Google Pixel 7/Pro

poruka: 298
|
čitano: 142.565
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 mjeseci
offline
Google Pixel 7/Pro

Kako ste zadovoljni kamerom u 7ici? Malo me brine nedostatak pro opcije (mogucnosti da i sama malo podesavam ponesto) i prejak kontrast. Najvise cu fotkati prirodu i arhitekturu, volim da nema rubnih iskrivljenja i da su boje donekle prirodne, vidljivi detalji...

 

Staklo kamere ne puca samo u vremenskim uvjetima Hr? 

Velicina vam je ok, nije premali? 

Signal dobro hvata po udaljenijim lokacijama od gradova? 

 

Imate li kakvih ozbiljnih zamjerki osim sporog punjenja?

 

 

Je li tko narucivao s amazon.de? 

Kako funkcionira garancija i servis preko njih? 

Vrijedi li i kod njih 14 dana za povrat? To pretpostavljam vrijedi i isprobam li mobitel? Nema ga u Hr za vidjeti u zivo u ducanu, vrlo iritantno. 

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Google Pixel 7/Pro

Nakon fotke si mozes i podesiti sve kako zelis ima hrpa opcija. Fotke su odlicne. Svejedno ti je da li kupis na amazonu ili na njuskalu, mehanika je ista. U slucaju reklamacije moras slati u Njemacku. Nema straha kupi slobodno, mobitel je vrh

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Google Pixel 7/Pro

Sve opcije fotografije: Svjetlina, kontrast, HDR, bijela točka, istaknuto, sjencenje, crna tocka, zasicenost, toplina, preljev, ton koze, plavi ton, istaknuto, izostravanje, uklanjanje buke, vinjeta, dinamicno, poboljsanje

 
0 0 hvala 0
13 mjeseci
offline
Google Pixel 7/Pro

O super, po opisima sam shvatila da samo mogu birati portret, prirodu, nocni nacin i slicno, a da su maknuli sve opcije rucnog podesavanja. Onda je slicno drugim boljim kamerama :)

 

Nije vam premali u rukama? Da se i tipkati i pogledati nesto? Steta da mi je pro verzija malo preskupa...

 

Moze usput preporuka za neku super cvrstu maskicu? Zanemarite ljepotu, nek on meni prezivi padanje iz ruku na beton i na stijene, nesto super zastitno. Na starom mobu su mi se smijali da imam tenkovski oklop, ali taj je pao na sve moguce i prezivio. Prvi put stavim sminkersku maskicu u nekoliko godina i ekran se razletio up padu. 😀

Poruka je uređivana zadnji put sub 4.3.2023 13:46 (Muscaria).
 
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Google Pixel 7/Pro

Mob je taman, ni preveliki ni premali. Ja sam si ovu masku narucio preko amazona jer fino prekrije i oko kamera

 caslord Google Pixel 7 Case, Tyre Ultra Thin Mobile Phone Bumper Cover, [Scratch-Resistant] Soft TPU Mobile Phone Case for Pixel 7.6.3 Inch Black

Poruka je uređivana zadnji put sub 4.3.2023 14:31 (djhuby).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Google Pixel 7/Pro

Meni je 7ica taman. Skoro pa prevelika. O Pro7 ne bih ni razmišljao.

 

Nisam baš zadovoljan sa slikanjem dokumenata, čini mi se da je samo određeni dio dokumenta ok a rubni dijelovi su kao nejasni, zamućeni (blurred).  Ne slikam nista drukcije nego inace, stavim dokument, artikal ili racun na stol i normalno usmjerim mob. To mi dosta ponekad kvari dojam. Do te mjere da razmišljam da nije mozda hardverski defekt.

 

Sa svime drugime sam zadovoljan, tpu clear case mate maska, bez display screen protector preferiram. 256gb mi je dosta prostora.

Prešao sam u launcheru na Swipe navigaciju (origigi android mode) umjesto 3 buttons I moram priznati da mi je to otkrivenje

Dobio sam i Pixel Buds Pro u početku pa mogu reći da sve to skupa je za mene zaokruženi paket.

last.fm/user/jolly_bravo
Poruka je uređivana zadnji put ned 12.3.2023 12:07 (jollyb).
Moj PC  
3 0 hvala 0
5 godina
offline
Google Pixel 7/Pro

Za skeniranje dokumenata koristim aplikaciju camscanner i odlicna je

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Google Pixel 7/Pro
Nažalost nije samo do dokumenata nego u svih sličnih stvari s tekstom: računi, prospekti, radno vrijeme na vratima, jelovnici... Itd.

Nešto što mob ove klase mora slikati bez patrona sve kristalno čisto i jasno.
last.fm/user/jolly_bravo
10 godina
offline
Re: Google Pixel 7/Pro
jollyb kaže...

Meni je 7ica taman. Skoro pa prevelika. O Pro7 ne bih ni razmišljao.

 

Nisam baš zadovoljan sa slikanjem dokumenata, čini mi se da je samo određeni dio dokumenta ok a rubni dijelovi su kao nejasni, zamućeni (blurred). To mi dosta kvari dojam. Do mjere da razmišljam da ja hardverski defekt.

 

Sa svime drugime sam zadovoljan, tpu clear case mate maska, bez display screen protector preferiram. 256gb mi je dosta prostora.

Prešao sam u launcheru na Swipe navigaciju (origigi android mode) umjesto 3 buttons I moram priznati da mi je to otkrivenje

Dobio sam i Pixel Buds Pro u početku pa mogu reći da sve to skupa je za mene zaokruženi paket.

 To su negativne strane velikog senzora.

Pixeli sve do 5 su koristili malen senzor 1/2.55" koji je bio oštar od ruba do ruba jer je bio malen, ovaj novi je mrcina koji je 3 puta veci.

Tako ti je sa svim novim mobitelima.

 

Rješenje?

 

Makni mob 20-30 cm dalje od dokumenta nego inace i zumiraj na kameri 1,5 puta pa slikaj. Tad ce ti sve bit kako treba.

16 godina
offline
Re: Google Pixel 7/Pro
thebatman kaže...
jollyb kaže...

Meni je 7ica taman. Skoro pa prevelika. O Pro7 ne bih ni razmišljao.

 

Nisam baš zadovoljan sa slikanjem dokumenata, čini mi se da je samo određeni dio dokumenta ok a rubni dijelovi su kao nejasni, zamućeni (blurred). To mi dosta kvari dojam. Do mjere da razmišljam da ja hardverski defekt.

 

Sa svime drugime sam zadovoljan, tpu clear case mate maska, bez display screen protector preferiram. 256gb mi je dosta prostora.

Prešao sam u launcheru na Swipe navigaciju (origigi android mode) umjesto 3 buttons I moram priznati da mi je to otkrivenje

Dobio sam i Pixel Buds Pro u početku pa mogu reći da sve to skupa je za mene zaokruženi paket.

 To su negativne strane velikog senzora.

Pixeli sve do 5 su koristili malen senzor 1/2.55" koji je bio oštar od ruba do ruba jer je bio malen, ovaj novi je mrcina koji je 3 puta veci.

Tako ti je sa svim novim mobitelima.

 

Rješenje?

 

Makni mob 20-30 cm dalje od dokumenta nego inace i zumiraj na kameri 1,5 puta pa slikaj. Tad ce ti sve bit kako treba.

 Da, to toliko puta zaboravim, ali bas moram paziti na to. Thx na reminderu.

Nije vise samo point & shoot - za sto moram priznati, da sam 3 godine koristio Pixel 3 prije nego sam presao na P7

last.fm/user/jolly_bravo
11 godina
offline
Re: Google Pixel 7/Pro
Muscaria kaže...

Kako ste zadovoljni kamerom u 7ici? Malo me brine nedostatak pro opcije (mogucnosti da i sama malo podesavam ponesto) i prejak kontrast. Najvise cu fotkati prirodu i arhitekturu, volim da nema rubnih iskrivljenja i da su boje donekle prirodne, vidljivi detalji...

 

Staklo kamere ne puca samo u vremenskim uvjetima Hr? 

Velicina vam je ok, nije premali? 

Signal dobro hvata po udaljenijim lokacijama od gradova? 

 

Imate li kakvih ozbiljnih zamjerki osim sporog punjenja?

 

 

Je li tko narucivao s amazon.de? 

Kako funkcionira garancija i servis preko njih? 

Vrijedi li i kod njih 14 dana za povrat? To pretpostavljam vrijedi i isprobam li mobitel? Nema ga u Hr za vidjeti u zivo u ducanu, vrlo iritantno. 

 Ja sam kamerom oduševljen ali najviše koristim point&shot bez ikakvih podešavanja, zbog toga i jesam na Pixelu od 5ice. Ovaj "problem" sa blurranim djelovima kod fotografiranja teksta sam imao još od 6ice, rješenje je batman opisao.

Čitao sam da staklo puca pa sam svakako zalijepio staklo na kameru. Na ekranu je također tempered glass sa crnim okvirom, otisak prsta radi odlično.

Veličina je dobra, volio bi da je čak i manji (u zadnje vrijeme pucam na 6.1" i sl.).

Sa signalom nisam imao nikakvih problema, na selu imam 4g na 180-190 Mbps.

Sporo punjenje je po meni jedini nedostatak, ali svakako imam naviku navečer staviti mob na punjač i skidam ga ujutro u 7. Još jedna stvar koja me nervira (a ista stvar je bila prisutna i na 6ici) je problem sa kompatibilnošću USB kabela. Znači na 3 od 5 USB-C kabela u kući Pixel uopće ne puni. Originalan imam u uredu a doma koristim nekakav crni zamjenski kabel ali recimo ni jedan Huawei USB-C kabel ne želi prihvatiti.

Ja još uvijek tražim idealnu maskicu za njega, do sada sam naručio 3-4 kom. Imam sličnu kao što je djhuby  poslao ali još "zatvoreniji" dio oko kamera pa ih je jako teško brisati/čistiti.

Sljedeći tjedan stiže Nillkin Super Frosted Shield Pro, nadam se zadnja.

13 mjeseci
offline
Google Pixel 7/Pro

Cini li se samo meni da pixel 7 ima neki efekt ulja na platnu na svim fotkama? 

Nasla sam na gsm areni usporedbu gdje se bas dobro vidi sto me muci kod njega. 

Sam rub novcanice djeluje kao slika, nejasno i bez jasne granice. Zamuceno lice, sjencanje tusem izbrisano... 

Tako mi djeluju i panoramske fotke. 

 
0 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Google Pixel 7/Pro

Pozdrav svima. Evo mali osvrt sa moje strane kao vlasnika 7 Pro. Iskreno, jedino me kamera impresionirala na ovome mobitelu, tj. bilo bi cudno da flagship za ovu cijenu nema dobru kameru. A sada sve ono sta ne valja (bar na mome modelu). Kupljen je od kolege sa foruma koji ga je uzeo na prednarudzbi preko Amazona (nista lose msm no hate😃)

-u mjesec dana koristenja mi se zamrznio 4 puta u zadnja 2 dana tijekom normalnog koristenja. Naravno hard reset rijesi problem, ali veoma iritantno

-donji zvucnik ponekad krci, ponekad ne na ovisi koliko pojacam. Nije prljav niti ostecen bar koliko ja vidim.

-usporenost tj. pregrijavanje. Osjetim da trza, uspori i naravno da je podosta topal

-danas sam ga bucnio u 10 cm pitke vode, naravno baci obavijest da je usb mokar, medutim meni baca svakih 2 sekunde tu obavijest i kada ju snoozam 

 

Mozda vam se cini kao rant, ali do sad sam koristio mobitele do cca 200-300 eura (P10,P30, A52S) i ni na jednome apsolutno nisam imao nikakvih problema. Za jedan flagship i mobitel koji je u top 3,4 po ljestvicama ovo je podosta razocaravajuce sa moje strane. Izgleda da stvarno mi jos ostaje probati Iphone (iako sam hejter) ili se vratiti nazad na Samsung.

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.3.2023 20:29 (monsieur).
 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Google Pixel 7/Pro

Ja koristim običnu sedmicu od kad je izašla, i nisam imao apsolutno ni jedan problem, ni jedan dropani frame, sve radi maksimalno glatko.

 

Nisam ni jednom doživio ni da se zagrijava ni ništa slično.

 
5 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Google Pixel 7/Pro
Pozdrav , bratic mi je uzeo P7 u Njemackoj i treba mi ga donest uskoro hehe jedva cekam. Dobio sam ga za 420€ nov zapakiran. Kako vam se cini baterija na P7?

 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Google Pixel 7/Pro

Kako je došao na update, jel ima kakvih promjena na našim mrežema što se tiče 5g, volte i vowifi? Navodno su se u nekim "nepodržanim" zemljama pojavile te mogućnosti.

Planiram možda 8/8pro(ako bude ravan ekran) uzeti na jesen.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Google Pixel 7/Pro

Kod mene na HT-u bez promjene (P7)

5 godina
offline
Re: Google Pixel 7/Pro
Pinjossi kaže...

Kako je došao na update, jel ima kakvih promjena na našim mrežema što se tiče 5g, volte i vowifi? Navodno su se u nekim "nepodržanim" zemljama pojavile te mogućnosti.

Planiram možda 8/8pro(ako bude ravan ekran) uzeti na jesen.

 Navodno ravan ekran sa zaobljenim rubovima u velicini 6.5"

14 godina
offline
Re: Google Pixel 7/Pro
Pinjossi kaže...

Kako je došao na update, jel ima kakvih promjena na našim mrežema što se tiče 5g, volte i vowifi? Navodno su se u nekim "nepodržanim" zemljama pojavile te mogućnosti.

Planiram možda 8/8pro(ako bude ravan ekran) uzeti na jesen.

 Možeš uključit sam VoLTE bez rutanja pomoću aplikacije 

11 godina
offline
Google Pixel 7/Pro

Jel ima netko problem da mu ne dolaze svi pozivi na Pixel 6a? Dosta ljudi mi se zali da me zovu ali ja na mobitelu nemam nikakvu obavijest o dolaznom pozivu (eventualno nekad nakon pola sata dobijem SMS sa izlistanjem propustenih poziva)

 

kontaktirao, bonbon, kazu da je s njihove strane sve OK

 

nakon sto restartam mobitel, poziv uredno dodje (i onda opet ne dolaze nakon nekog vremena)

 

call forwarding, block spam calls i ostalo je iskljuceno - na zadnjem sam updejtu

 

sitno sam googlao i vidim da i drugi vec neko vrijeme imaju iste probleme - eventualno da factory reset pomaze

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Google Pixel 7/Pro
Fanu kaže...

Jel ima netko problem da mu ne dolaze svi pozivi na Pixel 6a? Dosta ljudi mi se zali da me zovu ali ja na mobitelu nemam nikakvu obavijest o dolaznom pozivu (eventualno nekad nakon pola sata dobijem SMS sa izlistanjem propustenih poziva)

 

kontaktirao, bonbon, kazu da je s njihove strane sve OK

 

nakon sto restartam mobitel, poziv uredno dodje (i onda opet ne dolaze nakon nekog vremena)

 

call forwarding, block spam calls i ostalo je iskljuceno - na zadnjem sam updejtu

 

sitno sam googlao i vidim da i drugi vec neko vrijeme imaju iste probleme - eventualno da factory reset pomaze

 Namjesti si automatski reset svaki dan negdje u 3 ujutro kad spavas privremeno dok se ovo ne rijesi 

Poruka je uređivana zadnji put ned 26.3.2023 22:25 (domac5).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Google Pixel 7/Pro
Da li se mogu koristiti WA i Wiber na e-sim i sim kartici?
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Google Pixel 7/Pro
Tasgor kaže...
Da li se mogu koristiti WA i Wiber na e-sim i sim kartici?

 

za whatsapp i viber je bitno samo da si spojen na internet, nije bitno jesi li spojen preko mobilne mreze (SIM ili eSIM) ili WiFia

 

imam dual sim u svom pixel 6a (SIM+eSIM) i viber radi preko obje kartice (kao i sve drugo sto se spaja na internet)

9 godina
neaktivan
offline
Re: Google Pixel 7/Pro
Možda sam postavio pogrešno pitanje, zanima me da li se mogu koristiti dvije kartice, e-sim i obična na jednom mobitelu i da se ima dva naloga za WA i Viber? Neki mobiteli imaju aplikacije za dupliranje naloga (sada imam Huawei P20 i on ima duplirani WA, ali ne i viber za koji koristim dual space, ali on ne radi baš nešto.
14 godina
offline
Google Pixel 7/Pro

Zna li se kad će (i hoće li) doći podrška za 5G? 

Mislim, namješteno je na 5G, ali piše mi stalno LTE. 

Never do today that which will become someone else's responsibility tomorrow.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Google Pixel 7/Pro
mrzech kaže...

Zna li se kad će (i hoće li) doći podrška za 5G? 

Mislim, namješteno je na 5G, ali piše mi stalno LTE. 

 Koliko shvaćam situaciju, to jedino ovisi o našim operaterima koji moraju zatražiti validaciju Googlea. Ili vice versa. Možeš do 5G rootanjem tho, ali nisam probao :)

prepičkavanje staklenkom ajvara ljudi koji pišu komentare poput LOL - tribute to Bojko
14 godina
offline
Re: Google Pixel 7/Pro
kuleee kaže...

 Koliko shvaćam situaciju, to jedino ovisi o našim operaterima koji moraju zatražiti validaciju Googlea. Ili vice versa. Možeš do 5G rootanjem tho, ali nisam probao :)

Svašta.

Ironično je da imaš Googleov telefon koji ne podržava 5G, a najjadniji Samsung ili Xiaomi uredno rade.

Prošli su dani rootanja na starim Nexusima :)

Never do today that which will become someone else's responsibility tomorrow.
13 godina
offline
Re: Google Pixel 7/Pro
mrzech kaže...
kuleee kaže...

 Koliko shvaćam situaciju, to jedino ovisi o našim operaterima koji moraju zatražiti validaciju Googlea. Ili vice versa. Možeš do 5G rootanjem tho, ali nisam probao :)

Svašta.

Ironično je da imaš Googleov telefon koji ne podržava 5G, a najjadniji Samsung ili Xiaomi uredno rade.

Prošli su dani rootanja na starim Nexusima :)

 Nexus 5X mi je bio posljednji mobitel koji sam rootao. Da sranje je sa tim 5G, ali nije da imam(o) previše opcija...

prepičkavanje staklenkom ajvara ljudi koji pišu komentare poput LOL - tribute to Bojko
16 godina
offline
Google Pixel 7/Pro

Svi pišite našim operaterima da naprave podršku za 5G za Pixel 7. Možda zahtjev bude uslišen.

 

Meni je na mobitelu najviše smetalo što se automatski javljao kad sam vadio mobitel iz džepa, moraš stisnuti s pristima i s jedne i druge strane, jer kak bi inače izvadio mobitel. Malo ne zgodno kad se nekome ne želiš javiti.

Pa sam instalirao neki drugi caller app gdje moraš slajdat da bi se javio.

I`m silicon-based life-form
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Google Pixel 7/Pro
kowach kaže...

Svi pišite našim operaterima da naprave podršku za 5G za Pixel 7. Možda zahtjev bude uslišen.

 

Meni je na mobitelu najviše smetalo što se automatski javljao kad sam vadio mobitel iz džepa, moraš stisnuti s pristima i s jedne i druge strane, jer kak bi inače izvadio mobitel. Malo ne zgodno kad se nekome ne želiš javiti.

Pa sam instalirao neki drugi caller app gdje moraš slajdat da bi se javio.

 kakve to veze ima sa operaterima?

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice