Koji USB wlan adapter za maxadsl i Vistu?

poruka: 6
|
čitano: 4.993
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Koji USB wlan adapter za maxadsl i Vistu?
pitanje

Ima li netko prijedlog koji USB wlan adapter uzeti za maxadsl?

 

"Defaultni" D-Link DWL-G122 radi katastrofalno, drivere za Vistu je nemoguće naći, a oni koji se dobiju iz Windows Update-a baš i ne rade kako treba. Adapter se ponaša ko žarulja, prečesto se gasi sam od sebe, a par put dnevno ga je potrebno resetirati da bi uopće bilo moguće koristiti net.

 

Udaljenost računala od modema je par zidova i jedna soba.

 

Ima li netko iskustva s ovim? Ima li uopće smisla uzimati 108 Mbps?

 

NETGEAR RangeMax Wireless USB 2.0 Adapter 108 Mbps 802.11g /WPN111GE

 

 

Ili mi je bolje uzeti neki PCI?

 

Hvala i živjeli!

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Koji USB wlan adapter za maxadsl i Vistu?

Evo ovdje imas drivere za tvoj usb wireless adapter.

World championships:7,GP started:250,GP wins:91,Podium finishes:154,Pole positions:68,Fastest laps:76,Points:1,369
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Koji USB wlan adapter za maxadsl i Vistu?
autorov komentar

Puno hvala, ali te drivere imam i nemam dobra iskustva s njima.

 

Ima li netko kome taj wireless adapter radi kako treba pod Vistom?

15 godina
neaktivan
offline
RE: Koji USB wlan adapter za maxadsl i Vistu?

Taj usb adapter inače radi vrlo dobro. Ono što tebe pati su ili "par zidova i jedna soba" gdje se vjerovatno gubi tvoj signal ili sam stick koji može biti neispravan. Što se tiče viste, ja sam osobno isprobao taj adapter i sa generičkim windows driverima i sa njegovim bundlanim i nikad nikakvih problema. Gubitak signala ti nastaje pogotovo ako su zidovi noseči, jer je gubitak signala kroz njih i više nego znatan.

 

U svakom slučaju ako ti nije žao novca pokušaj naći nešto od Ciscove Linkysys serije, neovisno želiš li PCI ili USB, jedino im cijena zasigurno nije sitnica, ukoliko ti se ne daju toliki novci vjerovatno ćeš se zadovoljiti sa Netgearom.

"ne prestajemo se igrati zato što ostarimo, starimo zato što se prestajemo igrati" - Flegma (car)
15 godina
neaktivan
offline
RE: Koji USB wlan adapter za maxadsl i Vistu?
autorov komentar

Zanimljiva stvar je da mi laptop s istog stola radi osjetno bolje po pitanju spajanja na net pa sam zbog toga posumnjao u USB adapter.

 

Puno hvala na preporukama, pokušat ću pronaći navedenu seriju pa me možda to spasi od gubitka živaca i vremena.

14 godina
neaktivan
offline
RE: Koji USB wlan adapter za maxadsl i Vistu?

imao sam iskustva sa D-Link DWL-G122 i nisam bio zadovoljan ni sa kvalitetom prijema a ni sa stabilnoscu veze,kada bi signal bio losiji veza je znala pucati a adapter bi jednostavno zaglavio pa bi ga trebalo iskopcati pa ponovo prikopcati u comp. problem sa rijesio da sam kupio sljedeci adapter     Alfa AWUS036H ,mislim da se kod nas ne moze kupiti bar ja nisam nasao da gi itko prodaje,ja sam ga narucio preko ebaya,kostalo me je skupa s dostavom 52 EUR a stiglo je postom za 7 dana,malo skuplje je ali ne zalim ni novcica jar je extra stvar. DWL-G122 ima snagu 100 mW dok Alfa ima snagu 500 mW i Realtek RTL8187L chipset velike osjetljivosti,sto se tice prijema signala izgleda ovako...gdje sam s D-Linkom imao jedva -84 dBi  s Alfom imam - 64 dBi sto je cijelih 20 dBi vise sto nije malo i to sve s orginalnom antenicom od 2 dBi...zakljucak: ne samo da ces imat kvalitetan i stabilan signal u cijeloj kuci nego i kvaltetan signal od susjedovih susjeda,mislim da bolje od ovoga ne trebas traziti a tesko da ces i naci

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice