Koji monitor kupiti izdvojena tema

poruka: 19.953
|
čitano: 4.580.395
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Koji monitor kupiti

Hmmm, uzeo sam LG 27gl850. Htio sam odmah objaviti svoje izraže oduševljenja, no naletio sam na jedan problem.

Naime u igrama radi fenomenalno. Doduše, spojen mi je HDMI 2.0 kabelom, kupljenom preko ebaya - high speed, bla, bla...

Dulji je od display port kabela isporučenog sa monitorom, a i sa njime sam morao spojiti stari, jer nema HDMI ulaz - kupit ću još jedan za koji dan.

 

Ograničenja na HDMI su samo 100Hz i ne mogu upaliti freesync sa nVidia grafom.

 

E, sa, problem - rad sa tekstom izgleda KATASTROFA - dakle, čitanje je super, ali scrollanje izaziva takav odvratan ghosting, a ne znam čime izazvan, hoće li ga displayport i freesync uskorijenit. Doslovce me bole oči od scrollanja kroz bug forum, o wordu da ne pričam.

 

Ima li tko iskustva/preporuku?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Koji monitor kupiti
Rhodin kaže...

Hmmm, uzeo sam LG 27gl850. Htio sam odmah objaviti svoje izraže oduševljenja, no naletio sam na jedan problem.

Naime u igrama radi fenomenalno. Doduše, spojen mi je HDMI 2.0 kabelom, kupljenom preko ebaya - high speed, bla, bla...

Dulji je od display port kabela isporučenog sa monitorom, a i sa njime sam morao spojiti stari, jer nema HDMI ulaz - kupit ću još jedan za koji dan.

 

Ograničenja na HDMI su samo 100Hz i ne mogu upaliti freesync sa nVidia grafom.

 

E, sa, problem - rad sa tekstom izgleda KATASTROFA - dakle, čitanje je super, ali scrollanje izaziva takav odvratan ghosting, a ne znam čime izazvan, hoće li ga displayport i freesync uskorijenit. Doslovce me bole oči od scrollanja kroz bug forum, o wordu da ne pričam.

 

Ima li tko iskustva/preporuku?

 

To je kombinacija 100hz i jakog overdrivea.

 

Na jačim stupnjiva overdrivea i nižim frekvencijama dolazi do jačeg overshoota nego pri nazivnoj frekvenciji, to vrijedi za većinu monitora osim onih koji imaju dinamično promijenjivi stupanj overdrivea ovisno o frekvenciji (dobra stvar kod gsynca i freesynca).

 

Kad si na 100hz, smanji overdive.

 

Ili pogledaj ovaj video za naći najbolje postavke:

 

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
11 godina
offline
Koji monitor kupiti

LC Power monitor  32" QHD 144Hz za 2000kn razmisljam da ga piknem  klincima za u sobu, ali ne mogu naci nista na netu suvislo od recenzija

 

jel ima netko ovo tu na forumu mozda?

 

"na papiru" se cini kao odlican 32" VA gaming monitor

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Koji monitor kupiti
Timo kaže...

LC Power monitor  32" QHD 144Hz za 2000kn razmisljam da ga piknem  klincima za u sobu, ali ne mogu naci nista na netu suvislo od recenzija

 

jel ima netko ovo tu na forumu mozda?

 

"na papiru" se cini kao odlican 32" VA gaming monitor

 

 Rekao bih da ne može biti loš za cijenu, najgore što može biti je da ima nešto bleeda i osrednji ghosting, ali za tu cijenu to svakako ne može biti dealbreaker.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
15 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Treba mi pomoć.

 

Ima li što pristupačnije i bolje za te kune (sumnjam) od ovoga : https://www.lc-power.com/en/product/pc-monitors/lc-m32-qhd-144-c

Da je 32", 1440p, 100-144Mhz i freesync.

Tražim freesync, vidim da je od nvidia drivera 417.17 (15.01.19.) omogućeno korištenje freesync monitora na nvidia gpu.

I ako netko ima navedeni monitor da čujem mišljenje.

 

 

EDIT : Ne znam što uzeti između https://www.lc-power.com/en/product/pc-monitors/lc-m32-qhd-144-c/ i https://www.lc-power.com/en/product/pc-monitors/lc-m34-uwqhd-100-c/

Nisam nikada koristio ultra-wide, a ni curved.

Poruka je uređivana zadnji put sub 11.4.2020 9:06 (Vixi).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Koji monitor kupiti

Kako vam se čini ovaj lg-24GL600F-B, vidim da je za 900 kuna u linksu,a taman tražim monitor.Jel ima šta bolje za te novce možda kojih 200-300 kuna gore ako se isplati nadodat.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Jakovp kaže...
Rhodin kaže...
..

 

To je kombinacija 100hz i jakog overdrivea.

 

Na jačim stupnjiva overdrivea i nižim frekvencijama dolazi do jačeg overshoota nego pri nazivnoj frekvenciji, to vrijedi za većinu monitora osim onih koji imaju dinamično promijenjivi stupanj overdrivea ovisno o frekvenciji (dobra stvar kod gsynca i freesynca).

 

Kad si na 100hz, smanji overdive.

 

Ili pogledaj ovaj video za naći najbolje postavke:

 

Znači doslovce si me spasio od razbijanja glavom zašto netko ovo preporuča kao vrhunski monitor.

 

Horor iskustvo.

 

Smanjio sam na normal dok ne dođe novi DP kabel i da mogu upalit freesync i 144Hz! Rezultat je veliko oduševljenje, nema više tog (takvoh) ghostinga, i sad je sasvim ugodan za rad.

VELIKO HVALA kolega! - ipak ispada da sam se preslabo pripremio na ovo sa nedovoljno podataka, ali drago mi je da ima forumaša sa konkretnim znanjem :)

 

12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Čudi me da nisi čuo za overshot. Doslovno ga u svakoj reci spominju.
vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
odjavljen
offline
Re: Koji monitor kupiti
J(CRO) kaže...

Kako vam se čini ovaj lg-24GL600F-B, vidim da je za 900 kuna u linksu,a taman tražim monitor.Jel ima šta bolje za te novce možda kojih 200-300 kuna gore ako se isplati nadodat.

 Ja sam ga uspio naručiti pa ćemo vidit 

Have no fear, Vlad is here
14 godina
odjavljen
offline
Re: Koji monitor kupiti
Rhodin kaže...

Znači doslovce si me spasio od razbijanja glavom zašto netko ovo preporuča kao vrhunski monitor.

 

Horor iskustvo.

 

Smanjio sam na normal dok ne dođe novi DP kabel i da mogu upalit freesync i 144Hz! Rezultat je veliko oduševljenje, nema više tog (takvoh) ghostinga, i sad je sasvim ugodan za rad.

VELIKO HVALA kolega! - ipak ispada da sam se preslabo pripremio na ovo sa nedovoljno podataka, ali drago mi je da ima forumaša sa konkretnim znanjem :)

 

 

Nema na čemu, uvijek mi je drago kad mogu pomoći :) Generalni savjet, na svakom monitoru isprobaj sve razine overdrivea, neke uzrokuju ghosting, neke overshoot, a neke su dobar balans. To se najbolje vidi na scrolling tekstu:

 

https://www.testufo.com/framerates-text

 

Imaš tu i drugih testova, biraš u gornjem desnom kutu, pa si namjesti kako ti najbolje paše.

 

DarthMarkus kaže...
Čudi me da nisi čuo za overshot. Doslovno ga u svakoj reci spominju.

 

Ne prate svi reviewe, a i treba naučiti razlikovati ghosting i overshoot.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
13 godina
offline
Koji monitor kupiti

Ova izolacija me samo u trosak baca....
Gledam neki jeftinji 144hz monitor uzet a da ima ok prikaz boja. Na papiru ne izgleda lose ovaj LC al ne mogu nikakav info o njemu nac. Jel ko slucajno dosao u napast da ga je kupio i koristi?

 

EDIT: Narucen je ko ga hebe. Samsung panel, 36 mjeseci garancije pa neka krepa.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.4.2020 23:03 (GeneralPag1997).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
GeneralPag1997 kaže...

Ova izolacija me samo u trosak baca....
Gledam neki jeftinji 144hz monitor uzet a da ima ok prikaz boja. Na papiru ne izgleda lose ovaj LC al ne mogu nikakav info o njemu nac. Jel ko slucajno dosao u napast da ga je kupio i koristi?

 

EDIT: Narucen je ko ga hebe. Samsung panel, 36 mjeseci garancije pa neka krepa.

 

 Čuj to je va panel (doduse jeftiniji), nije TN, pa će biti ok boje i kontrast.

6 godina
offline
Koji monitor kupiti

cini se ok monitor 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 11.4.2020 11:30 (3dfx).
Moj PC  
0 0 hvala 2
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
GeneralPag1997 kaže...

Ova izolacija me samo u trosak baca....
Gledam neki jeftinji 144hz monitor uzet a da ima ok prikaz boja. Na papiru ne izgleda lose ovaj LC al ne mogu nikakav info o njemu nac. Jel ko slucajno dosao u napast da ga je kupio i koristi?

 

EDIT: Narucen je ko ga hebe. Samsung panel, 36 mjeseci garancije pa neka krepa.

 

2000kn 32" QHD 144Hz 3 godine jamstva, u pravu si, steta propustit dobru priliku

 

kupujem i ja, klincima ce biti bolji sigurno od ovoga sto imaju sad 

 

edit: sad vidjeh ove recenzije iznad, thx, idem narucit

Poruka je uređivana zadnji put sub 11.4.2020 11:34 (Timo).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Vixi kaže...

Treba mi pomoć.

 

Ima li što pristupačnije i bolje za te kune (sumnjam) od ovoga : https://www.lc-power.com/en/product/pc-monitors/lc-m32-qhd-144-c

Da je 32", 1440p, 100-144Mhz i freesync.

Tražim freesync, vidim da je od nvidia drivera 417.17 (15.01.19.) omogućeno korištenje freesync monitora na nvidia gpu.

I ako netko ima navedeni monitor da čujem mišljenje.

 

 

EDIT : Ne znam što uzeti između https://www.lc-power.com/en/product/pc-monitors/lc-m32-qhd-144-c/ i https://www.lc-power.com/en/product/pc-monitors/lc-m34-uwqhd-100-c/

Nisam nikada koristio ultra-wide, a ni curved.

 I dalje mi treba pomoć.

Vidio sam tih nekoliko recenzija, ali te na Njemačkom mi ne govore baš puno.

Kako imam već 6-7 godina 32" QHD , strah me uzeti ovaj ultra-wide , ne znam zašto, valjda sam se naučio na "visinu" ekrana.

I nisam nikada ni probao gaming na ultra-wide kao što sam napisao, niti znam ikoga tko ima takav monitor.

Prijedlozi?

11 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti

ja sam uzeo jučer LG 24GL600F , za 900kn mislim da nisam fulao

pogledao par recenzija čini se ok

Poruka je uređivana zadnji put sub 11.4.2020 13:13 (Mate15SLC).
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Vixi kaže...
Vixi kaže...

Treba mi pomoć.

 

Ima li što pristupačnije i bolje za te kune (sumnjam) od ovoga : https://www.lc-power.com/en/product/pc-monitors/lc-m32-qhd-144-c

Da je 32", 1440p, 100-144Mhz i freesync.

Tražim freesync, vidim da je od nvidia drivera 417.17 (15.01.19.) omogućeno korištenje freesync monitora na nvidia gpu.

I ako netko ima navedeni monitor da čujem mišljenje.

 

 

EDIT : Ne znam što uzeti između https://www.lc-power.com/en/product/pc-monitors/lc-m32-qhd-144-c/ i https://www.lc-power.com/en/product/pc-monitors/lc-m34-uwqhd-100-c/

Nisam nikada koristio ultra-wide, a ni curved.

 I dalje mi treba pomoć.

Vidio sam tih nekoliko recenzija, ali te na Njemačkom mi ne govore baš puno.

Kako imam već 6-7 godina 32" QHD , strah me uzeti ovaj ultra-wide , ne znam zašto, valjda sam se naučio na "visinu" ekrana.

I nisam nikada ni probao gaming na ultra-wide kao što sam napisao, niti znam ikoga tko ima takav monitor.

Prijedlozi?

imas gore recenziju i na hrvatskom za ovaj 32"

 

34" je BUG imao recenziju, potrazi na BUG portalu, i isto su ga pohvalili

 

ultrawide ti je 100Hz i ima vecu rezoluciju, dok je 32" sa manjom rezolucijom 144Hz

 

 

 

 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Timo kaže...
Vixi kaže...
Vixi kaže...

Treba mi pomoć.

 

Ima li što pristupačnije i bolje za te kune (sumnjam) od ovoga : https://www.lc-power.com/en/product/pc-monitors/lc-m32-qhd-144-c

Da je 32", 1440p, 100-144Mhz i freesync.

Tražim freesync, vidim da je od nvidia drivera 417.17 (15.01.19.) omogućeno korištenje freesync monitora na nvidia gpu.

I ako netko ima navedeni monitor da čujem mišljenje.

 

 

EDIT : Ne znam što uzeti između https://www.lc-power.com/en/product/pc-monitors/lc-m32-qhd-144-c/ i https://www.lc-power.com/en/product/pc-monitors/lc-m34-uwqhd-100-c/

Nisam nikada koristio ultra-wide, a ni curved.

 I dalje mi treba pomoć.

Vidio sam tih nekoliko recenzija, ali te na Njemačkom mi ne govore baš puno.

Kako imam već 6-7 godina 32" QHD , strah me uzeti ovaj ultra-wide , ne znam zašto, valjda sam se naučio na "visinu" ekrana.

I nisam nikada ni probao gaming na ultra-wide kao što sam napisao, niti znam ikoga tko ima takav monitor.

Prijedlozi?

imas gore recenziju i na hrvatskom za ovaj 32"

 

34" je BUG imao recenziju, potrazi na BUG portalu, i isto su ga pohvalili

 

ultrawide ti je 100Hz i ima vecu rezoluciju, dok je 32" sa manjom rezolucijom 144Hz

 

 

 

 

 Pogledao da, za oba. Našao ih.

Što se tiće -/+ sam proučio, tj što dobivam kod jednog a što kod drugoga.

Nego me brine ako mi bude "sjeo" ultra-wide. Jer dok dođe,a kamoli ako ga idem vraćati, cijene se budu vratile na "staro". A ne želim bacati 800kn onda više.

Vidim da se dosta "hvali" ultra-wide za gaming i filmove, no jedno je gledati a drugo igrati na njemu.

A i kod ultra-wide ovog, ima nativnu 3440*1440, pa ako bude "škripilo", vjerojatno onda bi spustio na 2560*1080. Ali onda PPI pada na 81,7.

14 godina
online
Koji monitor kupiti

Pozdrav svima. Molim preporuku monitora 27'. Monitor bi mi služio za gaming 50%, 50% multimedija. Od igrica koje igram su Diablo 3 i poneka pucačina. Ne zanimaju me monitori od 3000-5000 kn. Molim neki best buy do 2000,00 kn, te da je IPS. Probao sam TN i nije to to :D . Hvala. :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Vixi kaže...
 

.

A i kod ultra-wide ovog, ima nativnu 3440*1440, pa ako bude "škripilo", vjerojatno onda bi spustio na 2560*1080. Ali onda PPI pada na 81,7.

 Ne samo da pada PPI nego više nemaš 1:1 pixel mapping i dobiješ čušpajz od slike, jedino ako ne misliš igrati sa crnim rubovima

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

 

 Pogledao da, za oba. Našao ih.

Što se tiće -/+ sam proučio, tj što dobivam kod jednog a što kod drugoga.

Nego me brine ako mi bude "sjeo" ultra-wide. Jer dok dođe,a kamoli ako ga idem vraćati, cijene se budu vratile na "staro". A ne želim bacati 800kn onda više.

Vidim da se dosta "hvali" ultra-wide za gaming i filmove, no jedno je gledati a drugo igrati na njemu.

A i kod ultra-wide ovog, ima nativnu 3440*1440, pa ako bude "škripilo", vjerojatno onda bi spustio na 2560*1080. Ali onda PPI pada na 81,7.

 Tako je i mene jednom davno brinulo kakav ce biti skok sa 17" na 24" monitor :)
 Dans ne mogu zamisliti vise imati monitor koji nije ultra-wide. Gušt jednak upgradeu sa hdd-a na ssd.

 I ne brini, neces imati crne crte sa strane ako budes supustio rezu na 2560*1080, to je isto ultrawide reza.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
nixass kaže...
Vixi kaže...
 

.

A i kod ultra-wide ovog, ima nativnu 3440*1440, pa ako bude "škripilo", vjerojatno onda bi spustio na 2560*1080. Ali onda PPI pada na 81,7.

 Ne samo da pada PPI nego više nemaš 1:1 pixel mapping i dobiješ čušpajz od slike, jedino ako ne misliš igrati sa crnim rubovima

 Za crne rubove koliko sam razumio bude eventualno problem sa starijim igrama, ili ako igra ne podržava. Ne znam kakva je tu situacija.

zzZZzz kaže...

 

 Pogledao da, za oba. Našao ih.

Što se tiće -/+ sam proučio, tj što dobivam kod jednog a što kod drugoga.

Nego me brine ako mi bude "sjeo" ultra-wide. Jer dok dođe,a kamoli ako ga idem vraćati, cijene se budu vratile na "staro". A ne želim bacati 800kn onda više.

Vidim da se dosta "hvali" ultra-wide za gaming i filmove, no jedno je gledati a drugo igrati na njemu.

A i kod ultra-wide ovog, ima nativnu 3440*1440, pa ako bude "škripilo", vjerojatno onda bi spustio na 2560*1080. Ali onda PPI pada na 81,7.

 Tako je i mene jednom davno brinulo kakav ce biti skok sa 17" na 24" monitor :)
 Dans ne mogu zamisliti vise imati monitor koji nije ultra-wide. Gušt jednak upgradeu sa hdd-a na ssd.

 I ne brini, neces imati crne crte sa strane ako budes supustio rezu na 2560*1080, to je isto ultrawide reza.

 Ma više me brine da ne bude pikselasta slika ako se spusti na 2560*1080.

Sada na 2560*1440 je PPI 91,8 ,a tada bi još samo pao dole.

Možda da se uhvatim ovog 32".

Vidim da imaš 34" sa nativnom 2560*1080?

Gaming?, nije premala reza?

15 godina
offline
Koji monitor kupiti

Crne rubove ces imati ako igra ne podrzava 21:9 format, sto je uglavnom slucaj kod starijih igara ili uzasno losih portova igara sa konzola.

Sto se tice 2560*1080, i ja sam se plasio pixelaste slike, ali imam dosta dubok stol, tako da mi je monitor oko 60 do 70 cm od glave, tako da se pixeli ne vide i sve je ok.

Ta reza moze biti problem kod plitkog stola, kad si na manje od cca 45 cm od ekrana.

 edit: dobra stvar sto se tice te reze je sto puno lakse guras igre na max na 144hz.

Poruka je uređivana zadnji put sub 11.4.2020 18:15 (zzZZzz).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Vixi kaže...

 Za crne rubove koliko sam razumio bude eventualno problem sa starijim igrama, ili ako igra ne podržava. Ne znam kakva je tu situacija.

 Crni rubovi su ti best case scenario.

Poanta je u snižavanju rezolucije na LCD ekranu (što si rekao da bi radio ako ti grafa ne bude mogla tjerat 3440x1440), kolko god nekome takva slika bila prihvatljiva, nenativna rezolucija na LCD je groblje od slike.

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Jakovp kaže...
Rhodin kaže...
...

Nema na čemu, uvijek mi je drago kad mogu pomoći :) Generalni savjet, na svakom monitoru isprobaj sve razine overdrivea, neke uzrokuju ghosting, neke overshoot, a neke su dobar balans. To se najbolje vidi na scrolling tekstu:

 

https://www.testufo.com/framerates-text

 

Imaš tu i drugih testova, biraš u gornjem desnom kutu, pa si namjesti kako ti najbolje paše.

 

DarthMarkus kaže...
Čudi me da nisi čuo za overshot. Doslovno ga u svakoj reci spominju.

Ne prate svi reviewe, a i treba naučiti razlikovati ghosting i overshoot.

 A eto, nisam čuo za Overshot, što da radim, kako kaže kolega, ne prate svi video reviewe, ima jedna stranica za uspoređivanje monitora, gdje sam svašta čitao,od ghostinga, do motion blurea, umetanja crnih frameova, bla bla, ili mi je promakao Overshoot, ili ni ne pišu o tome.

Uspoređuju monitore kojima radi FreeSync i na koliko Hz, gje radiHDR sa FreeSyncom, gdje ne, gdje se može OC-at, sa kakvim kabelom mora bit spojen itd.

Malo mi je i džumbus u glavi bio od svega toga, ok, bio sam više za ASUS TUF, vi ste više predlagali LG, uzemo sam LG preko ASUS-a.

 

Danas konačno sam spojio LG sa DP kabelom i imam FreeSync i 144Hz - sve igre koje sam isprobao, kao da igram nešto sasvim novo.

Em je 1440p toliko oštrije od 1200p, em je 144Hz neusporedivo bolje od 60 Hz (već i jučerašnjih 100 je bio bitan pomak), ali danas, kad sam konačno isprobao FreeSync - ovo je neusporedivo bolje od bilo čega do sada.

Čak i kad mi stvari padaju oko i malo ispod 50 fps (recimo 3dMark Time Spy test ju dovoljno optereti za to) stvari toliko glatko rade da mi je to trenutno teško za vjerovat.

 

HDR je OK, ali ne može biti FreeSync i HDR u isto vrijeme, ali FreeSync toliko više doprinese cijeloj stvari da HDR naprosto ne želim ni spominjat.

 

Jake su mi boje i brightness na defaultnim postavkama monitora, moram vidjet online kakva je kalibracija, te da li treba nešto raditi po pitanju nje... neću sigurno platit nekom, ali navodno ima online alata za sam kalibrirat... možda se odlučim. Imam "dual monitor" setup, i kad prebacim sa jednog na drugi, na starom me bole oči koliko igre lošije izgledaju.

Totalno shvaćam ljude koji kažu "jednom kad ovo probaš, nema nazad". Ja sam vidio ove ekrane u dućanima, imao sam prilike prije isprobat, ne doduše ovoliko kvalitetan. Samo to je sve kratko, taj tren si impresioniran, dođeš doma, za sat, dva ko da ništa nisi radio. Sad kad imam doma jedan kraj drugoga i mogu ih naizmjence iprobat... nema više ni 60Hz ni 1080p za mene.

 

Hvala ekipa i imate preporuku od mene za LG 27GL850

15 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
zzZZzz kaže...

Crne rubove ces imati ako igra ne podrzava 21:9 format, sto je uglavnom slucaj kod starijih igara ili uzasno losih portova igara sa konzola.

Sto se tice 2560*1080, i ja sam se plasio pixelaste slike, ali imam dosta dubok stol, tako da mi je monitor oko 60 do 70 cm od glave, tako da se pixeli ne vide i sve je ok.

Ta reza moze biti problem kod plitkog stola, kad si na manje od cca 45 cm od ekrana.

 edit: dobra stvar sto se tice te reze je sto puno lakse guras igre na max na 144hz.

 Kako misliš da je lakše gurati na 144hz spram 100hz?

Monitor mi je od očiju nekih 50cm.

nixass kaže...
Vixi kaže...

 Za crne rubove koliko sam razumio bude eventualno problem sa starijim igrama, ili ako igra ne podržava. Ne znam kakva je tu situacija.

 Crni rubovi su ti best case scenario.

Poanta je u snižavanju rezolucije na LCD ekranu (što si rekao da bi radio ako ti grafa ne bude mogla tjerat 3440x1440), kolko god nekome takva slika bila prihvatljiva, nenativna rezolucija na LCD je groblje od slike.

 Imao sam slično iskustvo u dobar 17" cube monitora, nije bila sreća spuštati rezu dole. Ali davno je to bilo, prije 15 i više godina.

Ali kod zzZZzz-a je recimo stvar što je njemu nativna 2560*1080, a ovaj 34" što gledam, nije.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 11.4.2020 18:53 (Vixi).
15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Vixi kaže...
zzZZzz kaže...

Crne rubove ces imati ako igra ne podrzava 21:9 format, sto je uglavnom slucaj kod starijih igara ili uzasno losih portova igara sa konzola.

Sto se tice 2560*1080, i ja sam se plasio pixelaste slike, ali imam dosta dubok stol, tako da mi je monitor oko 60 do 70 cm od glave, tako da se pixeli ne vide i sve je ok.

Ta reza moze biti problem kod plitkog stola, kad si na manje od cca 45 cm od ekrana.

 edit: dobra stvar sto se tice te reze je sto puno lakse guras igre na max na 144hz.

 Kako misliš da je lakše gurati na 144hz spram 100hz?

Monitor mi je od očiju nekih 50cm.

nixass kaže...
Vixi kaže...

 Za crne rubove koliko sam razumio bude eventualno problem sa starijim igrama, ili ako igra ne podržava. Ne znam kakva je tu situacija.

 Crni rubovi su ti best case scenario.

Poanta je u snižavanju rezolucije na LCD ekranu (što si rekao da bi radio ako ti grafa ne bude mogla tjerat 3440x1440), kolko god nekome takva slika bila prihvatljiva, nenativna rezolucija na LCD je groblje od slike.

 Imao sam slično iskustvo u dobar !7" cube monitora, nije bila sreća spuštati rezu dole. Ali davno je to bilo, prije 15 i više godina.

Ali kod zzZZzz-a je recimo stvar što je njemu nativna 2560*1080, a ovaj 34" što gledam, nije.

 

 

Sry moj bed, mislio sam da je i taj monitor 144hz kao i moj, sad sam ga malo bolje pogledao.

U svakom slucaju i 3440*1440 i 2560*1080 su 21:9 format rezolucije, tako da crnih rubova nece biti, a kako ce to u praksi izgledati kod spustanja reze i kod tog modela, to ti jbg ne mogu reci.

Kakav ti je hardware? Vidim da taj monitor ima freesync range 48-100hz,ako u nativnoj rezi budes mogao drzati fps u tom rasponu, oscilacije neces osjetiti a time neces morati ni spustati rezu, i samim time udaljenost od ekrana ti nece igrati neku ulogu.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
zzZZzz kaže...
Vixi kaže...
zzZZzz kaže...

Crne rubove ces imati ako igra ne podrzava 21:9 format, sto je uglavnom slucaj kod starijih igara ili uzasno losih portova igara sa konzola.

Sto se tice 2560*1080, i ja sam se plasio pixelaste slike, ali imam dosta dubok stol, tako da mi je monitor oko 60 do 70 cm od glave, tako da se pixeli ne vide i sve je ok.

Ta reza moze biti problem kod plitkog stola, kad si na manje od cca 45 cm od ekrana.

 edit: dobra stvar sto se tice te reze je sto puno lakse guras igre na max na 144hz.

 Kako misliš da je lakše gurati na 144hz spram 100hz?

Monitor mi je od očiju nekih 50cm.

nixass kaže...
Vixi kaže...

 Za crne rubove koliko sam razumio bude eventualno problem sa starijim igrama, ili ako igra ne podržava. Ne znam kakva je tu situacija.

 Crni rubovi su ti best case scenario.

Poanta je u snižavanju rezolucije na LCD ekranu (što si rekao da bi radio ako ti grafa ne bude mogla tjerat 3440x1440), kolko god nekome takva slika bila prihvatljiva, nenativna rezolucija na LCD je groblje od slike.

 Imao sam slično iskustvo u dobar !7" cube monitora, nije bila sreća spuštati rezu dole. Ali davno je to bilo, prije 15 i više godina.

Ali kod zzZZzz-a je recimo stvar što je njemu nativna 2560*1080, a ovaj 34" što gledam, nije.

 

 

Sry moj bed, mislio sam da je i taj monitor 144hz kao i moj, sad sam ga malo bolje pogledao.

U svakom slucaju i 3440*1440 i 2560*1080 su 21:9 format rezolucije, tako da crnih rubova nece biti, a kako ce to u praksi izgledati kod spustanja reze i kod tog modela, to ti jbg ne mogu reci.

Kakav ti je hardware? Vidim da taj monitor ima freesync range 48-100hz,ako u nativnoj rezi budes mogao drzati fps u tom rasponu, oscilacije neces osjetiti a time neces morati ni spustati rezu, i samim time udaljenost od ekrana ti nece igrati neku ulogu.

 1080 Ti + 1600 ryzen (radi super na 2560*1440).

Mislio sam upariti gpu i monitor s obzirom da ima podrška od strane nvidie. Koliko vidim po webu, radi.

Znam da jesu, ali ima istine kad spuštaš rezu da bude crap često.

Recimo kad prebacim računalo na tv, kad spustim sa 4K na QHD, ne vidim nikakvu razliku, ali i sjedim nekih 2-3 metra dalje, i tv je 55". 

Samo me strah toga da ako spustim rezu na njemu, budem to osjetio i vidio stalno.

Poruka je uređivana zadnji put sub 11.4.2020 19:03 (Vixi).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Džekson kaže...

Pozdrav svima. Molim preporuku monitora 27'. Monitor bi mi služio za gaming 50%, 50% multimedija. Od igrica koje igram su Diablo 3 i poneka pucačina. Ne zanimaju me monitori od 3000-5000 kn. Molim neki best buy do 2000,00 kn, te da je IPS. Probao sam TN i nije to to :D . Hvala. :)

 S takvim zahtjevima i budžetom samo Philips 275E1S/00, cca 1700kn.

15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

 1080 Ti + 1600 ryzen (radi super na 2560*1440).

Mislio sam upariti gpu i monitor s obzirom da ima podrška od strane nvidie. Koliko vidim po webu, radi.

Znam da jesu, ali ima istine kad spuštaš rezu da bude crap često.

Recimo kad prebacim računalo na tv, kad spustim sa 4K na QHD, ne vidim nikakvu razliku, ali i sjedim nekih 2-3 metra dalje, i tv je 55". 

Samo me strah toga da ako spustim rezu na njemu, budem to osjetio i vidio stalno.

 Koliko vidim po redditu ekipa je dosta podjeljena oko spustanja reze na 2560*1080, nekima je super, nekima nije, ali sa tim hardware-om mislim da neces imati vecih problema na nativnoj rezoluciji.

Ovdje imas benchmarke tvoje kombinacije cpu/gpu na dosta igara i rezolucija (sve na ultra postavkama) pa scrollaj dolje do 3440x1440 i pogledaj prosjecni fps. Skoro svi ulaze u freesync/gsync range, a uz malo podesavanja postavki, lako se digne prosjek.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice