Samsung Galaxy S6

poruka: 7
|
čitano: 3.290
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S6 - Rasprava

Nakon HTC-a, došlo je vrijeme da i Samsung predstavi svoj top model za ovu godinu. Kao što se i očekivalo, predstavljena su dva modela i to Galaxy S6 te njegov zaobljeni brat Galaxy S6 Edge. Što se specifikacija tiče, one su više-manje poznate, no ima i nekih ugodnih iznenađenja.

 

Samsung Galaxy S6 i S6 Edge

 

Dimenzije:

 

SAMSUNG GALAXY S6

Dimensions (inches)5.6 x 2.8 x 0.275.6 x 2.8 x 0.28
Weight (ounces)4.94.6
S6 EDGE
Dimensions (millimeters)143.4 x 70.5 x 6.8142.1 x 70.1 x 7.0
Weight (grams)138132
Zaslon:
5,1 inch AMOLED display to 2,560x1,440 pixels, density of 577 ppi & Gorilla Glass 4
CPU: 
Exynos 7420 ; Quad-core 1.5 GHz Cortex-A53 & Quad-core 2.1 GHz "octa-core"
GPU:
Mali-T760
Baterija:
Li-Ion 2550 mAh
Memorija:
32GB,64GB, 128GB bez microSD slota
Izrada:
Ovo je veoma zanimljiva kategorija, od Samsunga smo ocekivali nesto premium, ali dosta nas je mislio da ce opet biti plastika. Evo Samsung je predstavio S6 izrađen od metala i stakla, bez plastike. Sada je pitanje dali se to isplatilo jer smo izgubili onu vadljivu bateriju i microSD slot. 
Sitnice:
- Wireless charging (Qi or PMA) - market dependent
- ANT+ support
- S-Voice natural language commands and dictation
- Smart stay, Smart pause, Smart scroll
- Air gestures
- OneDrive (115 GB cloud storage)
- Active noise cancellation with dedicated mic
- MP4/DivX/XviD/WMV/H.264 player
- MP3/WAV/WMA/eAAC+/FLAC player
- Photo/video editor
- Document editor
Ocekivane cijene(bez ugovorne obveze):

Galaxy S6:

32 GB – 699 eura

64 Gb – 799 eura

128 GB – 899 eura

Galaxy S6 Edge:

32 GB – 849 eura

64 Gb – 949 eura

128 GB – 1046 eura

Također vise o telefonu mozete procitati na sljedecim linkovima:
2 Planiram kupiti
4 Jos sam u razmisljanju
0 Ovaj preskacem
14 Ne planiram kupovati.
Poruka je uređivana zadnji put ned 1.3.2015 19:53 (Skillzor70).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Samsung Galaxy S6

Trebao si pričekat da se predstavi i onda ići otvarat temu...s točnim specifikacijama i prvim dojmovima...a ne ovako.

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Samsung Galaxy S6

Samsung bi trebao:

 

- izmijeniti dizajn, uvesti bar aluminijske rubove jer one retro lajsne na S5 su bile privlace 80-tih godina kad si ih mogo vidjet na starim autima.

 

- promijeniti sucelje, izbor boja (u softveru) na s5 je bio po meni katastrofalan, po defaultu je dolazio onaj kricavi wallpaper, u settingsima i aplikacijama prevladava neka cudna nijansa zeleno/plave koja se mogla vidjeti ponekad na windowsima 95.

 

- iako su bar malo unaprijedili touch wiz i dalje je djeluje tesko, chat on su napokon odlucili izbaciti jer od s3 tu aplikaciju koristi valjda par ljudi u Hrv, te par stotina u svijetu, no vjerojatno ce opet imati previse nepotrebnog bloatware-a kojeg nitko ne koristi. No to nije problem samo Samsunga, nego gotovo i svakog proizvodjaca Android mobitela.

 

Ugl., kaj se tice dizajna mislim da je Samsung napredovao u zadnjh pola godine, imaju par modela koji cak izgledaju oke.

 

edit:

 

- i obavezno izbaciti onu plasticnu imitaciju metala oko zadnje kamere.

http://isvijet.com.hr, Siemens C60, SE K700i, Samsung D600, Sam. Omnia i900, iPhone 3G, iPhone 3GS, iPhone 4, Galaxy SIII, Nexus 5
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.2.2015 15:49 (Edge).
 
3 0 hvala 0
11 godina
offline
Samsung Galaxy S6

Kako se čini od dizajna smo očekivali brda i doline a isti k cemo dobit

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.2.2015 16:07 (maks0806).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S6
R36 kaže...

Trebao si pričekat da se predstavi i onda ići otvarat temu...s točnim specifikacijama i prvim dojmovima...a ne ovako.

Sada je tema pokrenuta iz razloga da ljudi mogu komentirati ocekivanja, dok kada ga predstave tema ce biti editana u potpunu S6 temu sa svim informacijama, verzijama i cijenama.

Find me here |||: Steam: |CRO|Vitaly™ ||| Origin: MasterNerdx ||| Uplay: CRO_Vitaly ||| Diablo 3: Pršut#2139 ||| Proud to be Mrcina www.mrcine.org
9 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S6

*BUMP* Napisane sluzbene informacije.

Find me here |||: Steam: |CRO|Vitaly™ ||| Origin: MasterNerdx ||| Uplay: CRO_Vitaly ||| Diablo 3: Pršut#2139 ||| Proud to be Mrcina www.mrcine.org
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice