3 monitora i plazma

poruka: 16
|
čitano: 4.076
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
3 monitora i plazma

Imam grafičku   SAPPHIRE HD6950 koja ima 4 izlaza.Na 3 sam spojio monitore a na 4-ti hdmi ulaz, plazmu.Problem je da bi mi plazma bila aktivna trebam diseblat jedan od monitora.Da li ima nekakvo lagano  riješenje da budu odjednom svi aktivni.

 

Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: 3 monitora i plazma

Mislim da ti za to treba još jedna kartica ili zamjena postojeće nekom GTX 680.

Ako se ne varam AMD kartice defaultno podržavaju Eyefinity od 3 monitora, rijetki su modeli/primjerci s podrškom za više.

Prodajem RAGE za PS3: http://www.bug.hr/forum/topic/igre-accounti-igrama/prodaja-igra-rage-playstation-3/129629.aspx?page=0&jumpto=2529211&sort=asc&view=flat
16 godina
offline
3 monitora i plazma

Predpostavljam da je to tako ali se ipak nadam da ima nekakvo lakše riješenje,iako je glupost da ima 4 izlaza koja se ne mogu skupa koristiti.Postoje li nekakve nekompatibilnosti između kartica u slučaju stavljanje još jedne u crossfire.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: 3 monitora i plazma

HD 6950 može u CF samo s HD 6950 i 6970. Nekakve nekompatibilnosti ne bi trebalo biti.

Samo treba dovoljno jako napajanje i dobro hlađenje unutar kućišta (grafa do grafe = grijanje).

Prodajem RAGE za PS3: http://www.bug.hr/forum/topic/igre-accounti-igrama/prodaja-igra-rage-playstation-3/129629.aspx?page=0&jumpto=2529211&sort=asc&view=flat
16 godina
offline
3 monitora i plazma

A može li neka bez veze samo da ima hdmi ili DVI da mi to radi? Naravno bez CF-a.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
3 monitora i plazma
Naravno da ne.
Prodajem RAGE za PS3: http://www.bug.hr/forum/topic/igre-accounti-igrama/prodaja-igra-rage-playstation-3/129629.aspx?page=0&jumpto=2529211&sort=asc&view=flat
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
3 monitora i plazma

Bilo bi dobro da nam kazes tocno koji model imas graficke, zato sto neki modeli podrzavaju i do 6 monitora (sa jedne kartice). U principu to radi ovako: koliko imash display portova na samoj grafici toliko mozes monitora prikljuciti + 2. Znaci ako imas 1 display port maximalni broj monitora je 3, ukoliko imas 2 display porta mozes 4 komada (kao u mojoj situaciji). Samo sto ti u tom slucaju moraju 2 biti prikljucena preko display porta a druga 2 dvi/hdmi ovisi o modelu kartice. 

 

"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
3 monitora i plazma

2xDVI,1xDP i 1xHDMI   saphire 6950 1gb.Želim da mi je svaki monitor zaseban a ne znam da li bi to dobio sa nekavim switchevima 1DP na 2 monitora.

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.3.2012 13:38 (Bestija).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: 3 monitora i plazma
Bestija kaže...

2xDVI,1xDP i 1xHDMI   saphire 6950 1gb.Želim da mi je svaki monitor zaseban a ne znam da li bi to dobio sa nekavim switchevima 1DP na 2 monitora.

sa tom karticom zaboravi,,posto je samo 1gb u pitanju

٩(●̮̮̃•̃)۶ ٩( -̮̮̃ –̃)۶ ٩(͡๏̯͡๏)۶ Fear is good !!
16 godina
offline
3 monitora i plazma

Znači ,nebi moglo ići na 6950 3monitora a na neku koju bi kupio plazma preko HDMI-a.Nešto sam letimično gledao po netu ima ih koji su čak spajali ati i nvidia skupa.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: 3 monitora i plazma
posto imas samo jedan display port output znaci da mozes maximalno 3 monitora na tu grafiku. E sad, mozda bi postojala mogucnost to odraditi sa nekom low end grafikom i sa SoftTH-om ih povezati da baca sliku na 4 ekrana ali iskren da budem nikad me to nije zanimalo pa nisam ni puno citao o tome.. znam da se sa tim SoftTH-om moze dosta kombinacija raditi, sa razlicitim velicinama i rezolucijama monitora e sad gdje je tu granica stvarno ne bih znao. U svakom slucaju tezak i naporan posao te ocekuje jer to sve nije bas user friendly kao recimo napraviti eyefinity.. probaj googlat malo pa vidi sto se da rijesiti.. nadam se da sam pomogao koliko sam mogao i znao.
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
16 godina
offline
3 monitora i plazma

Ma nije mi to baš extra bitno ali eto kad već imaš želiš da to radi savršeno.Problem je šta držim monitore vertikalno pa kad prebacim na plazmu moram okretat ih ,uglavnom dođe do manjih problemčića.Probat ću se nekom karticom pa se javim.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.3.2012 14:57 (Bestija).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
3 monitora i plazma

Clockanje?

maniac
Moj PC  
0 2 hvala 0
16 godina
offline
Re: 3 monitora i plazma
Electricman :) kaže...

Clockanje?

 

Zašto misliš da bi onda radilo(kako)?

16 godina
offline
3 monitora i plazma

Da li bi ovaj model  http://www.asus.com/Graphics_Cards/AMD_Series/EAH6950_DCII2DI4S1GD5/ podržavao rad 3 monitora i plazme.

 

 

Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
3 monitora i plazma

.Evo samo da zaključimo temu i kažem da sam kupio hd7950 flex 3gb i podržava rad s   3 monitora i plazmom

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice