Sony PlayStation 5 izdvojena tema

poruka: 25.619
|
čitano: 4.752.708
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5

meni je isto sa tim postavkama upaljenim ili ugasenim, ali sam skuzio da igre koje idu u 30 fps bolje rade, jucer mi spojili optiku i novi ruter pa nisam jos probao sad kako radi

16 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5

Bolje rade jer jer mu je potreban manji bandwitch za 30 + lag je skoro pa neprimjetan, javi kako ti je preko optike.

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.2.2024 10:33 (4mal).
3 godine
offline
Re: Sony PlayStation 5
unique83
Zamjenio jucer dualsense star godinu i 8mj zbog drifta,usao u sanctu u city centar west zamjenili mi odmah za novi i dobio novu garanciju 2 godine.
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Hexfire kaže...
Scrappy kaže...
Hexfire kaže...
Probaj preko aplikacije

 

Pero Dinamit kaže...
Mozda nisi logiran pa ti zato ni ne prikazuje popust, provjeri.
Tek kad se logiras ti se prikaze popust.

 

Nažalost ne pomaže ni jedno ni drugo. Svugdje mi pokazuje full cijenu kad odem. Nije mi jasno.

A čekao sam od kraja godine ovaj popust na PS+ i htjeo bi ga uzet.

PS+ istekao 10.1.24...

 

 

 Ima kakve razlike kad dodaš u košaricu?

 

Jedino da kontaktiraš support pa da provjere. Još nekoliko dana traje promocija pa vidi.

 

 

Prek mobile appa i weba sam probao dodat u košaricu ali ništa ne pomaže nažalost.

 

Probao sam kontaktirati naš PS support pa ćemo vidjeti ak bude kakvog napretka.

https://steamcommunity.com/id/HeatPwnz/
11 godina
offline
Sony PlayStation 5

Svaka im cast koja smece su stavili  za drugi mjesec.

PSN:Tomislav025
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Sony PlayStation 5

evo probao portal na optici i novom ruteru, i dalje isto sranje ko i prije radi, na slikama se vidi brzina i kvaliteta wi-fia, neznam zakaj na ps5 upload nejde vise od 15, ili nevalja taj portal ili je to jednostavno tak, neznam dal se ima di u trgovini probati da se vidi kak kod njih radi

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5

PS je tako svima stavio slab upload oko toga nemozes ništa,  jel ti je PS povezn enthernet kablom ? 

15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Joky007 kaže...

evo probao portal na optici i novom ruteru, i dalje isto sranje ko i prije radi, na slikama se vidi brzina i kvaliteta wi-fia, neznam zakaj na ps5 upload nejde vise od 15, ili nevalja taj portal ili je to jednostavno tak, neznam dal se ima di u trgovini probati da se vidi kak kod njih radi

 

Nismo li već davno zaključili da brzina interneta nema nikakve veze ako igraš lokalno?

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
11 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5

jesmo, ali sad je na novom ruteru koji ima gigabitne portove i wi-fi 5ghz, s tim da sam probao i van lokalne mreze na brzini od 100mbps i nemoguce je igrat

16 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5

Polgedaj u opcije rutera jel mozes stavit prednost za slanje podataka na PS i Portal, ali prije toga posto je novi ruter resetriaj ga pa javi, nekima je tako proradio

kad su imali novi ruter neovisno jeli je optika ili bakar.

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.2.2024 10:21 (4mal).
11 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5

ruter je zakljucan, nemozes nista mijenjat, samo preko moj telekom aplikacije naziv wi-fi i pass

6 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
4mal kaže...

...ali prije toga posto je novi ruter resetriaj ga pa javi, nekima je tako proradio

kad su imali novi ruter neovisno jeli je optika ili bakar.

 

Volio bih čuti razmišljanje iza prijedloga resetiranja routera 'jer je novi'.

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.2.2024 11:00 (Maat).
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Citam ove vase poruke i nekako mi se cini da uz PS Portal trebaju doci i upute za podešavanje rutera. 🤣

Previse mi je tu zafrkancije za jedan takav uređaj. Koristio sam ps remote na ipadu i ok je bilo, sve preko wifija.
Moj PC  
7 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Joky007 kaže...

jesmo, ali sad je na novom ruteru koji ima gigabitne portove i wi-fi 5ghz, s tim da sam probao i van lokalne mreze na brzini od 100mbps i nemoguce je igrat

 

Pa sa 12.3 Mbita uploadom je sigurno nemoguće.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Gogy7 kaže...
Citam ove vase poruke i nekako mi se cini da uz PS Portal trebaju doci i upute za podešavanje rutera. 🤣

Previse mi je tu zafrkancije za jedan takav uređaj. Koristio sam ps remote na ipadu i ok je bilo, sve preko wifija.

 

Pa da, ne samo routera nego i postavki konzole.

Što je presmiješno jer bi to trebao portal sam podešavati kad se spaja, kako i windowsi rade kad se spajaš na remote desktop neki. To otvara novi session sa bilo kakvim display postavkama i rezolucijama, a ne da se mijenjaju fizičke postavke default output displaya.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
11 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5

neznam zakaj mi jedino na ps5 upload mali, na ostalim uređajima 150, odustajem od tog portala vise ak ne poprave nekim updateom

6 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Joky007 kaže...

neznam zakaj mi jedino na ps5 upload mali, na ostalim uređajima 150, odustajem od tog portala vise ak ne poprave nekim updateom

 Možda Sony bez obzira na visoku cijenu pretplate ne ulaže dovoljno u infrastrukturu pa limitira upload bandwith korisnicima na istoj,  na vrlo niske vrijednosti.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.2.2024 11:41 (Maat).
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Joky007 kaže...

neznam zakaj mi jedino na ps5 upload mali, na ostalim uređajima 150, odustajem od tog portala vise ak ne poprave nekim updateom

 

Mislim da je stvar do PSNovog testa konekcije, Sony serveri su limitirani do max 20Mbps upload speed koliko čitam.

Probaj na playki otvoriti Speedtest u web browseru. Ima neka fora kako se otvori tajni browser:

 

https://www.tomsguide.com/how-to/how-to-access-ps5-web-browser

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.2.2024 11:40 (Bitanga).
12 godina
offline
Sony PlayStation 5

Probao sam prije par mjeseci Fortnite na iPhone-u na 5G konekciji preko GeForce Now. Dakle najsavršenije iskustvo Clouda koje sam probao, gotovo da nije bilo primjetnog input lag-a.

 

Patetično da Sony nije u stanju isporučiti isto na lokalnoj mreži gdje bi iskustvo trebalo biti gotovo identično nativnom pošto promet ne izlazi na Internet.

 

Još jedan u nizu lijenih poteza lijene kompanije koja zadovoljno sjedi na tronu i boli ih kifla. Uostalom, nemaju oni vremena napraviti pošten uređaj, prezauzeti su 53. remasterom TLOU da se bave ičim drugim.

 
3 0 hvala 0
11 godina
offline
Sony PlayStation 5

Ista stvar i kod mene ps4 i ps5 jedan pored drugog oba spojena kablom u ruter. Imam optiku 1000/500 i ps4 mi uredno testira upload od 300mbps a ps5 jedva 15mbps.

PSN:Tomislav025
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Sony PlayStation 5

I meni je upload na Ps 5 dosta manji nego u speedtestu, to je jedostavno do njihovih servera, tako mi je i tehničar iz A1 rekao kada je došao instalirati novi ruter.

Ali ako je u pitanju igranje u lokalnoj mreži bitniji je sam Wi fi signal, iako mislim da Portal radi jednsotavno tako kako radi i na nama je hoće nam to biti ok ili ne.

Iskreno, ja zadnjih par dana samo peglam na Portalu i više mi taj lag i ne smeta toliko, jučer sam baš probao Diablo 4 i odlično radi, a uz to peglam i RE 2 gdje se taj lag više osjeti jer je ciljanje u pitanju, ali je itekako igrivo.

Tv, A1 pirijemnik, komp i PS 5 su spojeni u ruter kablovima, a kada se igram na portalu sve mobitele otkačim sa Wi-fija i bude samo Portal spojen, tako da sada kada su se malo slegli dojmovi i prvotno razočaranje zbog ne tako fluidne izvedbe mogu reći da sam generalno zadovoljan, jer mi služi svrsi da doslovno u bilo kojem trenu mogu igrati PS, naravno osim ako rikne net. 

Iako , nadam se da će Sony izbaciti update neki da se malo situacija popravi, te da se one gluparije što "smetaju" Portalu automatski pogase kada se uređaj spaja na PS 5.

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.2.2024 12:34 (lobotomac90).
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Sony PlayStation 5

Nemam Portal ali Remote Play na PC sam neko vrijeme dosta koristio uz PS5 kad je TV zauzet, i prisutne su uvijek bile povremene oscilacije u vezi, nekad ide dobro ali ima i redovite i učestale spikeove sa lagom i štucanjem streama. Router solidan vlastiti, uključena ili ugašena prioritizacija za PS5 na routeru nije imala utjecaja. PS5 i računalo na gigabitnoj lokalnoj mreži. Identični problemi prisutni na PCu spojenom kabelom na mrežu kao i na laptopu preko wifi. Svi drugi mrežni uređaji normalno rade, tj sve druge aplikacije i streaminzi. Testirano i u uvjetima da su otkačeni svi drugi uređaji sa mreže.

Nisam isprobavao na tabletu ili mobitelu ali ne očekujem da bude drugačije.

 

Hoću reći da imam dojam da Sony nije baš ispeglao tu uslugu i  da manje ima veze s Portalom koliko ima općenito kao funkcija sa same konzole. Na uređenoj lokalnoj žičanoj mreži bi trebalo raditi dramatično bolje nego što radi. 

 

Ono što mi pada na pamet kao mogući glavni uzrok je da možda nije dodijeljeno tj. rezervirano dovoljno sistemskih resursa na samom PS5 za takav streaming te da dinamički ovisno o opterećenosti same konzole u pojedinom trenutku dolazi do pada kvalitete i zastajkivanja streama. Ili je jednostavno neoptimizirano i izfušareno kao funkcija čak i neovisno o resursima, ne bi me ni to čudilo od Sonyja.

Pokušat ću testirati ovu pretpostavku sa nekom starom nezahtjevnom igrom kakve inače ne igram...haha

Hrabra pretpostavka ali eto...

Ako je to točno onda nikakav update softwarea za Portal neće otkloniti problem ako ne optimiziraju izlaz streama sa same konzole.

S obzirom na inertnost i lijenost Sonyja ne očekujem da išta poduzmu dok god ne bude masovnog backlasha na društvenim mrežama, medijima i eventualno tužbi.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.2.2024 15:29 (Maat).
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Update je ograničen na PS5 kako bi download bio veći. Vise od 5 mb neide. Ja sam prije streamao direktno s PS5 ali to je premal bitrate za kvalitetan video.
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Gogy7 kaže...
Update je ograničen na PS5 kako bi download bio veći. Vise od 5 mb neide. Ja sam prije streamao direktno s PS5 ali to je premal bitrate za kvalitetan video.

 

Zanimljivo kako PC nema takvih ograničenja i problema. Ne opravdavaj ih :-)

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
E vjeruj mi, to me toliko smetalo.
Morao sam uzeti Elgato i laptop ako mislim streamati. Bas bezveze, tako ograniciti upload a kasnije prodavati remote player koji ovisi o tome.
10 godina
offline
Sony PlayStation 5

Uzeo sam jučer Extra za 72€. Navečer reko aj da uzmem još jednu pa sam miran dve godine i kita od labuda, mogu uzet al nema popusta. Šteta.

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Ps5 slim 475€ za Valentinovo, akcija krece of Feb 12
Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Neki dan špar...
Moj PC  
1 0 hvala 1
8 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
CROatVU kaže...
crocro23 kaže...

Jel itko iskusio da mu se PS5 gasi sam od sebe zadnjih dana, nakon zadnjeg update-a?

Samo se ugasi kao da je netko ištekao iz struje

Kad se upali uvijek baca istu grešku kao da je usb hdd ištekan nepravilno, pa odradit repair usb external disk itd

Probao sam i bez spojenog hdd-a, isti k.

 

Vent se vrti, konzola nije vruća, u početnom zaslonu radi satima, ali pri ulasku u igru se gasi nakon 2-3 min

 Ne, normalno radi kao i do sad i nakon cc preko dvije god svakodnevnog, visesatnog koristenja. Mozda je problem u necem drugom

 Meni se od jučer ovaj problem sa gašenjem počeo događati. Danas sam otvorio konzolu i počistio prašinu. Problem se i dalje javlja. Kad se sama tako ugasi ne djeluje da je pregrijana.

16 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
marvel82 kaže...
CROatVU kaže...
crocro23 kaže...

Jel itko iskusio da mu se PS5 gasi sam od sebe zadnjih dana, nakon zadnjeg update-a?

Samo se ugasi kao da je netko ištekao iz struje

Kad se upali uvijek baca istu grešku kao da je usb hdd ištekan nepravilno, pa odradit repair usb external disk itd

Probao sam i bez spojenog hdd-a, isti k.

 

Vent se vrti, konzola nije vruća, u početnom zaslonu radi satima, ali pri ulasku u igru se gasi nakon 2-3 min

 Ne, normalno radi kao i do sad i nakon cc preko dvije god svakodnevnog, visesatnog koristenja. Mozda je problem u necem drugom

 Meni se od jučer ovaj problem sa gašenjem počeo događati. Danas sam otvorio konzolu i počistio prašinu. Problem se i dalje javlja. Kad se sama tako ugasi ne djeluje da je pregrijana.

To mi se dešavalo sinovima učestalo prije nekih godinu dana i to samo u Fortnite i Fifi 23.
Plejku sam rastavio, očistio i umjesto u vodoravnom položaju u kojem je bila, stavio je u okomiti položaj i više se nije ponovilo.

PSN: Muskarcina77
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice