FydeOS - VLC

poruka: 11
|
čitano: 7.629
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: FydeOS - VLC
15 godina
offline
FydeOS - VLC

Na računalo sam instalirao FydeOS. Instalirao sam VLC i kada gledam neki video, pojavljuje se preklapanje titlova. Film sam gledao s HDD-a.

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.5.2023 9:15 (Mandak).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: FydeOS - VLC

Pretpostavljam da je taj titl koji "ispod" upečeni u sam video file i zato ovaj koji ti učitaš se prikazuje samo preko njega. Jel pisalo što u opisu odakle si "posuđivao" film da ima Burned-in subtitles?

15 godina
offline
Re: FydeOS - VLC
steve90 kaže...

Pretpostavljam da je taj titl koji "ispod" upečeni u sam video file i zato ovaj koji ti učitaš se prikazuje samo preko njega. Jel pisalo što u opisu odakle si "posuđivao" film da ima Burned-in subtitles?

 Ovaj film je na HDD. Isti ovaj film kada gledam na VLC na Windowsima nema nikakvih problema. Problem nastaje kada ovaj film na VLC-u gledam na FydeOS-u. 

15 godina
offline
Re: FydeOS - VLC

Jel možeš skroz isključiti titlove na FydeOS-u? (da se ne prikazuje niti jedan)
Bojim se da ti ja ne mogu više tu pomoći osim da probaš pitati na community stranici za FydeOS. 

15 godina
offline
Re: FydeOS - VLC
steve90 kaže...

Jel možeš skroz isključiti titlove na FydeOS-u? (da se ne prikazuje niti jedan)
Bojim se da ti ja ne mogu više tu pomoći osim da probaš pitati na community stranici za FydeOS. 

 Titlovi se mogu isključiti na VLC-u na FydeOS. U community se ne mogu ulogirati jer BiH u kojoj živim nema na listi. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.5.2023 12:45 (Mandak).
16 godina
moderator
offline
FydeOS - VLC

.

...
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
FydeOS - VLC
Kada iskljjučim titlove u VLC nema ih uopće. Ovo je na svim filmovima koje sam probao. Isti ovi filmovi s VLC-om na Windowsima rade u redu. VLC na Windowsima i VLC na FydeOS-u se uvelike razlikuju. Na Windowsima u Postavkama VLC ima znatno više mogućnosti nego VLC na FydeOS-u.

Na drugim aplikacijama za reprodukciju videa nema ovih problema, ali kada otvaram neke aplikacije ili web browser i stranice na njemu, reprodukcija videa odmah prestane. Na pr., dobijem neku poruku, želim je pročitati i kada otvorim GMail, video odmah prestaje raditi. Na VLC nemam taj problem, ali imam problem s titlovima.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: FydeOS - VLC
The key information is that ctrl + shift + v switches between the primary and secondary subtitles control.

Here are some "instructions" to have two subtitles simultaneously:
1. Add the necessary subtitles (menu Subtitle/Add Subtitle File or name them accordingly in the directory of the film).
2. Make sure that the settings of dual subtitles (menu Tools/Preferences/Subtitles / OSD/Dual Subtitles. For me it was enough to set the "Align" parameter and keep the default Offset.
3. Select the primary subtitle (I think here using keyboard shortcut or menu is the same).
4. Use ctrl + shift + v to switch to secondary subtitles control.
5. Use the keyboard shortcut alt + v to select the secondary subtitle. Do not select it through the menu entry, that doesn't work.
15 godina
offline
FydeOS - VLC
Trebam jedne titlove, a ne dvoje. Primjetio sam da tekst na titlovima koji je prošao da se ponovno pojavi kada se pojavi novi tekst na titlovima i tu dolazi do preklapanja. Kao da nakon svakog novog teksta u titlovima se pojavi predhodni tekst koji je već prije bio, što dovodi do preklapanja titlova. Ovo se događa u VLC-u na FydeOS-u, a u VLC-u na Windowsima ovoga nema i radi sve u redu.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
FydeOS - VLC

Segmentation fault (core dumped).

https://i.postimg.cc/c42T8pGX/Screenshot-2023-05-12-22-41-38.png

 

Pokušao Linux verziju. Instalirao bez problema ali ju ne mogu pokrenuti. Našao sam na Internetu da se može instalirati na FydeOS i kako. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.5.2023 22:52 (Mandak).
Moj PC  
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: FydeOS - VLC
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice