Pomoć pri odabiru mobitela izdvojena tema

poruka: 37.812
|
čitano: 10.880.661
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
protjeran
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Ti ultra modeli su postali prevelike cigle.

Drzim taj s21 ultra ne znam da li drzim mob 

 ili hladno oruzje.

Discord za BUG-ovce https://discord.gg/Yu9aTxk
9 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela
Pozdrav opet ja doso po pomoc na ovom forumu! 

Potrebna mi pomoc pribodabiru. Dakle od mobitela ocekujem super kameru, bateriju te brzo punjenje......volio bi da je mobitel fluidand, da nemam nekih stekanja :) 

Dakleu ponudi su:

1.Oneplus 8

2.huawei p30 pro 

3.xiaomi mi 10

 

Nekako me najvise vuce na op8 al volio bih cuti vase misljenje? 

 
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
zee_15 kaže...
Pozdrav opet ja doso po pomoc na ovom forumu! 

Potrebna mi pomoc pribodabiru. Dakle od mobitela ocekujem super kameru, bateriju te brzo punjenje......volio bi da je mobitel fluidand, da nemam nekih stekanja :) 

Dakleu ponudi su:

1.Oneplus 8

2.huawei p30 pro 

3.xiaomi mi 10

 

Nekako me najvise vuce na op8 al volio bih cuti vase misljenje? 

 Xiaomi mi11

Discord za BUG-ovce https://discord.gg/Yu9aTxk
16 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
bloodborne kaže...
 Xiaomi mi11

Pa cijena je skoro duplo veća od OP8.

 

Anyhoo, moj glas je za OnePlus 8. Prije njega sam imao Xiaomi Mi 9T, i iako sam bio jako zadovoljan s njim, OP8 je puno bolji uređaj.

Čak i kamera koju mnogi pljuju meni daje genijalne rezultate. Istina, snimam većinom po danu, ali slike su baš dobre, a naročito portreti.

 

Xiaomi Mi10 ima IPS umjesto OLED-a, ako se ne varam i zato bih ga izbjegavao. A Huawei je nažalost gimpan, to znamo, tak da mi on isto ne ulazi u izbor.

 

Jedini dobar konkurent OP 8ici je S20 FE ako ga čopiš za 4soma kao što je bio nedavno.

4 godine
protjeran
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

zamijenio si mi10 sa mi10t/pro mi10 ima amoled i trenutno je na nabavi 3800/3900kn
mi11 se u mi storeu naruci za 4300. mislim da se isplati dati tih 500tinjak kn više :D

s20fe je naspram op8 odlican izbor ako zelis da ti baterija izdrzi do podneva :D

EDIT: imaš pravo ja sam lud ja ne kuzim zas je meni izbacilo 4300 cijenu. wtf cek
moram to sad izvidjet. ne kuzim kad otvoris link cijena je 6300 ( valjda zbog čuke ).

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.3.2021 8:50 (bloodborne).
16 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

U pravu si. Zamijenio sam Mi10 s jačim modelima. To mi je retardirano, btw, da na jače modele stavljaju IPS.

 

Ali i dalje sam ja osobno za OP8. Taj njihov Oxygen OS i onaj slider sa strane za zvučne postavke su mi prevaga, ako su već hardverske specke slične.

4 godine
protjeran
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Dachande kaže...

U pravu si. Zamijenio sam Mi10 s jačim modelima. To mi je retardirano, btw, da na jače modele stavljaju IPS.

 

Ali i dalje sam ja osobno za OP8. Taj njihov Oxygen OS i onaj slider sa strane za zvučne postavke su mi prevaga, ako su već hardverske specke slične.

 jbg štede da ponude okej cijenu. ali mene je sad ovo lažno oglašavanje naživciralo.
 kak možeš stavit već od "toliko" i onda cijena kad otvoriš link bude X puta veća.

 

 ovo je doslovno lažno oglašavanje

Discord za BUG-ovce https://discord.gg/Yu9aTxk
9 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Pozz.... Ja iso nekako najvise mislim ć oneplusu. Citajuci gledam da ljudi sto kazes najvise pljuju po kameri al nekako ne vjerujem da je bas toliki shit.

Ma daj mi reci sto mislis pod ovim da je p30 pro gimpan?

 

S20 FE imo u obzir al xitajuci svugdjebi gledo testove da je ta baterija uzas. Treba mi da brate ta baterija izdrzi cijeli dan :) 

16 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
zee_15 kaže...

Pozz.... Ja iso nekako najvise mislim ć oneplusu. Citajuci gledam da ljudi sto kazes najvise pljuju po kameri al nekako ne vjerujem da je bas toliki shit.

Ma daj mi reci sto mislis pod ovim da je p30 pro gimpan?

 

S20 FE imo u obzir al xitajuci svugdjebi gledo testove da je ta baterija uzas. Treba mi da brate ta baterija izdrzi cijeli dan :) 

 

  1. Znači, ja sam sa svojom kamerom jako zadovoljan. Kažem, do sada je nisam koristio po noći, ali preko dana su slike odlične, naročito portret. Kad partnerica i ja slikamo iste događaje s mojim OP8 i njenim Samsungom, moje slike završe u albumu jer su bolje.
  2. Huawei je gimpan zbog USA i Googlea, odnosno jer nema pristup google aplikacijama. Znam da postoje neke zaobilazne metode, ali meni se s tim neda zezat.
  3. S20 FE je tehnički odličan telefon, ali meni je iskreno ružniji, ne volim plastiku, a i Exynos u kombinaciji s baterijom se očito pokazao manjkavim.
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
zee_15 kaže...

Pozz.... Ja iso nekako najvise mislim ć oneplusu. Citajuci gledam da ljudi sto kazes najvise pljuju po kameri al nekako ne vjerujem da je bas toliki shit.

Ma daj mi reci sto mislis pod ovim da je p30 pro gimpan?

 

S20 FE imo u obzir al xitajuci svugdjebi gledo testove da je ta baterija uzas. Treba mi da brate ta baterija izdrzi cijeli dan :) 

Znaju svi jer sam par puta napomenuo u temi, moja seka ga ima. Ako misliš na 4g verziju, onu sa exynosom (neznam jel 5g sa snapdragonom uopće ima kod nas) nemoj jer baterija ne može izdržati cijeli dan nikako. Ona ga puni tj, ujutro ga dopuni do 100%  i predvečer opet ga puni. Ne izdrži do noći nego predvečer ili poslijepodne već. Ne govorim protiv mobitela super mu je zvuk i ekran i brzina ali moram te upozoriti baterija je koma. Btw sa novim updejtom neki ljudi imaju problema i sa kamerom, možeš potražiti temu o S20 ovdje na bugu. 

http://d-u-d.deviantart.com http://500px.com/Dado_D https://dariodrvodelic.wordpress.com/ https://www.flickr.com/photos/95774435@N02/?hide_photostream_welcome=1
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
zee_15 kaže...

Pozz.... Ja iso nekako najvise mislim ć oneplusu. Citajuci gledam da ljudi sto kazes najvise pljuju po kameri al nekako ne vjerujem da je bas toliki shit.

Ma daj mi reci sto mislis pod ovim da je p30 pro gimpan?

 

S20 FE imo u obzir al xitajuci svugdjebi gledo testove da je ta baterija uzas. Treba mi da brate ta baterija izdrzi cijeli dan :) 

 Imao sam Galaxy S20 FE točno osam dana. Baterija me izludila i ono smiješno sporo punjenje. Inače sasvim dobar mob, da nije Exynosa i baterije. P30 Pro ima bolju bateriju i kameru, brže punjenje, ali nema stereo zvučnike ni 90/120 Hz ekran.

 

OnePluseva sam imao hrpu, zaključno s 8 Pro. Softver im je još uvijek prednost, iako ne kao prije . Oxygen OS 11 napadano sliči One UI , i to mi se ne sviđa. Više nisu tako dobri s updateom kao nekada. Ali bez obzira na to, ja bi išao na OP8. 3800kn je dobra cijena, jer dobiješ telefon koji radi glatko bez trzanja, ima brzo punjenje, odličnu bateriju i glasne zvučnike. Kamera nije vrh, ali gcam može izvući dosta toga. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.3.2021 18:52 (vepar).
4 godine
protjeran
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Mi10 ili op8 nemas mozda cak vise navijam za mi10.

Discord za BUG-ovce https://discord.gg/Yu9aTxk
11 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

evo ako neko hoce i iz zg je..imam mi10 iz 9 mj 2020 dobiven na reklamaciji mi9 u linksu..racun od mi9 i reklamacijdki list za mi10..iz linksa..znaci gara vrijedi do 9 mj 2022..zena mi rekla da ostavlja samsung posto ga i ja imam sad..neda se sa samsunga..lol..btw moja sapunica je gotova..stari produljio pretplatu..nisam ni znao da ima 159 kn tak da me ultra ispala 335 kn x24..placam mu samo mob

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Dachande kaže...

U pravu si. Zamijenio sam Mi10 s jačim modelima. To mi je retardirano, btw, da na jače modele stavljaju IPS.

 

Ali i dalje sam ja osobno za OP8. Taj njihov Oxygen OS i onaj slider sa strane za zvučne postavke su mi prevaga, ako su već hardverske specke slične.

Mi 10T i 10T Pro nisu jači modeli od Mi 10.

Prvi su medium budget uređaji, a Mi 10 i Mi 10 Pro spadaju pod flagship uređaje.

 

zee_15 kaže...

Pozz.... Ja iso nekako najvise mislim ć oneplusu. Citajuci gledam da ljudi sto kazes najvise pljuju po kameri al nekako ne vjerujem da je bas toliki shit.

Ma daj mi reci sto mislis pod ovim da je p30 pro gimpan?

 

S20 FE imo u obzir al xitajuci svugdjebi gledo testove da je ta baterija uzas. Treba mi da brate ta baterija izdrzi cijeli dan :) 

P30 Pro nije "gimpan", to vrijedi samo za verzije 40 pa na dalje. P30 Pro normalno radi sa google servisima i stiže sa njima.

 

Dachande kaže...
zee_15 kaže...

Pozz.... Ja iso nekako najvise mislim ć oneplusu. Citajuci gledam da ljudi sto kazes najvise pljuju po kameri al nekako ne vjerujem da je bas toliki shit.

Ma daj mi reci sto mislis pod ovim da je p30 pro gimpan?

 

S20 FE imo u obzir al xitajuci svugdjebi gledo testove da je ta baterija uzas. Treba mi da brate ta baterija izdrzi cijeli dan :) 

 

  1. Znači, ja sam sa svojom kamerom jako zadovoljan. Kažem, do sada je nisam koristio po noći, ali preko dana su slike odlične, naročito portret. Kad partnerica i ja slikamo iste događaje s mojim OP8 i njenim Samsungom, moje slike završe u albumu jer su bolje.
  2. Huawei je gimpan zbog USA i Googlea, odnosno jer nema pristup google aplikacijama. Znam da postoje neke zaobilazne metode, ali meni se s tim neda zezat.
  3. S20 FE je tehnički odličan telefon, ali meni je iskreno ružniji, ne volim plastiku, a i Exynos u kombinaciji s baterijom se očito pokazao manjkavim.

Većina današnjih uređaja više srednje i flagship klase po danu ima odlične fotke, razlika se uglavnom vidi kad je lošije osvjetljenje.

 

Od nabrojanih uređaja, ako je kamera prioritet ja bi odabrao P30 Pro, naravno ako je bitan cijeli set kamera, Mi 10 nema telefoto, odnosno radi 2x crop iz glavne kamere. Ako telefoto nije toliko bitan onda bi uzeo Mi 10 jer je noviji uređaj. Idealno bi bilo pričekati da Mi 11 malo pojeftini jer je u pitanju odličan uređaj.

 

Sada stiže i Mi 10S, ne znam koja će biti cijena, ali djeluje kao zanimljiv model.

 

https://www.dxomark.com/xiaomi-mi-10s-audio-review-the-new-no-1/

16 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Isprike, zeznuo sam.

Iskreno, to je ono kaj me kod Šomija smeta, stvarno previše modela - Mi 10, Mi 10 Pro, Mi 10 ultra, Mi 10T, Mi 10T Pro, Mi 10i, Mi 10S, Mi Note 10, Mi Note 10 Lite, Mi Note 10Pro...

 

Uglavnom, fulao sam u moru tih modela jer mi je zapelo u oku da je neki PRO model prebačen s OLED-a na 120Hz IPS.

 

Isprike i za P30 Pro.

Nisam znao da pričate o modelu iz 2019. Što je meni osobno dodatan razlog zašto ne bih gledao taj uređaj danas.

 

Al eto, odustajem od preporuka jer mi je sad upravo frend javio da se prebacuje u Apple ekosustav. Razočaran sam u sebe.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Dachande kaže...

Isprike, zeznuo sam.

Iskreno, to je ono kaj me kod Šomija smeta, stvarno previše modela - Mi 10, Mi 10 Pro, Mi 10 ultra, Mi 10T, Mi 10T Pro, Mi 10i, Mi 10S, Mi Note 10, Mi Note 10 Lite, Mi Note 10Pro...

 

Uglavnom, fulao sam u moru tih modela jer mi je zapelo u oku da je neki PRO model prebačen s OLED-a na 120Hz IPS.

 

Isprike i za P30 Pro.

Nisam znao da pričate o modelu iz 2019. Što je meni osobno dodatan razlog zašto ne bih gledao taj uređaj danas.

 

Al eto, odustajem od preporuka jer mi je sad upravo frend javio da se prebacuje u Apple ekosustav. Razočaran sam u sebe.

Sve 5 

 

Tko može popratiti sva ta imena, još kad se gleda po regijama to je cirkus. 

 

Sad stiže Mi 10S, uopće ne kužim gdje su njega ugurali sad kad je već Mi 11 na tržištu.

7 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Jel se isplati uzimati 5g mobitel ili ne? Živim u Zagrebu, na A1 sam... 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Dachande kaže...

Uglavnom, fulao sam u moru tih modela jer mi je zapelo u oku da je neki PRO model prebačen s OLED-a na 120Hz IPS.

 

 To si možda vidio Xiaomi Poco X2, on je 120hz IPS.

http://www.speedtest.net/result/3853013387.png Dobre hakere svi znaju, najbolje hakere niko ne zna
16 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Haker_x kaže...
Dachande kaže...

Uglavnom, fulao sam u moru tih modela jer mi je zapelo u oku da je neki PRO model prebačen s OLED-a na 120Hz IPS.

 

 To si možda vidio Xiaomi Poco X2, on je 120hz IPS.

Ma ima i neki Mi 10 model ziher. Ili Note ili 10T Pro.

14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Redmi note pro su prebacili sa IPS na AMOLED 120hz. Redmi note 9 pro imao IPS a sada 10 pro ima AMOLED 120hz

http://www.speedtest.net/result/3853013387.png Dobre hakere svi znaju, najbolje hakere niko ne zna
6 godina
protjeran
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
mzopg kaže...
Dachande kaže...

Isprike, zeznuo sam.

Iskreno, to je ono kaj me kod Šomija smeta, stvarno previše modela - Mi 10, Mi 10 Pro, Mi 10 ultra, Mi 10T, Mi 10T Pro, Mi 10i, Mi 10S, Mi Note 10, Mi Note 10 Lite, Mi Note 10Pro...

 

Uglavnom, fulao sam u moru tih modela jer mi je zapelo u oku da je neki PRO model prebačen s OLED-a na 120Hz IPS.

 

Isprike i za P30 Pro.

Nisam znao da pričate o modelu iz 2019. Što je meni osobno dodatan razlog zašto ne bih gledao taj uređaj danas.

 

Al eto, odustajem od preporuka jer mi je sad upravo frend javio da se prebacuje u Apple ekosustav. Razočaran sam u sebe.

Sve 5 

 

Tko može popratiti sva ta imena, još kad se gleda po regijama to je cirkus. 

 

Sad stiže Mi 10S, uopće ne kužim gdje su njega ugurali sad kad je već Mi 11 na tržištu.

 kažu da im je to marketing, da svako malo imaju predstavljanja novih modela da se priča o njima, a sve modele ne zna nabrojati ni glavni u firmi koji je zadužen za to 

16 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Haker_x kaže...

Redmi note pro su prebacili sa IPS na AMOLED 120hz. Redmi note 9 pro imao IPS a sada 10 pro ima AMOLED 120hz

Evo, našao - Mi 10T Pro

 

https://www.gsmarena.com/xiaomi_mi_10t_pro_5g-10437.php

 

Ja sam imao običan Mi 9T i imao je OLED. Nasljednik 10T Pro nije imao.

 

Ali drago mi je da je Mi 11 serija ovako dobra.

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Dachande kaže...
Haker_x kaže...

Redmi note pro su prebacili sa IPS na AMOLED 120hz. Redmi note 9 pro imao IPS a sada 10 pro ima AMOLED 120hz

Evo, našao - Mi 10T Pro

 

https://www.gsmarena.com/xiaomi_mi_10t_pro_5g-10437.php

 

Ja sam imao običan Mi 9T i imao je OLED. Nasljednik 10T Pro nije imao.

 

Ali drago mi je da je Mi 11 serija ovako dobra.

 

 eh tu ti je fora, nasljednik Mi 9T i 9T Pro je u biti Poco F2 Pro  Poznat i kao Redmi K30 Pro.  Ja mislim da je njima *ebeno zabavno dok smišljaju ove kombinacije s imenima.

Sad navodno stiže Mi Mix 4 Pro Max, baš sam se pitao kad će ispucati to "Pro Max".

8 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Admin, brisanje pliz.  Hvala. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.3.2021 7:43 (hardcoree).
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Xiaomi već odavno ne shvaćam ozbiljno.

Poslije Mi11 očekujem Mi11 Pro, Mi11 Ultra, Mi11 Lite, Mi11 T, Mi11 T Lite, Mi 11 T Pro, Mi 11 Note, M11 Note Lite, Mi11 Note Pro ,Mi 11 Max, Mi11 Max Lite, Mi 11 Max Pro, a možda nas počaste i sa S verzijom u Lite i Pro izvedbi 🤭

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.3.2021 10:42 (vepar).
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

nisam shvatio odustajes od telefona jer ti je frend javio da je on sebi kupio iphone ?

kakve to veze ima s tobom ? :D

Discord za BUG-ovce https://discord.gg/Yu9aTxk
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
vepar kaže...
Xiaomi već odavno ne shvaćam ozbiljno.

Poslije Mi11 očekujem Mi11 Pro, Mi11 Ultra, Mi11 Lite, Mi11 T, Mi11 T Lite, Mi 11 T Pro, Mi 11 Note, M11 Note Lite, Mi11 Note Pro ,Mi 11 Max, Mi11 Max Lite, Mi 11 Max Pro, a možda nas počaste i sa S verzijom u Lite i Pro izvedbi 🤭

Slažem se, ovo s modelima je zaista lakrdija.

Ali isto tako, ja Samsung odavno ne shvaćam ozbiljno, sve dok nema u EU ne počnu davat Snapdragon, kako i priliči.

Isto tako, ne shvaćam ih ozbiljno dok god daju manje za više novca.

 

Tako da....., možeš svakome nać razlog zašto ga ne shvaćaš ozbiljno, samo ovisi koji su tvoji prioriteti i tvoje potrebe.

Svatko za svoj novac kupuje ono što ga veseli.

 

4 godine
protjeran
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
zabranjeniples kaže...
vepar kaže...
Xiaomi već odavno ne shvaćam ozbiljno.

Poslije Mi11 očekujem Mi11 Pro, Mi11 Ultra, Mi11 Lite, Mi11 T, Mi11 T Lite, Mi 11 T Pro, Mi 11 Note, M11 Note Lite, Mi11 Note Pro ,Mi 11 Max, Mi11 Max Lite, Mi 11 Max Pro, a možda nas počaste i sa S verzijom u Lite i Pro izvedbi 🤭

Slažem se, ovo s modelima je zaista lakrdija.

Ali isto tako, ja Samsung odavno ne shvaćam ozbiljno, sve dok nema u EU ne počnu davat Snapdragon, kako i priliči.

Isto tako, ne shvaćam ih ozbiljno dok god daju manje za više novca.

 

Tako da....., možeš svakome nać razlog zašto ga ne shvaćaš ozbiljno, samo ovisi koji su tvoji prioriteti i tvoje potrebe.

Svatko za svoj novac kupuje ono što ga veseli.

 

 Xiaomi pretjeruje sa tim svojim modelima. mene tu najvise muci kontrola kvalitete
 kad ti svakih 2 tjedna izbacis novi mob.

 kaj se tice Šitsunga njih koči ugovor sa qualcommom da ne isporucuju svoje
 smece od exnyosa na americkom tlu, iako da mogu isporucivali bi ga.

Discord za BUG-ovce https://discord.gg/Yu9aTxk
14 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pa to za modele sam napisao, slažem se.

Bilo koja kompanija koja izbacuje više sličnih modela, po meni nebuloza.

 

Moj PC  
0 0 hvala 1
4 godine
protjeran
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
zabranjeniples kaže...

Pa to za modele sam napisao, slažem se.

Bilo koja kompanija koja izbacuje više sličnih modela, po meni nebuloza.

 

 meni samo nije jasno zasto moraju imati iste slicne specke/cijene

 pod 3-4 brand-a podbrand-a. to mi je bas ono, ne razumijem.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice