Registrovanje profila sa fiktivnim stažom.

poruka: 11
|
čitano: 5.205
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Registrovanje profila sa "fiktivnim" stažom.

Dakle u čemu je problem?

U zadnje vrijeme postoji ogroman broj korisnika koji su protjerani sa foruma, naprave novi profil i isti opet budu protjerani iznova i iznova.
Kako bi sakrili svoje postojanje isti korisnici prave profile na kojem uopće niti na jednoj temi nisu aktivni niti su uopće aktivni. Takvim profilima teče staž pa kada im se ćefne za tjedan ili dva, mjesec ili dva ili pak godinu ili dvije pa na taj način uvjeravaju prevare administratore da su tu dugo na forumu.

U nastavku sam pregledao forum i na desetine ako ne i stotine takvih profila.. Redom ću navesti sledeće:

 

UltrasVinkovci @ Bug.hr Forum

peroa27 @ Bug.hr Forum

BukvaBosanska @ Bug.hr Forum (Ovo je profil sa mojom slikom ukradenom sa Discorda)
Darkbreeze @ Bug.hr Forum
Toni1996 @ Bug.hr Forum

Ivos @ Bug.hr Forum

miroan @ Bug.hr Forum

wolfm @ Bug.hr Forum

Marko Pele @ Bug.hr Forum

Rzjekwjsgsh @ Bug.hr Forum

 

itd. itd.

Svima je zajedničko jedno:

Nemaju niti Imena niti Prezimena. I nisu aktivni (zeleni)


Čitav spisak se može naći ovdje: Novi autori na forumu @ Bug.hr Forum

 

zadnja aktivnost: nikada

zadnja poruka: nikada

 

Već duže vrijeme pratim da se netko od tih profila aktivira i piše kao da je ovdje 10 godina a odjednom mu piše 2 tjedna ili 2 mjeseca staža.

 

Ovo je ozbiljan problem koji treba ozbiljno pristupiti. Mene boli briga što je zapjenuti korisnik uzeo moju sliku i registrovao se jer je minutu prije dobio nogu. Ali netko će se primjerice kolegi Fridey zamjeriti, naći mu ime i prezime (jer isti je bio gost kada je lock-down bio prisutan sam temom Folding at Home) naći ga na Facebooku ili nekoj desetoj društvenoj mreži i napraviti potencijalni problem.

Uređivano: Ispričavam se što linkovi ne rade.. "u tekst uje pronađen nedozvoljeni html kod"

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.8.2021 18:45 (Envy).
Moj PC  
1 1 hvala 0
15 godina
offline
Registrovanje profila sa fiktivnim stažom.

ima smisla no jedino što možeš je upozoriti "nadležne", što jesi. valjda netko od njih i čita a ne svi tarzan.

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
4 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Registrovanje profila sa fiktivnim stažom.

Ja sam ovdje evo deseta godina.

F1-Ivo mi se dogodio.

Ako pokupim ban tebi na dusu. xD 

 

 

 

 

 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Registrovanje profila sa fiktivnim stažom.

E vidiš taj lik što je se prijavio sa avatarom tvog lika ja bi ga gonio do kraja prvo prijaviti policiji pa uskoku jer krađa identiteta nije mala stvar 

Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Registrovanje profila sa fiktivnim stažom.

Sad odoh napravit račun da se mogu svađat i prepirat sam sa sobom. 

Trust nobody, become the best !
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Registrovanje profila sa fiktivnim stažom.

Ma, totalna debilana. Ima stvarno bolesnika kojima je jedini cilj naštancati što više profila na forumu i sa istih onda trolati i prozivati ostale forumaše za to isto.

 

Eto, meni je ovaj profil moj drugi profil na Bug Forumu a prvi je još uvijek tu, ali nemam pristup istome jer niti se sjećam s kojeg sam ga maila registrirao niti se sjećam koji sam password stavio.

I kao posljedicu toga, odlučio sam napraviti ovaj account i striktno se držim njega sve ove godine.

Iskreno, meni je žao što su mnogi forumaši protjerani s ovog foruma, čak nerijetko i zbog nekakvih banalnosti a ne ozbiljnog kršenja foruma.

Ok je podijeliti koji žuti i crveni karton forumašima za neke ozbiljnije prekršaje, ali crni kartoni su često dijeljeni i zbog toga kaj se netko na srednju nogu taj dan ustao.

Problem je taj što je na taj način forum doveden na rub propasti, svakim danom nas je sve manje tu...jednostavno nema one početne, domaće atmosfere.

Ok, dosta forumaša je otišlo i svojom voljom, ali kad se je uvukla toxična atmosfera na forum i između forumaša, nažalost tu nema više popravka.

Pa, sjetimo se samo prije nekih tema tu na forumu koje su doslovno rušile forum, koliko su bile aktivne i čitane jer su opterećivale server 

u toj mjeri da su nakon toga zaključane pa onda ponovo otvorene kao Nespavalice V2 i Bug Forum Birc V2.

 

Također je problem i u tome što čim se netko pojavi s novoregistriranim profilom, odmah svi skupa graknemo u glas, to je ovaj, to je onaj...

a, možda fakat ni nije i onda ti novi forumaši gledaju, koji vrag ovi sad tu briju...odoh ja dalje, ovdje i nije baš neka atmosfera.

 

Kako hoćete, forum nije moj pa da ja određujem kako će se isti moderirati i održavati,

samo sam bio toliko slobodan kao dugogodišnji korisnik istog reći koju iz moje perspektive.

 

LP pozdrav svima, prisutnima i protjeranima...

On the Internet you can be anything you want. It's strange that so many people choose to be stupid.
Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Registrovanje profila sa fiktivnim stažom.
dreadmoore kaže...

E vidiš taj lik što je se prijavio sa avatarom tvog lika ja bi ga gonio do kraja prvo prijaviti policiji pa uskoku jer krađa identiteta nije mala stvar 

Pa sve je spremljeno.. samo da se ubaci u onu žutu kovertu i pošalje MUP-u HR iz BiH.. ne da mi se radi debila. Kasnije MUP traži IPO adrese od Bug-a, Bug od Telecoma.. ne bih radije to.. Radije ću mu poslati novu sliku i tagirati ga. Pa nek ju okviri ako treba i stavi kraj računala.

Mr.ddevil kaže...

Sad odoh napravit račun da se mogu svađat i prepirat sam sa sobom. 

Samo nemoj sa drugima :-D 

 

fromcelltohell kaže...

Ma, totalna debilana. Ima stvarno bolesnika kojima je jedini cilj naštancati što više profila na forumu i sa istih onda trolati i prozivati ostale forumaše za to isto.

 

Eto, meni je ovaj profil moj drugi profil na Bug Forumu a prvi je još uvijek tu, ali nemam pristup istome jer niti se sjećam s kojeg sam ga maila registrirao niti se sjećam koji sam password stavio.

I kao posljedicu toga, odlučio sam napraviti ovaj account i striktno se držim njega sve ove godine.

Iskreno, meni je žao što su mnogi forumaši protjerani s ovog foruma, čak nerijetko i zbog nekakvih banalnosti a ne ozbiljnog kršenja foruma.

Ok je podijeliti koji žuti i crveni karton forumašima za neke ozbiljnije prekršaje, ali crni kartoni su često dijeljeni i zbog toga kaj se netko na srednju nogu taj dan ustao.

Problem je taj što je na taj način forum doveden na rub propasti, svakim danom nas je sve manje tu...jednostavno nema one početne, domaće atmosfere.

Ok, dosta forumaša je otišlo i svojom voljom, ali kad se je uvukla toxična atmosfera na forum i između forumaša, nažalost tu nema više popravka.

Pa, sjetimo se samo prije nekih tema tu na forumu koje su doslovno rušile forum, koliko su bile aktivne i čitane jer su opterećivale server 

u toj mjeri da su nakon toga zaključane pa onda ponovo otvorene kao Nespavalice V2 i Bug Forum Birc V2.

 

Također je problem i u tome što čim se netko pojavi s novoregistriranim profilom, odmah svi skupa graknemo u glas, to je ovaj, to je onaj...

a, možda fakat ni nije i onda ti novi forumaši gledaju, koji vrag ovi sad tu briju...odoh ja dalje, ovdje i nije baš neka atmosfera.

 

Kako hoćete, forum nije moj pa da ja određujem kako će se isti moderirati i održavati,

samo sam bio toliko slobodan kao dugogodišnji korisnik istog reći koju iz moje perspektive.

 

LP pozdrav svima, prisutnima i protjeranima...

Ma puno forumaša je radi Trolera jednostavno diglo sidro. Gdje je Tonči, Kizo i ostali?
Svi mi od 10+ godina smo spušili barem po nekoliko crvenih.

Ja ne napišem ništa u onim Intel/AMD clubovima nema 3 posta u 5 dana.. ja napišem istinu kao što je "novi driveri za chipeset od AMD-a su tu, zbog toga i toga" i onda se to razvuče na 5 stranica.

Podijelio link juče kada je Embargo sa Intela skinut sa jedne stranice, a onda dobijam odgovor da ta stranica ne valja, pa na vedem drugu, treću.. sve isto.. Sve je to press od Intela - nitko ništa nije izmislio.

Ja samo ukazao na ozbiljan problem. Forum je bog-i-batina na Balkanu, pogotovo kada vidim trolere kako na famoznim stranicama trolaju, samo eto (neću reći da admini ne rade svoj posao, nisu oni dežurna služba) želim ukazati na problem.

Čemu napraviti profil i nikada se više ne logirati? To nisu ni malo čista posla. Mislim aktivirat će se on kad-tad ali zbog čega i zašto - to je samo tom bolesniku u glavi.

14 godina
offline
Re: Registrovanje profila sa fiktivnim stažom.
Pa onda je to tvoj problem meni da je tako uradio već bi dobio prijavu moze on niti iza 10 različitih vpnova sve se brzo sazna a onda bi mu se natovario na ono što najviše voli.
Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
15 godina
offline
Re: Registrovanje profila sa fiktivnim stažom.
dreadmoore kaže...
Pa onda je to tvoj problem meni da je tako uradio već bi dobio prijavu moze on niti iza 10 različitih vpnova sve se brzo sazna a onda bi mu se natovario na ono što najviše voli.

Jasno je to meni sve ali ja sam već 2013. surađivao sa policijom i 2008. godine. I nije baš ni lijepo kada moraš da ideš da svjedočiš protiv nekoga na sudu. Imaš sutra obaveza a dođe ti plava koverta... ne treba mi to.

2013 je bila krađa identitete (ovdje u BiH govorimo) a 2008. krađa kartica preko MAC adrese (Wirelles ISP-ovi). I znaš kako je krađa identiteta nazvana u BiH mislim u koju stranu je svrstana: "u prostituciju i organizovani kriminal". :-D LOL.

Ja njemu mogu spakovati sad prijavu - ali više sutra će prvo meni žao a drugo i on će plakati. Slika je mog brzog oporavka (da vidiš prvu ne bih me prepoznao).. ali eto.. Riješen još jedan problem (mislim moj "problem").

Ovo pravljenje konstantno pravljenje profila je problem. Zato sam i stavio takav naslov a baš je na mjestu.

l.p.

14 godina
offline
Re: Registrovanje profila sa fiktivnim stažom.
Ja opet kažem krvi bi mu se napio, sve je dobro na razini normale ali nekad moraš imati i onu liniju granice, meni da je ovo uradio kao tebi, nebo je samo granica a ti si opet previše dobar.Neka ti do kraja života bude zahvalan, ako čita a čita sigurno.
Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
15 godina
offline
Re: Registrovanje profila sa fiktivnim stažom.
dreadmoore kaže...
Ja opet kažem krvi bi mu se napio, sve je dobro na razini normale ali nekad moraš imati i onu liniju granice, meni da je ovo uradio kao tebi, nebo je samo granica a ti si opet previše dobar.Neka ti do kraja života bude zahvalan, ako čita a čita sigurno.

Je jesam dobar, u tome je i moj problem. Evo već dva su računa napravljna:

https://forum.bug.hr/forum/user/ahmedd/125902.aspx

https://forum.bug.hr/forum/user/drug-dillah/125901.aspx

Nek se na ovome završi.. petak je večer pa nek Supermoderatori razmisle o ovome problemu.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice