Potresi u Hrvatskoj

poruka: 604
|
čitano: 74.199
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
suspendiran
offline
Potresi u Hrvatskoj

U Rijeci nisam ništa osjetio, bio sam u šetnji. Taman kupovao kad vidim da ljudima ne prolaze kartice, bankomati ne rade, kiosci ne primaju kartice, mueller također ne prolaze kartice. Kupcima neugodno, prodavači se ispričavaju, kasnije po pričanju skužio da su osjetili podrhtavanje tla. Rekoh si "ma nije valjda i u Rijeci zagrmilo", otvorim portale i vidim "breaking news", i slike uništene Petrinje. Jebote skoro se srušio od šoka na korzu. Kakva odvrtana godina 2020. riječima ne mogu opisati koliko mi je žao ljudi u Petrinji, Sisku i Zagrebu, evo i smrtni slučaj, uništene kuće ljudima, velik dio grada sravnjen sa zemljom. Ne znam, ovo će PTSP mnogima izazvati... ako bi moglo mrvicu neke "vanzemaljske pomoći astralnog bića", sad bi bilo onako PRAVO vrijeme za to.

10 godina
offline
Potresi u Hrvatskoj

Sad sam prvi put bio vani kod Antunovića kad je krenulo drmat. Prvo sam zabrijal da mi nije dobro, noge klecaju nis mi nije jasno al kad je krenulo drobit, tutnjat... Antunovic se ljuljal valjda metar i ona stakla na njemu pocela treskat. Autobusi i kamioni na semaforu, tutnji sve ekipa se sjela na pod..Ovaj je bio grdi. A di sam od epicentra majku ti bozju..

 

Isao doma po ruksak i dokumente, prevrnule se dvije slike i pala je krigla litarka sa vrha ormara. Nije pukla. Ovo oko epicentra neću komentirat. Nadam se da neće više bar dok se ne evakuiraju ljudi.

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
12 godina
odjavljen
offline
Potresi u Hrvatskoj

Čitam komentare ljudi po ostalim medijima, izjave milanovića i plenkovića i pitam se da li je naš obrazovan sustav toliko zakazao ili ti svi ljudi stvarno trollaju. Čude se ovome, govore nebuloze, teorije zavjere... Pa mi smo na spoju dviju tektonskih ploča, to se uči u srednjoj školi. Takve stvari se moraju događati. Predsjednik uspoređuje 6,4 i 6,2 kao da je to blizu?!?! Stvarno? "Takve nepogode uvijek pogađaju najsiromašnije?!?!" I onda se čudimo što je država kakva je.

 

Još da čuju da znanstvenici procjenjuju da će ovo područje do kraja stoljeća pogoditi potres punu jači od ovoga što se sad dogodilo....

 

Ovo je tragedija, ali umjesto filozofiranja i glumljenja, ljudima treba pomoći. Ne glumiti nešto, ne se naslikavati. Otvoriti račun za pomoć i da onaj tko može donira. Vojska je tamo, zato ju i imamo, i oni će obavijestiti javnost ako trebaju pomoć dobrovoljaca za čišćenje, ne se gurati tamo gdje ti nije mjesto i samo dodatno komplicirati stvari.

Poruka je uređivana zadnji put uto 29.12.2020 14:49 (formula1live).
4 godine
protjeran
offline
Re: Potresi u Hrvatskoj

A kolega sta ce drugo prokomentirati budala koja je kupila

diplomu kao i njih 95% sta ih sjedi u saborskim klupama.

14 godina
offline
Potresi u Hrvatskoj

Prije su pričali o nekom potresu od prije 100 godina u Zagrebu koji je sve porušio. Ja sam mislio da će nas nakon onog potresa u 3. mjesecu ostaviti za idućih 100 godina, a ispada da će nam ovo biti svakodnevnica. Navodna se afrička ploča sudara sa europskom pa se ovo događa.

12 godina
odjavljen
offline
Re: Potresi u Hrvatskoj
To se i događa. Vjerojatno će bit još koji potres kao u trećem mj.
Vjerojatno najgori član ove zajednice 🤷‍♂️
14 godina
offline
Re: Potresi u Hrvatskoj
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

U Rijeci nisam ništa osjetio, bio sam u šetnji. Taman kupovao kad vidim da ljudima ne prolaze kartice, bankomati ne rade, kiosci ne primaju kartice, mueller također ne prolaze kartice. Kupcima neugodno, prodavači se ispričavaju, kasnije po pričanju skužio da su osjetili podrhtavanje tla. Rekoh si "ma nije valjda i u Rijeci zagrmilo", otvorim portale i vidim "breaking news", i slike uništene Petrinje. Jebote skoro se srušio od šoka na korzu. Kakva odvrtana godina 2020. riječima ne mogu opisati koliko mi je žao ljudi u Petrinji, Sisku i Zagrebu, evo i smrtni slučaj, uništene kuće ljudima, velik dio grada sravnjen sa zemljom. Ne znam, ovo će PTSP mnogima izazvati... ako bi moglo mrvicu neke "vanzemaljske pomoći astralnog bića", sad bi bilo onako PRAVO vrijeme za to.

 Ja sam na Turnicu na 9. Katu, frend u istoj zgradi na 22. i nas je bome dobro zaljuljalo.

MadeInCroatia
14 godina
offline
Re: Potresi u Hrvatskoj
Ljudima trenutno nije bitno hoćeš li ti uplatiti na račun ili ne, ali ako imas slobodan prostor, kuću, vikendicu stan ili bilo što gdje će imati krov nad glavom bit će ti puno zahvalniji nego što si im par kuna uplatio na račun.A ako nemaš ti mogučnost ona sigurno nekog poznaješ, tko ima to je sad veći prioritet.U slučaju da stvarno bude panika ja ću jednoj ili 2 obitelji ustupiti kuću gdje će imati krov nad glavom dok država dođe k sebi nakon ovog razornog potresa.Imam kuću uz granicu sa hrvatskom u Splitsko-Dalmatinskoj županiji.Već jednom sam imao slučaj tko je bio u nevolji bez doma pa tako da znam, novac je u ovim trenutcima beskoristan.
Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
13 godina
offline
Potresi u Hrvatskoj

I tu kod nas kod Vž dobro drmalo, taman došao u autopraonu kad je počelo, činilo se ko da će se cijela konstrukcija srušiti. Baš imaš osjećaj koliko si mali i bespomoćan pred prirodom.

Gledam sad tv i bez riječi sam a ova snimka od Jazeere me rastepla

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
4 godine
protjeran
offline
Potresi u Hrvatskoj

Ukinute propusnice za citavu RH, cestarina za sisak-zg

danas i sutra besplatna.

Discord za BUG-ovce https://discord.com/invite/7V7wPWd
14 godina
offline
Potresi u Hrvatskoj

Kad je počelo mislio sam da je kod mene epicentar-zagorje Tuheljske. Bio sam na katu kuće i padale su knjige i božićni ukrasi. Struje i interneta ima cijelo vrijeme. Petrinja i Sisak su gotovi. Ako bi nekome trebala pomoć ima pored mene vikendica u koju bez problema stane 4 ljudi a nadam se da će otvoriti nešto za donacije.

Do not feed the trolls!!
12 godina
offline
Re: Potresi u Hrvatskoj
formula1live kaže...

 

Još da čuju da znanstvenici procjenjuju da će ovo područje do kraja stoljeća pogoditi potres punu jači od ovoga što se sad dogodilo....

 

 ? Kolko sam ja cuo za taj rasjed kod Petrinje ovo je bilo vrlo blizu teoretskom maksimumu mogucem, a za Zg je teoretski maksimum do 7, a najjaci ikad je bio 1880. 6.5. Nadam se da nece bit takvih, ali ne bi me vise nista cudilo, ocito cemo se morat naviknut zivjet s time. :(

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
10 godina
offline
Potresi u Hrvatskoj

 

 

Dobro je. ZG-Savica = malo se jače treslo, malo više toga popadalo, neka nova crta na zidu, nego prvi put-

To je samo ljuljanje

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-) CZ-75
15 godina
offline
Re: Potresi u Hrvatskoj
Mene uvatilo kad sam se vraco iz pekare taman poslije vrtica. Gledam ove dvije zgrade ispred kod 2 platoa i zgrade se doslovlno ljuljaju i zbuka otpada sa istih. Prozori koji su bili na kip su se zatvarali otvarali.
Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
12 godina
odjavljen
offline
Potresi u Hrvatskoj

Čujem da se pomakla neka zgrada u NZGu za X cm-a.

Vjerojatno najgori član ove zajednice 🤷‍♂️
5 godina
offline
Potresi u Hrvatskoj

Evo upravo bio tip iz civilne zaštite da pita dali je sve u redu (Zagreb) ... na sreću sve ok

POHVALA!

13 godina
offline
Potresi u Hrvatskoj

Ukupno je bilo 8 jačih potresa danas ove slabije ne prikazuju ovdje.

 

https://www.emsc-csem.org/Earthquake/

 

Jači od 5 stupnjeva.

 

https://www.emsc-csem.org/Earthquake/world/M5/

Poruka je uređivana zadnji put uto 29.12.2020 17:52 (hummer0).
14 godina
offline
Re: Potresi u Hrvatskoj

 Danas sigurno necu spavati makar sam iz okolice Varazdina koji je isto osjetio potres vece materijalne stete na srecu nije bilo. Nadam se da je to bio zadnji jaki potres da se nece ponoviti jos jedan.. 

Black Spider
13 godina
offline
Re: Potresi u Hrvatskoj
bruno03 kaže...

Prije su pričali o nekom potresu od prije 100 godina u Zagrebu koji je sve porušio. Ja sam mislio da će nas nakon onog potresa u 3. mjesecu ostaviti za idućih 100 godina, a ispada da će nam ovo biti svakodnevnica. Navodna se afrička ploča sudara sa europskom pa se ovo događa.

Imaj na umu da se ne radi o povezanim potresima. Onaj u ožujku je izazvao rasjed na Medvednici. One jučer, kao i ove danas je izazvao rasjed na Pokupskom.

16 godina
offline
Re: Potresi u Hrvatskoj
AmonZero kaže...
Mene uvatilo kad sam se vraco iz pekare taman poslije vrtica. Gledam ove dvije zgrade ispred kod 2 platoa i zgrade se doslovlno ljuljaju i zbuka otpada sa istih. Prozori koji su bili na kip su se zatvarali otvarali.

Da, u Zagrebu se danas osjetno jače treslo nego onaj potres u trečem mjesecu ove godine.Pametan človek bolje šuti, a ne da sipa gluposti kao mulac Bandič pa spominje nekakvih 4 za Zagreb.

 

Kaj se tiče Zagreba zapadni dio, okvirno Špansko itd.Moja lokacija u trečem mjesecu ove godine, da jako se treslo ali eto osim kaj se po noči komp upalil sam od sebe(bio je na sleep), ništa drugo za spomenut kao posljedica trešnje.

 

Danas malo drukčija priča, uostalom slučajno bio sam na dvorištu kad je udarilo.Stojim i gledam pa ne vjerujem, ali realno ono stojiš pa gledaš nije da je bilo neočekivano i nemoguče.Uđem u kuču ili svoju sobu, imam kaj vidit ormar pomaknut za 10cm, isto kao i TV na stolu.Usputno sa ormara ili polica popadale još neke sitnice, ili dok sam bio vani na dvorištu odma sam skužil da je ovo danas osjetno jače treslo.

Dex.pwn kaže...

Čujem da se pomakla neka zgrada u NZGu za X cm-a.

Toga ima puno po Zagrebu, ali još nisu detektirali očima ili nit ne gledaju ništa osim Bandičevog centra sa jedan kilometar okolice.

 

Inače kaj se tiče ovog Jubitu kanala, pratim i človek prilično dobro prognozira gdje če bit potresnih sranja.S obzirom kaj se događa(ili se nedavno događalo) oko nas u blizini dakle Grčka ili Turska, potresni problemi na našem području su okvirno i najavljeni ili prognozirani ranije.Iako kak ti potresne zone ili područja nisu povezana, realno nestabilnosti se itekak mogu povezat.Trenutno smo u problemima(Italija pogotovo), ili nadajmo se da i Zagreb ne dođe na direktni udar od okvirno 6+...........

 

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put uto 29.12.2020 18:28 (rambox).
12 godina
offline
Re: Potresi u Hrvatskoj
rambox kaže...
AmonZero kaže...
Mene uvatilo kad sam se vraco iz pekare taman poslije vrtica. Gledam ove dvije zgrade ispred kod 2 platoa i zgrade se doslovlno ljuljaju i zbuka otpada sa istih. Prozori koji su bili na kip su se zatvarali otvarali.

Da, u Zagrebu se danas osjetno jače treslo nego onaj potres u trečem mjesecu ove godine.Pametan človek bolje šuti, a ne da sipa gluposti kao mulac Bandič pa spominje nekakvih 4 za Zagreb.

 

Kaj se tiče Zagreba zapadni dio, okvirno Špansko itd.Moja lokacija u trečem mjesecu ove godine, da jako se treslo ali eto osim kaj se po noči komp upalil sam od sebe(bio je na sleep), ništa drugo za spomenut kao posljedica trešnje.

 

Danas malo drukčija priča, uostalom slučajno bio sam na dvorištu kad je udarilo.Stojim i gledam pa ne vjerujem, ali realno ono stojiš pa gledaš nije da je bilo neočekivano i nemoguče.Uđem u kuču ili svoju sobu, imam kaj vidit ormar pomaknut za 10cm, isto kao i TV na stolu.Usputno sa ormara ili polica popadale još neke sitnice, ili dok sam bio vani na dvorištu odma sam skužil da je ovo danas osjetno jače treslo.

Dex.pwn kaže...

Čujem da se pomakla neka zgrada u NZGu za X cm-a.

Toga ima puno po Zagrebu, ali još nisu detektirali očima ili nit ne gledaju ništa osim Bandičevog centra sa jedan kilometar okolice.

 

Inače kaj se tiče ovog Jubitu kanala, pratim i človek prilično dobro prognozira gdje če bit potresnih sranja.S obzirom kaj se događa(ili se nedavno događalo) oko nas u blizini dakle Grčka ili Turska, potresni problemi na našem području su okvirno i najavljeni ili prognozirani ranije.Iako kak ti potresne zone ili područja nisu povezana, realno nestabilnosti se itekak mogu povezat.Trenutno smo u problemima(Italija pogotovo), ili nadajmo se da i Zagreb ne dođe na direktni udar od okvirno 6+...........

 

 To su AMD ryzen bolesti.

13 godina
offline
Re: Potresi u Hrvatskoj
crni pauk kaže...

 Danas sigurno necu spavati makar sam iz okolice Varazdina koji je isto osjetio potres vece materijalne stete na srecu nije bilo. Nadam se da je to bio zadnji jaki potres da se nece ponoviti jos jedan.. 

 Ma spavaj mirno nije ovo ni prvi ni zadnji.

Jer kad spavaš ne probudi te odma kraće će trajati dok se razbudiš potres gotov.

Naravno ako ti je kuća novija i rađena po propisima vertikalni serklaži itd. onda je sigurnija.

Ako je stara gradnja treba biti oprezan.

13 godina
offline
Re: Potresi u Hrvatskoj
rambox kaže...
AmonZero kaže...
Mene uvatilo kad sam se vraco iz pekare taman poslije vrtica. Gledam ove dvije zgrade ispred kod 2 platoa i zgrade se doslovlno ljuljaju i zbuka otpada sa istih. Prozori koji su bili na kip su se zatvarali otvarali.

Da, u Zagrebu se danas osjetno jače treslo nego onaj potres u trečem mjesecu ove godine.Pametan človek bolje šuti, a ne da sipa gluposti kao mulac Bandič pa spominje nekakvih 4 za Zagreb.

 

Kaj se tiče Zagreba zapadni dio, okvirno Špansko itd.Moja lokacija u trečem mjesecu ove godine, da jako se treslo ali eto osim kaj se po noči komp upalil sam od sebe(bio je na sleep), ništa drugo za spomenut kao posljedica trešnje.

 

Danas malo drukčija priča, uostalom slučajno bio sam na dvorištu kad je udarilo.Stojim i gledam pa ne vjerujem, ali realno ono stojiš pa gledaš nije da je bilo neočekivano i nemoguče.Uđem u kuču ili svoju sobu, imam kaj vidit ormar pomaknut za 10cm, isto kao i TV na stolu.Usputno sa ormara ili polica popadale još neke sitnice, ili dok sam bio vani na dvorištu odma sam skužil da je ovo danas osjetno jače treslo.

Dex.pwn kaže...

Čujem da se pomakla neka zgrada u NZGu za X cm-a.

Toga ima puno po Zagrebu, ali još nisu detektirali očima ili nit ne gledaju ništa osim Bandičevog centra sa jedan kilometar okolice.

 

Inače kaj se tiče ovog Jubitu kanala, pratim i človek prilično dobro prognozira gdje če bit potresnih sranja.S obzirom kaj se događa(ili se nedavno događalo) oko nas u blizini dakle Grčka ili Turska, potresni problemi na našem području su okvirno i najavljeni ili prognozirani ranije.Iako kak ti potresne zone ili područja nisu povezana, realno nestabilnosti se itekak mogu povezat.Trenutno smo u problemima(Italija pogotovo), ili nadajmo se da i Zagreb ne dođe na direktni udar od okvirno 6+...........

 

 rambox

Daj ne lupetaj potresi se ne mogu predvidjeti i daj nauči Č i Ć već jednom ili piši c.

Poruka je uređivana zadnji put uto 29.12.2020 18:36 (hummer0).
14 godina
offline
Re: Potresi u Hrvatskoj
rambox kaže...

 

Kaj se tiče Zagreba zapadni dio, okvirno Špansko itd.Moja lokacija u trečem mjesecu ove godine, da jako se treslo ali eto osim kaj se po noči komp upalil sam od sebe(bio je na sleep), ništa drugo za spomenut kao posljedica trešnje.

 

 

 Kaže mi brat da  u Španskom dobro treslo, inaće je na granici sa Malešnicom mozda čak njoj i pripada jedino mu je sreća što je na prvom katu.Znam da mu je susjed Mišo Kovač čak u istoj zgradi žive.Možda poznaješ taj dio. 

Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
14 godina
offline
Re: Potresi u Hrvatskoj
hummer0 kaže...

 rambox

Daj ne lupetaj potresi se ne mogu predvidjeti i daj nauči Č i Ć već jednom ili piši c.

 Nije čovjek bio na satu kad su se radile razlike između Č i Ć

Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
12 godina
odjavljen
offline
Potresi u Hrvatskoj

Buraz u Županji kaže da se TV tresao(na zidu je), ormari škripali, luster se ljuljao...

 

Još jedan(Špansko). Na sekundu se zadrmalo.

Vjerojatno najgori član ove zajednice 🤷‍♂️
Poruka je uređivana zadnji put uto 29.12.2020 19:01 (Dex.pwn).
15 godina
offline
Potresi u Hrvatskoj

Treslo se i u Tuzli. Sigurno nekih 10 sekundi.

Katastrofa.

7 godina
protjeran
offline
Potresi u Hrvatskoj

A Tuzla je izgradjena na tlu od kamene soli,

u mnogo prokopana - tu kad voda ispere i lupi potres, ode cijeli grad u MP3.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
16 godina
offline
Potresi u Hrvatskoj

Zaprešič, eto nažalost pedeset obitelji je moralo prisilno iselit ili napustit svoje domove.Zaprešič je udaljen oko petnaest kilometara zračne linije od Zagreba, i to prema zapadu onako reda radi informacija.

 

https://www.facebook.com/sasa.jakovina/posts/1649096385271927

 

https://www.facebook.com/uzivo.iz.zapresica/posts/3552712754782616

 

https://www.facebook.com/groups/20978729048/permalink/10158832599939049/

AMD,........is that Epyc or what?
14 godina
moderator
offline
Potresi u Hrvatskoj

Bome je potreslo...

 

Bio na poslu u ZG i opako je streslo zgradu, odmah "poletio" kući i dočekao me kaos...

 

Cca 35km od epicentra mi je kuća...srušeni dimnjaci, krov uništen, dio dimnjaka pao na auto od tate...unutra sve razbacano, ispucani zidovi, popucale pločice...

 

“The saddest aspect of life right now is that science gathers knowledge faster than society gathers wisdom.” - Isaac Asimov
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice