Vaš audio kutak izdvojena tema

poruka: 11.151
|
čitano: 2.402.289
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
djigibao kaže...
...to gore je vise bilo za salu...
Daj napisi jos par podataka, sto sam napisao gore, pa ce ti ekipa moci dati laksu preporuku.

Ovako mozemo stavljati njuskalo linkove/prijedloge do sutra.

 Ovo gore linkano nek bude referenca, sad mi fali jos pojacalo.

 Zvucnici moraju imat snage, vidim da adekvatno pojacalo do 1000kn je malo teze nac...

Truth in engineering.
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Batista kaže...
djigibao kaže...
...to gore je vise bilo za salu...
Daj napisi jos par podataka, sto sam napisao gore, pa ce ti ekipa moci dati laksu preporuku.

Ovako mozemo stavljati njuskalo linkove/prijedloge do sutra.

 Ovo gore linkano nek bude referenca, sad mi fali jos pojacalo.

 Zvucnici moraju imat snage, vidim da adekvatno pojacalo do 1000kn je malo teze nac...

 Nije toliki problem, samo što su takva pojačala stara 20+ godina, pa je upitno do kada će raditi dobor ili uopće... Mogu još koje desetljeće, a mogu sutra crknit, stara elektronika zahtjeva refreshanje, a to onda podiže cijenu. Nova elektronika košta više.

 

Možda ovako nešto nije loše... 55Wx2, Yamaha, 1200 kuna, desetak godina staro, ako dobro vidim, što nije previše.

https://www.njuskalo.hr/hi-fi-pojacala/prodajem-pojacalo-yamaha-rs-300-1600kn-oglas-32463503

 

Meni ovo djeluje OK, ne znam koliko je isplativo za ove pare, ali nisam našao bolje u 10 minuta potrage po Njuškalu. Ne znači da nema bolje, samo ja nisam pretjerano tražio. Probaj malo spustit cijenu, na 1000 kuna i eto ga.

 

P.S.

Pusti te priče o 190W, to ti je bajka za malu djecu... Ovo su karatkeristike starijeg modela istog zvučnika:

 

Enclosure Infinite baffle type
Speakers Woofer 30cm (12-inch) cone type
Midrange horn type
Tweeter multi-cellular horn type
Impedance 8 ohms
Sensitivity 93.5dB/W (at Im distance)
Frequency Range 35 to 20,000Hz
Maximum Input Power 90 watts
Crossover Frequencies 1,500Hz (Low-Mid)
10,000Hz (Mid-High)
Dimensions 400(W) x 640(H) x 297(D) mm
15-3/4(W) x 25-3/16(H) x11-11/16(D) inches
Weight 18 kg/39 Ib. 11 oz.

Live long and prosper.
Poruka je uređivana zadnji put pon 12.10.2020 10:13 (Filox).
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Filox kaže...
Batista kaže...
djigibao kaže...
...to gore je vise bilo za salu...
Daj napisi jos par podataka, sto sam napisao gore, pa ce ti ekipa moci dati laksu preporuku.

Ovako mozemo stavljati njuskalo linkove/prijedloge do sutra.

 Ovo gore linkano nek bude referenca, sad mi fali jos pojacalo.

 Zvucnici moraju imat snage, vidim da adekvatno pojacalo do 1000kn je malo teze nac...

 Nije toliki problem, samo što su takva pojačala stara 20+ godina, pa je upitno do kada će raditi dobor ili uopće... Mogu još koje desetljeće, a mogu sutra crknit, stara elektronika zahtjeva refreshanje, a to onda podiže cijenu. Nova elektronika košta više.

 

Možda ovako nešto nije loše... 55Wx2, Yamaha, 1200 kuna, desetak godina staro, ako dobro vidim, što nije previše.

https://www.njuskalo.hr/hi-fi-pojacala/prodajem-pojacalo-yamaha-rs-300-1600kn-oglas-32463503

 

Meni ovo djeluje OK, ne znam koliko je isplativo za ove pare, ali nisam našao bolje u 10 minuta potrage po Njuškalu. Ne znači da nema bolje, samo ja nisam pretjerano tražio. Probaj malo spustit cijenu, na 1000 kuna i eto ga.

 

P.S.

Pusti te priče o 190W, to ti je bajka za malu djecu... Ovo su karatkeristike starijeg modela istog zvučnika:

 

Enclosure Infinite baffle type
Speakers Woofer 30cm (12-inch) cone type
Midrange horn type
Tweeter multi-cellular horn type
Impedance 8 ohms
Sensitivity 93.5dB/W (at Im distance)
Frequency Range 35 to 20,000Hz
Maximum Input Power 90 watts
Crossover Frequencies 1,500Hz (Low-Mid)
10,000Hz (Mid-High)
Dimensions 400(W) x 640(H) x 297(D) mm
15-3/4(W) x 25-3/16(H) x11-11/16(D) inches
Weight 18 kg/39 Ib. 11 oz.

 Uh, bojao bi se odvrnut na vise od 50%...

 Ja sam takoder na brzinu iskopao ovo, istina da je staro... :/

Truth in engineering.
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Batista kaže...

 Uh, bojao bi se odvrnut na vise od 50%...

 Ja sam takoder na brzinu iskopao ovo, istina da je staro... :/

 Kaže da je to 2x130W, što je puno jače od ovoga što sam ti ja dao link, ali je taj tvoj iz 1987, a to je već jako staro. Ako ne misliš uskoro servisirat takvo staro pojačalo, onda moraš bit spreman na otkazivanje poslušnosti, možda sutra, možda tko zna kad.

 

EDIT:

 

Gledam malo review-ove za ovu Yamahu RS-300, svi su oduševljeni, osim jednoga što mu je pregorila nakon 4 godine. Zvuk super, snage dovoljno, nije previše staro, ako bi ti spustio još malo cijenu, mislim da ti je to best-buy na Njuškalu. Teško ćeš pronaći nešto ovako novo, a ovakve cijene, još je OK pojačalao, nije neki no-name bullshit. 

Live long and prosper.
Poruka je uređivana zadnji put pon 12.10.2020 10:51 (Filox).
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

Za party uzmes neke aktivne PA zvucnike i miran si i to je dovoljno robustno za takve uvjete.

Nisi rekao koliki ti je budzet.

 

Komp -> DAC -> PA aktivni zvucnici 

 

15 godina
offline
Vaš audio kutak
morrisoN
 
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Vaš audio kutak

Pozz ljudovi!

Nakon evo 8mj druzenja s yamahom ja se lagano navuko na muziku tako da mi nije vise toliko interesantno slozit  kucno kino jer su mi i ova dva zvucnika skroz dovoljni i kad gledam film.

 

E sad razmisljam o nekom apgrejdu i mislio sam uzet subfoower, a opet s druge strane i na ovim stupovima imam dovoljno basa pa vec neko vrijeme skicam oberon 5 a razmisljam i o oberon 7 jer je razlika nekih cca 1300kn pa vec kad uzimam da uzmem onda 7. Nezz sta vi kazete na to i jel neka velika razlika izmedju 5 i 7. I planiram i neko stereo pojacalo al to jos nisam gledo pa ako imate neke preporuke do 3,4k, pucajte.

12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

@dani313 A da ti napises velicinu sobe. I najbolji ti je pitaj ducan o kvadraturi i odabiru zvucnika. A i poslusaj ih u salonu.

bojezvuka imaju yamahu po novcima je to yamaha as-501 ili si pogledaj wxa-50, djeluje zanimljivo.

Poruka je uređivana zadnji put sub 17.10.2020 23:21 (agramTango).
11 godina
neaktivan
offline
Vaš audio kutak

Imam yamahu rx-v485 i ns-f51 zvucnike, citiro sam svoj post u predhodnom post al se nevidi, na 154 str sam pisao...

 

Nemam mogcnost da ih poslusam uzivo, a prostorija je mislim 5x4x2.80, nekih 56 kubika

 

Ne moraju to obavezno biti oberoni, kao best buy su pa sam njih nekako najvise gledo...

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
dani313 kaže...

Imam yamahu rx-v485 i ns-f51 zvucnike, citiro sam svoj post u predhodnom post al se nevidi, na 154 str sam pisao...

 

Nemam mogcnost da ih poslusam uzivo, a prostorija je mislim 5x4x2.80, nekih 56 kubika

 

Ne moraju to obavezno biti oberoni, kao best buy su pa sam njih nekako najvise gledo...

 Definitivno Oberon 7, to je lijepih 20 kvadrata

Prvo ih slusaj na trenutnoj yamahi, i kasnije potrazi pojacalo

A kupovati zvucnike na gluho, ..., ne znam koliko je pametno

A i pitanje je kako bi radila yamaha sa 6 ohmskim zvucnicima.

Koliko vidim da bi trebala imati dosta snage   145 W (6 ohms, 10% THD)

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.10.2020 0:33 (agramTango).
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
dani313 kaže...

Imam yamahu rx-v485 i ns-f51 zvucnike, citiro sam svoj post u predhodnom post al se nevidi, na 154 str sam pisao...

 

Nemam mogcnost da ih poslusam uzivo, a prostorija je mislim 5x4x2.80, nekih 56 kubika

 

Ne moraju to obavezno biti oberoni, kao best buy su pa sam njih nekako najvise gledo...

 

Da te malo bacim u dvojbe-trojbe...do te cijene (oko 7000kn) imas jos i ove dobre zvucnike (oko 6000kn):

 

FYNE AUDIO F303

AUDIO BRONZE 200

KLH Cambridge

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Poruka je uređivana zadnji put ned 18.10.2020 9:26 (djigibao).
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

Poslušao klh zvučnik kad je bio testiran
Zali bože par minuta vremena.

F303 je fini zvučnik, baš je mekan dubok i svilen.
Fali mu definicije i preciznosti u odnosu na f501
F501 je sad na sniženju 15% pa je sad 9.341,25 kn (moze na 12 rata)
I super mi je jer je kako zahvalan za spajanje na razna pojačala.
Ja ga imam na prastarom Onkyo receiver-u (50 w na 8 ohma) i lijepo se čuje, osjeti se da malo fali snage u receiveru.

Tvoja Yamaha je malo jača

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.10.2020 19:27 (agramTango).
 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak

 

  • Frekventni odziv: 30 Hz – 23 KHz +/- 3dB
  • Osjetljivost: 94 dB
  • Snaga: 200 W
  • Impedanca: 8 Ω
  • Reznea frkevencija: 2,4 KHz
  • Dimenzije: 820 x 165 x 292 mm (VŠD)
  • Masa: 11,6 kg

 

Kutijica sa 133 mm basićima i - pazi - freq. pojas u toleranciji +-3 dB - od 30 (slovima: Trideset) Hz...     

Da samo kratko dam svoje mišljenje - laž je više no očita. Isprika svima ako griješim, ali zdrav razum govori da ne griješim. Veličina samih membrana i kabineta govori da je teško pogriješiti u prosudbi.

 

Imao sam zvučnika troduplo većeg volumena kabineta / litraže, sa 200+ mm bass membranama, kutije daleko višljeg ranga i kvalitete od ovih "igrački" od 11 kg mase, a koje nisu, ponavljam velikim slovima - NISU išle, mogle ići i bile napravljene da idu tako duboko u freq. pojas basa.

A onda proizvođač KLH ponudi kutijicu za 5.000 kn koja "tuče" daleko veće i skuplje, tehnološki naprednije zvučnike.

Za zapitati se ili ne - ostavljam svakom ponaosob, ali... trebalo bi se ozbiljno zapitati o tome   

Ja imam još bolje specifikacije za cijenu od 1600 kuna.

 

Osnovne značajke

  • nazivna snaga: 220 W
  • maksimalna snaga: 350 W
  • princip: 2,5-stazni bas refleks, dvostruki bas
  • osjetljivost: 92 dB
  • impedancija: 4 – 8 oma
  • frekvencijski raspon: 22 – 40.000 Hz

 

Zvučnik koji dolazi s dvije mogućnosti visokokvalitetne obrade drveta opremljen je jednim 170 mm bas zvučnikom i jednim 170 mm bas-srednjetonskim zvučnikom s posebno premazanom papirnom membranom te pruža iznimno visoku razinu dinamike u bas segmentu i izvrsnu povezanost s visokotoncem. Premazani 25 mm svileni novorazvijeni visokotonac osigurava značajno poboljšanu disperziju zvuka u prostoru za izniman doživljaj glazbe.

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.10.2020 13:55 (Uran 11).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Vaš audio kutak

Da li je netko slušao ili je upoznat sa iLoud MTM?

 

Radi se o malim zvučnicima koji imaju samo 3.5" bass ali idu i ispod 50Hz... Znam da će svi reći da je nemoguće ali neka prije toga pročitaju neku recenziju pogledaju neki video test...

 

Radi se o aktivnim zvučnicima.

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Vaš audio kutak

Jučer sam naletio na ovu test stranicu i baš mi se svidilo čega sve ima.

 

https://www.audiocheck.net/audiotests_index.php

 

Bome, ja ne čujem preko 13 KHz... A vi?

Live long and prosper.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
...nije ti bas pohvalno...
Koliko ti je god?

Evo ja cujem do 16kHz (43god)
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
djigibao kaže...
...nije ti bas pohvalno...
Koliko ti je god?

Evo ja cujem do 16kHz (43god)

 38...

 

Pa sve se nadam da je do opreme, ne do mene...

Live long and prosper.
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
tajo1960 kaže...

Da i je do tebe - ne možeš tu baš puno napraviti. Biologija čini i radi svoje, neumoljivo.

 

Jedini način "popraviti" postojeće stanje (ako je nenadano lošije od očekivanog) je temeljito oprati uši. Pod tim ne mislim samo na vanjske ušne školjke, uške, nego ukloniti cerumen (slušnu smolu) iz slušnog kanala i (pogotovo) sa bubnjića.

Dobro je to uraditi načinom da se ležečki potopimo u kadu i držimo neko vrijeme uha u vodi (sa nekim blagim sredstvom za kupanje - kupkom). Nos je izvan vode, razumije se. Tada se na neko vrijeme uklone suvišne masne naslage cerumena sa bubnjića, pa on kao membrana dobije nešto veću gibljivost i pokretljivost i sposobnost titranja, a time se djelomično "popravi" i sluh (ne glazbeni, nego osjetilo). Pojednostavljeno - uklone se tvrdokorne naslage starog, osušenog cerumena sa membrane i ista se oslobodi balasta, postane lakša i neopterećena za lakše gibanje - titranje.

 

No, ni pre često "ispiranje" i "odmašćivanje" bubnjića nije poželjno, jer bubnjić kao fina membrana u uhu mora biti djelomično mastan, jer je priroda tako odredila (u svrhu zaštite i elastičnosti i gibljivosti membrane).

 Ma zadnjih godinu dana imam nekih problema s vratnom kralježnicom, pa mi to uzrokuje i probleme s lijevim uhom, povremeni tinitus i slabije čujem visoke frekvencije. Uskoro bi trebao kod fizioterapeuta, pa ćemo vidit kako će funkcionirat kad odčepim kanale, a onda ću i u doktora na pravilno ispiranje ušiju, nisam nikad u životu bio, vrijeme je.

 

Posotji i neka laserska terapija bubnjića, ali otom-potom, pitanje je hoće li to išta pomoći. To ostavim za zadnje.

 

Javite i vi svoje rezultate, baš me zanima kakav je prosjek.

Live long and prosper.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Vaš audio kutak

Na 16k čujem da se nešto događa ali ne definirano, na 14 počinjem registrirati na 13 jako glasno čujem, ja svoj nedostatak pripisujem dugogodišnjem deejayingu gdje sam spalio uši vjerojatno :D

 

EDIT:

 

Žena je na 17k već poskočila sa slušalicama na glavi.

Poruka je uređivana zadnji put pon 19.10.2020 11:47 (Zoki B).
 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak
Filox kaže...
tajo1960 kaže...

Da i je do tebe - ne možeš tu baš puno napraviti. Biologija čini i radi svoje, neumoljivo.

 

Jedini način "popraviti" postojeće stanje (ako je nenadano lošije od očekivanog) je temeljito oprati uši. Pod tim ne mislim samo na vanjske ušne školjke, uške, nego ukloniti cerumen (slušnu smolu) iz slušnog kanala i (pogotovo) sa bubnjića.

Dobro je to uraditi načinom da se ležečki potopimo u kadu i držimo neko vrijeme uha u vodi (sa nekim blagim sredstvom za kupanje - kupkom). Nos je izvan vode, razumije se. Tada se na neko vrijeme uklone suvišne masne naslage cerumena sa bubnjića, pa on kao membrana dobije nešto veću gibljivost i pokretljivost i sposobnost titranja, a time se djelomično "popravi" i sluh (ne glazbeni, nego osjetilo). Pojednostavljeno - uklone se tvrdokorne naslage starog, osušenog cerumena sa membrane i ista se oslobodi balasta, postane lakša i neopterećena za lakše gibanje - titranje.

 

No, ni pre često "ispiranje" i "odmašćivanje" bubnjića nije poželjno, jer bubnjić kao fina membrana u uhu mora biti djelomično mastan, jer je priroda tako odredila (u svrhu zaštite i elastičnosti i gibljivosti membrane).

 Ma zadnjih godinu dana imam nekih problema s vratnom kralježnicom, pa mi to uzrokuje i probleme s lijevim uhom, povremeni tinitus i slabije čujem visoke frekvencije. Uskoro bi trebao kod fizioterapeuta, pa ćemo vidit kako će funkcionirat kad odčepim kanale, a onda ću i u doktora na pravilno ispiranje ušiju, nisam nikad u životu bio, vrijeme je.

 

Posotji i neka laserska terapija bubnjića, ali otom-potom, pitanje je hoće li to išta pomoći. To ostavim za zadnje.

 

Javite i vi svoje rezultate, baš me zanima kakav je prosjek.

 Ma nemaš pravi kabel, zato ne čuješ.

5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Zoki B kaže...

Na 16k čujem da se nešto događa ali ne definirano, na 14 počinjem registrirati na 13 jako glasno čujem, ja svoj nedostatak pripisujem dugogodišnjem deejayingu gdje sam spalio uši vjerojatno :D

 

EDIT:

 

Žena je na 17k već poskočila sa slušalicama na glavi.

 Uf, onda nemoj doma kupovat one uređaje koji tjeraju komarce, a rade na ultrazvuk, jer je to na 17.3 KHz, što znači da će ti žena čut to visokofrekventno zujanje koje bi trebalo tjerat komarce. Nemoj da tebe negdje otjera.

Live long and prosper.
5 godina
offline
Vaš audio kutak

I kod brata sam isprobao na njegovom sustavu, on je na 16 KHz počeo vikat da čuje, ja opet tek na 13. Međutim, kad smo više pojačali, onda smo tiho čuli i više frekvencije. Tako sam ja tiho čuo i do 17KHz, a brat i do 20. 

 

To opet ne znači puno, jer se ne bi trebalo pojačavat, nego je bitno što se normalno čuje, na normalnoj glasnoći.

 

U svakom slučaju, super stranica, super alat, užasan rezultat mog sluha. 

 

Bar basseve čujem dobro, sve što zvučnik može odsvirat.

Live long and prosper.
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
dani313 kaže...

Imam yamahu rx-v485 i ns-f51 zvucnike, citiro sam svoj post u predhodnom post al se nevidi, na 154 str sam pisao...

 

Nemam mogcnost da ih poslusam uzivo, a prostorija je mislim 5x4x2.80, nekih 56 kubika

 

Ne moraju to obavezno biti oberoni, kao best buy su pa sam njih nekako najvise gledo...

 

Imas i dobre zvucnike za pristojnu cijenu Triangle Borea 7 (6.290) i 8 (7.890), koji bi odgovarali tvom prostoru.

https://www.trianglehifi.com/en/produit/hifi-floor-standing-speaker-br08/

https://www.trianglehifi.com/en/produit/hifi-floor-standing-speaker-br07/

Cjenik na koje ti ide 10% za gotovinu/debitnu karticu: https://audiocinema-art.hr/aca/wp-content/uploads/2020/06/Triangle-2020.pdf

 

https://www.soundstageaccess.com/index.php/equipment-reviews/1069-triangle-borea-br08-loudspeakers

 

Tak i tak prema zakonu imas ih pravo vratiti u roku  od 14 dana bez objasnjenja

 

 

I pojacalo za tvoj budzet: Denon pma800ne

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.10.2020 8:49 (agramTango).
16 godina
offline
Vaš audio kutak

Jel tko cuo nesto iz te Trianglove Borea serije? Dali ih uopce imaju demo primjerak u Audio cinema artu? Jako ih hvale po netu ...

~~ sound sommelier ~~
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
hudo kaže...

Jel tko cuo nesto iz te Trianglove Borea serije? Dali ih uopce imaju demo primjerak u Audio cinema artu? Jako ih hvale po netu ...

 

Ima primjeraka u ACA, tko voli nek izvoli kako bi se reklo. Danas su mi se ukazali.

 

 

14 godina
offline
Vaš audio kutak

Bome osmicu hvale ima i na stranici njihovoj link na review, čine se sasvim ok zvučnici za prihvatljive pare.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Zoki B kaže...

Bome osmicu hvale ima i na stranici njihovoj link na review, čine se sasvim ok zvučnici za prihvatljive pare.

 

Normalno da se hvale. 

4 godine
offline
Vaš audio kutak

U kuci su :) 

Paljenje ce pricekati, u kutiji je dosao krivi daljinski upravljac, tako da cu se morati strpiti jos koji dan 

Nadam se do vikenda da ce stici, jer imam poprilicne crve u dupetu 

 

 
8 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
mali.kresho kaže...

U kuci su :) 

Paljenje ce pricekati, u kutiji je dosao krivi daljinski upravljac, tako da cu se morati strpiti jos koji dan 

Nadam se do vikenda da ce stici, jer imam poprilicne crve u dupetu 

 

 Tako je to kad kupuješ zvučnike koji imaju daljinski upravljač... Kupi normalne zvučnike.   

 

 

Šalim se, jasno...

Live long and prosper.
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
mali.kresho kaže...

U kuci su :) 

Paljenje ce pricekati, u kutiji je dosao krivi daljinski upravljac, tako da cu se morati strpiti jos koji dan 

Nadam se do vikenda da ce stici, jer imam poprilicne crve u dupetu 

 

 Cestitke...

 

Sta ces imat kao izvor?

Koje su ti mjere prostora gdje ces ih koristit (ako nije tajna)?

 

Ako nisi pogledao (vjerojatno jesi )

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice