Kamere u smartfonima- Rasprava izdvojena tema

poruka: 6.274
|
čitano: 1.435.097
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava

 

 

Je, zaista nevjerojatno da smo i do toga dosli iako sam bio uvjeren da to nije moguce u ovim gabaritima, ali ocito moze.

Vec i ovi senzori u P40 seriji i Samsung S20/21 i Mi10 seriji su vrlo veliki senzori i vec tu je postignut poprilican napredak da slike ne izgledaju plosno kao kod malih senzora na Pixelima i sl.

 

Najveca steta od svega je sto ce ovaj senzor opet biti u mobu koji je na ban listi Americke administracije, a pitanje hoce li se netko potruditi sloziti GMS za njega.

Srecom ni ostali ne spavaju pa je ovo samo logican slijed buducih smartphonea sa 1 inch senzorima.

 

 

https://www.phonearena.com/news/huawei-p50-could-use-sony-imx800-one-inch-sensor_id130346

 

Navodno i Pixel sa tim senzorom.

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.2.2021 18:51 (ocean77).
16 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...

 

 

Je, zaista nevjerojatno da smo i do toga dosli iako sam bio uvjeren da to nije moguce u ovim gabaritima, ali ocito moze.

Vec i ovi senzori u P40 seriji i Samsung S20/21 i Mi10 seriji su vrlo veliki senzori i vec tu je postignut poprilican napredak da slike ne izgledaju plosno kao kod malih senzora na Pixelima i sl.

 

Najveca steta od svega je sto ce ovaj senzor opet biti u mobu koji je na ban listi Americke administracije, a pitanje hoce li se netko potruditi sloziti GMS za njega.

Srecom ni ostali ne spavaju pa je ovo samo logican slijed buducih smartphonea sa 1 inch senzorima.

 

 

https://www.phonearena.com/news/huawei-p50-could-use-sony-imx800-one-inch-sensor_id130346

 

Navodno i Pixel sa tim senzorom.

 Uff, Pixel s tim senzorom to bi bilo fenomenalno, poznavajući njihov odličan softver. volio bih opet pixel vidit na tronu Al vidit ćemo dalje dal će pixel uopće stavit taj senzor, pošto vele da se miču s ovog starog imx363, vrijeme im je da naprave značajni upgrade.

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.2.2021 8:36 (zvonac).
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
zvonac kaže...
ocean77 kaže...

 

 

Je, zaista nevjerojatno da smo i do toga dosli iako sam bio uvjeren da to nije moguce u ovim gabaritima, ali ocito moze.

Vec i ovi senzori u P40 seriji i Samsung S20/21 i Mi10 seriji su vrlo veliki senzori i vec tu je postignut poprilican napredak da slike ne izgledaju plosno kao kod malih senzora na Pixelima i sl.

 

Najveca steta od svega je sto ce ovaj senzor opet biti u mobu koji je na ban listi Americke administracije, a pitanje hoce li se netko potruditi sloziti GMS za njega.

Srecom ni ostali ne spavaju pa je ovo samo logican slijed buducih smartphonea sa 1 inch senzorima.

 

 

https://www.phonearena.com/news/huawei-p50-could-use-sony-imx800-one-inch-sensor_id130346

 

Navodno i Pixel sa tim senzorom.

 Uff, Pixel s tim senzorom to bi bilo fenomenalno, poznavajući njihov odličan softver. volio bih opet pixel vidit na tronu Al vidit ćemo dalje dal će pixel uopće stavit taj senzor, pošto vele da se miču s ovog starog imx363, vrijeme im je da naprave značajni upgrade.

 

 

Ja vec sada koristim Pixel SW kamere sa senzorom malcice manjim od 1 inch...cemu cekati.🤣

16 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...
zvonac kaže...
ocean77 kaže...

 

 

Je, zaista nevjerojatno da smo i do toga dosli iako sam bio uvjeren da to nije moguce u ovim gabaritima, ali ocito moze.

Vec i ovi senzori u P40 seriji i Samsung S20/21 i Mi10 seriji su vrlo veliki senzori i vec tu je postignut poprilican napredak da slike ne izgledaju plosno kao kod malih senzora na Pixelima i sl.

 

Najveca steta od svega je sto ce ovaj senzor opet biti u mobu koji je na ban listi Americke administracije, a pitanje hoce li se netko potruditi sloziti GMS za njega.

Srecom ni ostali ne spavaju pa je ovo samo logican slijed buducih smartphonea sa 1 inch senzorima.

 

 

https://www.phonearena.com/news/huawei-p50-could-use-sony-imx800-one-inch-sensor_id130346

 

Navodno i Pixel sa tim senzorom.

 Uff, Pixel s tim senzorom to bi bilo fenomenalno, poznavajući njihov odličan softver. volio bih opet pixel vidit na tronu Al vidit ćemo dalje dal će pixel uopće stavit taj senzor, pošto vele da se miču s ovog starog imx363, vrijeme im je da naprave značajni upgrade.

 

 

Ja vec sada koristim Pixel SW kamere sa senzorom malcice manjim od 1 inch...cemu cekati.🤣

 1" senzor je 1" senzor

Fotke bi trebale bit vrhunske, uz uvjet da softver prati hardver.

10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
zvonac kaže...
ocean77 kaže...
zvonac kaže...
ocean77 kaže...

 

 

Je, zaista nevjerojatno da smo i do toga dosli iako sam bio uvjeren da to nije moguce u ovim gabaritima, ali ocito moze.

Vec i ovi senzori u P40 seriji i Samsung S20/21 i Mi10 seriji su vrlo veliki senzori i vec tu je postignut poprilican napredak da slike ne izgledaju plosno kao kod malih senzora na Pixelima i sl.

 

Najveca steta od svega je sto ce ovaj senzor opet biti u mobu koji je na ban listi Americke administracije, a pitanje hoce li se netko potruditi sloziti GMS za njega.

Srecom ni ostali ne spavaju pa je ovo samo logican slijed buducih smartphonea sa 1 inch senzorima.

 

 

https://www.phonearena.com/news/huawei-p50-could-use-sony-imx800-one-inch-sensor_id130346

 

Navodno i Pixel sa tim senzorom.

 Uff, Pixel s tim senzorom to bi bilo fenomenalno, poznavajući njihov odličan softver. volio bih opet pixel vidit na tronu Al vidit ćemo dalje dal će pixel uopće stavit taj senzor, pošto vele da se miču s ovog starog imx363, vrijeme im je da naprave značajni upgrade.

 

 

Ja vec sada koristim Pixel SW kamere sa senzorom malcice manjim od 1 inch...cemu cekati.🤣

 1" senzor je 1" senzor

Fotke bi trebale bit vrhunske, uz uvjet da softver prati hardver.

 

 

Previse ocekujes, manja ce ti biti razlika između 1 inch senzora u odnosu na 1/1.28 ili 1/1.33 nego između ta dva i npr. Pixelovog 1/2.55...to je bio daleko veci skok...1 inch je Ok, ali nije vise revolucija vec blagi pomak.

9 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
thebatman kaže...
mrbean kaže...

Kako si zadovoljan sa P40p?


Ja sam bas jučer složio i zadnju kameru na S20 Ultra, po meni - ni sluga P40 Pro. Bas jako loše odrađeno, pogotovo s autofokusom.

 

 

 Je dosta ljudi se tuzi na autofocus, mada bi rado probao s20 ultra.

 

A cuj stavio sam google i to je to, imao sam averziju u rupi izmedu 1x i 5x kamere i moram priznat da mi je 3x kamera kao sto sam imao u p40  bolje sjedala, ali nije to drasticna razlika kao sta je bila na p30 pro. 

Zutilo na kameri isto vise nije problem, sve u svemu sam prezdovoljan. Ekran, kamera, baterija, sve. 

 

Dodao sam u album fotke splitske rive pod maglom od jutros, stvarno rijetko videno. 

 što se sad mogu instalirati google servisi na zadnju verziju SW i sve radi ili ima nekih problema?

16 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava
Moj PC  
0 0 hvala 1
9 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Dan1234567890 kaže...

 

9 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
digitall kaže...
Dan1234567890 kaže...

 

 ako je ovaj video točan - onda to moze objasniti loš score na zoom segmentu, ali i dalje ostaje video...

no svejedno, ako je i za zoom ovo točno, dxomark su stvarnoidioti - za one kojima se ne gleda video - po exif podacima kaže da se vidi da zoom fotke su rađene na 2,5x i 8x zoomu, a znamo da s21U ima optički na 3x i 10x...znači slike na 2,5x zoomu su digitalno cropane fotke sa glavne 1x kamere, a na 8x zoomu sa 3x telephoto kamere...kao da namjerno su htjeli da bude što lošiji rezultat.

11 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Dan1234567890 kaže...

 ako je ovaj video točan - onda to moze objasniti loš score na zoom segmentu, ali i dalje ostaje video...

no svejedno, ako je i za zoom ovo točno, dxomark su stvarnoidioti - za one kojima se ne gleda video - po exif podacima kaže da se vidi da zoom fotke su rađene na 2,5x i 8x zoomu, a znamo da s21U ima optički na 3x i 10x...znači slike na 2,5x zoomu su digitalno cropane fotke sa glavne 1x kamere, a na 8x zoomu sa 3x telephoto kamere...kao da namjerno su htjeli da bude što lošiji rezultat.

 pa normal, moraju Huawei, Xiaomi i ostali Kinezi koji im daju masne pare biti na prvim mjestima, kakav Samsung, Apple i Google.

 

nego, probajte kliknut na popisu smartphone kamera, US tipku, pa cete vidjeti kako je odmah drugacije stanje stvari 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
digitall kaže...
Dan1234567890 kaže...

 

 

Dan1234567890 kaže...
digitall kaže...
Dan1234567890 kaže...

 

 ako je ovaj video točan - onda to moze objasniti loš score na zoom segmentu, ali i dalje ostaje video...

no svejedno, ako je i za zoom ovo točno, dxomark su stvarnoidioti - za one kojima se ne gleda video - po exif podacima kaže da se vidi da zoom fotke su rađene na 2,5x i 8x zoomu, a znamo da s21U ima optički na 3x i 10x...znači slike na 2,5x zoomu su digitalno cropane fotke sa glavne 1x kamere, a na 8x zoomu sa 3x telephoto kamere...kao da namjerno su htjeli da bude što lošiji rezultat.

 

Timo kaže...
Dan1234567890 kaže...

 ako je ovaj video točan - onda to moze objasniti loš score na zoom segmentu, ali i dalje ostaje video...

no svejedno, ako je i za zoom ovo točno, dxomark su stvarnoidioti - za one kojima se ne gleda video - po exif podacima kaže da se vidi da zoom fotke su rađene na 2,5x i 8x zoomu, a znamo da s21U ima optički na 3x i 10x...znači slike na 2,5x zoomu su digitalno cropane fotke sa glavne 1x kamere, a na 8x zoomu sa 3x telephoto kamere...kao da namjerno su htjeli da bude što lošiji rezultat.

 pa normal, moraju Huawei, Xiaomi i ostali Kinezi koji im daju masne pare biti na prvim mjestima, kakav Samsung, Apple i Google.

 

nego, probajte kliknut na popisu smartphone kamera, US tipku, pa cete vidjeti kako je odmah drugacije stanje stvari 

 

Chris iz tech tablets je isto imao velikih problema sa S21Ultra i zaključio da su kamere ispod flagship levela. Očito je opet problem u exynos verziji.

 

Njegov zaključak:

"Sadly this isn't a keeper for me the cameras are overhyped, my Fold 2 shoots better video and stills so i'll be keeping the Fold 2! The S21 Ultra Exynos has serious camera optimisation issues."

 

Prvi komentar na video i njegov odgovor:

"Same issue with my s21 ultra . Camra Quality is very badddd..... i paid 1400$ for 512GB but performance isn't that good ."

Chris: "Yes and 3 camera firmware updates and it's not fixed."

 

Tako da očito tu ima nekakvih problema.

 

Gledao sam i usporedni video i Ultra na Exynosu ima puno jittera i drop frejmova.

 

 

@Timo Ameri su mogli zabraniti i Samsung pa bi klikom na US imao Apple i Google, zar bi to onda globalno gledajući bila nekakva referenca vrijednosti i kvalitete uređaja? Imaš puno US recenzenata koji se potrude nabaviti Huawei ili Xiaomi i iznimno budu zadovoljni tim uređajima.

10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Moj zadnji Samsung je bio Note 9, poslije jednostavno nisam vidio nista interesantno.

Uglavnom su to bili preskupi i cesto inferiorni uredjaji osrednjih kamera, performansi i autonomije.

 
0 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
mzopg kaže...

 

@Timo Ameri su mogli zabraniti i Samsung pa bi klikom na US imao Apple i Google, zar bi to onda globalno gledajući bila nekakva referenca vrijednosti i kvalitete uređaja? Imaš puno US recenzenata koji se potrude nabaviti Huawei ili Xiaomi i iznimno budu zadovoljni tim uređajima.

Huawei i Xiaomi se nikada nisu prodavali u US, i kad nije bilo zabrane. nebitno za temu

 

Samsung je i dalje #1 Android i po kvaliteti, i po vrijednosti, i po performansama, bez obzira na Exynos/SD.

 

OnePlus, Xiaomi, i Huawei su bili super alternative dok su bili puno jeftiniji od Samsunga, sada kostaju ili isto ili vise, a nisu na istoj razini, gledamo uredaj kao cjelinu

 

offtopic smo, isprike

16 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...
zvonac kaže...
ocean77 kaže...
zvonac kaže...
ocean77 kaže...

 

 

Je, zaista nevjerojatno da smo i do toga dosli iako sam bio uvjeren da to nije moguce u ovim gabaritima, ali ocito moze.

Vec i ovi senzori u P40 seriji i Samsung S20/21 i Mi10 seriji su vrlo veliki senzori i vec tu je postignut poprilican napredak da slike ne izgledaju plosno kao kod malih senzora na Pixelima i sl.

 

Najveca steta od svega je sto ce ovaj senzor opet biti u mobu koji je na ban listi Americke administracije, a pitanje hoce li se netko potruditi sloziti GMS za njega.

Srecom ni ostali ne spavaju pa je ovo samo logican slijed buducih smartphonea sa 1 inch senzorima.

 

 

https://www.phonearena.com/news/huawei-p50-could-use-sony-imx800-one-inch-sensor_id130346

 

Navodno i Pixel sa tim senzorom.

 Uff, Pixel s tim senzorom to bi bilo fenomenalno, poznavajući njihov odličan softver. volio bih opet pixel vidit na tronu Al vidit ćemo dalje dal će pixel uopće stavit taj senzor, pošto vele da se miču s ovog starog imx363, vrijeme im je da naprave značajni upgrade.

 

 

Ja vec sada koristim Pixel SW kamere sa senzorom malcice manjim od 1 inch...cemu cekati.🤣

 1" senzor je 1" senzor

Fotke bi trebale bit vrhunske, uz uvjet da softver prati hardver.

 

 

Previse ocekujes, manja ce ti biti razlika između 1 inch senzora u odnosu na 1/1.28 ili 1/1.33 nego između ta dva i npr. Pixelovog 1/2.55...to je bio daleko veci skok...1 inch je Ok, ali nije vise revolucija vec blagi pomak.

 Da se vratim na tu temu

 

Ne znam jel si vidio koje fotke radi (fotke su brutalne, lagano stoje uz bok rx100, jednostavno, taj CM1 ne mogu usporedit ni s jednim današnjim smartfonom, za sad, CM1 radi fenomenalne fotke, al eto, vrijeme se mjenja i dolazi era velikih senzora, pa ćemo vidit što će nam dofurat proizvođači) CM1 sa 1" senzorom, a to je bilo davne, koje ono godine, 2014te, ak se ne varam.. U današnje vrijeme ak uglave 1" senzor to će bit veliki pomak i razlika će postojati, samo će sad bit pitanje, kolko će softver bit ispoliran, a to će vrijedit za većinu proizvođača pošto na tom polju nisu baš nešto ekstra, izuzev Gugla i eventualno Epla..

Ak Gugl u pixel 6 uglavi onaj veliki 1 1/2" senzor, to će isto bit veliki skok sa sadašnjeg senzora koje koriste.. Mislim da bi se ove godine Gugl mogao vratit na tron, doduše, tu je još Huawei koji "obećava" da će stavit 1" senzor u svoj smartfon, pa će bit zanimljiva utrka ove godine.. Ali, softver bi opet mogao presudit.

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.3.2021 16:01 (zvonac).
9 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
mzopg kaže...
digitall kaže...
Dan1234567890 kaže...

 

 

Dan1234567890 kaže...
digitall kaže...
Dan1234567890 kaže...

 

 ako je ovaj video točan - onda to moze objasniti loš score na zoom segmentu, ali i dalje ostaje video...

no svejedno, ako je i za zoom ovo točno, dxomark su stvarnoidioti - za one kojima se ne gleda video - po exif podacima kaže da se vidi da zoom fotke su rađene na 2,5x i 8x zoomu, a znamo da s21U ima optički na 3x i 10x...znači slike na 2,5x zoomu su digitalno cropane fotke sa glavne 1x kamere, a na 8x zoomu sa 3x telephoto kamere...kao da namjerno su htjeli da bude što lošiji rezultat.

 

Timo kaže...
Dan1234567890 kaže...

 ako je ovaj video točan - onda to moze objasniti loš score na zoom segmentu, ali i dalje ostaje video...

no svejedno, ako je i za zoom ovo točno, dxomark su stvarnoidioti - za one kojima se ne gleda video - po exif podacima kaže da se vidi da zoom fotke su rađene na 2,5x i 8x zoomu, a znamo da s21U ima optički na 3x i 10x...znači slike na 2,5x zoomu su digitalno cropane fotke sa glavne 1x kamere, a na 8x zoomu sa 3x telephoto kamere...kao da namjerno su htjeli da bude što lošiji rezultat.

 pa normal, moraju Huawei, Xiaomi i ostali Kinezi koji im daju masne pare biti na prvim mjestima, kakav Samsung, Apple i Google.

 

nego, probajte kliknut na popisu smartphone kamera, US tipku, pa cete vidjeti kako je odmah drugacije stanje stvari 

 

Chris iz tech tablets je isto imao velikih problema sa S21Ultra i zaključio da su kamere ispod flagship levela. Očito je opet problem u exynos verziji.

 

Njegov zaključak:

"Sadly this isn't a keeper for me the cameras are overhyped, my Fold 2 shoots better video and stills so i'll be keeping the Fold 2! The S21 Ultra Exynos has serious camera optimisation issues."

 

Prvi komentar na video i njegov odgovor:

"Same issue with my s21 ultra . Camra Quality is very badddd..... i paid 1400$ for 512GB but performance isn't that good ."

Chris: "Yes and 3 camera firmware updates and it's not fixed."

 

Tako da očito tu ima nekakvih problema.

 

Gledao sam i usporedni video i Ultra na Exynosu ima puno jittera i drop frejmova.

 

 

@Timo Ameri su mogli zabraniti i Samsung pa bi klikom na US imao Apple i Google, zar bi to onda globalno gledajući bila nekakva referenca vrijednosti i kvalitete uređaja? Imaš puno US recenzenata koji se potrude nabaviti Huawei ili Xiaomi i iznimno budu zadovoljni tim uređajima.

 pa onda očigledno postoji neka lošija serija ili što već.

znači gledajući sve recenzije svugdje ispada najbolji ili najgori, nema između.. to je previše čudno i prvi takav slučaj u svijetu smartphonea

12 godina
neaktivan
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Timo kaže...
mzopg kaže...

 

@Timo Ameri su mogli zabraniti i Samsung pa bi klikom na US imao Apple i Google, zar bi to onda globalno gledajući bila nekakva referenca vrijednosti i kvalitete uređaja? Imaš puno US recenzenata koji se potrude nabaviti Huawei ili Xiaomi i iznimno budu zadovoljni tim uređajima.

Huawei i Xiaomi se nikada nisu prodavali u US, i kad nije bilo zabrane. nebitno za temu

 

Samsung je i dalje #1 Android i po kvaliteti, i po vrijednosti, i po performansama, bez obzira na Exynos/SD.

 

OnePlus, Xiaomi, i Huawei su bili super alternative dok su bili puno jeftiniji od Samsunga, sada kostaju ili isto ili vise, a nisu na istoj razini, gledamo uredaj kao cjelinu

 

offtopic smo, isprike

 Kako je nebitno za temu kad ti je referenca dxomark lista u SAD-u? Meni je to potpuno bezvrijedan podatak jer ne uključuje neke od danas najboljih mobitela.

 

Samsung je daleko od #1 Androida, šišaju ga i Huawei i Xiaomi gotovo u svim pogledima. Samsung bolji po vrijednosti? Daj budi ozbiljan. Kvaliteta izrade?

12 godina
neaktivan
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
digitall kaže...

 pa onda očigledno postoji neka lošija serija ili što već.

znači gledajući sve recenzije svugdje ispada najbolji ili najgori, nema između.. to je previše čudno i prvi takav slučaj u svijetu smartphonea

 Ne znam gdje je problem, je li to do SoC-a ili softwarea, možda se sve popegla kroz koji mjesec.

Moj dojam je da je to Samsungov najbolji uređaj u zadnjih par godina. Osobno mi se jako sviđa.

E sad cijena je drugi par opanaka, ali i ona će jako brzo pasti, kako to obično bude sa Samsung flagshipovima.

 

S druge strane da Huawei nema problema sa googleom i da za istu cijenu biram između Huawei Mate 40 Pro+ i Samsung S21 Ultra ne bi se previše mislio, Huawei mi je tu stroj u svim pogledima. Isto će vjerojatno biti između S21Ultra i Mi 11Ultra.

11 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
mzopg kaže...
Timo kaže...
mzopg kaže...

 

@Timo Ameri su mogli zabraniti i Samsung pa bi klikom na US imao Apple i Google, zar bi to onda globalno gledajući bila nekakva referenca vrijednosti i kvalitete uređaja? Imaš puno US recenzenata koji se potrude nabaviti Huawei ili Xiaomi i iznimno budu zadovoljni tim uređajima.

Huawei i Xiaomi se nikada nisu prodavali u US, i kad nije bilo zabrane. nebitno za temu

 

Samsung je i dalje #1 Android i po kvaliteti, i po vrijednosti, i po performansama, bez obzira na Exynos/SD.

 

OnePlus, Xiaomi, i Huawei su bili super alternative dok su bili puno jeftiniji od Samsunga, sada kostaju ili isto ili vise, a nisu na istoj razini, gledamo uredaj kao cjelinu

 

offtopic smo, isprike

 Kako je nebitno za temu kad ti je referenca dxomark lista u SAD-u? Meni je to potpuno bezvrijedan podatak jer ne uključuje neke od danas najboljih mobitela.

 

Samsung je daleko od #1 Androida, šišaju ga i Huawei i Xiaomi gotovo u svim pogledima. Samsung bolji po vrijednosti? Daj budi ozbiljan. Kvaliteta izrade?

 tema je kamere u smartphonima, a ne koji je androdi najbolji, na to sam mislio kad sam rekao sa smo offtopic

 

meni je jasno da ti i jos 2-3 korisnika Huawei i Xiaomi uredaja mislite da je to vrh smartphona, medutim to je i dalje samo vase misljenje i osobna preferencija

 

Samsung Galaxy i Note serija je apsolutno najzaokruzeniji Android koji mozes kupiti, bio i ostao. Da nije tako trziste bi prepoznalo kvalitetu i vrijednost Huawei i Xiaomi uredaja i okrenulo se tome, kao sto su prije isto napravili Nokii, Sonyu, LG-u, HTC-u itd

 

Postujem vas odabir, zelju i ukus. 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Timo kaže...
medutim to je i dalje samo vase misljenje i osobna preferencija

 

Samsung Galaxy i Note serija je apsolutno najzaokruzeniji Android koji mozes kupiti, bio i ostao. Da nije tako trziste bi prepoznalo kvalitetu i vrijednost Huawei i Xiaomi uredaja i okrenulo se tome, kao sto su prije isto napravili Nokii, Sonyu, LG-u, HTC-u itd

 

Postujem vas odabir, zelju i ukus. 

 likewise... ili imaš nekakvu posebnu "diplomu" koja te postavlja za autoritet po pitanju kamera u smartphonu? U protivnom tvoje mišljenje je manje više jednako (bez)vrijedno kao i "nas 2-3 korisnika Huawei i Xiaomi uređaja".

 

Usput, uz Xiaomi i Huawei uređaje koristim i iPhone. Samsung sam prestao ima neko vrijeme, ali i njega svako malo uzmem za testiranje, zadnje Note 20 Ultra i svidio mi se taj uređaj, ali ergonomija mu je užasna.

 

Pixel nisam imao previše prilike testirati, svega jedan stariji model, iz nekog razloga taj uređaj mi je potpuno neatraktivan i dosadan. Sada sam nakon dugo vremena mislio uzeti 4a verziju jer mi se svidjela, ali me baterija odbila, a druge verzije ne opravdavaju cijenu.

 

Kinezi su trenutno daleko zabavniji uređaji, čak mi je i iPhone postao nekako dosadan i uštogljen pored njih i stalno nekako čekam da Apple opet izbaci nešto ludo i inovativno, ali nikako dočekati.

9 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
mzopg kaže...
digitall kaže...

 pa onda očigledno postoji neka lošija serija ili što već.

znači gledajući sve recenzije svugdje ispada najbolji ili najgori, nema između.. to je previše čudno i prvi takav slučaj u svijetu smartphonea

 Ne znam gdje je problem, je li to do SoC-a ili softwarea, možda se sve popegla kroz koji mjesec.

 

 ne bi rekao da je soc jer bi gotovo sve recenzije to jasno pokazale

mzopg kaže...

  čekam da Apple opet izbaci nešto ludo i inovativno, 

  ovo je najjaci vic ikad

12 godina
neaktivan
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
digitall kaže...
mzopg kaže...

  čekam da Apple opet izbaci nešto ludo i inovativno, 

  ovo je najjaci vic ikad

 Nada zadnja umire. 

11 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
mzopg kaže...
Timo kaže...
medutim to je i dalje samo vase misljenje i osobna preferencija

 

Samsung Galaxy i Note serija je apsolutno najzaokruzeniji Android koji mozes kupiti, bio i ostao. Da nije tako trziste bi prepoznalo kvalitetu i vrijednost Huawei i Xiaomi uredaja i okrenulo se tome, kao sto su prije isto napravili Nokii, Sonyu, LG-u, HTC-u itd

 

Postujem vas odabir, zelju i ukus. 

 likewise... ili imaš nekakvu posebnu "diplomu" koja te postavlja za autoritet po pitanju kamera u smartphonu? U protivnom tvoje mišljenje je manje više jednako (bez)vrijedno kao i "nas 2-3 korisnika Huawei i Xiaomi uređaja".

 

Usput, uz Xiaomi i Huawei uređaje koristim i iPhone. Samsung sam prestao ima neko vrijeme, ali i njega svako malo uzmem za testiranje, zadnje Note 20 Ultra i svidio mi se taj uređaj, ali ergonomija mu je užasna.

 

Pixel nisam imao previše prilike testirati, svega jedan stariji model, iz nekog razloga taj uređaj mi je potpuno neatraktivan i dosadan. Sada sam nakon dugo vremena mislio uzeti 4a verziju jer mi se svidjela, ali me baterija odbila, a druge verzije ne opravdavaju cijenu.

 

Kinezi su trenutno daleko zabavniji uređaji, čak mi je i iPhone postao nekako dosadan i uštogljen pored njih i stalno nekako čekam da Apple opet izbaci nešto ludo i inovativno, ali nikako dočekati.

 nemam posebnu diplomu za kamere, niti sam spomenuo kamere, odgovarao sam samo na tvoju konstataciju da su Huawei i Xiaomi bolji uredaji od Samsunga. nigdje nisam spomenuo kamere, dapace cak sam i rekao da smo offtopic jer smo u temi o kamerama

 

izbjegavam rasprave upravo zato jer nema objektivnosti u nikakvom pogledu, vec je top onaj uredaj koji netko upravo koristi, i onda ide kostatacija, imam/imao sam i Huawei, i Xiaomi i Samsung i Apple, pa sam prema tome ja bog i batina jer eto sad je ovaj kojeg koristim najbolji jer je meni najbolji

 

Stari moj, manje vise svi koji ucestvuju u ovim i slicnim temama i raspravama ih isto imaju ili su imali i koriste ih istovremeno iste takve uredaj, ukljucujuci i mene, samo eto ih ne spominju jer to nema nikakvog smisla.

 

to je sve osobna preferencija i zapazanje, i osobno misljenje i stav, i zato se kaze, "ja mislim da je taj i taj bolji od toga i toga, zbog tog i tog" , a ne tvrditi da je ovaj bolji od ovoga jer sam to ja tako rekao jer sam ih imao sve

 

ne bih dalje stvarno, naj se ljutit

 

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Timo kaže...

 

to je sve osobna preferencija i zapazanje, i osobno misljenje i stav, i zato se kaze, "ja mislim da je taj i taj bolji od toga i toga, zbog tog i tog" , a ne tvrditi da je ovaj bolji od ovoga jer sam to ja tako rekao jer sam ih imao sve

 

ne bih dalje stvarno, naj se ljutit

Besmislene su mi ovakve rasprave, ali čini mi se da nisi na ti sa samim sobom.

Moj komentar je bio na tvoju konstataciju:

 

"Samsung je i dalje #1 Android i po kvaliteti, i po vrijednosti, i po performansama, bez obzira na Exynos/SD."

 

I onda držiš predavanje... 

 

Sa zadnjim što si napisao se slažem, ali poslušaj onda i sam svoj savjet.

6 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Decki, najte se srditi. Jedino korisnicima Huawei i Xiaomi mobaca je jasno da su to najbolji i najzaokruzeniji uredaji na svijetu, tko ih jednom kupi, ne gleda vise nista drugo jer su oni top 

 

Evo rezultata za 2020. Globalna prodaja samo Premium segmenta, gdje su najbolji Huawei i Xiaomi

 

According to the latest Counterpoint Research report, premium smartphones (those priced above 400 EUR) saw a 13% decline in sales. Apple held a dominant 57% of the global premium market, followed by Samsung which came at a distant second with 19%. Huawei rounds out the top-three with 12% market share, followed by Oppo with 3% and Xiaomi with 2%.

 

mozemo se sada vratiti na temu?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Statistika nije nikakav pokazatelj ovdje.

Evo moj kolegica na poslu kupila S21 koji je nekakav top model uz Ultru, a kupila ga je jer uopce ne prati mobilnu scenu, njoj su Apple i Samsung najzvucnija imena i time se vodi.

90% kupaca je takvo i sto meni sada ta statistika treba znaciti kada u tim brojkama prevladava takav profil kupaca.

 

 

Trebam li uopce spominjati da je nezadovoljna baterijom i autonomijom...nije ni znala da postoji dark mode unutar sustava pa sam joj to aktivirao, ugasio 5G kao defaultnu mrezu, ali i dalje nije bajno...autonomija je tek prosjecna.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 5.3.2021 14:15 (ocean77).
 
1 0 hvala 1
11 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

jedima autonomija po meni na s21 liniji ima s21 ultra...ova dva potonja su nekak usrali..makar nekuzim kak ak je isti exynos unutra..po gsm areni ultra ima 114 h batku...

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...

Statistika nije nikakav pokazatelj ovdje.

Evo moj kolegica na poslu kupila S21 koji je nekakav top model uz Ultru, a kupila ga je jer uopce ne prati mobilnu scenu, njoj su Apple i Samsung najzvucnija imena i time se vodi.

90% kupaca je takvo i sto meni sada ta statistika treba znaciti kada u tim brojkama prevladava takav profil kupaca.

 

 

Trebam li uopce spominjati da je nezadovoljna baterijom i autonomijom...nije ni znala da postoji dark mode unutar sustava pa sam joj to aktivirao, ugasio 5G kao defaultnu mrezu, ali i dalje nije bajno...autonomija je tek prosjecna.

 

Ovaj tvoj komentar stvarno nije vrijedan da se napise, a kamoli da ga se komentira. Moja baba je kupila gaće, a ne zna sto kupuje, pa svi koju kupuju gaće ne znaju sto rade.

Kupci su ovce, statistika pokazuje koliko su glupi, a ja jedini znam istinu i jedini sam pametan.

Ajme majko svima s takvim malograđanskim razmišljanjem i ne željom za uvidom u širu sliku i širu perspektivu, nego gledanjem iskučivo iz svog malog kuta i svojih potreba... 🙈

10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Bas naprotiv, sagledao sam širu sliku i ona je upravo takva.

90% kupaca nema blage veze o stvarima i detaljima o kojima mi ovdje na forumu pisemo i upravo zato mi je statistika u ovom slucaju irelevantna.

 
1 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice