VR (virtual reality) igre - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 962
|
čitano: 394.553
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
online
VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

PSVR2 prvenstveno smatram konkurencijom zato jer očekujem da će cijena biti u rangu negdje sa Questom 2, iako će biti wired, vjerujem da će biti i više nego odlična alternativa jel gledajući šta se piše o novom HMDu, Sony je jako ozbiljan oko VRa. Tak da smatram da povezanost na Plejku i nije neki tradeoff, naravno najveći minus bi po meni u ovoj priči bio šta ne očekujem PSVR2 da bude kompatibilan sa SteamVR-om, al Sony je već odavno pokazao da su ozbiljni šta se tiče VR ekskluziva ( Hitman 3 VR, RE7 VR, Dreams, Blood & Truth, etc.. ). 

LP
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
zabbax21 kaže...

PSVR2 prvenstveno smatram konkurencijom zato jer očekujem da će cijena biti u rangu negdje sa Questom 2, iako će biti wired, vjerujem da će biti i više nego odlična alternativa jel gledajući šta se piše o novom HMDu, Sony je jako ozbiljan oko VRa. Tak da smatram da povezanost na Plejku i nije neki tradeoff, naravno najveći minus bi po meni u ovoj priči bio šta ne očekujem PSVR2 da bude kompatibilan sa SteamVR-om, al Sony je već odavno pokazao da su ozbiljni šta se tiče VR ekskluziva ( Hitman 3 VR, RE7 VR, Dreams, Blood & Truth, etc.. ). 

 Nakon dolaska questa 2, wired vr je dosta zapostavljen osim za simulacije. Sony jedini ima mogućnost pogurat vr ubrzano naprijed jer ima hrpu korisnika u zatvorenoj platformi, a što veća serija, niža je cijena hardvera.

Nekak se ipak nadam da će Pico Neo 3 doći kao Q2 protivnik iz iste klase sa sličnom cijenom i podrškom za steamVr. Treba više tih jeftinijih za ubrzat induciranje vr-a u gaming svijet. Što više korisnika, to se više game developer studija odlučuje za napraviti vr igre.

 

Vidjet ćemo kak će to sve izgledat unutar godinu dana. 

12 godina
offline
VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

Vjerojatno će VR postati popularan kad će se:

1. Smanjiti dimenzije uređaja

2. Sve preći na bežično

3. Jače i lakše baterije

 

Baš me iznenadio podatak iz nekog videa  da samo oko 1-2% Steam korisnika koristi VR. Nekako sam se nadao da će to do 2021 godine biti mnogo veća brojka.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

Vr je jako sporo napredovao do dolaska Questa 2. Do tad je PSVR bio najzastupljeniji. Trenutno oculus nosi tržište i to za dobar dio, barem dok sony ne pusti svoje cvike u opticaj. A gledaj, to je gimmick dok se ne proba a pod probu mislim na pravi vr na pola sata-sat i prave aplikacije. 

Vrhunska stvar. Osobno sam isto bio protiv toga. Kao, kaj će mi, pa na monitoru je bolja grafika itd. Je, bolja je (bar je tad bila), ali prostor i imerzija koju pruža vr nije moguće dočarat monitorom. Unutar mjesec dana sam kupio vr nakon probe. 

Jučer sam upogonio stari logijev driving force volan za project cars 2. Kakvo iskustvo, majko mila. Još si stavim pogled iz kacige. Da imam quest ili bilo koji od novijih, bilo bi još bolje zbog više reze. Doći će i to s vremenom. 

 

Vr ima nepresušan potencijal s trenutnom tehnologijom koja se cijelo vrijeme poboljšava i smanjuje. Evo jedna. Doma smo nešto uređivali u kući i kak punica ne može vizualizirat ništa, u sketchup-u smo nacrtali cijeli unutarnji prostor s kuhinjom, namješajem i, tad budućim kaminom, čije gabarite nikako nije mogla vizualizirati. Sketchup export, SimLab composer import i export u file za SimLab vr viewer. Cvike na glavu i u realnom mjerilu se prošećeš u prostoru. Jedan dizajner interijara tolko bolje može pokazat, a u konačnici i prodat projekt na taj način.

Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
online
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
CyberDemonVZ kaže...

Vjerojatno će VR postati popularan kad će se:

1. Smanjiti dimenzije uređaja

2. Sve preći na bežično

3. Jače i lakše baterije

 

Baš me iznenadio podatak iz nekog videa  da samo oko 1-2% Steam korisnika koristi VR. Nekako sam se nadao da će to do 2021 godine biti mnogo veća brojka.

 Postotak se čini mali al zapravo je puno veći nego unazad godinu dvije, a i sam postotak će rapidno i dalje rasti. Dok NPR. Postotak ljudi koji koriste linux na Steamu je svega 0.85% dan danas a koliko dugo postoji linux i koliko dugo postoji Proton, pa je broj i dalje sitan. 

LP
Poruka je uređivana zadnji put čet 13.5.2021 12:22 (zabbax21).
12 godina
offline
VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

Jel igra neko nešto online? Pop1, onward, demeo, echo arena itd....?

 

Ja imam sve (na steamu, osim ekskluziva), nadam se od drugog tjedna da će moj man's cave biti gotov pa cu moći zaigrati što i online, malo mi je bed u dnevnom igrati di smetam zeni :)

| ORIGIN: CR0_VandaL | STEAM: vandalzd | uPlay: vandalzd | R* Club: vandal_zd | RaceNET: VandaLzd | RSI: vandalpr | XBox: VandaLpr
Poruka je uređivana zadnji put pet 14.5.2021 15:03 (VandaL.pr!).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
VandaL.pr! kaže...

Jel igra neko nešto online? Pop1, onward, demeo, echo arena itd....?

 

Ja imam sve (na steamu, osim ekskluziva), nadam se od drugog tjedna da će moj man's cave biti gotov pa cu moći zaigrati što i online, malo mi je bed u dnevnom igrati di smetam zeni :)

 Od navedenih bijem Echo Arenu skoro svaku večer već mjesecima a povremeno i Pavlov, gorilla tag. Ne mogu se iz glave uopće sjetit kaj još igram češće. Pokušavam i Echo combat ali jako dugo se čeka na match. Nema baš puno ekipe na pcvr-u, a quest još nema nativnu podršku za Combat. Samo me cukni na arenu kad će ti se igrat. DaX061. Btw, nisam neki VR League materijal za šutera ali znam biti jako dobar support i branić ak me potrefi dobar dan

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.5.2021 15:20 (dax-lax).
12 godina
offline
VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

Ljudi, ima na netu kakav tutorial kako standardne fps igre igrati na VRu? Se to može? Ako ništa drugo, samo da probam kak to izgleda :D

Specifično: Battlefield na Oculus Questu 2?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
CyberDemonVZ kaže...

Ljudi, ima na netu kakav tutorial kako standardne fps igre igrati na VRu? Se to može? Ako ništa drugo, samo da probam kak to izgleda :D

Specifično: Battlefield na Oculus Questu 2?

Možeš preko vorpx programa koji moraš kupiti. Kontrole ćeš i dalje preko tipkovnice i miša koristit. Q2 čak od nedavno ima neki passthrough view za specifične modele logijevih tipkovnica pa ti se i tipkovnica vidi dolje. Nemam quest pa nisam istraživao, no ima na yt-u.

 

EDIT: Polagano razmišljaj o novoj grafi 

Poruka je uređivana zadnji put sub 15.5.2021 12:48 (dax-lax).
12 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
dax-lax kaže...
CyberDemonVZ kaže...

Ljudi, ima na netu kakav tutorial kako standardne fps igre igrati na VRu? Se to može? Ako ništa drugo, samo da probam kak to izgleda :D

Specifično: Battlefield na Oculus Questu 2?

Možeš preko vorpx programa koji moraš kupiti. Kontrole ćeš i dalje preko tipkovnice i miša koristit. Q2 čak od nedavno ima neki passthrough view za specifične modele logijevih tipkovnica pa ti se i tipkovnica vidi dolje. Nemam quest pa nisam istraživao, no ima na yt-u.

 

EDIT: Polagano razmišljaj o novoj grafi 

 Razmišljam već godinu dana :D Samo baš i nema novih grafa :D

 

Hvala, pogledam vorpx!

 

Koji ti vr imaš?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
13 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
CyberDemonVZ kaže...
dax-lax kaže...
CyberDemonVZ kaže...

Ljudi, ima na netu kakav tutorial kako standardne fps igre igrati na VRu? Se to može? Ako ništa drugo, samo da probam kak to izgleda :D

Specifično: Battlefield na Oculus Questu 2?

Možeš preko vorpx programa koji moraš kupiti. Kontrole ćeš i dalje preko tipkovnice i miša koristit. Q2 čak od nedavno ima neki passthrough view za specifične modele logijevih tipkovnica pa ti se i tipkovnica vidi dolje. Nemam quest pa nisam istraživao, no ima na yt-u.

 

EDIT: Polagano razmišljaj o novoj grafi 

 Razmišljam već godinu dana :D Samo baš i nema novih grafa :D

 

Hvala, pogledam vorpx!

 

Koji ti vr imaš?

 Ja sam još uvijek na Rift CV1. Star je, nema visoku rezu kao današnji ali ima vanjski tracking pa mi još odgovara. Da nisam uzeo grafu, vjerojatno bi kupio index-a, ali fala k da jesam, jer sad ne bi imao ni jedno, lol. 

Da kupujem sad, kupio bi Q2 ili čak novi Vive pro 2 zbog reze, refreša i vanjskog praćenja. Pričekat će koji god dok ne riješim kućne i okokućne prioritete.

 

BTW, zaboravio sam ti reći. Možeš si probati war thunder. Ima nativno vr podršku i free je.

Poruka je uređivana zadnji put sub 15.5.2021 20:38 (dax-lax).
15 godina
online
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
CyberDemonVZ kaže...

Pitanje za vlasnike Questa 2.

Sad kad je izašao Air link, jeste se bavili testiranjem brzine i latencije između VRa i PCa (postoji uopće softver za to)?

Jeste pronašli kakve testove, razlike između WiFi 5 i 6? Ili još bolje, napravili sami?

 

Ja sam malo isprobavao AirLink i odustao sam vrlo brzo od njega za sad (barem na WiFi5). Primjetio sam da mi često smanjuje kvalitetu slike na WiFi5 i to u jednostavnim igrama poput Pistol Whipa. I to sa defaultnim 100Mbps bitrateom. Kad sam stavio na 200Mbps slika se kidala.

A imam super hardver, router je FritzBox, komp je spojen kabelom preko 1gbit. Virtual Desktop sam isto probao i refundao, nemam ga za što koristiti.

Spojio sam komp i Quest 2 sa 5m unofficial kabelom i tako igram, taman mi za sve paše i ništ ne smeta. A za Beat Saber je bitno da sve radi pic mic :-D

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
15 godina
online
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
dax-lax kaže...

 

Vr ima nepresušan potencijal s trenutnom tehnologijom koja se cijelo vrijeme poboljšava i smanjuje. Evo jedna. Doma smo nešto uređivali u kući i kak punica ne može vizualizirat ništa, u sketchup-u smo nacrtali cijeli unutarnji prostor s kuhinjom, namješajem i, tad budućim kaminom, čije gabarite nikako nije mogla vizualizirati. Sketchup export, SimLab composer import i export u file za SimLab vr viewer. Cvike na glavu i u realnom mjerilu se prošećeš u prostoru. Jedan dizajner interijara tolko bolje može pokazat, a u konačnici i prodat projekt na taj način.

 

Ovo me baš jako zanima, jer sam nedavno bio u istoj situaciji. Nešto smo planirali renovirati i nikako nismo mogli vizualizirati kako će izgledati sa pregradama, promjenama u prostoru i sl. pa smo odustali. Naravno, nisam htio platiti nikome čuda za projekt pa da na kraju odustanem od njega jer mi se ne sviđa. I baš sam to spomenuo dizajnerici interijera i arhitektici, pa mi je rekla da se ona time ne bavi i pogotovo nije na ti sa 3D?!?! Reko, dobra si ti arhitektica. Sa VRom bi to bilo predobro, pogotovo kad bi mogao sa uploadati u bežični quest 2 i prošetati kroz cijeli prostor kao da si stvarno u njemu, ali da je u mjerilu. No nije ništa tako jednostavno, treba vremena za proučit softvere, a i oni koštaju fest. Ali mogao bih se tome posvetiti i sam to napraviti da baš treba jer volim takve stvari proučavati.

 

Sad baš isprobavam te neke DEMO modele u tom SimLab VR Vieweru što si spomenuo i to je na finom tragu, ali i dalje mi se neki od njih čine skroz loše skalirani, i dalje nemaš osjećaj da si stvarno "unutra", nego nešto otprilike (opet bolje nego ništa naravno).

Ne znam koliko bi mi trebalo da nacrtam svoj stan i namještaj u tom Composeru.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put ned 16.5.2021 15:53 (Bitanga).
15 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
CyberDemonVZ kaže...

Ljudi, ima na netu kakav tutorial kako standardne fps igre igrati na VRu? Se to može? Ako ništa drugo, samo da probam kak to izgleda :D

Specifično: Battlefield na Oculus Questu 2?

- za igre imaš dodatke ili patcheve ako već nisu vr (ili vr only..) npr minecraft, radi tj ovisi o driveru-supportu, pa oculus-s radi.. itd. tj sva mudrost je reći igri-appsu da koristi 3d-api za vr + potrebna snaga vga-gpu da to ekšli vrti a to je standardni dio directxa-ogl-a tj teoretski može svaka igra ako se uključi dodatak, no to ovisi o igri tj koliko je modularno-konfigurabilna (kao minecraft) ili o volji proizvođača igre (trošak) da to napravi.. tj većina to ne radi jer nema isplativosti ali bi moglo jer neke posebne razlike nema, karikirano kao da koristiš drugi monitor i sl. dok sve radi isti directx i ista gpu. Pošto proizvođači rade ono što im donosi zaradu.. rade za novo, za staro samo kao izuzetak ili reklama i sl. tj i danas s 1-2% vr gajmera taj dio nije toliko privlačan koliko 98%.. mada su takvi gejmeri 'vjerniji'  (bolji potrošači, tj oni koji troše na hw kao cpu-gpu .. i na vr su platiše-potrošači i samo time zanimljiva publika tj kupac no dok ne pređe recimo 5-više% nije tako u fokusu jer to je ipak biz.

 

+ dodatak na post iznad, .. da, može u 'normalnim' appsima biti korisno, upotrebljivo je npr u ms-flight simulatoru, bolje-praktičnije nego hrpa ekrana koji simuliraju kokpit.. ali ta igra-simulator ima drugih (engine) problema, no teoretski je to sve isto, word ili quake.. isti gpu-engine se može koristiti kao što se koristi aero-win ili kde-plasma.. tj napokon gpu radi ono što mu je logičan task.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put ned 16.5.2021 16:00 (ihush).
13 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
Bitanga kaže...
dax-lax kaže...

 

Vr ima nepresušan potencijal s trenutnom tehnologijom koja se cijelo vrijeme poboljšava i smanjuje. Evo jedna. Doma smo nešto uređivali u kući i kak punica ne može vizualizirat ništa, u sketchup-u smo nacrtali cijeli unutarnji prostor s kuhinjom, namješajem i, tad budućim kaminom, čije gabarite nikako nije mogla vizualizirati. Sketchup export, SimLab composer import i export u file za SimLab vr viewer. Cvike na glavu i u realnom mjerilu se prošećeš u prostoru. Jedan dizajner interijara tolko bolje može pokazat, a u konačnici i prodat projekt na taj način.

 

Ovo me baš jako zanima, jer sam nedavno bio u istoj situaciji. Nešto smo planirali renovirati i nikako nismo mogli vizualizirati kako će izgledati sa pregradama, promjenama u prostoru i sl. pa smo odustali. Naravno, nisam htio platiti nikome čuda za projekt pa da na kraju odustanem od njega jer mi se ne sviđa. I baš sam to spomenuo dizajnerici interijera i arhitektici, pa mi je rekla da se ona time ne bavi i pogotovo nije na ti sa 3D?!?! Reko, dobra si ti arhitektica. Sa VRom bi to bilo predobro, pogotovo kad bi mogao sa uploadati u bežični quest 2 i prošetati kroz cijeli prostor kao da si stvarno u njemu, ali da je u mjerilu. No nije ništa tako jednostavno, treba vremena za proučit softvere, a i oni koštaju fest. Ali mogao bih se tome posvetiti i sam to napraviti da baš treba jer volim takve stvari proučavati.

 

Sad baš isprobavam te neke DEMO modele u tom SimLab VR Vieweru što si spomenuo i to je na finom tragu, ali i dalje mi se neki od njih čine skroz loše skalirani, i dalje nemaš osjećaj da si stvarno "unutra", nego nešto otprilike (opet bolje nego ništa naravno).

Ne znam koliko bi mi trebalo da nacrtam svoj stan i namještaj u tom Composeru.

 Nacrtaj ga u sketchupu jer je jednostavniji i sa hrpetinom asseta koje možeš dodati da si upotpuniš dizajn i doživljaj. Naravno, treba naučiti korisiti program da bi to bilo tip top. Svoju visinu možeš podesiti u cm u samom sim lab-u. Normalno, nemoj očekivati poptunu realnost jer ne hodaš u renderiranim teksturama, ali mislim da je i u ovom stanju perfektno. Za sad poznam jednu dizajnericu koja je po malo počela prenositi stvari u vr. Trenutno samo za probu. ubuduće svakako za ponude strankama.

13 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
ihush kaže...
CyberDemonVZ kaže...

Ljudi, ima na netu kakav tutorial kako standardne fps igre igrati na VRu? Se to može? Ako ništa drugo, samo da probam kak to izgleda :D

Specifično: Battlefield na Oculus Questu 2?

- za igre imaš dodatke ili patcheve ako već nisu vr (ili vr only..) npr minecraft, radi tj ovisi o driveru-supportu, pa oculus-s radi.. itd. tj sva mudrost je reći igri-appsu da koristi 3d-api za vr + potrebna snaga vga-gpu da to ekšli vrti a to je standardni dio directxa-ogl-a tj teoretski može svaka igra ako se uključi dodatak, no to ovisi o igri tj koliko je modularno-konfigurabilna (kao minecraft) ili o volji proizvođača igre (trošak) da to napravi.. tj većina to ne radi jer nema isplativosti ali bi moglo jer neke posebne razlike nema, karikirano kao da koristiš drugi monitor i sl. dok sve radi isti directx i ista gpu. Pošto proizvođači rade ono što im donosi zaradu.. rade za novo, za staro samo kao izuzetak ili reklama i sl. tj i danas s 1-2% vr gajmera taj dio nije toliko privlačan koliko 98%.. mada su takvi gejmeri 'vjerniji'  (bolji potrošači, tj oni koji troše na hw kao cpu-gpu .. i na vr su platiše-potrošači i samo time zanimljiva publika tj kupac no dok ne pređe recimo 5-više% nije tako u fokusu jer to je ipak biz.

 

+ dodatak na post iznad, .. da, može u 'normalnim' appsima biti korisno, upotrebljivo je npr u ms-flight simulatoru, bolje-praktičnije nego hrpa ekrana koji simuliraju kokpit.. ali ta igra-simulator ima drugih (engine) problema, no teoretski je to sve isto, word ili quake.. isti gpu-engine se može koristiti kao što se koristi aero-win ili kde-plasma.. tj napokon gpu radi ono što mu je logičan task.

Fs2020 je dobio podršku za vr koji je baziran na openxr platformi. Kratko sam ga probal, a bolje da nisam jer je doživljaj vrhunski a ne daju mi se pare za igru koju ne bi baš previše koristio.

 

 

EDIT: Ups, sorry na DP

Poruka je uređivana zadnji put ned 16.5.2021 19:34 (dax-lax).
13 godina
offline
VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

Tripple Post XXX.

 

Sastavio si u nedjelju brzinski testnu verziju standa za volan da isprobam project cars 2 u vr-u. Kad nađeš vozilo baš po svom ukusu, teško se izbavit van iz igre. Osjećaj pozicije unutar vozila i mogućnost slobodnog okretanja glave. I to još sam logijevim ff volanom iz 2002. 

Mogu si mislit kak je tek sa boljim cvikama, dd volanom, pozicijom sjedenja, linearnim aktuatorima... ak je već i ovo tak dobro.

 

Baš sam se zakeljio za Nissan GTP-ZX iz 85', Porsche 919 hybrid i Lotus Type 98T iz 86' koji ima takvu turbo rupetinu (1.5L V6 1300HP) da se teško kontrolira sve do kraja treće i početka četvrte brzine. Kak su se s time borili u stvarnosti, nije mi jasno.

 

Moj PC  
3 0 hvala 2
15 godina
online
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
dax-lax kaže...

Tripple Post XXX.

 

Sastavio si u nedjelju brzinski testnu verziju standa za volan da isprobam project cars 2 u vr-u. Kad nađeš vozilo baš po svom ukusu, teško se izbavit van iz igre. Osjećaj pozicije unutar vozila i mogućnost slobodnog okretanja glave. I to još sam logijevim ff volanom iz 2002. 

Mogu si mislit kak je tek sa boljim cvikama, dd volanom, pozicijom sjedenja, linearnim aktuatorima... ak je već i ovo tak dobro.

 

Baš sam se zakeljio za Nissan GTP-ZX iz 85', Porsche 919 hybrid i Lotus Type 98T iz 86' koji ima takvu turbo rupetinu (1.5L V6 1300HP) da se teško kontrolira sve do kraja treće i početka četvrte brzine. Kak su se s time borili u stvarnosti, nije mi jasno.

 

 

Je, baš je dobro to u Project Cars 2. Ja sam isto vozio dosta, najviše s formulom guštam. Nema mi ni mučnine kao u recimo Dirt Rallyu 2.

Ali mi je bed u tim auto utrkama što je ono najbitnije ispred tebe u daljini, a rezolucija je tu još uvijek ograničavajući faktor, makar na Questu 2 je to puno bolje nego kad sam zadnje prije par godina igrao na PS VR-u GT Sport.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
12 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
Bitanga kaže...

 

Je, baš je dobro to u Project Cars 2. Ja sam isto vozio dosta, najviše s formulom guštam. Nema mi ni mučnine kao u recimo Dirt Rallyu 2.

 

Ali mi je bed u tim auto utrkama što je ono najbitnije ispred tebe u daljini, a rezolucija je tu još uvijek ograničavajući faktor, makar na Questu 2 je to puno bolje nego kad sam zadnje prije par godina igrao na PS VR-u GT Sport.

Jesi li "lock camera on the horizont" upalio u postavkama? 

 

Koristiš OTT ? Oculus tray tool ??

15 godina
online
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
mla_dend kaže...
Bitanga kaže...

 

Je, baš je dobro to u Project Cars 2. Ja sam isto vozio dosta, najviše s formulom guštam. Nema mi ni mučnine kao u recimo Dirt Rallyu 2.

 

Ali mi je bed u tim auto utrkama što je ono najbitnije ispred tebe u daljini, a rezolucija je tu još uvijek ograničavajući faktor, makar na Questu 2 je to puno bolje nego kad sam zadnje prije par godina igrao na PS VR-u GT Sport.

Jesi li "lock camera on the horizont" upalio u postavkama? 

 

Koristiš OTT ? Oculus tray tool ??

 
Ne koristim to što spominješ. U principu ni ne igram to aktivno, više za probu je bilo. Igrao bih F1 igre u VRu samo one nemaju to.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
12 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
dax-lax kaže...

Tripple Post XXX.

 

Sastavio si u nedjelju brzinski testnu verziju standa za volan da isprobam project cars 2 u vr-u. Kad nađeš vozilo baš po svom ukusu, teško se izbavit van iz igre. Osjećaj pozicije unutar vozila i mogućnost slobodnog okretanja glave. I to još sam logijevim ff volanom iz 2002. 

Mogu si mislit kak je tek sa boljim cvikama, dd volanom, pozicijom sjedenja, linearnim aktuatorima... ak je već i ovo tak dobro.

 

Baš sam se zakeljio za Nissan GTP-ZX iz 85', Porsche 919 hybrid i Lotus Type 98T iz 86' koji ima takvu turbo rupetinu (1.5L V6 1300HP) da se teško kontrolira sve do kraja treće i početka četvrte brzine. Kak su se s time borili u stvarnosti, nije mi jasno.

 

 Krenuo si polako putem bez povratka )))... obavezno preporučam Assetto corsu ( koja se na akcijama može dobiti za par eura ) i to u Assetto Corsa Ultimate Edition ( trenutno je 15tak eura na cdkeysu ), za AC postoji pregolema moderska zajednica tako da između ostalog od nedavno možeš voziti i Sljemensku cestu. Problem je onaj sa početka kad kreneš tim putem pati sve ... žena, djeca, pas, novčanik, HL Alyx, DCS, Lone echo  .... jednom riječi život in general )))))

13 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
mla_dend kaže...
dax-lax kaže...

Tripple Post XXX.

 

Sastavio si u nedjelju brzinski testnu verziju standa za volan da isprobam project cars 2 u vr-u. Kad nađeš vozilo baš po svom ukusu, teško se izbavit van iz igre. Osjećaj pozicije unutar vozila i mogućnost slobodnog okretanja glave. I to još sam logijevim ff volanom iz 2002. 

Mogu si mislit kak je tek sa boljim cvikama, dd volanom, pozicijom sjedenja, linearnim aktuatorima... ak je već i ovo tak dobro.

 

Baš sam se zakeljio za Nissan GTP-ZX iz 85', Porsche 919 hybrid i Lotus Type 98T iz 86' koji ima takvu turbo rupetinu (1.5L V6 1300HP) da se teško kontrolira sve do kraja treće i početka četvrte brzine. Kak su se s time borili u stvarnosti, nije mi jasno.

 

 Krenuo si polako putem bez povratka )))... obavezno preporučam Assetto corsu ( koja se na akcijama može dobiti za par eura ) i to u Assetto Corsa Ultimate Edition ( trenutno je 15tak eura na cdkeysu ), za AC postoji pregolema moderska zajednica tako da između ostalog od nedavno možeš voziti i Sljemensku cestu. Problem je onaj sa početka kad kreneš tim putem pati sve ... žena, djeca, pas, novčanik, HL Alyx, DCS, Lone echo  .... jednom riječi život in general )))))

 Kaj da ti velim, danas sam ostal doma radi sim-a

12 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
Dok si već doma, malo poredi taj rig i rasmisli o novom volanu )) nemaš kaj drugo osim voziti ))
12 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
I tu je opet odgovor Assetto corsa ili Automobilista 2... I jedna i druga imaju formule da jaaako dobrom fizikom, s time da a ACu opet imaš izvrsne modove i novih formula i novih staza... Sve u svemu neku sam večer vozio bahrain po noći u 2021 formuli...u VRu naravno...ako si zainteresiran uskoro počinje F1 prvenstvo...ali da tu dalje sad ne spamam ako druge ne zanima
12 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

Kad se stvari otmu kontroli ;-)

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.5.2021 10:48 (mla_dend).
Moj PC  
5 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

Dax, pazi da ovako ne završiš .... prije nešto više od godinu dana sam i ja započeo ovako nekako kao i ti, volan na stolu, stolica neka iz dnevnog boravka ))

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.5.2021 10:50 (mla_dend).
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

Ahahhah, polako, tek uzimam mjere. Ac samo kaj se nije skinuo za test. Idem malo do preduzeća ipak pa poslje opet. 

 

Je, treba i skoljka, volan, shifter, pedale. Sve to meni treba lol. I onda za koji mjesec bankrot. A kaj sad, kaj se mora...

 

 

EDIT: prvo sam mislil da nekaj z menom ne štima, ali onda tražeć po netu dođe spoznaja da assetto corsa uopće nema sređeno kretanje kroz menije u VR-u. Obavezno moram koristiti tipkovnicu ili miš ili oculus kontrolere. 

Fakat ne kužim da to nisu ubacili u igru. Đizs, idem tražit dalje. Možda su modovi nekaj smislili. Plus je kaj je sama vožnja nešto bolja nego u project cars2. FF pogotovo

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.5.2021 20:14 (dax-lax).
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
online
VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

Opet ste me nabrijali, pa sam opet išao instaliravati ProjectCars2, i ne mogu ja to. Vozim 15-20 minuta i jednostavno mi postane naporno za oči, previše se naprežu fokusirat na nešto u daljini što je mutno.

Nije VR racing za mene, možda za 10ak godina dok hardver postane jači :-)

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
Ne kužim koji dio te muči, odnosno, kužim, ali ne znam koji točno?
Foveated rendering možeš iskljutiti (quest/2) ako je do toga, a ako je do distorzije slike na vanjskim dijelovima, tu ne možeš puno, a nisam baš ziher ni da ćeš moći. Leće se jednostavno ne mogu drugačije napraviti da prevare fiziku.
Možda to uspiju djelomično riješiti eyetrackingom u budućnosti, a moja ideja je da ekrani ili leće imaju optičku stabilizaciju ko leće na kamerama ali sam svjestan da je to prevelika masa i tehnički prezahtjevno za izvesti.
No, reci koje od toga te muči haha?
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
dax-lax kaže...
Ne kužim koji dio te muči, odnosno, kužim, ali ne znam koji točno?
Foveated rendering možeš iskljutiti (quest/2) ako je do toga, a ako je do distorzije slike na vanjskim dijelovima, tu ne možeš puno, a nisam baš ziher ni da ćeš moći. Leće se jednostavno ne mogu drugačije napraviti da prevare fiziku.
Možda to uspiju djelomično riješiti eyetrackingom u budućnosti, a moja ideja je da ekrani ili leće imaju optičku stabilizaciju ko leće na kamerama ali sam svjestan da je to prevelika masa i tehnički prezahtjevno za izvesti.
No, reci koje od toga te muči haha?

 

Nije do leća... sama rezolucija ekrana je jednostavno premala za ono što se vidi na horizontu, pa mi se oči brzo umore očito. Postane mi teško gledati nakon nekog vremena. Vjerojatno sam osjetljiv na to.

S druge strane Beat Saber mogu igrat satima :-)

 

Al možda igram na prelaganom, pa kad prestignem sve i dođem na prvu poziciju onda mi postane teže fokusirat se na daljinu... kad smo u grupi nije takav problem, hehe.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice