Nova kaciga za F-35, po novom bez laga

poruka: 169
|
čitano: 22.229
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Nova kaciga za F-35, po novom bez laga".
15 godina
odjavljen
offline
Re: Nova kaciga za F-35, po novom bez laga
T-55 kaže...
Tonči kaže...

Pišeš gluposti, ali takve gluposti su pričali i sprski zapovjednici tada pa su to piloti platili glavom. Uvijek ista priča...

 

F-117 je pogođen najvjerojatnije SAM-om, a U-2 nikad nije pao ni čak oštećen.

 

Tonci neupucen si...

Opet ti o avionima koji ne postoje. Da ti pojasnim: MiG-31 ne leti niti ima protiv koga letjeti, a letne sposobnosti su mu na razini MiG-a 21, dakle u najbolju ruku jadne. MiG-29 je solidan avion, letno, ali zastario i ne može se mjeriti s novim generacijama aviona.

 

Tu se ti možeš "razumjeti" koliko god hoćeš, ali to su bajke, kao što su bajke i srpska rušenja NATO aviona 1999.

Bukva kaže...
T-55 kaže...

Amerikanci nemogu parirati rusima sto se tice oruzja i to je opcepoznata cinjenica,samo amerikanci imaju jacu propagandu koju puse cs 1.6 djeca.

KerFlorijan kaže...

Rusija je majka {#} sjetite se samo kako je F117 letio 1999. 

 

F117 Nighthawk je u službu ušao kasnih '70-tih.

F117 je oboren nad Srbijom '99 (i to jer je bio vidljiv na radaru prilikom otvaranja "bomb bay").

15 godina kasnije i ta sva sila ruske vojne nadmoći još uvijek ne može kopirati tehnologiju staru preko 35 godina (odnosno njihov prvi stealth lovac, T-50, još uvijek je u eksperimentalnoj fazi).

 

Ne znam od kuda uopće propaganda da Rusija danas je ikakav vojni igrač? Od svog tog njihovog šepurenja u Ukrajini, jedino su uspjeli oboriti putnički avion. Da je kojim slučajem, recimo, Kina, kao jedana daleko ozbiljnija propu-zapadnjačka sila (barem, ajmo reći, na papiru), stajala iza građanskog rata u Ukrajini, mislim da bi danas Narodna Republika Donjeck bila do Beča.

Na ovom forumu je običaj izdrkavanje po zapadnim snagama i uzdizanje Rusa... Ekipa uživljena u islamski džihad, ruske teritorijalne i energetske pretenzije (Rusija je s Ukrajinom vrlo slična Srbiji s Bosnom i Hrvatskom) i Davida Ickea i njegovih teorija za idiote. To je direktan efekt pseudo-znanstvenog programa HRT-a kroz "Na rubu znanosti".

 

U praksi, ništa bolji Rusi nisu od Amera, samo je razlika u metodama i stanju vojske, koje za Ruse baš i nije nešto zlatno.

Sve što napišem moj je osobni stav i ne odražava nužno stav Bug d.o.o.
10 godina
protjeran
offline
Nova kaciga za F-35, po novom bez laga

nadam se da ćete kad tad shvatit kakvi su kreteni ovi sa zapada...nadam se....

 

 

Ako prdnem,usrat ću se.-Miroslav Krleža
Poruka je uređivana zadnji put ned 27.7.2014 19:15 (KerFlorijan).
 
7 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: Nova kaciga za F-35, po novom bez laga
Bukva kaže...

 

 

Ne znam od kuda uopće propaganda da Rusija danas je ikakav vojni igrač? Od svog tog njihovog šepurenja u Ukrajini, jedino su uspjeli oboriti putnički avion. Da je kojim slučajem, recimo, Kina, kao jedana daleko ozbiljnija propu-zapadnjačka sila (barem, ajmo reći, na papiru), stajala iza građanskog rata u Ukrajini, mislim da bi danas Narodna Republika Donjeck bila do Beča.

 

Naivan si ko guzica.Izgleda da nisi cuo za rusku skolu.Da su rusi glupi kolko ih zapad prikazuje davno bi im taj zapad donjeo demokraciju milom(kao kod nas) ili silom(gadafi).

 

 

P.s nedostaje mi baksa u ovoj temi da i on prospe koju pametnu.

You will live to see man-made horrors beyond your comprehension - Nikola Tesla
15 godina
odjavljen
offline
Nova kaciga za F-35, po novom bez laga

Inače, evo jedna iz usta srpskih pilota o tome kako nije oboren nitko osim ona dva američka pilota i kako je oboreno ukupno 6 srpskih lovaca: 

 

Pričaju upravo oboreni piloti u idućoj minuti.

Sve što napišem moj je osobni stav i ne odražava nužno stav Bug d.o.o.
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Nova kaciga za F-35, po novom bez laga

Argentina - 1890 - Vojska poslana u Buenos Aires u zaštitu poslovnih interesa.
Chile - 1891 - Marinci u borbama protiv pobunjenika.
Haiti - 1891 - Američka vojska ugušila pobunu crnih na Navassa otocima.
Hawaii - 1893 - Mornarica ruši Hawai-skog Kralja te pripaja iste u svoj teritorij.
Nicaragua - 1894 - Vojska okupirala Bluefields,na mjesec dana.
China - 1894-95 - Mornarica, Marinici, Vojska sudjelovanje u Sino-Japanese ratu.
Korea - 1894-96 - Vojska u Seulu za vrijeme rata.
Panama - 1895 - Iskrcavanje vojske u grad Corinto.
China - 1894-1900 - Okupacija Kine za vrijeme Boxer pobune.
Philippines - 1898-1910 - Filipini američka vojska u Spanish-American ratu; 600,000 poginulo Filipinaca.
Cuba - 1898-1902 - okupacija Kube u Spanish-American ratu; USA do dan danas drži Guantanamo Bay.
Puerto Rico - 1898 - okupiran u Spanish-American i dan danas Puerto Rico je pod okupacijom.
Panama - 1901-14 
Dominican Rep 1903-04 - Zaštita Ame. interesa tokom revolucije.
Cuba - 1906-09 - Vojska se iskrcala za vrijeme izbora. 
Panama - 1908 - Vojska se iskrcala za vrijeme izbora. 
Cuba - 1912 - iskrcavanje radi zaštite interesa u Havani.
Panama - 1912 - Vojska se iskrcala za vrijeme izbora. 
Honduras - 1912 - iskrcavanje radi zaštite američkih interesa.
Nicaragua - 1912-33 - Okupacija Nikarague i borba protiv gerile u 20-godišnjem ratu.
Mexico - 1914-18 - Intervencija mornarice protiv nacionalista.
Dominican Rep 1916-24 - Američka okupacija.
Cuba - 1917-33 - Okupacija Kube trajanje 16 godina.
World War I - 1917-18 - Borba protiv sila osovine.
Russia - 1918-22 - Mornarica se iskrcala u istočnoj Rusiji poslje Boljševičke revolucije
Honduras - 1919 - Vojska se iskrcala za vrijeme izbora. 
Guatemala - 1920 - okupacija dva tjedna za vrijeme sindikalnog štrajka.
Turkey - 1922 - Borbe protiv nacionalista u Smyrna.
Honduras - 1924-25 - Vojska se iskrcala dva puta za vrijeme izbora. 
Panama - 1925 - Vpjska poslana da uguši opći štrajk.
Yugoslavia - 1946 - Raspoređivanje mornarice kao odgovor na rušenje aviona.
Uruguay - 1947 - Vojska poslana kao za pokazivanje vojne snage.
Greece - 1947-49 - Američke operacije dovele do pobjede ekstremno desne stranke na vklast za vrijeme izbora.
Philippines - 1948-54 - CIA orkestrirala civilni rat protiv Filipino Huk pobune.
Puerto Rico - 1950 - vojska gušu pobunu za osamostaljenje u Ponce.
Korean rat - 1951-53 .
Iran - 1953 - CIA orkestrirala rušenje sa vlasti demokratsko izabranog Msadegh i vraćanje Shah na vlast.
Vietnam - 1954 pomaganje Francuskoj protiv Vietnamaca.
Guatemala - 1954 - CIA orkestrirala rušenje sa vlasti demokratsko izabranog Arbenz i postavlja generala Armas na vlast.
Lebanon - 1958
Panama - 1958 - Slanje vojske protiv demonstracija.
Vietnam - 1950s-75 - .
Cuba - 1961 - CIA Bay of Pigs invacija (propala)
Cuba - 1962 - .
Panama - 1964 - Vojska pucala na Panamske demonstrante protiv Američke okupacije Paname.
Indonesia - 1965 - CIA organizirala vojni puč.
Dominican Rep- 1965-66 - Vojska se iskrcala za vrijeme izbora.

Guatemala - 1966-67 - slanje zelenih beretki.
Oman - 1970 - iskrcavanje Marinaca za moguću invaziju na Iran.
Chile - 1973 - CIA organizirala puč, te ubila predsjednika Allende koji je bio izabran od naraoda. Te tada stavlja na vlast generala Pinochet.
Libya - 1981 - Američki avioni srušili dav Libijska aviona.
Lebanon - 1982-84 - Okupacija Bejruta
Grenada - 1983-84 – Američka invazija ruši Maurice Bishop vladu.
Iran - 1984 – Američki lovci ruše dva Iranska aviona iznad perziskog zaljeva.
Libya - 1986 – Američki avioni bombardiraju oko i sam grad Tripoli.
Iran - 1987-88 – USA-a pomaže na strani Iraq za vrijeme Iransko – Iračkog rata.
Libya - 1989 – mornarica ruši još dva Libiska aviona.
Panama - 1989-90 - 27,000 američkih vojnika sudjeluje u rušenju predsjednika President Noriege; više od 2000 civila je poginulo.
Sudan - 1998 – Američke rakete uništavaju farmaceutsku tvornicu (navodno se proizvodilo kemisko oružije).
Iraq - 1998-2001 – Raketama bombardirali Bagdad i ostale velike gradove u Iraku u periodu od 4 dana.

 

sreća pa imaju samo 200 godina povijesti....Btw,oni nisu amerikanci,pravi amerikanci su ljudi koje su oni istrijebili-indijanci

Ako prdnem,usrat ću se.-Miroslav Krleža
 
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Nova kaciga za F-35, po novom bez laga

Moga si staviti i 

Hrvatska - 1993.-'95. logistička potpora hrvatskim snagama

 

Da ih nije bilo, ti bi sada pričao da je Milošević najveći čovjek koji je hodao odmah nakon Vuka Karadžića.

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
15 godina
offline
Re: Nova kaciga za F-35, po novom bez laga

Jedini put kada su Ameri i Rusi imali direktan zracni sukob je bio korejski rat, i ameri se nisu bas proveli sjajno. Nakon sto su se rusi povukli (navodno Najdrazi vodja nije htio platiti racun Staljinu) Ameri su zavladali nebom. No s obzirom da su to bile rane 50te godine i da momentum ratne masinerije iz WWII je jos uvijek postojao normalno je bilo za ocekivati da tehnologije obje strane bile poprilicno ujednacene.

 

Danas, budimo realni, Rusija u zrakoplovstvu sa tehnoloske strane trenutno je inferniorna zapadu, jednako kao sto je zapad u protuzracnoj odbrani inferiroran Rusima.

 

Rusi jos od 70tih godina nisu mogli financijski pratiti Amere, a posebnu kajlu im je uvalio Reagan sa svojim Space Wars programom gdje je izbio rusima i ono malo preostalih financiskih resursa. Naravno da im je uvalio kajlu za vrijeme trajanja 10 godisnjeg Afganistanskog rata koji se moze direktno smatrati posljednjim udarcem CCCP ekonomiji.

 

Rusi su procijenili (ispravno) da je protuzracna odbrana jeftinija i brza za razvoj nego zrakoplova, a razvoj zrakoplova su ostavili za neka sretnija vremena (koja su valjda sada dosla ako je suditi prema PAK-FA).

Najbolji pokazatelj koliko zapad ozbiljno shvaca rusko protuzracno naoruzanje je zaokret u zapadnoj politici prema Siriji nakon sto je procurilo da Asadov rezim posjeduje S-300 raketne sisteme. Odjednom govori o zracnim napadima su nestali, kao i sve vijesti o Siriji uostalom.

 

Da ne bude bas potpuni offtopic, F35 jednostavno ne vrijedi novaca ulupanih u njega, a sto je najbolje jos uvijek se ne nazire konacna cifra.

 

Uostalom poslusajte so jedan od tvoraca F-16 ima za reci o F35:

 

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
11 godina
protjeran
offline
Re: Nova kaciga za F-35, po novom bez laga
Bukva kaže...

Moga si staviti i 

Hrvatska - 1993.-'95. logistička potpora hrvatskim snagama

 

Da ih nije bilo, ti bi sada pričao da je Milošević najveći čovjek koji je hodao odmah nakon Vuka Karadžića.

 

Zaboravio si da su ti isti ameri stavili embargo na uvoz oruzja hrvatskoj, i da su ti isti ameri zaustavili napad na banjaluku.Kad s amerima sklapas ugovor isto je kao i sa vragom kad sklapas,dadne ti malo,a uzme ti puno.

You will live to see man-made horrors beyond your comprehension - Nikola Tesla
10 godina
protjeran
offline
Re: Nova kaciga za F-35, po novom bez laga
Bukva kaže...

Moga si staviti i 

Hrvatska - 1993.-'95. logistička potpora hrvatskim snagama

 

Da ih nije bilo, ti bi sada pričao da je Milošević najveći čovjek koji je hodao odmah nakon Vuka Karadžića.

ja se ne sjećam da su f16 prelijetali preko hrvatske,isto tako se ne sjećam da smo imali Abramse,isto tako se ne sjećam ni Apache-a....sjećam se samo Mil-Mi(i sad služe dobro,dobar je feeling vozit se u njima),T34,T55,T72 i M84,a ono što smo imali američko nije vrijedno spomena(hellcat i sherman)....

Ako prdnem,usrat ću se.-Miroslav Krleža
10 godina
protjeran
offline
Re: Nova kaciga za F-35, po novom bez laga
T-55 kaže...
Bukva kaže...

Moga si staviti i 

Hrvatska - 1993.-'95. logistička potpora hrvatskim snagama

 

Da ih nije bilo, ti bi sada pričao da je Milošević najveći čovjek koji je hodao odmah nakon Vuka Karadžića.

 

Zaboravio si da su ti isti ameri stavili embargo na uvoz oruzja hrvatskoj, i da su ti isti ameri zaustavili napad na banjaluku.Kad s amerima sklapas ugovor isto je kao i sa vragom kad sklapas,dadne ti malo,a uzme ti puno.

http://www.novilist.hr/Vijesti/Hrvatska/Vojska-dobila-trinaest-Hummera-za-obuku

 

http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/predstavljena-americka-oklopna-vozila-donirana-oruzanim-snagama-rh---330751.html

 

 

i prije par dana se pojavila vijest da će osnovat još 6-7 brigada(dobili naredbu sa zapada)....na istoku je vatreno....

i još kad mi obama počne javno govorit kako je rusija zlo,da je miroljubiv,gledo bi svoja posla(to je pod 1),a druga stvar je ta da njegove priče puše samo njegov narod kojem je IQ na razini sobne temperature u sibiru....tip želi počet rat bez razloga,ali se putin ne da jer bi to uvelike naštetilo njegovom gospodarstvu....ubuduće ćemo često viđat rušenja aviona,terorizam,samo je pitanje dana kad će ovaj zatucan narod shvatit tko stoji iza toga 

Ako prdnem,usrat ću se.-Miroslav Krleža
15 godina
offline
Re: Nova kaciga za F-35, po novom bez laga
T-55 kaže...

Zacudio bi se sta sve rusi mogu pa i u mali tuljac ugurati.Nadogradnja se isto onoliko isplati koliko bi bila ugradnja na boing 777.Izvaditi par modula i staviti nove i vozi dalje.Nisu to amerikanci da izvale par miliona da naprave olovku koja moze pisati u svemiru dok rusi uzmu obicnu grafitnu olovku.Mozda nema letne performanse 4-5 generacija ali rakete su te koje obavljaju glavnu zadacu,avion je samo transporter u danasnjem vremenu.

 

Daj mi link na radar dobrih karakteristika koji može stati u konus od MiG-21. Ja znam jedino za Kopyo radar i on povečava domet sa 20 km na 50 km što je i više nego dobro za avion te starosti. No opet nedovoljno dobro protiv novijih aviona.

I što mu znaće nove rakete kada MiG-21 sa RCS-om od 3m^2 bude otkriven na 300 km od strane raptora.

Tko visoko leti, štedi gorivo.
10 godina
protjeran
offline
Re: Nova kaciga za F-35, po novom bez laga
Shamrock kaže...
T-55 kaže...

Zacudio bi se sta sve rusi mogu pa i u mali tuljac ugurati.Nadogradnja se isto onoliko isplati koliko bi bila ugradnja na boing 777.Izvaditi par modula i staviti nove i vozi dalje.Nisu to amerikanci da izvale par miliona da naprave olovku koja moze pisati u svemiru dok rusi uzmu obicnu grafitnu olovku.Mozda nema letne performanse 4-5 generacija ali rakete su te koje obavljaju glavnu zadacu,avion je samo transporter u danasnjem vremenu.

 

Daj mi link na radar dobrih karakteristika koji može stati u konus od MiG-21. Ja znam jedino za Kopyo radar i on povečava domet sa 20 km na 50 km što je i više nego dobro za avion te starosti. No opet nedovoljno dobro protiv novijih aviona.

I što mu znaće nove rakete kada MiG-21 sa RCS-om od 3m^2 bude otkriven na 300 km od strane raptora.

Elta EL/M-2032 na primjer,ali svejedno kad šupci u saboru imaju za audi,ovo ono,onda bi se trebalo imat i za nove avione

Ako prdnem,usrat ću se.-Miroslav Krleža
15 godina
odjavljen
offline
Re: Nova kaciga za F-35, po novom bez laga
KerFlorijan kaže...

Elta EL/M-2032 na primjer,ali svejedno kad šupci u saboru imaju za audi,ovo ono,onda bi se trebalo imat i za nove avione

Nije da odobravam Audije, ali tebi je matematika slabija strana?

Sve što napišem moj je osobni stav i ne odražava nužno stav Bug d.o.o.
11 godina
protjeran
offline
Re: Nova kaciga za F-35, po novom bez laga
Shamrock kaže...

 

Daj mi link na radar dobrih karakteristika koji može stati u konus od MiG-21. Ja znam jedino za Kopyo radar i on povečava domet sa 20 km na 50 km što je i više nego dobro za avion te starosti. No opet nedovoljno dobro protiv novijih aviona.

I što mu znaće nove rakete kada MiG-21 sa RCS-om od 3m^2 bude otkriven na 300 km od strane raptora.

 

Dao ti je florijan primjer.A ovo boldano,sta mu vrijedi sto bude otkriven na 300 km kad raptor nema raketa za dobaciti do njega.Najveci domet od americki AAM raketa ima AIM-54 Phoenix (190km) koja je otisla u povijest zajedno sa tomcatom.Znaci raptor je nadrapo,a nije ni zacet kako treba.

 

EDIT: Na Mig-21 stavis R-77(koja je kompaktibilna s njim bez preinaka) koja dobaci 110km i unistava od aviona do drugih raketa kao sto su amraam do cak patriota.

You will live to see man-made horrors beyond your comprehension - Nikola Tesla
Poruka je uređivana zadnji put ned 27.7.2014 20:31 (T-55).
13 godina
protjeran
offline
Re: Nova kaciga za F-35, po novom bez laga
Tonči kaže...

MiG-21 i MiG-31... {#} Previše filmova gledaš. Kao i većina ovih kojima se diže na Ruse. :) 

Meni se diže na ruse, imaš kaj protiv?

Crkva je zlo 21. stoljeća
15 godina
offline
Re: Nova kaciga za F-35, po novom bez laga
T-55 kaže...
Shamrock kaže...

 

Daj mi link na radar dobrih karakteristika koji može stati u konus od MiG-21. Ja znam jedino za Kopyo radar i on povečava domet sa 20 km na 50 km što je i više nego dobro za avion te starosti. No opet nedovoljno dobro protiv novijih aviona.

I što mu znaće nove rakete kada MiG-21 sa RCS-om od 3m^2 bude otkriven na 300 km od strane raptora.

 

Dao ti je florijan primjer.A ovo boldano,sta mu vrijedi sto bude otkriven na 300 km kad raptor nema raketa za dobaciti do njega.Najveci domet od americki AAM raketa ima AIM-54 Phoenix (190km) koja je otisla u povijest zajedno sa tomcatom.Znaci raptor je nadrapo,a nije ni zacet kako treba.

Od koga je nadrapao? AIM-120 ima domet od 180 km i to je sasvim dovoljno protiv bilo koje letjelice kad ne moze biti otkriven na udaljenostima vecim od 100km (i to sa najmodernijim radarima)

Tko visoko leti, štedi gorivo.
15 godina
odjavljen
offline
Re: Nova kaciga za F-35, po novom bez laga
daniel.hajdinjak666 kaže...

Meni se diže na ruse, imaš kaj protiv?

Nemam, ali pitaj u ljekarni. :)

Sve što napišem moj je osobni stav i ne odražava nužno stav Bug d.o.o.
12 godina
protjeran
offline
Re: Nova kaciga za F-35, po novom bez laga
Tonči kaže...

Na ovom forumu je običaj izdrkavanje po zapadnim snagama i uzdizanje Rusa... Ekipa uživljena u islamski džihad, ruske teritorijalne i energetske pretenzije (Rusija je s Ukrajinom vrlo slična Srbiji s Bosnom i Hrvatskom) i Davida Ickea i njegovih teorija za idiote. To je direktan efekt pseudo-znanstvenog programa HRT-a kroz "Na rubu znanosti".

 

U praksi, ništa bolji Rusi nisu od Amera, samo je razlika u metodama i stanju vojske, koje za Ruse baš i nije nešto zlatno.

Stari ovo ti je neka teorija zavjere protiv Zapada? 

 

Opusti se i uzivaj...sve ce bit u redu...

Kao što potpuno ne poznajemo čovjeka ako imamo samo predodžbu o njegovoj vanjštini, tako ne poznajemo ni svijet koji nas okružuje ako o njemu znamo samo ono što nam objavljuju fizička osjet
Poruka je uređivana zadnji put ned 27.7.2014 20:30 (Bugzapper).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Nova kaciga za F-35, po novom bez laga
syncmaster245b kaže...

Jedini put kada su Ameri i Rusi imali direktan zracni sukob je bio korejski rat, i ameri se nisu bas proveli sjajno. Nakon sto su se rusi povukli (navodno Najdrazi vodja nije htio platiti racun Staljinu) Ameri su zavladali nebom. No s obzirom da su to bile rane 50te godine i da momentum ratne masinerije iz WWII je jos uvijek postojao normalno je bilo za ocekivati da tehnologije obje strane bile poprilicno ujednacene.

 

Danas, budimo realni, Rusija u zrakoplovstvu sa tehnoloske strane trenutno je inferniorna zapadu, jednako kao sto je zapad u protuzracnoj odbrani inferiroran Rusima.

 

Rusi jos od 70tih godina nisu mogli financijski pratiti Amere, a posebnu kajlu im je uvalio Reagan sa svojim Space Wars programom gdje je izbio rusima i ono malo preostalih financiskih resursa. Naravno da im je uvalio kajlu za vrijeme trajanja 10 godisnjeg Afganistanskog rata koji se moze direktno smatrati posljednjim udarcem CCCP ekonomiji.

 

Rusi su procijenili (ispravno) da je protuzracna odbrana jeftinija i brza za razvoj nego zrakoplova, a razvoj zrakoplova su ostavili za neka sretnija vremena (koja su valjda sada dosla ako je suditi prema PAK-FA).

Najbolji pokazatelj koliko zapad ozbiljno shvaca rusko protuzracno naoruzanje je zaokret u zapadnoj politici prema Siriji nakon sto je procurilo da Asadov rezim posjeduje S-300 raketne sisteme. Odjednom govori o zracnim napadima su nestali, kao i sve vijesti o Siriji uostalom.

 

Da ne bude bas potpuni offtopic, F35 jednostavno ne vrijedi novaca ulupanih u njega, a sto je najbolje jos uvijek se ne nazire konacna cifra.

 

Uostalom poslusajte so jedan od tvoraca F-16 ima za reci o F35:

 

Ja sam stavio isti video par postova prije i ovim idiotima je ispran mozak. Dižu F-35 u nebesa. Nemožeš im dokazat možeš se trudit ali nemožeš pomoći prodanim dusama. Jednostavno neki ljudi na forumu ce branit američku propagandu do smrti.

Poruka je uređivana zadnji put ned 27.7.2014 20:43 (zeroname).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Nova kaciga za F-35, po novom bez laga

CHEMTRAILS!!! To je to, tako su nas isprali.

Sve što napišem moj je osobni stav i ne odražava nužno stav Bug d.o.o.
15 godina
offline
Re: Nova kaciga za F-35, po novom bez laga
zeroname kaže...

Ja sam stavio isti video par postova prije....

 

Sorry, nisam primjetio.

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
Poruka je uređivana zadnji put ned 27.7.2014 20:47 (syncmaster245b).
11 godina
protjeran
offline
Re: Nova kaciga za F-35, po novom bez laga
Shamrock kaže...

Od koga je nadrapao? AIM-120 ima domet od 180 km i to je sasvim dovoljno protiv bilo koje letjelice kad ne moze biti otkriven na udaljenostima vecim od 100km (i to sa najmodernijim radarima)

 

Nadrapao je od npr. Novator K-100.R-77 ruši amraam i patriot bez problema.Ako su napravili raketu sa dometom 400 kilometara valjda su i rijesili kako ce pogoditi na toj daljini.Logicno zar ne.

You will live to see man-made horrors beyond your comprehension - Nikola Tesla
15 godina
offline
Re: Nova kaciga za F-35, po novom bez laga
T-55 kaže...
Shamrock kaže...

Od koga je nadrapao? AIM-120 ima domet od 180 km i to je sasvim dovoljno protiv bilo koje letjelice kad ne moze biti otkriven na udaljenostima vecim od 100km (i to sa najmodernijim radarima)

 

Nadrapao je od npr. Novator K-100.R-77 ruši amraam i patriot bez problema.Ako su napravili raketu sa dometom 400 kilometara valjda su i rijesili kako ce pogoditi na toj daljini.Logicno zar ne.

 

Nije isto gađati AWACS (za koje su R-37 i K-100 napravljeni)koji ima RCS od 100m^2 ili stealth lovac sa RCS-om od 0.01 m^2.

 

Pogledaj samo domet radara od F-22.

 

APG-77 AESA (F-22A)

For RCS 0.0001 m2 class target: 20 km+
For RCS 0.001 m2 class target: 35 km+
For RCS 0.1 m2 class target: 112 km+
For RCS 1.0 m2 class target: 200 km+
For RCS 5.0 m2 class target: 300 km+
For RCS 10.0 m2 class target: 355 km+

 

Stealth lovca bi detektirao na 50 km, a AWACS na 400+ km.

Jedini ruski avionski radar sličnih karakteristika je "Zaslon" na MiG-31.

Tko visoko leti, štedi gorivo.
Poruka je uređivana zadnji put ned 27.7.2014 21:01 (Shamrock).
10 godina
protjeran
offline
Nova kaciga za F-35, po novom bez laga

Bars ima domet oko 400km,a Irbis RCS 3m2 detektira na 400km(mislim da je napravljen na temelju Barsa,za SU35S)

Ako prdnem,usrat ću se.-Miroslav Krleža
 
2 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Nova kaciga za F-35, po novom bez laga
zeroname kaže...

Ja sam stavio isti video par postova prije i ovim idiotima je ispran mozak. Dižu F-35 u nebesa. Nemožeš im dokazat možeš se trudit ali nemožeš pomoći prodanim dusama. Jednostavno neki ljudi na forumu ce branit američku propagandu do smrti.

Koliko emocija prema nečemu što te se realno ne tiče... LOL, kao da ti je netko psa ubio. {#}

 

Zrakoplov je financiran. Zrakoplov će biti kupljen i korišten. Problem?

To understand what recursion is, you must first understand recursion.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Nova kaciga za F-35, po novom bez laga
rustweaver kaže...
zeroname kaže...

Ja sam stavio isti video par postova prije i ovim idiotima je ispran mozak. Dižu F-35 u nebesa. Nemožeš im dokazat možeš se trudit ali nemožeš pomoći prodanim dusama. Jednostavno neki ljudi na forumu ce branit američku propagandu do smrti.

Koliko emocija prema nečemu što te se realno ne tiče... LOL, kao da ti je netko psa ubio. {#}

 

Zrakoplov je financiran. Zrakoplov će biti kupljen i korišten. Problem?

Tu se ne radi o tome kakv je avion ili nije vec da hrpa ljudi podupire imepralističku zločinačku tvorevinu kao što je SAD samo zato što im je mozak napunjen njihovom propagandom.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Nova kaciga za F-35, po novom bez laga
zeroname kaže...

Tu se ne radi o tome kakv je avion ili nije vec da hrpa ljudi podupire imepralističku zločinačku tvorevinu kao što je SAD samo zato što im je mozak napunjen njihovom propagandom.

Ne, tu se radi o tome kakav je zrakoplov, za sve ostalo me nije briga i offtopic je.

To understand what recursion is, you must first understand recursion.
11 godina
protjeran
offline
Re: Nova kaciga za F-35, po novom bez laga
Shamrock kaže...

 

Nije isto gađati AWACS...Stealth lovca bi detektirao na 50 km, a AWACS na 400+ km.

Jedini ruski avionski radar sličnih karakteristika je "Zaslon" na MiG-31.

 

Nismo visu u 20 stoljecu.Satelit otkrije toplinski odraz aviona,i dadne kordinate za ispaljivanje.Raketa leti balistickom putanjom do cilja.Kad se priblizi pali radarsko navodenje koje trazi avion.Pogotovo je zeznuto kod tih rakea sto je raketni motor ugasen u terminalnoj fazi leta pa je radar teze otkriva(kod krutih raketni motora dodaje se aluminiji u prahu radi postizanja boljih performani,ali to ima negativni ucinak kad raketa leti ispusta cestice aluminija iza sebe koje se lako otkriju radarom jer predstavljaju "zeljeznu zavjesu" za radar).A i nemoze se otkriti termovizijom jer ugasen motor ne emitira toplinu.Pa otkrivanje ide malo teze,a ona pici.

 

Evo ovdje ima objasnjenje rada za R-33

 

You will live to see man-made horrors beyond your comprehension - Nikola Tesla
Poruka je uređivana zadnji put ned 27.7.2014 23:14 (T-55).
14 godina
offline
Nova kaciga za F-35, po novom bez laga

Tu napadate ljude da puše američku propagandu i potom ih razvalite sa argumentom da MiG-21 može srediti F-35? 
Znači vi niste popušili rusku propagandu da je F-35 g*vno a MiG/Sukhoi kralj, ali ovi ostali su popušili američku? {#}

 

Moj PC  
13 1 hvala 0
14 godina
offline
Nova kaciga za F-35, po novom bez laga

Te americke kante bolje da ni ne polijecu,ima RUsija lijeka za sve......

They have descended from heavens in fire chariots, and made humans on their own image.
Poruka je uređivana zadnji put pon 28.7.2014 0:11 (lmutak).
Moj PC  
4 3 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice