Laptopi do 6000 kuna

poruka: 11
|
čitano: 5.322
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
neaktivan
offline
Laptopi do 6000 kuna

Pozdrav, trebam preporuku za laptop, koji bi trebao biti "jači" od mog sadašnjeg, s tim da su neke specifikacije mog sadašnjeg laptopa sljedeće:

 

Processor Intel(R) Core(TM) i5-7200U CPU @ 2.50GHz 2.70 GHz
Installed RAM 8.00 GB
System type 64-bit operating system, x64-based processor
SSD disk

 

Moj budžet je cca 6000 kuna. Također mi je bitno da laptop ima anti-glare screen, i da ima što čvršće kućište (možda čak i metalno, ako je jače od plastičnog) budući da sam gotovo sa svakim laptopom do sad imala problema s kućištem. Unaprijed hvala na odgovoru!

 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Laptopi do 6000 kuna

ekran ti nije ips nego tn,ostalo je ok traži da ima  ips full hd ekran 

nije važno sudjelovati važno je pobijediti
Poruka je uređivana zadnji put ned 11.4.2021 18:49 (blackalbum).
Moj PC  
0 0 hvala 1
3 godine
neaktivan
offline
Re: Laptopi do 6000 kuna
blackalbum kaže...

ekran ti nije ips nego tn,ostalo je ok traži da ima  ips full hd ekran 

 Hvala na pomoći, našla sam ovo, što mislite: https://www.instar-informatika.hr/ultrabook-lenovo-thinkbook-15-g2-20vg0006sc-156-fhd-ips-amd-ryzen-5-4500u-up-to-40ghz-8gb-ddr4-256gb-nvme-ssd-amd-radeon-graphics-no-odd-win-10-pro-3-god/4108524/product/

14 godina
offline
Re: Laptopi do 6000 kuna
Ok je,ne igram igre pa ne znam kakav je za igre,memorija ti je zalemljena za matičnu ploču pa možeš samo jedan utor nadograditi,možda da pitaš trgovca dali je mog
uće nadopuniti drugi ssd slot ako ti je 256 gb malo
nije važno sudjelovati važno je pobijediti
9 godina
offline
Re: Laptopi do 6000 kuna
Ako možeš platiti odjednom, a treba robusna građa, Thinkpad Edge bi bio rješenje. Samo malo je skuplji, skoro 6700kn na plaćanje odjednom.

Ovaj ima sve što trebaš, ali je 14" ako ti je to opcija.

https://www.adm.hr/lenovo-thinkpad-e14-14-fhd-ips-ryzen-5-4500u-8gb-256gb-ssd-nvme-amd-radeon-vega-/69208/product/
SSD koliko si mi života uštedio...
3 godine
neaktivan
offline
Re: Laptopi do 6000 kuna

Ma ne igram ni ja pretjerano ali volim imati solidan laptop koji mi ne šteka za svaku sitnicu, inače bih ga koristila za posao i faks. Još jednom puno hvala, puno si mi pomogao! :)

3 godine
neaktivan
offline
Re: Laptopi do 6000 kuna

Hvala ali nažalost ništa od toga, samo na rate mogu trenutačno a ovo mi je dosta izvan budžeta. Ali da, potreban mi je čvršći laptop jer sam doslovno zalijepljena za njega cijele dane i nema gdje nisam s njim, od stola do parka, pa mi se svako kućište razmrda.

9 godina
offline
Re: Laptopi do 6000 kuna
Problem je budžeta što ćeš teško zadovoljiti uvjet jači i robusniji.

https://www.instar-informatika.hr/notebook-lenovo-ideapad-gaming-3-82ey0095sc-156-fhd-ips-120hz-amd-ryzen-5-4600h-up-to-40ghz-8gb-ddr4-512gb-nvme-ssd-nvidia-geforce-gtx1650-4gb-no-odd-dos-2-god-best-buy/4108380/product/

Ovaj bi mogao biti rješenje za jači model, po specifikacijama ima odličan ekran, pokrenuti će sve što trebaš, mislim da nema DVD snimač, ne znam koliko ti to treba.

Windowse nema ali kao sudent biš trebala imati besplatne preko fakulteta.
SSD koliko si mi života uštedio...
10 godina
neaktivan
offline
Laptopi do 6000 kuna

Ekipo, bok.

 

Trebao bih preporuku laptopa do cca 5000 kn. Moze malo vise samo ako je bas brutalno dobar deal.

 

Namjena bi bila uglavnom Autocad, pregledavanje velikih nacrta koji se trenutno dugo ucitavaju pa bi trebalo ubrzati to. Ako je to jos u điru ili ih ima po normalnim cijenama, neka bude 17 inča i naravno full HD.

 

Dakle vjerojatno dobar procesor i SSD?

 

Tnx!

 

Edit: Joj, tek sad vidim da sam se ubacio covjeku u temu. Neka mod obrise a ja cu prekopirati u generalnu neku. Sorry! 

Poruka je uređivana zadnji put sub 24.4.2021 17:48 (blowfish_cro).
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Laptopi do 6000 kuna
blowfish_cro kaže...

Ekipo, bok.

 

Trebao bih preporuku laptopa do cca 5000 kn. Moze malo vise samo ako je bas brutalno dobar deal.

 

Namjena bi bila uglavnom Autocad, pregledavanje velikih nacrta koji se trenutno dugo ucitavaju pa bi trebalo ubrzati to. Ako je to jos u điru ili ih ima po normalnim cijenama, neka bude 17 inča i naravno full HD.

 

Dakle vjerojatno dobar procesor i SSD?

 

Tnx!

 

Edit: Joj, tek sad vidim da sam se ubacio covjeku u temu. Neka mod obrise a ja cu prekopirati u generalnu neku. Sorry! 

 Ovo ti je generalna tema: https://forum.bug.hr/forum/topic/prijenosna-racunala/ultimativna-tema-odabir-prijenosnika/48197.aspx

 

EDIT: vidim da si već postao tamo.

Poruka je uređivana zadnji put sub 24.4.2021 18:25 (It'sMe932).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice