Dragon Age: The Dread Wolf Rises

poruka: 15
|
čitano: 6.125
|
moderatori: DrNasty, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
neaktivan
offline
Dragon Age: The Dread Wolf Rises

Bioware već uveliko radi na novoj Dragon Age igri.

 

Čudi me da tema već nije pokrenuta. Ovo je teaser iz 2018-te.

 

A evo ga behind the scenes sa developerima gde se vide neke scene iz igre.

 

Radnja igre ovog puta vodi igrača u Tevinter imperium, regiju gde su čarobnjaci na visokom položaju i na vlasti a Solas bi mogao biti glavni negativac. Pominju se još neke regije, mada po mom mišljenju ne bi bilo loše da se ubaci jedan ful open world.

Što je najgore, ja spadam u onu manjinu koja veruje da Bioware još uvek može napraviti dobru igru, bez obzira na "prosečnu" Andromedu, btw eto i novi ME su najavili... Navodno bi igra trebala biti vani 2023-će, ali nikad se ne zna...

 

Info:

Dragon Age 4 main location will be Tevinter, according to a new BioWare book. BioWare: Stories and Secrets from 25 Years of Game Development was recently released and in it, it's revealed that the forthcoming Dragon Age game will be set in the land of Tevinter, as originally reported by Eurogamer. Tevinter, while existing in the lore, is a place that hasn't been visited in the Dragon Age games before, making it a first for the series.

As pointed out by Eurogamer, Tevinter was set up at the end of the Trespasser expansion for 2014's Dragon Age Inquisition. The book indicates that places other than Tevinter will be visited as well, which makes sense considering Dragon Age usually sees players trekking across multiple different lands.

Antiva City, the capital of Antiva, is shown in the book too. This city borders Tevinter to the east and is surrounded by water. Other concept art depicts an Antivan Crow, who is an assassin "celebrated for their mastery of stylish slaying" that wears a mask, wields a sword, and has multiple sidekicks, according to Eurogamer. Alongside that concept art is an image of Mourn Watch, who guards Thedas from occult threats and hangs out in a necropolis. Eurogamer points out that while the location of this necropolis isn't mentioned, necropolises are used in Nevarra, which is a part of Thedas, as its citizens are known for mummifying their dead. Like Antiva City, Nevarra also borders Tevinter. Other images in the book depict The Deep Roads, which are dwarven tunnels in Thedas, and The Lords of Fortune, which is a treasure hunters' guild.

 

P.S. Ukoliko se desi da Bioware promeni naziv igre (nije još potvrđeno da li će se zvati The Dread Wolf Rises, IV ili samo Dragon Age), nadam se da moderatori mogu reagovati i učiniti isto.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 30.1.2021 18:03 (Dragonbane).
 
2 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Dragon Age: The Dread Wolf Rises

Potvrđeno je ono što se već pretpostavljalo. Novi Dragon Age radi se samo za Next-gen hardver i PC.

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Dragon Age: The Dread Wolf Rises

Mene iskreno više zanima gameplay, budući mi je DA:O bio genijalan, 2 i 3 neigrivo smeće.

 

Dakle, hoće li inzistirati na konzolitisu?

Hoće li biti action oriented ili više cRPG igra kao original?

Hoće li srediti kameru i kontrole?

Hoće li i dalje inzistirat na MMO-like grind modelu u single player igri?

 

Dakle da li se planiraju vratit korjenima i napravit remek djelo, ili ćemo imat lootboxove, grind i opčenito lošu igru ponovo...

Moj PC  
4 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Dragon Age: The Dread Wolf Rises
Rhodin kaže...

Mene iskreno više zanima gameplay, budući mi je DA:O bio genijalan, 2 i 3 neigrivo smeće.

 

Dakle, hoće li inzistirati na konzolitisu?

Hoće li biti action oriented ili više cRPG igra kao original?

Hoće li srediti kameru i kontrole?

Hoće li i dalje inzistirat na MMO-like grind modelu u single player igri?

 

Dakle da li se planiraju vratit korjenima i napravit remek djelo, ili ćemo imat lootboxove, grind i opčenito lošu igru ponovo...

 Sam sebi možeš odgovoriti na ta pitanja ako samo baciš pogled unazad bioware-ovih par igara koje su izdali... mislim, vjerojatno bude neki šit ali ajde, možda i iznenade.

Sve Vas Volim
6 godina
offline
Re: Dragon Age: The Dread Wolf Rises
Srce Isusovo kaže...
Rhodin kaže...

Mene iskreno više zanima gameplay, budući mi je DA:O bio genijalan, 2 i 3 neigrivo smeće.

 

Dakle, hoće li inzistirati na konzolitisu?

Hoće li biti action oriented ili više cRPG igra kao original?

Hoće li srediti kameru i kontrole?

Hoće li i dalje inzistirat na MMO-like grind modelu u single player igri?

 

Dakle da li se planiraju vratit korjenima i napravit remek djelo, ili ćemo imat lootboxove, grind i opčenito lošu igru ponovo...

 Sam sebi možeš odgovoriti na ta pitanja ako samo baciš pogled unazad bioware-ovih par igara koje su izdali... mislim, vjerojatno bude neki šit ali ajde, možda i iznenade.

 Eh, samo kad se sjetim Mass Effect-a, DA:O, KOTOR.... suza mi krene što rade u zadnjih 10 godina.... 

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.10.2021 16:50 (zlaya987).
14 godina
offline
Re: Dragon Age: The Dread Wolf Rises
Rhodin kaže...

Mene iskreno više zanima gameplay, budući mi je DA:O bio genijalan, 2 i 3 neigrivo smeće.

 

Dakle, hoće li inzistirati na konzolitisu?

Hoće li biti action oriented ili više cRPG igra kao original?

Hoće li srediti kameru i kontrole?

Hoće li i dalje inzistirat na MMO-like grind modelu u single player igri?

 

Dakle da li se planiraju vratit korjenima i napravit remek djelo, ili ćemo imat lootboxove, grind i opčenito lošu igru ponovo...

 Trojka mi je na prvu bila dosadna, mlitava i uvreda za to ime BUT kad digneš težinu na max i nađeš neki dobar build igra postane skroz druga priča.

Nisam netko tko igra igre na max težini, ali nightmare težina je taman za igranje da moraš malo taktizirati.

Igrao sam neki shield dps pa sam mogao stunat, tenkat i dpsat.

 

 

I'm very large!
11 godina
offline
Dragon Age: The Dread Wolf Rises

Jedinica mi je bila genijalna a dvojka i trojka odlicne.

Nazalost ovaj danasnji Bioware nije vise onaj dev koji je stvarao klasike ali uvjek ostaje nada....

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Dragon Age: The Dread Wolf Rises

Igra će biti single player only, što uliva nadu jer će moći da se skoncentrišu na priču i questove te se nadam da će u tome zaista pokidati.

Ono što bih ja voleo jeste da ova igra bude pure open world, jer je za mene to tool da se drastično poveća imerzija. Nisam pristalica nekih sad preogromnih svetova sa MMO-likim sadržajem ali zaista je retko gde imate igru da to uradi kako treba. Meni pada na pamet Risen 1 gde svet nije nešto veliki ali nije ni mali. Toussaint kao samostalna regija iz Witchera 3 je možda najpribližnija idealizmu, Skeliška ostrva takođe no možda malo više vode za moj ukus.

 
1 0 hvala 1
9 godina
offline
Re: Dragon Age: The Dread Wolf Rises
Dragonbane kaže...

Igra će biti single player only, što uliva nadu jer će moći da se skoncentrišu na priču i questove te se nadam da će u tome zaista pokidati.

Ono što bih ja voleo jeste da ova igra bude pure open world, jer je za mene to tool da se drastično poveća imerzija. Nisam pristalica nekih sad preogromnih svetova sa MMO-likim sadržajem ali zaista je retko gde imate igru da to uradi kako treba. Meni pada na pamet Risen 1 gde svet nije nešto veliki ali nije ni mali. Toussaint kao samostalna regija iz Witchera 3 je možda najpribližnija idealizmu, Skeliška ostrva takođe no možda malo više vode za moj ukus.

 kolega Dragonbane ti si meni super, pratiš sve igre koje me zanimaju i uredno nas obaviještavaš o svim novostima  hvala ti za to 

 

Jel imamo ikakvu ideju kad bi moglo otprilike ovo izaći? 

3 godine
neaktivan
offline
Re: Dragon Age: The Dread Wolf Rises
Cansee kaže...
Dragonbane kaže...

Igra će biti single player only, što uliva nadu jer će moći da se skoncentrišu na priču i questove te se nadam da će u tome zaista pokidati.

Ono što bih ja voleo jeste da ova igra bude pure open world, jer je za mene to tool da se drastično poveća imerzija. Nisam pristalica nekih sad preogromnih svetova sa MMO-likim sadržajem ali zaista je retko gde imate igru da to uradi kako treba. Meni pada na pamet Risen 1 gde svet nije nešto veliki ali nije ni mali. Toussaint kao samostalna regija iz Witchera 3 je možda najpribližnija idealizmu, Skeliška ostrva takođe no možda malo više vode za moj ukus.

 kolega Dragonbane ti si meni super, pratiš sve igre koje me zanimaju i uredno nas obaviještavaš o svim novostima  hvala ti za to 

 

Jel imamo ikakvu ideju kad bi moglo otprilike ovo izaći? 

 Hvala na lepim rečima Potrudiću se da nastavim u sličnom maniru, premda informacije o "mojim" igrama dolaze još uvek na kašičicu.

Što se izlaska igre tiče pominje se 2023. Ja mislim da je realno jer imaju celu sledeću godinu da sve srede kako treba. Ja sam nekako optimista i želim da verujem da mogu napraviti genijalnu igru, ali treba biti oprezan, Bioware je to...

 

16 godina
offline
Re: Dragon Age: The Dread Wolf Rises
Došli smo do toga da zaziremo od Bioware igara i sa strepnjom očekujemo njihove igre. Slično je i sa Project Red sada… Neka sve ide kvragu.
16 godina
online
Dragon Age: The Dread Wolf Rises

Igrati ću što god da izbace, a da je SP :)

Do not approach me unannounced – especially while I am eating!
Moj PC  
2 0 hvala 0
5 godina
offline
Dragon Age: The Dread Wolf Rises
Moj PC  
0 0 hvala 2
3 godine
neaktivan
offline
Dragon Age: The Dread Wolf Rises

Prema poslednjim informacijama novi Dragon Age je u vrlo dobroj formi. Developeri su završili veći deo posla te se očekuje da će igra izaći krajem 2023 godine, odnosno 18 meseci od sada.

Nadajmo se da će ove godine biti bar neki trejler. Inače u prvoj polovini 2023 bi trebao izaći i Avowed - novi RPG Obsidiana i samo ta dva fantasy RPG-a za tu godinu da pokidaju slavili bi ovde na forumu.

Nažalost, svi ovde jako dobro znamo da se velike igre odlažu a ta praksa bi se mogla potvrditi i u ovom slučaju.

 
1 0 hvala 1
3 godine
neaktivan
offline
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice