eBay - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 14.391
|
čitano: 5.238.724
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
RE: eBay - pitanja i odgovori
Johnny Jump kaže...

Nakon koliko dana da pošaljem poruku prodavacu di je moj predmet a nakon kolko da pokrenem slucaj za povratom novca?

 

Obicno mi sve stvari dolaze max 21 dan nakon sta platim,znaci da pocnem gnjaviti 22 dan od kako sam platio?

pazi samo da ne prođe više od 30 dana od uplate(ili 45----nisam siguran)...ali bolje krenut ranije...odeš u resolution center na paypal-u i pokreneš zahtjev za posredovanje između tebe i trgovca...ak roba u međuvremenu stigne, samoo odeš na "case close" ili u suprotnom slučaju tražiš povrat novca...sve ti je lijepo objašnjeno na stranicama paypal-a

http://www.youtube.com/user/hoggar001
14 godina
protjeran
offline
RE: eBay - pitanja i odgovori
hogar strašni kaže...

pazi samo da ne prođe više od 30 dana od uplate(ili 45----nisam siguran)...ali bolje krenut ranije...odeš u resolution center na paypal-u i pokreneš zahtjev za posredovanje između tebe i trgovca...ak roba u međuvremenu stigne, samoo odeš na "case close" ili u suprotnom slučaju tražiš povrat novca...sve ti je lijepo objašnjeno na stranicama paypal-a

A sta je sa caseom na Ebay-u,prosli put sam tamo pokrenuo i dobio sam kupon umjesto novaca?

Stisni HVALA nije teško.
16 godina
offline
RE: eBay - pitanja i odgovori
Johnny Jump kaže...
hogar strašni kaže...

pazi samo da ne prođe više od 30 dana od uplate(ili 45----nisam siguran)...ali bolje krenut ranije...odeš u resolution center na paypal-u i pokreneš zahtjev za posredovanje između tebe i trgovca...ak roba u međuvremenu stigne, samoo odeš na "case close" ili u suprotnom slučaju tražiš povrat novca...sve ti je lijepo objašnjeno na stranicama paypal-a

A sta je sa caseom na Ebay-u,prosli put sam tamo pokrenuo i dobio sam kupon umjesto novaca?

Ja sam isao na case da mi posalje stvar a ne novce i dobio sam na kraju. mislim da je 45 dana, iako kontaktiraj ga jel poslao posiljku, ako se ne javi onda otvori case.

 

Ako je iole ozbiljan nece se s tim zaje8avati, jer mene su ljudi molili da im ne ostavljam negativan komentar. tako da znas da je njima u cilju dobro poslovati. Nece tebe netko obrnuti za par stoja.

It's better to keep your mouth shut and give the impression that you're stupid than to open it and remove all doubt.
14 godina
protjeran
offline
RE: eBay - pitanja i odgovori
goodye kaže...

Ja sam isao na case da mi posalje stvar a ne novce i dobio sam na kraju. mislim da je 45 dana, iako kontaktiraj ga jel poslao posiljku, ako se ne javi onda otvori case.

 

Ako je iole ozbiljan nece se s tim zaje8avati, jer mene su ljudi molili da im ne ostavljam negativan komentar. tako da znas da je njima u cilju dobro poslovati. Nece tebe netko obrnuti za par stoja.

  Hvala,jesi za otvaranje Case-a isao gore na Contact us->My item hasnt arrived yet...?I tamo si odabrao predmet...

Stisni HVALA nije teško.
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.8.2010 22:44 (Johnny Jump).
16 godina
offline
RE: eBay - pitanja i odgovori
Johnny Jump kaže...
goodye kaže...

Ja sam isao na case da mi posalje stvar a ne novce i dobio sam na kraju. mislim da je 45 dana, iako kontaktiraj ga jel poslao posiljku, ako se ne javi onda otvori case.

 

Ako je iole ozbiljan nece se s tim zaje8avati, jer mene su ljudi molili da im ne ostavljam negativan komentar. tako da znas da je njima u cilju dobro poslovati. Nece tebe netko obrnuti za par stoja.

  Hvala,jesi za otvaranje Case-a isao gore na Contact us->My item hasnt arrived yet...?I tamo si odabrao predmet...

Da, to i tu izaberes sta ti nije doslo, i dalje odgovaraj na pitanja, ostavi broj mobitela, i potvrdi da te zovnu ako bude potrebno i tako te stvari. Na kraju ce te pitati dal zelis novac ili stvar koju si narucio. Ja sam isao stvar posto sam narucivao glavu motora i nisam je nigdje drugo nasao i dobio je na kraju uz VELIKE isprike prodavaca.

Ako je neka bezveze stvar trazi da ti nju spreme, a ne novac, ko ce se s tim zezat lakse je ovako :)

It's better to keep your mouth shut and give the impression that you're stupid than to open it and remove all doubt.
14 godina
neaktivan
offline
RE: eBay - pitanja i odgovori
tnakir kaže...
domicius kaže...
tnakir kaže...

Malo offtopicarim... jel moguce kako uzimat robu sa newegga? Jel tko od vas to pokusao? Ne salju u hrvatsku. Ima li neki workaround.

Moguće je: http://www.shipito.com. Iako nisam probao. Nije to jedina takva usluga, no ovu sam imao spremljenu u bookmarksima. Ako probaš, javi kako je prošlo.

Vezano za ovo... salju jedino DHL-om ili Fedexom i shipping izadje za paket od pola kila vrijednosti 300 kn dimenzija 20x20x20cm oko 150 kn. Previse.

Znači probao si ili? Jer kada idem samo informativno izračunati putem njihovog Shipping calculatora, dobijem 2 ponude za USPS, 2 za FedEx i jednu za neki njihov Shipito Airmail (najjeftinija ali nema osiguranja i najduže putuje). Znam za još jednog njihovog konkurenta koji pak izgleda da šalje samo putem FedEx-a i/ili UPS-a a ovaj sam ovdje stavio izgleda da koristi i USPS.

domicius
14 godina
neaktivan
offline
RE: eBay - pitanja i odgovori

Ma to je klasični mail forwarding service ima ih fanj i svi rade na istom principu... malo googlaj to pa ćeš vidjet koliko ti ih se nudi pa si nađi najpovoljnijeg.

14 godina
neaktivan
offline
RE: eBay - pitanja i odgovori
Johnny Jump kaže...

Nakon koliko dana da pošaljem poruku prodavacu di je moj predmet a nakon kolko da pokrenem slucaj za povratom novca?

 

Obicno mi sve stvari dolaze max 21 dan nakon sta platim,znaci da pocnem gnjaviti 22 dan od kako sam platio?

Ako obično naručuješ od istog prodavača onda se možeš ravnati po tome da ti stvari dolaze u max 21 dan ali ovo je eBay i sa toliko puno različitih prodavača ne možeš razmišljati tako. Trebaš se uvijek ravnati po onome što piše na stranici proizvoda ili ako ne piše tamo onda u pravilu piše da kontaktiraš prodavača oko S&H-a i na taj način se onda dobiju odgovori koliko treba čekati paket da stigne na odredište.

 

Nema niti nekog pravila nakon koliko dana da šalješ poruku prodavaču s upitom gdje je tvoj predmet, pretpostavljajući da je prošao rok u kojem je prodavač rekao da će predmet stići - niti nakon koliko dana pretpostavljajući da ti se nije javio da pokreneš slučaj za povratom novca.

Za sve treba strpljenja no uvijek pazi na ove rokove (koje sam ostavio na prethodnoj stranici) - dakle ako ti je paket prema prodavaču trebao doći u 2-3 tjedna, nema potrebe da odmah 21 ili 22 dan šalješ poruku jer kad tako puno putuje to je obično znak da nisi odabrao nekog od skupih špeditera nego jednu od najjeftinijih opcija pa nemoj misliti da ćeš dobiti neku točnost (kao ni brzinu) i sasvim je uputno pričekati još koji dan da dozvoliš neka odstupanja od uobičajenog (nekad će te iznenaditi pa doći unutar dva tj. a nekad će trebat možda skoro 4 tj. al će doć). Pogotovo u ovakvim slučajevima nema žurbe jer bi trebao imati itekako vremena za dogovoriti se mirno sa prodavačem prije nego što ti istekne rok za žalbu.


Jednom kada kontaktiraš prodavača bio bi red dozvoliti mu nekoliko radnih dana (možda čak i piše na stranici proizvoda koliko obično traje) za odgovor prije nego zaključišda izgleda kao da ti neće odgovoriti i pokreneš postupak kod eBayja (naravno, uvijek pazeći na rokove).


I još nešto, možda ti nisi tako mislio ali kome god je cilj gnjaviti, ne znam što može očekivati zauzvrat. Nije nikako gnjavaža ako si platio stvar a ona nije došla u predviđenom roku javiti to prodavaču. Ne treba ništa drugo nego javiti da stvar nije došla. Onda ćeš vidjeti po odgovoru prodavača kakav je. Neki će ti odmah ponuditi rješenje (zapravo, to je moje iskustvo gotovo u svakom slučaju, ne sjećam se više kad je bilo drukčije, iako nije da sad svaki dan naručujem nešto). A ako pod gnjavažom misliš na nešto drugo (tipa odmah traženje novaca natrag, prijećenje negativnim feedback-om, otvaranjem case-a i sl.), razmisli kako bi ti na to reagirao i što se od toga može izroditi.

domicius
14 godina
neaktivan
offline
RE: eBay - pitanja i odgovori
miki1981 kaže...

Ma to je klasični mail forwarding service ima ih fanj i svi rade na istom principu... malo googlaj to pa ćeš vidjet koliko ti ih se nudi pa si nađi najpovoljnijeg.

Da znam, al jel netko probao nekog pa da ima iskustva sa tim?

domicius
14 godina
protjeran
offline
RE: eBay - pitanja i odgovori
domicius kaže

Ako obično naručuješ od istog prodavača onda se možeš ravnati po tome da ti stvari dolaze u max 21 dan ali ovo je eBay i sa toliko puno različitih prodavača ne možeš razmišljati tako. Trebaš se uvijek ravnati po onome što piše na stranici proizvoda ili ako ne piše tamo onda u pravilu piše da kontaktiraš prodavača oko S&H-a i na taj način se onda dobiju odgovori koliko treba čekati paket da stigne na odredište.

Istina a narucito se ne treba gledati po oznaci Shipped,puno puta se desi da prodavac označi predmet kao poslan a pošalje ga za tjedan dana.Izlanuo se

Stisni HVALA nije teško.
14 godina
neaktivan
offline
RE: eBay - pitanja i odgovori
Johnny Jump kaže...

Istina a narucito se ne treba gledati po oznaci Shipped,puno puta se desi da prodavac označi predmet kao poslan a pošalje ga za tjedan dana.Izlanuo se

Meni se zapravo češće dešava suprotno. Dakle, pitam prodavača zašto predmet još nije poslan i onda mi odgovore da je poslan (u jednom slučaju sam skužio tek nakon što sam poslao upit da sam na osobnu email adresu već bio dobio informaciju kada je predmet bio poslan, samo se to nije reflektiralo na My eBay stranici) i na kraju predmeti dođu a još uvijek izgleda kao da nisu niti poslani... Iznenađen

domicius
14 godina
neaktivan
offline
RE: eBay - pitanja i odgovori
domicius kaže...
miki1981 kaže...

Ma to je klasični mail forwarding service ima ih fanj i svi rade na istom principu... malo googlaj to pa ćeš vidjet koliko ti ih se nudi pa si nađi najpovoljnijeg.

Da znam, al jel netko probao nekog pa da ima iskustva sa tim?

Bilo je nekog govora ovdje o tome, pa probaj malo search. Inače ja osobno nisam niti znam ikog osobno tko je, samo sam čuo da su neki to koristili i da je bilo ok. Ali ima i jedno iskustvo (isto sam čuo preko treće osobe) gdje seller nije htio poslat item jer je bilo na adresu koja je regana na mail forward firmu. Tako da se treba malo raspitat i kod sellera. Da li to podržava, i naravno da li će poslat na neverificiranu paypal adresu, jer neki neće ni to, ili ako koristiš svoj original paypal moraš provjerit da li će poslat na adresu koja nije u paypalu, jer neki neće n ito.

16 godina
offline
RE: eBay - pitanja i odgovori
domicius kaže...

Znači probao si ili? Jer kada idem samo informativno izračunati putem njihovog Shipping calculatora, dobijem 2 ponude za USPS, 2 za FedEx i jednu za neki njihov Shipito Airmail (najjeftinija ali nema osiguranja i najduže putuje). Znam za još jednog njihovog konkurenta koji pak izgleda da šalje samo putem FedEx-a i/ili UPS-a a ovaj sam ovdje stavio izgleda da koristi i USPS.

Hmmmm... meni je izbacilo samo FedEx i DHL... USPS je dosta jeftiniji. Neznam zasto mi to nije izbacilo. 

 

miki1981 kaže...

Bilo je nekog govora ovdje o tome, pa probaj malo search. Inače ja osobno nisam niti znam ikog osobno tko je, samo sam čuo da su neki to koristili i da je bilo ok. Ali ima i jedno iskustvo (isto sam čuo preko treće osobe) gdje seller nije htio poslat item jer je bilo na adresu koja je regana na mail forward firmu. Tako da se treba malo raspitat i kod sellera. Da li to podržava, i naravno da li će poslat na neverificiranu paypal adresu, jer neki neće ni to, ili ako koristiš svoj original paypal moraš provjerit da li će poslat na adresu koja nije u paypalu, jer neki neće n ito.

Ma meni ovo treba iskljucivo za NewEgg, na na njihovim stranicama pise da ga podrzavaju tako da nebi trebalo bit problema. Sto se tice ebaya... sto god trazio uvjek ces nac primjerak kojeg seller salje worldwide tako da to nije problem. Mozda ce i bit nesto skuplji, ali s obzirom da ovi uzimaju $8.50 za forward + postarinu na kraju te dodje isto

I'm going woo woo
14 godina
neaktivan
offline
RE: eBay - pitanja i odgovori
tnakir kaže...

Ma meni ovo treba iskljucivo za NewEgg, na na njihovim stranicama pise da ga podrzavaju tako da nebi trebalo bit problema. Sto se tice ebaya... sto god trazio uvjek ces nac primjerak kojeg seller salje worldwide tako da to nije problem. Mozda ce i bit nesto skuplji, ali s obzirom da ovi uzimaju $8.50 za forward + postarinu na kraju te dodje isto

Ne govorim o worlwide, nego jednostavno sam ti rekao da pripaziš i da se prvo raspitaš kod sellera, zašto? Zato jer ako šalje worlwide ne znači da šalje na unverified paypal, ne znači da šalje na adresu koja nije u paypalu, i ne znači da šalje na razno razne mail boxove ili poznate mail forward adrese. To ti govorim. Ima ih koji šalju na sve to, ali ima ih i koji neće na nešto ili ništa od toga. E pa ja kažem da onaj tko to misli koristit neka prvo kod sellera pita jel šalje ili ne. Jer to šta kaže worldwide ne znači automatski da ga niš ne briga. Pogotovo ih ima puno koji šalju npr samo na verified paypal adresu i šta god ti radio neće poslat drugamo. Im ih i što šalju na unverified paypal, ali neće slat na neku drugu koja nije regana u paypalu itd.

 

To je više za one koji koriste paypal, za Newegg ne znam, nisam koristio. A nisam dovoljno pažljivo pročitaio tvoj post pa nisam skužio da si za Newegg baš pitao, pa zato sorry na nevezanom odgovoru, ali opet oni koji namjeravaju koristit to uz ebay evo imaju pojašnjenje.

14 godina
neaktivan
offline
eBay - pitanja i odgovori

Bi mogao kupovati na e-bay-u npr grafe i prodavati ih u HR, bi to uspjelo?

Kupio bih potpuno nove iz trgovine u americi.

Svi koji kažu da H50 ne valja, u zabludi su, samo treba staviti 2 venta od scythe-a - http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=1347177
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: eBay - pitanja i odgovori
Plahi kaže...

Bi mogao kupovati na e-bay-u npr grafe i prodavati ih u HR, bi to uspjelo?

Kupio bih potpuno nove iz trgovine u americi.

Normalno da mozes kupovati samo dali ces proc bez carine i PDV-a to je druga prica.

Stisni HVALA nije teško.
16 godina
offline
RE: eBay - pitanja i odgovori
Plahi kaže...

Bi mogao kupovati na e-bay-u npr grafe i prodavati ih u HR, bi to uspjelo?

Kupio bih potpuno nove iz trgovine u americi.

Zasto ne, ali vidi hoce li ti se isplatiti cijena + carina, porez, postarina. koliko te izide i hoces li je moci prodati po cijeni da imas kakvu takvu zaradu

It's better to keep your mouth shut and give the impression that you're stupid than to open it and remove all doubt.
14 godina
neaktivan
offline
eBay - pitanja i odgovori

Pa naprimjer našo sam GTX460 1 GB za 1230 kn, plus shiping oko 150 to je 1380. Kod nas je takva ista najjeftinija 1950 kn.

Ja je prodam za recimo 1700 i ja ulovim nešto zarade,a kupac ima za manje novce grafu iz trgovine, neraspakiranu.

Što mislite?

Svi koji kažu da H50 ne valja, u zabludi su, samo treba staviti 2 venta od scythe-a - http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=1347177
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: eBay - pitanja i odgovori
Plahi kaže...

Pa naprimjer našo sam GTX460 1 GB za 1230 kn, plus shiping oko 150 to je 1380. Kod nas je takva ista najjeftinija 1950 kn.

Ja je prodam za recimo 1700 i ja ulovim nešto zarade,a kupac ima za manje novce grafu iz trgovine, neraspakiranu.

Što mislite?

Da, a jesi li mislio ista za onaj porez, carinu, oko 300 kn, ako ne i vise, ne znam tocno kako u hrv ide.

It's better to keep your mouth shut and give the impression that you're stupid than to open it and remove all doubt.
14 godina
neaktivan
offline
eBay - pitanja i odgovori

a yebiga onda.... šta uvijek uzmu porez i carinu?

Čak i ako pošiljatelj stavi da je poklon?

Svi koji kažu da H50 ne valja, u zabludi su, samo treba staviti 2 venta od scythe-a - http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=1347177
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: eBay - pitanja i odgovori
Plahi kaže...

a yebiga onda.... šta uvijek uzmu porez i carinu?

Čak i ako pošiljatelj stavi da je poklon?

To gift ti koliko sam ja primjetio i nema neke posebne koristi, jer ako oni vide da je nesto novo i vrijedno unutra oni naplacuju carinu

It's better to keep your mouth shut and give the impression that you're stupid than to open it and remove all doubt.
14 godina
neaktivan
offline
RE: eBay - pitanja i odgovori
Plahi kaže...

Pa naprimjer našo sam GTX460 1 GB za 1230 kn, plus shiping oko 150 to je 1380. Kod nas je takva ista najjeftinija 1950 kn.

Ja je prodam za recimo 1700 i ja ulovim nešto zarade,a kupac ima za manje novce grafu iz trgovine, neraspakiranu.

Što mislite?

Koje ideje...

1. MORAŠ računat na PDV, jer čak i ako prvih paket-2 ne bude čim ti počne stizat više paketa na tvoje ime sigurno će ih otvarat, a da ne govorim ako stalno imaš neki gift.

2. Ne možeš kupcu izdat račun (bar ne na legalni način)...što samo po sebi i nije baš toliki problem ali...

3. ...puno je veći problem garancija...kako ćeš to izvest? Jesi razmišljao o troškovima garancije, tj slanja te kartice na garanciju natrag prodavaču?

 

I to su samo 3 prva razloga, ima ih još, ali i ovo će ti biti dovoljno.

 

Dakle ti bi kupcu ponudio istu robu, za 250 kn manje ali nema računa i nema garancije ( tj ima ali tko će platit poštarinu kod slanja na garanciju? - Ti? onda se tebi ne isplati, ili Kupac? - onda se njemu nikako ne isplati )

 

14 godina
offline
RE: eBay - pitanja i odgovori
Perkan777 kaže...
miki1981 kaže...

Koliko ja znam nije, jer ne koristi komunikaciju nikakvu bežičnu. To je obični tv reciever

Samo pripazi da ako želiš t ospojit na kućnu antenu moraš nabavit i konverter na ovaj mali konektor

Pa cini mi se da se dobije mala antenica.

Imate li vi kakve preporuke?

imam ja takav sa tom antenicom nista nemgou uhvatiti al sa sobnom hvatam sve! uzmi si i konverter za antenu

14 godina
protjeran
offline
RE: eBay - pitanja i odgovori
miki1981 kaže...

Koje ideje...

1. MORAŠ računat na PDV, jer čak i ako prvih paket-2 ne bude čim ti počne stizat više paketa na tvoje ime sigurno će ih otvarat, a da ne govorim ako stalno imaš neki gift.

2. Ne možeš kupcu izdat račun (bar ne na legalni način)...što samo po sebi i nije baš toliki problem ali...

3. ...puno je veći problem garancija...kako ćeš to izvest? Jesi razmišljao o troškovima garancije, tj slanja te kartice na garanciju natrag prodavaču?

 

 

Istina:

 

1.Carinik vjerovatno nece znati sta je to u paketu pa ce ga otvoriti i pogledati njegovu vrijednost (citaj naplatit ce ti carinu i PDV).

2.Da rjetko ko kupuje grafu za tolke pare bez garancije i racuna.

3.Svi ce rade dati 200kn više pa ce imati garanciju od 2 godine za taj predmet.

 

P.S:Nema carine na grafu,samo PDV.

 

 

Stisni HVALA nije teško.
Poruka je uređivana zadnji put pet 20.8.2010 11:16 (Johnny Jump).
14 godina
neaktivan
offline
RE: eBay - pitanja i odgovori
goodye kaže...

To gift ti koliko sam ja primjetio i nema neke posebne koristi, jer ako oni vide da je nesto novo i vrijedno unutra oni naplacuju carinu

Baš me zanima da li je moguće da oni ne vide da je nešto novo i vrijedno unutra. Više sam o tome napisao ovdje u temi Paketi iz amerike cijena carine.. ali još nisam dobio odgovor.

 

Dakle, dobivao sam do sada pakete na kojima je pisalo točno što je, da je "gift" i cijena. To je jedna stvar ali Amazon ima tu uslugu da nekome možeš poslati (dakle ne na svoju adresu, nema onih ograničenja kao na eBayju sa PayPal adresama) poklon koji oni zamotaju u ukrasni papir koji se naravno onda stavi u kutiju i tako šalje. Pitanje je koje informacije stave (bilo bi glupo staviti cijenu igdje na/u tom paketu kao i pun naziv bilo gdje osim unutar ukrasnog papira) - istina, prije 3-4 godine su radili nelogične stvari (stavili su sve informacije na vanjsku kutiju), pa su se ljudi pitali koja je poanta u toj usluzi zamatanja (koju oni i plate) ako onome tko primi poklon neće biti nikakvo iznenađenje samo odmatnje. E sad, čini mi se da se od tada nešto i promijenilo pa me baš zanima što će se desiti kad mi za jedno manje od mj. dana stigne takav jedan paket... možda ovi na carini samo potrgaju i ukrasni papir :D a možda su ovi iz Amazona nisu ništa promijenili...

domicius
16 godina
offline
RE: eBay - pitanja i odgovori
domicius kaže...

Baš me zanima da li je moguće da oni ne vide da je nešto novo i vrijedno unutra. Više sam o tome napisao ovdje u temi Paketi iz amerike cijena carine.. ali još nisam dobio odgovor.

 

Dakle, dobivao sam do sada pakete na kojima je pisalo točno što je, da je "gift" i cijena. To je jedna stvar ali Amazon ima tu uslugu da nekome možeš poslati (dakle ne na svoju adresu, nema onih ograničenja kao na eBayju sa PayPal adresama) poklon koji oni zamotaju u ukrasni papir koji se naravno onda stavi u kutiju i tako šalje. Pitanje je koje informacije stave (bilo bi glupo staviti cijenu igdje na/u tom paketu kao i pun naziv bilo gdje osim unutar ukrasnog papira) - istina, prije 3-4 godine su radili nelogične stvari (stavili su sve informacije na vanjsku kutiju), pa su se ljudi pitali koja je poanta u toj usluzi zamatanja (koju oni i plate) ako onome tko primi poklon neće biti nikakvo iznenađenje samo odmatnje. E sad, čini mi se da se od tada nešto i promijenilo pa me baš zanima što će se desiti kad mi za jedno manje od mj. dana stigne takav jedan paket... možda ovi na carini samo potrgaju i ukrasni papir :D a možda su ovi iz Amazona nisu ništa promijenili...

Gle, nisam siguran, ali netko je rekao da carinici imaju onaj rendgen kojim vide unutrasnjost paketa, tako da znaju otprilike sta je unutra ako je neka veca kutija puna elektronike normalno da ce otvoriti, mozda ce biti malo pazljiviji s papirom, ali otvorit ce kutiju.

Evo ja se sve mislim da narucim nesto "noughty" sadrzaja pa kad otvore paket da se bar malo zacrvene, jbt do sada su mi svaki paket otvorili, ali bas svaki. ja sma navikao na to.

It's better to keep your mouth shut and give the impression that you're stupid than to open it and remove all doubt.
14 godina
protjeran
offline
RE: eBay - pitanja i odgovori
goodye kaže...

Gle, nisam siguran, ali netko je rekao da carinici imaju onaj rendgen kojim vide unutrasnjost paketa, tako da znaju otprilike sta je unutra ako je neka veca kutija puna elektronike normalno da ce otvoriti, mozda ce biti malo pazljiviji s papirom, ali otvorit ce kutiju.

Evo ja se sve mislim da narucim nesto "noughty" sadrzaja pa kad otvore paket da se bar malo zacrvene, jbt do sada su mi svaki paket otvorili, ali bas svaki. ja sma navikao na to.

Da imaju rengen,i ako vidi nesto sumljivo ili neobicno ide otvarat paket i gledat vrijednost predmeta.

Stisni HVALA nije teško.
14 godina
neaktivan
offline
RE: eBay - pitanja i odgovori
miki1981 kaže...
Bač kaže...

dali se isplati kupovat razer mambu preko ebay?

Ovisi

o cemu?

aaaaa
14 godina
protjeran
offline
RE: eBay - pitanja i odgovori
Bač kaže...

o cemu?

Kolko je jeftinija nego kod nas,nemas garanciju + carina i PDV?

Stisni HVALA nije teško.
14 godina
neaktivan
offline
RE: eBay - pitanja i odgovori
domicius kaže...

Dakle, dobivao sam do sada pakete na kojima je pisalo točno što je, da je "gift" i cijena. To je jedna stvar ali Amazon ima tu uslugu da nekome možeš poslati (dakle ne na svoju adresu, nema onih ograničenja kao na eBayju sa PayPal adresama) poklon koji oni zamotaju u ukrasni papir koji se naravno onda stavi u kutiju i tako šalje. Pitanje je koje informacije stave (bilo bi glupo staviti cijenu igdje na/u tom paketu kao i pun naziv bilo gdje osim unutar ukrasnog papira) - istina, prije 3-4 godine su radili nelogične stvari (stavili su sve informacije na vanjsku kutiju), pa su se ljudi pitali koja je poanta u toj usluzi zamatanja (koju oni i plate) ako onome tko primi poklon neće biti nikakvo iznenađenje samo odmatnje. E sad, čini mi se da se od tada nešto i promijenilo pa me baš zanima što će se desiti kad mi za jedno manje od mj. dana stigne takav jedan paket... možda ovi na carini samo potrgaju i ukrasni papir :D a možda su ovi iz Amazona nisu ništa promijenili...

Jep, i ja sam cu oda moze tako, i da takve pakete nikad ne otvaraju, pa su sad vec poceli ljudi tako drogu kupovat iz i slat paketima zamotanima u ukarsni papir, a oni ludi carinici uopce ne gledaju sta je unutra...jel, jer ipak je to zamotano kao poklon u ukrasni papir pa se ne smije dirat...

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice