Optički izlaz na zvučnoj - razlike???

poruka: 7
|
čitano: 5.383
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
odjavljen
offline
Optički izlaz na zvučnoj - razlike???

Dakle, već duže vrijeme sam "naoštren" na logitech-ove zvučnike Z-5500 i sada sam već na pragu da ih kupim. Htio bih da mi budu spojeni na više "stvari" odjednom (komp, dvd...) i zato planiram kupiti zvučnu sa optičkim izlazom. Odabrao sam neku jeftinjaru od TerraTec-a koja ima optički izlaz ali su me onda frendovi napali da si kupim neku bolju (jer su zvučnici ipak dosta kvalitetni). Iako sam u duši hardveraš, jedno mi nikada nije bilo jasno - da li postoji razlika u signalu između pojedinih kartica koji se šalje sa optičkog izlaza kad (npr) pustim dvd film na računalu? Iskreno, ja pretpostavljam da razlike nema jer bi signal trebao ići nepromjenjen do dekodera budući da "putuje" u digitalnom obliku. Samim time mi postaje nebitno koju karticu ću "ubosti" jer će svakako logitech-ov dekoder obavljati posao, ne? Jel griješim?


Freak Show Inc.
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Optički izlaz na zvučnoj - razlike???

Ne griješiš.

TerraTec je OK firma.

Da li se možda radi o Aureon 5.1?

 

 

16 godina
odjavljen
offline
Optički izlaz na zvučnoj - razlike???

Da, upravo ta! I kontam da nije loša...


Freak Show Inc.
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Optički izlaz na zvučnoj - razlike???

Pa koliko sam shvatio - napravljena je baš za to što ti trebaš.

Spoji kako si zamislio i trebalo bi bit OK.

 

Pozdrav

16 godina
offline
RE: Optički izlaz na zvučnoj - razlike???

1. to sto ti frednovi govore da zvucnici nisu neki, i da ti treba bolja zvucna nije istina.

2. zvucnici nisu toliko kvalitetni da bi mogli pokazati razliku u izlazu zvucne - posto zvucnici rade u svom integriranom pojacalu D/A konverziju, koja je bitna za zvuk. Zvucna je mozda bitna ako se radi o EAX obradi u igricama

3. to je sustav za gledanje filmova i igranje igrica

4. ako zelis slusati muziku, kvalitetno, entry (surrond, da bude i za pokoji film) sustav bi bio npr. neko Yamaha pojacalo + Mission komplet zvucnika, prvo stereo, pa onda kako bude novaca i surround. Yamaha 51 receiver i par mission zvucnika je oko 2500-3000kn i u stereu je nemjerljiv sa Logitechom.

5. neces fulati sa nekom terratec i creative labs karticom do 100€

 


#define QUESTION ((bb) || !(bb))
16 godina
odjavljen
offline
Optički izlaz na zvučnoj - razlike???

Hvala, ali samo ovi zvučnici dolaze u obzir.

Dakle, moje pitanje je bilo samo da li mogu dvije različite zvučne kartice dati različite signale na optičkom izlazu za isti izvor zvuka (DVD recimo). Koliko sam shvatio iz ovih par postova ono što izlazi iz optičkog izlaza je uvijek isto (i nepromjenjivo).


Freak Show Inc.
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Optički izlaz na zvučnoj - razlike???

Da sve modernije kartice sa time nemaju problem i što dođe sa izvora zvuka to optikom proslijede dalje na dekodiranje.

Uvijek isto.

 

Uostalom TerraTec se još nije osramotio lošom karticom i Aureon 5.1 i Aureon 7.1 su za namjenu gledanja filmova

solidan izbor - ja osobno ne znam za loše kritike, a sad ako netko ima što loše reći valjda će ti napisati.

 

Pozdrav

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice