Overburn?

poruka: 5
|
čitano: 4.356
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Overburn?

Pozdrav,

 

Uglavnom, imam jedan DVD9 medij kapaciteta 7,9GB a ISO datoteka koju želim zapržiti na taj prazni DVD9 medij ima oko 8,2GB.

 

Pokušao sam zapržiti ISO putem CDBurnerXP-a i javio mi je da ISO ne stane na ovaj prazni medij što je normalno, no ponudio mi je opciju "Overburn".

 

Može li mi netko objasniti kako radi i što je ta opcija te dali se isplati i funkcionira?

 

Hvala.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Overburn?

wiki

 

Overburning is the process of recording data past the normal size limit.

 

Many disc manufacturers extend a recordable disc to leave a small margin of extra groove at the outer edge. This lead-out was originally intended to provide tolerance for the read head of an audio CD player should it overseek, by providing a padding of up to 90 seconds of silent digital audio.

 

...

 

mislim da je sve jasno...

Atomska bubamara. | Pogledajte Moj PC :)
16 godina
neaktivan
offline
RE: Overburn?
jurluk kaže...

wiki

 

Overburning is the process of recording data past the normal size limit.

 

Many disc manufacturers extend a recordable disc to leave a small margin of extra groove at the outer edge. This lead-out was originally intended to provide tolerance for the read head of an audio CD player should it overseek, by providing a padding of up to 90 seconds of silent digital audio.

 

...

 

mislim da je sve jasno...

OK hvala.

15 godina
offline
Overburn?

Da bumpam temu. Još povremeno pržim audio cd kompilacije i sl: postoje i overburn spremni mediji poput 800MB/90min ili 900MB/100minuta CD-R medija no kod nas ih je nemoguće nabaviti. Svi koji još uvijek prodaju CD/DVD/BD medije nemaju overburn medije više u ponudi. U UK, npr., se još uvijek prodaju.  Da li zna netko ima li kod nas iti jedna trgovina koja ih ima?

"In space no one can hear you scream, unless it's a battlecry of a ..."
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Overburn?

Ides buraz. Vec sam i zaboravio sto je to overburn . Ja mislio da jos jedino ja tu i tamo snimim pokoji dvd. Doduse overburn sam radio tamo jedino sa CD-ima. Nisam bas vidio poantu da to radim sa dvdima.

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice