Prestigio Multipad PMP3270B 7" tablet reivew

poruka: 310
|
čitano: 172.591
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Prestigio Multipad PMP3270B 7" tablet reivew

U petak sam kupio navedeni tablet u Linksu (http://www.links.hr/artikl-010.122.007) za samo 699kn pa da podijelim dojmove nakon par dana intenzivnog koristenja.

Tehnicke specifikacije cu preskocit jer njih mozete nac bilo gdje na netu.

 

Prvi dojam je bio jako pozitivan, fina gumirana mat plastika daje osjecaji profinjenosti i tablet djeluje sve samo ne jeftino, cvrst je i nema nikakvog pucketanja, uvijanja ni nicega takvog, takoder kuciste nije moguce ogrebati (namjerno sam pokusavao sa kljucevima).

Kuciste nije moguce otvoriti (npr radi zamjene baterije) bez odlaska u servis (ili upotrebe alata), za microSD karticu postoji posebna ladica sa poklopcem na poledini uredaja.

Od konektora imamo jedan micro usb i 3.5" audio konektor, punjenje se odvija putem micro usb-a.

 

U pakiranju dobivate micro usb kabel, usb punjac i OTG kabel kojim mozete spajati usb stickve, tipkovnice, 3g stickove, usb hub-ove sa vlastitim napajanjem itd, no isti nije moguce koristit dok se uredaj puni jer ima samo jedan micro usb konektor.

 

Ekran 7" 800x480, odaziv i brzina su odlicni, bolji nego na Huawei u8650 definitivno, te je po ekranu moguce pisati svime sto vam padne na pamet jer ne prepoznaje samo prste, velicinu necu komentirat jer je to osobni dojam, al ja nebi vise od 7", jedino sto mu nebi skodila veca rezolucija, automatsko osvjetljenje nema jer nema senzora i ako imate tu opciju u postavkama.

Takoder ekran je milimetar uvucen sto zna otezat pogadanje stvari koje su uz sam rub ekrana.

 

Android koji dobivate je u verziji 4.0.3 i radi se o prakticki golom androidu sa svega 2 prestigio aplikacije, sto je meni osobno plus, ne volim razne modifikacije i bloatware aplikacije, takoder uredaji dolazi rootan out of the box, eto zasto nema roota na netu za njega, no s obzirom da se radi o novijem uredaju slabije poznatog branda nema jos ni nikakvih rom-ova za isti, no goli ICS radi sasvim odlicno bez trzanja, smrzavanja i rusenja.

Pohvalio bi i notes aplikaciju koja vam dozvoljava da pisete i/ili crtate po ekranu olovkom ili prstima, kao na Galaxy Note II.

 

Antutu benchmark daje rezultat od 2870 bodova na stock frekvenciji, uz gpu Mali-400 vrti full hd video ko iz sale.

 

 

Zakljucak

Plus:

- Osjecaji cvrstoce

- Odlican odziv ekrana

- mogucnost spajanja svakakve periferije

- cijena

- performanse

- goli android

- notes aplikacija iz Galaxy Note

 

Minus:

- Uvucen ekran

- Relativno niska rezolucija (osobni dojam)

- nema senzor osvjetljenja za automatsko osvjetljenje ekrana

- na izravnom suncu se jedva vidi i sa max osvjetljenjem

- periferiju ne mozes koristit dok se puni

 

 

TD za glupost
 
24 1 hvala 25
13 godina
neaktivan
offline
Re: Prestigio Multipad PMP3270B 7" tablet reivew

Laxaruse

 

hvala na odlicnoj recenziji, koja me potice da kupim Prestigiov tablet, iako sam se vec prakticno odlucio za Vivax, kod koga

mi je najzgodnija stvar bila da se mogu jednostavno spojiti na net tako da u USB port "ustekam" VIP-ov USB modem, kojeg koristim

i na postojecem netbooku. Je li to isto moguce i na ovom Prestigiu? Druga stvar - ima li ugradjen GPS tj ima li barem teorijske sanse

da se koristi i kao zamjena za GPS u autu?

 

Fala ti unaprijed

 

 

14 godina
neaktivan
offline
Prestigio Multipad PMP3270B 7" tablet reivew

Nikad nisam razmišljao o tabletima ali za ovu cijenu možda bi se dalo razmisliti a služio bi mi ako ima te mogućnosti:

-kao player tj da gledam filmove sa USBa (ima li zvuka).

-Koliko traje baterija?

-moželi se koristiti za pisanje npr u wordu i excelu

-za mobilni internet

i t je to?

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Prestigio Multipad PMP3270B 7" tablet reivew
mozes i na ovaj spojit 3g stickove
mozes gledat filmove sa usb sticka
naravno da ima zvuk lol
mozes instalirat bilo koju android office aplikaciju
baterija traje oko 5 sati gledanja videa, a ako ga kao ja koristis za net i office traje cijeli dan
TD za glupost
12 godina
offline
Prestigio Multipad PMP3270B 7" tablet reivew

upravo si odlazim uzeti jednoga, mislim da neću požaliti za te novce.. {#}

Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: Prestigio Multipad PMP3270B 7" tablet reivew

Hvala vam svima na informacijama posebno Laxarusu - izgleda da smo se sjetili necega cega inace ne bi :)

Samo jos jedna stvar - je li netko zna ima li ovaj Prestigio ugradjen GPS i ima li iskustava kako to radi

(ako radi :)

12 godina
neaktivan
offline
Re: Prestigio Multipad PMP3270B 7" tablet reivew
nema gps, imas tehicke specifikacije na stranici proivodaca
TD za glupost
12 godina
neaktivan
offline
Re: Prestigio Multipad PMP3270B 7" tablet reivew
Nasao sam bug, vrijeme ide naprijed brze od vremena, nesto je pre napredan ovaj prestigio da bi pratio nase "sporo" vrijeme.
Problem sa rijesio instalacijom ClockSync aplikacije koja automatski korigira vrijeme.
TD za glupost
12 godina
offline
Re: Prestigio Multipad PMP3270B 7" tablet reivew

pa neznam, uzeo sam ga jučer i nemam nikakvih problema sa vremenom, sve ide normalno čak i bez programa..

14 godina
neaktivan
offline
Prestigio Multipad PMP3270B 7" tablet reivew

evo još par pitanja:

-dali je na njega već instaliran neki OS. tj. dali je već podešen za korištenje (brovser, word, excel, neki player filmova..)

-kako pisati npr u wordu bez tipkovnice

-moželi se u brovser ubaciti bookmark sa PCa?

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Prestigio Multipad PMP3270B 7" tablet reivew
pterodaktill kaže...

evo još par pitanja:

-dali je na njega već instaliran neki OS. tj. dali je već podešen za korištenje (brovser, word, excel, neki player filmova..)

-kako pisati npr u wordu bez tipkovnice

-moželi se u brovser ubaciti bookmark sa PCa?

 

na njemu je već android 4.0.. šta se tiče otvaranja pdf tekstova i ostalih, postavljen je office suite, a iako nema nikakav player, barem ga ja nisam vidio, otvara koliko sam uspio vidjeti većinu formata, od avi, mpg, mp4.. iako je malen kad su specifikacije u pitanju, ali potvrđujem kolegine tvrdnje, guta hd filmove bez imalo problema.. sad bookmarke nisam prebacivao, tako da to nemogu sa sigurnošću tvrditi.. nadam se da sam barem malo pomogao.. {#}

Poruka je uređivana zadnji put pon 29.10.2012 15:15 (white_shadow91).
15 godina
neaktivan
offline
Prestigio Multipad PMP3270B 7" tablet reivew

Zanima me kako se spaja na internet? Da li je moguće samo WiFijem ili se može i pomoću SIM kartice pristupati mobilnim mrežama?

Q9650 @ 3.0GHz | ASUS P5Q-E | 8GB @ 800MHz | Gainward GTX480 | Corsair F60 SSD | Corsair HX850W | CM-690 | + | HP Envy 17 | Intel Core i7 2630QM @ 2GHz | 6GB DDR3 | Intel 330 60GB SSD | AMD HD 6850M |
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Prestigio Multipad PMP3270B 7" tablet reivew
Oly_E3 kaže...

Zanima me kako se spaja na internet? Da li je moguće samo WiFijem ili se može i pomoću SIM kartice pristupati mobilnim mrežama?

nema značajke mobilnog uređaja, dakle nemože se staviti SIM kartica.. samo WiFi i mislim da je kolega gore naveo da se mogu koristiti oni 3g stickovi, ali nisam imao priliku probati na taj način..

15 godina
neaktivan
offline
Re: Prestigio Multipad PMP3270B 7" tablet reivew

OK tenks! Šteta kupio bi ga da ima mogučnost SIM kartice, jer mi se baš sviđa "form factor"

Q9650 @ 3.0GHz | ASUS P5Q-E | 8GB @ 800MHz | Gainward GTX480 | Corsair F60 SSD | Corsair HX850W | CM-690 | + | HP Envy 17 | Intel Core i7 2630QM @ 2GHz | 6GB DDR3 | Intel 330 60GB SSD | AMD HD 6850M |
12 godina
neaktivan
offline
Re: Prestigio Multipad PMP3270B 7" tablet reivew
Potvrdujem da radi sa usb 3g i LTE stickovima.
No ja imam stalno ukljucen wifi hotspot na mobu i to funkcionira savrseno.
TD za glupost
11 godina
neaktivan
offline
Re: Prestigio Multipad PMP3270B 7" tablet reivew

Evo uzeo sam i ja ovaj tablet s namjerom da ga koristim s Tele2 internet stickom (ZTE MF190). Tablet uredno prepozna stick i traži PIN (kod Tele2 uvijek moraš unositi PIN) i tu nastaje problem: ne prihvaća PIN, javlja da je pogrešan (a nije). Na notebooku stick uredno radi.

Ima li netko iskustava s time ili koji savjet ?

12 godina
neaktivan
offline
Prestigio Multipad PMP3270B 7" tablet reivew

na teletu pin vise nije obavezan ako si karticu kupio zadnjih 6mj

TD za glupost
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Prestigio Multipad PMP3270B 7" tablet reivew

Pozdrav

Registrirah se upravo zbog ovog tableta pa me zanima, Laxarus, koliko izdrži baterija na surfanju i faceu? Znači upaljen wireless i lagano šamaranje (ako može točno u satima i minutama info iz Battery menija u Settings - Display :)). Vidim da je 2500 MAh što mi se čini prilično mršavo. Ja sa svojim telefonom koji ima ipak 4" ekran i 1500 MAh bateriju dobijem možda tri sata surfanja ukupno. Ovo ostalo mi se čini pristojno, pogotovo za tu cijenu.

 

Hvala na odgovoru

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.11.2012 16:27 (Ted Mosby).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Prestigio Multipad PMP3270B 7" tablet reivew
ravno 5 sati koristenja opere mobile, facebook messenger-a itd, ekran na 50% upaljen cijelo vrijeme kao i wifi.
a baterija ti je kao na svakom pametnom telefonu, mozes ju ispraznit za 2 sata kao i drzat 2 dana, ovisi sta radis.
ovaj uredaji nema gps i gsm/3g module i zbog toga mu je drasticno smanjenja potrosnja.
TD za glupost
11 godina
neaktivan
offline
Re: Prestigio Multipad PMP3270B 7" tablet reivew
Laxarus kaže...

na teletu pin vise nije obavezan ako si karticu kupio zadnjih 6mj

 

  Nažalost, uzeo sam Tele2 internet prije više od 6 mjeseci, pa je pin obavezan (isprobano).

12 godina
neaktivan
offline
Re: Prestigio Multipad PMP3270B 7" tablet reivew
ako si na bonovima nova kartica ti je 20kn, ako si na pretplati kazes im da si ju izgubio i dobijes novu dabe
TD za glupost
16 godina
neaktivan
offline
Prestigio Multipad PMP3270B 7" tablet reivew

@Laxarus

Zanima me kakvi su u praksi kutevi gledanja ekrana.

Inače, meni bi služio malo za surfanje, a najviše za gledanje filmova, pa me i zanima je li dovoljno jak i čist zvuk da se može gledati film bez titlova i sve lijepo čuti i razumijeti kad se priključe neke velike slušalice.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Prestigio Multipad PMP3270B 7" tablet reivew

Evo i ja sam kupio ovaj tablet i za sad sam zadovoljan, ali imam jedan problem...

Naime, sat na tabletu se žuri te stalno ide naprijed {#}

Zvuči smiješno ali me stvarno iritira, U roku od 24h sata se pomakne za kojih pola sata :D

Ima li ko kakva rješenja?

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.11.2012 6:02 (Intel&ATI).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Prestigio Multipad PMP3270B 7" tablet reivew

......ja sam si uzeo Prestigio 5080 PRO i definitivno se isplati tih novaca....istina skuplji je od 7" modela.....no mislim da ti je ipak bolji izbor za gledanje filmova.....slika je sasvim dobra...zvucnik moze biti i bolji no moze posluziti :) probao sam sa slusalicama i zvuk je odlican.....

12 godina
neaktivan
offline
Re: Prestigio Multipad PMP3270B 7" tablet reivew
kutevi gledanja su sasvim ok, bolji nego na mom hp 635 laptopu, bas ga moras skroz sa ruba gledat da primjetis distorziju boja.

za sat sam vec naveo da i ja imam taj problem, i da se isti rijesava vrlo lako clocksync aplikacijom koja u odredenim vremenskim intervalima sinkronizira sat, to je bug androida nevezan za ovaj uredaji, i mnogi HTC-i su ga imali koliko citam na xda developers
TD za glupost
12 godina
neaktivan
offline
Re: Prestigio Multipad PMP3270B 7" tablet reivew
zvuk ti je glasniji nego na velikoj vecini mobitela, a sad uvelike ovisi i buka okoline, u vlaku ga neces cut na zvucnik, a ovisi i o video datoteci, neke su tako tiho snimljene da ih i na laptopu jedva cujem.
preko slusalica zvuk je savrsen.

sry na duplom postu al mobilna verzija nema opciju uredi
TD za glupost
14 godina
offline
Prestigio Multipad PMP3270B 7" tablet reivew

Prije par dana sam kupio Prestigio PMP3170B. Često mi se desi da kada pokušam uključiti WiFi po drugi ili treći put tablet se ugasi. Znači kada nakon korištenja WiFi isključim i nakon nekog vremena ga ponovno pokušam uključiti zablokira i ugasi se. To se ne događa svaki put.

Pošto mi je ovo prvi susret sa Androidom može li mi netko objasniti način zatvaranja aplikacija. Kada u multitasking traci odvučem prozor lijevo aplikacija bi trebala biti potpuno zatvorena, ali u task manageru i dalje zauzima memoriju. Također mi nije jasno kako i multitasking traci ostaje povijest korištenih aplikacija, a sa njima zajedno i aplikacije koje su trenutno pokrenute. Mislim da je taj dio u Androidu malo čudno riješen, i potpuno drugačije od bilo kog OS-a koji sam imao priliku koristiti.

During The War ...
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Prestigio Multipad PMP3270B 7" tablet reivew
PMP3170B nije uredaji iz ove teme i ja ga nemam pa ti ne mogu bas pomoc, takoder nisam se nikada susreo sa takvim bugom.
Probaj na XDA Developers, tamo ces sigurno nac nekoga tko ima taj uredaji i/ili bug.
TD za glupost
12 godina
neaktivan
offline
Prestigio Multipad PMP3270B 7" tablet reivew

sta nam to laxarus sprema?

android version 4.1.1 :-) :-)

TD za glupost
 
0 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Re: Prestigio Multipad PMP3270B 7" tablet reivew
Laxarus kaže...

sta nam to laxarus sprema?

android version 4.1.1 :-) :-)

  Imam i ja gore navedeni tablet PMP3270B. konkretno me zanima neki custom rom jer je ova 4.0.3 verzija lijepo bugirana...

Radije bi ga vratio na 2.3.7 Gingerbread ako je ikako moguce jer se ovako same neke aplikacije upale i potrosilo mi bateriju cijelu u pola dana a tablet nije niko dira 2 dana...

Jesi ti ovo napravio ovaj custom rom za njega?

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.11.2012 10:05 (Duje00).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice