Xiaomi Amazfit

poruka: 1.901
|
čitano: 689.639
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Xiaomi Amazfit

Da, vjerojatno je bil oviše grešaka s tim mojim primjerkom, kad ih je u par dana bilo 3-4, tko zna kaj bi bilo da sam još duže koristio sat.

 
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Xiaomi Amazfit

Jel se moze na stratosu tri ugasit "always on" prikaz

Poruka je uređivana zadnji put sub 5.12.2020 13:24 (NoOne1).
 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Xiaomi Amazfit

Pozdrav,

molim pomoć :Gledam da kupim ovaj sat Xiaomi Amazfit T-Rex Rock Black, pa me zanima da li on što vrijedi. Nije pretjerano skup pa mi upao u oko.

Da li se on može povezati sa bilo kojim mobilnim uređajem ili samo na određene? Opčenito me zanima da li je dobar, njegove mane i vrline..

 

Hvala

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Amazfit
danci123 kaže...

Pozdrav,

molim pomoć :Gledam da kupim ovaj sat Xiaomi Amazfit T-Rex Rock Black, pa me zanima da li on što vrijedi. Nije pretjerano skup pa mi upao u oko.

Da li se on može povezati sa bilo kojim mobilnim uređajem ili samo na određene? Opčenito me zanima da li je dobar, njegove mane i vrline..

 

Hvala

 To ti je robusna sportska verzija GTRa. Može se spojiti na bilo koji mob preko bluetootha i Zepp aplikacije. Sad su srozali cijene amazfit satova pa se posebno sada isplate.

4 godine
offline
Xiaomi Amazfit

namjeravam kupiti sestri pametnu narukvicu E66 pa me zanima dal se može spojit sa mobom na takve narukvice posto ima iphone? znam da je on dosta ogranicen sto se tice spajanja na nesto sto nije iPhone..

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Xiaomi Amazfit
gnomisa kaže...
danci123 kaže...

Pozdrav,

molim pomoć :Gledam da kupim ovaj sat Xiaomi Amazfit T-Rex Rock Black, pa me zanima da li on što vrijedi. Nije pretjerano skup pa mi upao u oko.

Da li se on može povezati sa bilo kojim mobilnim uređajem ili samo na određene? Opčenito me zanima da li je dobar, njegove mane i vrline..

 

Hvala

 To ti je robusna sportska verzija GTRa. Može se spojiti na bilo koji mob preko bluetootha i Zepp aplikacije. Sad su srozali cijene amazfit satova pa se posebno sada isplate.

 koji bi od tih amazfit bio dobar za covjeka koji se bavi trcanjem i nogometom

 vidim ih par komada u tom rangu do 700tinjak kn.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Amazfit
danci123 kaže...

Pozdrav,

molim pomoć :Gledam da kupim ovaj sat Xiaomi Amazfit T-Rex Rock Black, pa me zanima da li on što vrijedi. Nije pretjerano skup pa mi upao u oko.

Da li se on može povezati sa bilo kojim mobilnim uređajem ili samo na određene? Opčenito me zanima da li je dobar, njegove mane i vrline..

 

Hvala

 Imam ja t-rex i mogu ti reći da je sat solidan ali samo to, nista vise.

Krenimo redom:

1. GPS - nije baš pouzdan. Nakon npr. treninga kad sinhronizujem isti sa Zepp aolikacijom i nazumiram na mapu vidim da mi putanja odskače desno lijevo i po 50m, kako kad. Kad sumiram udaljenost koju sam prešao, na nekih 10KM fuli mozda do 50m što je za mene ipak vrhunski tačno.

Kada sinhronizuješ trening kako sam već naveo dijagram elevacije7nadmorske visine ti može biti: poprilično tačan, sa skokovima i padovima koji nemaju blage veze sa terenom, ravna linija, lavna linija sa jedmin skokom i padom od npr. 8000m razlike - znači elevacija totalno skoro neupotrebljiva.

Ovo ravna linija i sl. ćeš uvijek dobiti ako npr. planinaris kada ti je i najvaznije da vidis penjanje i padanje, ali nažalost ništa od toga.

2. Narukvica po meni premekana što vodi ka tome da ti je sat ili uvijek previše zategnut ili previše otpusten, al dobro ovo je individualno.

3. Otkucaji srca - smiješno. 24/7 monitor je OK, čim kreneš radit trening poludi, malo se na njega možeš osloniti. Pokazuje otkucaje 150-160/min. ja počeo teh HODATI, i tako jedno 10 minuta pa se ispravi, pa opet tako. Nekad i ubode doduše.
Imam recimo i MI band 5, otkucaji srca kud i kamo bolji, precizniji i stabilniji.

http://www.avast.com/get/2udv4zIj
12 godina
offline
Xiaomi Amazfit

Dobio sam Garmin Vivoactive 4, tako se da ne žalost moram rastati od svog Amazfit Pace-a. On mi je bio dobar jer sam istu aplikaciju mogao koristiti za više uređaja koje imam.

 

Ovaj Vivoactive nije ni tako skup (za Garmina), ima ih već po 1700kn.

 

Pa da bacim malu usporedbu ako nekog zanima. Kad sam ga dobio, odmah sam gore snimio beta firmware. Kaže da nije nikakad testni nego release candidate, tako da se nisam dugo dvoumio.

 

Vivoactive ima bolje mjerenje otkucaja i GPS. Sam otkrije kad hodam, trčim, bicikliram i pali mjerenje te aktivnosti.

Aplikacija mnoooogo bolja. Kad sam vidio da se uživo mjenja broj koraka u njoj, sve mi je bilo jasno. Amazfit se mora spojiti, izvršiti sinkronizacija (koja često ne radi iz prve) i onda čekat dal će aplikacija prikazati pravo stanje :D

Daleko veće mogućnosti. Pulsni oksimetar, razina stresa, "body battery" - koliko si "napunjen energijom". Imam sat nekoliko dana, al već vidim da to otprilike točno radi. Kako? Nemam pojma! Ovu noć sam jako loše spavao, body batery niska. Prije koji dan, kad sam potegnuo san preko 10 sat, battery na 100%... Ništa znanstveno, ali eto, fora :D

Prati unos tekućine.

I broj udisaja u minuti (opet, kako?? Nemam pojma!)

Odmah javlja ako si bolji u nečemu od prošlog dana (baš lijepo tjera da budeš aktiviniji i bolji).

Za razliku od Amazfita, skoro točno prikazue broj katova.

Ugodan na ruci. Iznenađujuće velik izbor watchfacea. Od kojih neki imaju lude mogućnosti - nadmorska visina, razina stresa, izlazak i zalazak sunca, lokacija.... Ja ništa od ovog nisam uključio, mogu zamisliti koliko utječe na bateriju!

Ako uneseš podatke o sebi (visina, težina, dosadašnje vježbanje i mogućnosti..), sam ti daje ciljeve, koliko koraka po danu, koliko vode popiti, koliko katova proći. A kako postaješ bolji, ciljevi se povećavaju.

 

Amazfit mi je bolji po trajanju baterije! Vivoactive imam tjedan dana, već je dvaput bio na punjenju (istina, već na 20-30%), dok bi Amazfit uz malo korištenja na jednom punjenju to izdržao.

Možda mi je i bolji dizajn Amazfita jer manje zapinje za rukav, stvari okolo... ali Garmin ipak izgleda bolje.

I naravno, bolji mi je bio jer sam imao jednu aplikaciju za sve, sad ovisno o uređaju, nova aplikacija.

 

Ako ima nekakvih pitanja, pucajte!

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.12.2020 13:56 (CyberDemonVZ).
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Amazfit

Evo poređenje iz prve ruke MI band 5 i T-rex otkucaji srca.Jedan stavio na jednu, drugi na drugu ruku, učvrstio kaiševe.
Trening je sljedeći: brzo hodanje 20 minuta, trčanje 20 minuta, lagano hodanje 20minuta.

 

Band 5:brzo hodanje 20 minuta - 80-90 otkucaja/min: ispravno
T-rex: brzo hodanje 20 minuta - 120-130 otkucaja/min: greška

 

Band 5:trčanje 20 minuta - 150-165 otkucaja/min: ispravno
T-rex: trčanje 20 minuta - 150-165 otkucaja/min: ispravno


Band 5:lagano hodanje 20minuta - 80-100 otkucaja/min: ispravno
T-rex: lagano hodanje 20minuta - 150-160 otkucaja/min: greška

 

Do "greška" i "ispravno" sam došao tako što sam sam mjerio puls u više navrata.
Zanimljivo da T-rex i kod laganog hodanja a nakon trčanja skoro svih 20 minuta pokazuje puls 150+ što nema logike i
totalno je pogrešno.
Da se razumijemo, odstupanja od +-10% bi podnio ali ovo je nevjerovatna greška.

http://www.avast.com/get/2udv4zIj
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.12.2020 13:43 (abyssis).
 
1 0 hvala 1
7 godina
offline
Xiaomi Amazfit

Pozdrav da li netko zna kada će biti dostupan amazfit GTR 2 u Europi. Gledam po web shop stranicama nema još nigdje. Iz Kine mi se neda čekati jer sam proslu narudžbu čekao oko 40ak dana.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Xiaomi Amazfit

Ocu sam kupio prije mjesec dana i i napravila mu je rane mala kopča sa slike. Znači doslovno se od "trenja" koža podigla i nastala rana... nisam mu vjerovao dok mi nije pokazao...

 

everyday i'm shuffling...
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Xiaomi Amazfit
Koji je to model? Ja sa svojim Pace nikad nisam imao taj problem
Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
12 godina
offline
Re: Xiaomi Amazfit
AmonZero kaže...
Koji je to model? Ja sa svojim Pace nikad nisam imao taj problem

 XIAOMI Amazfit GTR 47 mm

edit: nisam siguran da li je lite.

Uglavnom, ove kopče što drže remen "strše" iz sata i grebu.

everyday i'm shuffling...
Poruka je uređivana zadnji put ned 3.1.2021 15:11 (Luka123).
15 godina
offline
Re: Xiaomi Amazfit
Nek se jave ljudi sa istim modelom. Moze bit da je potencijalno roba s greskom i da ta kopca nebi trebala toliko strsat. Jeste probali stavit na svoju ruku i dali i vama smeta?

Ako da onda ste to mogli vratit nazad gsje ste kupili i trazit novi uredjaj ili povrat novca
Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Amazfit
Luka123 kaže...
AmonZero kaže...
Koji je to model? Ja sa svojim Pace nikad nisam imao taj problem

 XIAOMI Amazfit GTR 47 mm

edit: nisam siguran da li je lite.

Uglavnom, ove kopče što drže remen "strše" iz sata i grebu.

 Imao sam isti sat, isti remen godinu dana i ništa a imam osjetljivu kožu. Možda je previše stisnuo remen. Tako su naši stari nosili satove ali je to remenje bilo top i top koža. Možda da mu kupiš neki silikonski crni on je dosta mekši i aftermarket nema tako jaku "capicu" koja strši iako meni ni ova originalna nije smetala niti sam ju osjetio.

7 godina
offline
Xiaomi Amazfit

 

Pozdrav kupio sam Amazfit GTR 2  no zanima me jedna informacija želim prebaciti pjesme preko wi-fi ali nikako mi ne uspjeva. Zna li netko od Vas kako to radi?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Amazfit
čmrljo kaže...

 

Pozdrav kupio sam Amazfit GTR 2  no zanima me jedna informacija želim prebaciti pjesme preko wi-fi ali nikako mi ne uspjeva. Zna li netko od Vas kako to radi?

 Ja sam Amazfit PAce spojio na PC s kablom i snimio ih u Music direktorij.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
15 godina
offline
Re: Xiaomi Amazfit
Moze se jos i preko aplikacije na pace prebacivat glazba, al ja isto idem sa kablom
Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
Moj PC  
0 1 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Amazfit
AmonZero kaže...
Moze se jos i preko aplikacije na pace prebacivat glazba, al ja isto idem sa kablom

 Na koju aplikaciju mislite, a da se sa PC-a glazba može prebaciti na Amazfit Pace!? Do sada sam i ja koristio prebacivanje putem USB kabela.

15 godina
offline
Re: Xiaomi Amazfit

Ova sluzbena Zepp. Nedavno sam cacko po njoj i vidio da ima opcija da se prebaci glazba na sat. Al najlakse i najbrze ti je spojis na PC i samo copy paste na sat.

I nemoj mi molim te na vi 

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Amazfit
Pozdrav ljudi imam već duže vrijeme pametni sat Amazfit Bip i odpočetka imam problem gdje mi ne piše ime pozivatelja već samo "incomming call". Probao sam već svašta podešavat na mobitelu ali nikako da usijem posložit. KAd dobivam poruke SMS/Viber tamo ljepo piše ime ali kod dolaznih poziva ne. Ima neko slična iskustva, rješenje? Mobitel s kojim je uparen sat je Xiaomi Note 8 PRO.
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Xiaomi Amazfit

ako prebacis mob na engleski jezik, u aplikaciji sata ces moci upaliti opciju prikaza pozivatelja i isti ce ti se prikazati na satu (pod uvjetom da su ti brojevi u pravom formatu)...

cim prebacis mob na hrvatski, vise neces vidjeti ime niti broj pozivatelja... 

ili instalacija dodatnih aplikacija uz aplikaciju sata pa igranje s postavkama...

4 godine
neaktivan
offline
Xiaomi Amazfit

Help!

 

Kao što sam napisala u 11.mj sam kupila Amazfit Nexo.

Sve je ok al me užasno živcira jedna stvar. Baterija mi se dnevno isprazni cca 20-30% ovisi kakav je dan an poslu... Ali mi kroz noć ode minimalno 40%. Zbog čega? Stavljam ga i na flight mode i imam uključen DND ali i dalje je isto, pojede mi 40% baterije. Napomena - ne spavam sa satom, skidam ga kod spavanja....

 

Nekoliko puta sam ga vraćala na tvorničke postavke i opet je isto...

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Amazfit

jeste li možda promijenili izvor napajanja? Kako mu piše u deklaraciji da se treba puniti? Moj Samsung Gear S3 Frontier se naglo počeo prazniti kad sam mu promijenio adapter/punjač, fabrički je deklarisan na 0.7A....a ja sam htio da mi se brže puni pa sam ga stavljao na 2 A....Onda se desilo da mi sat nije mogao izdržati ni jedan dan običnog korišćenja(bez Bluetooth-a, bez GPS, bez wi fi) a da sam to uključio ne bi izdržao nekoliko sati, i negdje sam našao da adapter mnogo utiče na brže pražnjenje, pa sam nabavio 0.5A adapter...i gle čuda, sada mi izdrži skoro 3 dana baterija prije ponovnog punjenja....znači, što manja snaga adaptera više će izdržati baterija, što brži adapter-prije će napuniti sat ali će se brže isprazniti baterija......

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.1.2021 14:04 (Lijepi Dzoni).
4 godine
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Amazfit

Hvala, to mi nije palo na pamet...

 

Šaljem slike upute i punjača pa ako može pomoć. Punjač je od Xiaomi Redmi Note 7 i na njega punim sat.

Napuni se za 15 min... Al mi nije jasno zašto u stanju mirovanja potroši više baterije nego kad sam aktivna....

13 godina
offline
Re: Xiaomi Amazfit

To ti je u redu punjač,piše 5v i veće od 500mA

11 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Amazfit

Veelika za mene falinka, t rex sat. planinarimbkaondanas npr,a elevacija sludena skroz i ivijek ovako

 

http://www.avast.com/get/2udv4zIj
15 godina
offline
Xiaomi Amazfit

 

Ima li netko GTR 2? Kako ste zadovoljni sa njim?

Meni je nedavno stigao. Jos se upoznajemo. Prije sam koristio Mi Band 5 i Mi Fit app. Za GTR 2 sugeriraju Zepp app. Nekako mi je Mi Fit bolje radila od ove. Zepp su prekrcali opcijama, nepregledna je, zna izgubit vezu ponekad sa satom.

Cemu 2 slicne aplikacije za isti brand? 

Mogli su sve to spakirat u jednu koja ce radit kako spada. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Xiaomi Amazfit

Ekipa, prodajem Xiaomi Amazfit Stratos 3, kupljen u 9. mjesecu 2020. godine u Hg spot-u i doslovno je kao od prvog dana bez ogrebotine. Razlog prodaje je novac, pa ako je netko zainteresiran neka se javi...

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Xiaomi Amazfit
Luka123 kaže...

Ocu sam kupio prije mjesec dana i i napravila mu je rane mala kopča sa slike. Znači doslovno se od "trenja" koža podigla i nastala rana... nisam mu vjerovao dok mi nije pokazao...

 

 jesi li siguran da je to od trenja?

Ljudi dobiju alergijske reakcije na metalne ione iz metalnih dijelova sata koji nastaju kad znoj reagira s metalom ( nikal, kobalt, krom)

Treba netko drugi probati sat, ili malo  olabaviti narukvicu.

 

https://www.google.com/search?q=allergic+reaction+watch+rash&tbm=isch&ved=2ahUKEwjewYGR2YPwAhUOyKQKHePOCysQ2-cCegQIABAA&oq=allergic+reaction+watch+rash&gs_lcp=CgNpbWcQAzIGCAAQBxAeMggIABAHEAUQHjIGCAAQCBAeUMwCWP0IYPwLaABwAHgAgAFViAHjA5IBATaYAQCgAQGqAQtnd3Mtd2l6LWltZ8ABAQ&sclient=img&ei=-f95YJ7hLI6QkwXjna_YAg&bih=1057&biw=1903&hl=en

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice