rame. Snimi i stavi na cd taj razgovor da imas dokaz ako te ikad budu zaj....kasnije.Posalji mail i pitaj tocno sve sta te zanima i isprintaj njihov odgovor tj cijeli taj razgovor na mailu.Ako ikad budes imao problem sa laptopom u tih 5g i budu te nesta zezali imas dokaze crno na bijelo da su ti rekli to to i to.Papir nemogu poreci nikako. Recimo meni su kao zamjenili hdd,a laptop dosa sa svim podacima i windowsima.A na papiru su mi u fakturi napisali da backup nisu radili znaci da lazu i izmisljaju..Zvuci smijesno ali kod nas moras stvarno biti inspektor da bi dosao do svojih prava.I 400 kn za 3g se isplati svakako..5 godina si siguran da ces imati laptop.

15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Ashelor kaže...

Evo nakon dugog vaganja odluka je pala na http://www.links.hr/?naziv=prijenosno-racunalo-acer-e5-771g-37rx-nx-mnvex-023-core-i3-4030u-dvdrw-4gb-1000gb-geforce-gt-840m-17-3-led-full-hd-kamera-lan-hdmi-usb-3-0-linux&option=artikl&id_artikl=014.650.088  i kupljen je jucer.

 

Selling point mi je bio full hd 17' ekran i 840M grafika, a navodno i proc nije toliko los, + cijena je prihvatljiva.

 

Anyway sinoc  sam ima  malo zaje*ancije oko instalacije Win8.1 koja je zaglavila jedno sat vremena na "Finalizing your settings" (nisam bas barata s Win8, i nisam ima slican slucaj prije pa sam pretpostavia da je mozda malo sporije na laptopu)

kad sam vidia da tu nesto ne stima, preko command prompta sam ubia jedan cmd proces koji je blokira Win instalaciju i napokon je laptop proradio.

 

Jutros instaliram drivere, antivirus itd.

I u jednom momentu idem nesto ukucat u google,  a tipkovnica ne radi.... pomislim da se nesto zblesilo tokom razno raznih instalacija, restartam lap, a on se zaglavi na pocetnom Acer ekranu, nemogu podic windowse, nemogu pokrenit BIOS, ukljucim eksternu tipkovnicu, nista....  laptop je doslovno mrtav {#}

Kontakira sam Links, rekli su da ga vratim s svom ambalazom i ako je stvarno defektan da ce mi dat novi.

 

Moram priznat, vise nego los prvi kontakt s Acer proizvodom.

  Meni se instalacija nije nigdje zaglavila dapače prvo sam instalirao osmicu pa tek onda nakon svih updatea preko storea 8.1 jer 8.1 nemam kao samoslalnu instalaciju i sve je prošlo u redu. Ništa se nije zaglavilo niti je tipkovnica zaglavila a isto je acer. I to malo bolji od tog tvog.

Neki izgleda meni nemate dovoljno znanja niti sami instalirati windowse i sve što treba pa je kriv acer. Ajde molim te.

 

Edit: i koji će ti k... antivirus imaju windowsi svoj antivirus koji je i više nego dovoljan.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.11.2014 0:04 (Oldy).
16 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Mrle razgovor ti nista ne vrijedi, tek dok imas papir onda mozes nesto raditi. Isto tako kaznjivo je snimati nekog bez njegovog pristanka.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
15 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

da li se isplati uzeti ovaj laptop: http://www.ekupi.hr/Asus-prijenosno-racunalo-X550JK-XO045D--Asus-torba-477780.aspx

sada već neko vrijeme gledam i jedina mana je rezolucija.

Procesor je odličan, grafa isto, memorija je solidna. eto zanima me vaše mišljenje ili ima neki drugi best buy u tom rangu.

Jako je bitno da može vrtiti Dragon age inquisition i još koju noviju igru. 

 

samo mi nekaj nije jeasno...gdje got ga googlam izbacuje kao da je full hd sa 8 Gb memorije pa mi nije jasno...

 

daemon {GmF}
Poruka je uređivana zadnji put pet 14.11.2014 9:18 (daemon).
 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice