Informacijska tehnologija Split

poruka: 101
|
čitano: 75.051
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus, pirat, XXX-Man
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Informacijska tehnologija Split

ne

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Informacijska tehnologija Split

Što se tiče stručnog studija jel bolje ovo ili računarstvo na FESBu i koja je razlika između njih,  ako netko zna?

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Informacijska tehnologija Split

evo i mene zanima, ako se opredjelimo za stručni studiji zar nam nije bolje na kopilicu jer možemo direktno nastavit na stručnu specijalizaciju, dok npr fesb nema ustrojen program za stručnog specijalista ( 4. i 5. god faksa )

 

napominjem, uspoređujemo stručni studiji elektrotehnike i računarstva sa FESBA sa stručnim studijem ITi elektronike sa kopilice? što preporučate i zašto? netko sa ovog faksa dodatno da kaže koju riječ?

hvala svima ! 

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Informacijska tehnologija Split

Pozdrav, jel ima itko tko studira Informacijske tehnologije na strucnom odijelu u Splitu ili koji ce tek pocet ove 2014/2015 godine? {#}

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Informacijska tehnologija Split

Specijalistički stručni studij nastavljaš nakon 3. godine bez ikakvih polaganja razlika, to je neka vrsta 'diplomskog' tako da slobodno mozes to upisat.

 

Ja se isto upisujem tako da cemo se vidit u jesen. :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Informacijska tehnologija Split

Super hahah, bar netko :D

Kad cemo mi dobit index i to sve, jer rekli su da ce sve bit objavljeno na internetu a ja nista nisan nasa na stranici fakulteta

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Informacijska tehnologija Split

Pa i mene zanima kad cemo dobit te podatke, svi okolo pricaju o studomatu a mi ni pristupnih podataka ni kakvih drugih informacija. Valjda bi mi to tribali dobit u 10. misecu kad dodemo prvi dan.

Dobra vijest je sta cemo imat dostupan DreamSpark (MSDNAA), pa cemo moc skidat microsoft programe for free (windowsi included :D) i do rujna bi menza tribala bit gotova. {#}

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Informacijska tehnologija Split

Opaa, pa to super zvuci :D

Vidim ja dosta ti znas o ovom svemu :D zato te moram pitat kakve su razlike između ovog faksa i npr onoga u Varazdinu?

I kakva je prema tvojoj procijeni sansa da se zaposlimo nakon zavrsetka ovog faxa?

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Informacijska tehnologija Split

Ma to je sve postavljeno na webu faksa, dali su dosta informacija no triba se potrudit i nac to. :)

 

Neznam za usporedbe sa drugim fakultetima, ljudi jedino usporeduju nas studij sa fesbovim, gdje naravno fesb ima prednost - ali neki naglasavaju da se mi doslovno ucimo za burzu rada tako da nebi tribalo bit problema sa pronalaskom posla, ali opet problem je sto se za svaki posao trazi iskustvo, tako da jedini nacin da se zaposlis je da zapravo znas nesto konkretno i radit, no na faksu nas opet nece naucit dovoljno, pa se morat kod kuce sam nekako educirat. Tako ja vidim faks, no nemam volje da se necega posebno uhvatim... :|

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Informacijska tehnologija Split

ja startam sa elektronikom u 2014 / 2015 :)

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Informacijska tehnologija Split

Pozdrav i tebi :)

 

Tako sam i ja cuo, da je stucni studij namijenjen brzem osposobljavanju za rad tako da se nadam da nece bit problema, a valjda cemo nakon 5 godina studija bit sposobni za to xD

Upisi su bili u onoj starijoj zgradi, mi imamo ako se ne varam predavanja u onoj novoj?

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Informacijska tehnologija Split

Haha, ma ja odma isa u novu zgradu, pa pita neku zenu sta radi tamo di su upisi a ona me salje u staru zgradu ... :(

 

Koliko cujem predavanja i sve je u novoj zgradi, a u staroj namjeravaju otvorit menzu do 9. miseca :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Informacijska tehnologija Split

Postoji li u inozemstvu poslijediplomski studiji koji se može upisati nakon specijalističkog diplomskog stručnog studija?

Hvala na odgovorima. ( na eng su stručni tzv. professional master studiji, barem mislim)

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Informacijska tehnologija Split
joannain kaže...

Auff, bit ce tu onda dostaaa muke oko toga :S  znaci ako ne rijesis dobro ulazne testove ne mozes izac na kolokvij, opasan lik...

 

nego, od ostalih predmeta, jel ima jos ista sto bi brucosi trebali znati, znam da se po mogucnosti kolokvira sve ako se moze, no uz digitalnu koji bi kao s prvog semestra bio najtezi kolegij i da se malo vise usredotocimo na to, nekako mi najopasnije izgledaju osnove elektrotehnike i fizika :S

Nema više Ožegovića, ali tu je njegov nasljednik. Nema više ulaznih ni izlaznih na predavanjima, samo ulaznih na laboratorijskim vježbama. Prolaznost je i dalje jako mala. Postoje nulta pitanja koja ako krivo odgovoriš, padaš, bez obzira na ostalo. Usmeni zna biti ubitačan. Nema šanse da ćeš naučiti nešto napamet, bez razumijevanja, i proć. Ukratko, daj sve od sebe da riješiš sve preko kolokvija, kojih ima četiri, dva za teoriju, dva za zadatke.
EDIT: Polupao sam lončiče i odgovorio na staaari post :), ispričavam se 

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.9.2014 21:37 (NortonCommander).
12 godina
neaktivan
offline
Informacijska tehnologija Split

Jeli znate koji je bodovni prag za informacijsku tehnologiju u Split...zelin je ove godine upisat, pa makar i vanredno! svaka informacija mi je korisna...ja inace, san maturira 2011 godine, a maturu san pisa tek 2013. nije bajno, ali mislin da je moguce..pa ako ko sta zna :))

antevukusic
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Informacijska tehnologija Split

može li mi netko objasnit zasto je dimt na tako losem glasu kod prof. Kedze? 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Informacijska tehnologija Split
čutko kaže...

može li mi netko objasnit zasto je dimt na tako losem glasu kod prof. Kedze? 

 

 jer je tip bolesnik. nenormalan. kratko i jasno

7 godina
neaktivan
offline
Re: Informacijska tehnologija Split

Imas li ikakav prijedlog ili savjet kako da pristupim predmetu? Imam problem sa razumijevanjem gradiva jer ne dolazim iz tehnicke skole

12 godina
neaktivan
offline
Informacijska tehnologija Split
Knjigu u ruke i biti na predavanjima. Tehnicki background je ne potreban.
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Informacijska tehnologija Split
čutko kaže...

Imas li ikakav prijedlog ili savjet kako da pristupim predmetu? Imam problem sa razumijevanjem gradiva jer ne dolazim iz tehnicke skole

 

Balkana kaže...
Knjigu u ruke i biti na predavanjima. Tehnicki background je ne potreban.

 

Prijasnjim generacijama je bilo zesce kasapljenje. Ako bi ikako uspio proci kolokvije, na usmenom bi te dotukao. Morao si u zarez sve znati iz knjige. Prica se da je malo popustio sto se tice toga. Kao sto je kolega rekao, predavanja-konzultacije-knjiga. Nikako drugacije. I pokusaj sto vise shvatiti sam, nemoj uciti napamet ono do cega bi trebao logicki doci, uci s razumijevanjem. I sretno :)

12 godina
offline
Re: Informacijska tehnologija Split
čutko kaže...

Imas li ikakav prijedlog ili savjet kako da pristupim predmetu? Imam problem sa razumijevanjem gradiva jer ne dolazim iz tehnicke skole

 
Nabavi skriptu i napamet uci, pitanja se vrte u krug svake godine ista. Gradivo zanemari jer je lik bolesnik. I da ga kuzis, ja sam ga kuzio njega to nije briga. Jednu recenicu falis ili slovo samo ti stavi jedinicu i zaokruzi je.

13 godina
offline
Informacijska tehnologija Split
Završam 4. razred, i upravo sam vidio ovaj faks/smjer nekidan.

Dok nastavni plan izgleda ok, raspored izgleda dosta gusto, a i ne pregledno.

Može li ga netko pojasniti, grupe i sl. i na koliko se toga ustvari treba dolaziti.
I koliko je teška matematika?

Hvala.
Spajky
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Informacijska tehnologija Split

ako si redovan, na predavanja moraš dolazit 70%, a ka vanredan 50%, mada ima profesora kojima prisutnost nije bitna. vježbe možeš uglavnom izostat do 3 puta, al ih moraš sve nadoknadit/odradit na kraju

neznam o kakvim grupama pričaš..

matematika zagusti tek na zadnjoj godini, analiza 2 i diskretna matematika.. sve prije toga je barem meni bilo prihvatiljivo, a nisam čovik od matematike.

ako planiraš radit i studirat onda ti nema smisla ići redovno, jer imaš faks i ujutro i popodne, dok je kod vanrednih samo popodne od 16:15 pa nadalje, zavisi kako koji dan

7 godina
neaktivan
offline
Informacijska tehnologija Split

Da skratim, koliko god mislili i prije svega željeli dovesti kopilicu u istu rečenicu s fesbom, nažalost to nije moguće. Fesb je viši nivo za razliku od kopilice u svim segmetima. Pritom mislim na predavanja,laboratorijske vježbe, auditorne vježbe kao i na samu organizaciju fakulteta koja je nedvojbeno kvalitetnije izvedena od veleučilišta kopilice. Ne želim nikoga podcjenjivati ali budite realni, ozbiljnije firme koje žele ostati konkurente na tržištu, primjera radi uzimam ericsson u Splitu koji zapošljava samo ekipu sa fesba i pmf-a ( a koji je ujedno i jedini poslodavac vrijedan spomena u Splitu i okolici) .... dok je T-HT druga strana medalje, to je državna firma u kojoj vlada ogroman nepotizami stranačka opredjeljenosti, govorim iz iskustva. Ekipa sa kopilice je dominantna u T-HT-u....Cilj ovog posta nije omalovažavanje kopilice kao takve nego ukazati na to da vam diploma sama ne garantira dobar posao ali je nažalost takva praksa da pri zapošljvanju u velike korporacije prednost ima fesb ispred kojeg opet prednost ima fer i to je gorka činjenica ... 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Informacijska tehnologija Split

evo da demantiram kolegu iznad.. nedavno je na faksu bila ekipa iz eriksona , a došli su s namjerom da nam prezentiraju svoj rad i pozovu nas da im se javimo ako imamo želju raditi za njih.

pozvani su svi, nebitno do kojeg su stadija na faksu dogurali, a isto tako nude za studente koji imaju praksu odraditi, da je odrade u njih i kasnije nastave s radom.

podili su nam svoje brošure i neke magazine. jedan od prezentera je bia ujedno i bivši student sa kopilice.

 

detaljnije informacije se mogu naći na njihovim stranicama, a ako je neko baš zainteresiran, mogu postaviti scan brošure gdje je sve ukratko objašnjeno

 

 
2 0 hvala 1
6 godina
neaktivan
offline
Informacijska tehnologija Split

Ej ja sam se ove godine upisala izvanredno i na upisima nam je ženska rekla da svi moramo opet doći 2. listopada tamo u amfiteatar kao na dobrodošlicu ili šta ja znam šta. Rekla je da za točan datum i vrijeme pazimo one objave novosti na stranici faksa. E. Sad je već 26. a ja još uvijek ne znam u koliko sati moram biti tamo niti šta. Jesam li ja to možda gledala na pogrešnoj stranici?

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Informacijska tehnologija Split
LuxSilvestra kaže...

Ej ja sam se ove godine upisala izvanredno i na upisima nam je ženska rekla da svi moramo opet doći 2. listopada tamo u amfiteatar kao na dobrodošlicu ili šta ja znam šta. Rekla je da za točan datum i vrijeme pazimo one objave novosti na stranici faksa. E. Sad je već 26. a ja još uvijek ne znam u koliko sati moram biti tamo niti šta. Jesam li ja to možda gledala na pogrešnoj stranici?

 

pomalo, to ti bude sve dva ili tri dana prije objavljeno na stranici.

gledas sve informacije na oss.unist.hr.

 

tetama je malo guzva jer su jucer zapoceli upisi na vise godine studija, a ima dosta studenata, tako da ces se trebat jos strpit koji dan. ne brini, sve ce na vrijeme biti objavljeno :)

 

na tu dobrodoslicu ne trebas ici, jer ces trebat na referadi preuzeti indeks i ostale podatke potrebne za prijavit se u sustav.

 

ako te jos nesto zanima, javi mi se preko privatne poruke, trenutacno sam student tamo, pa te mogu uputiti

No matter how much suffering you went through, you never wanted to let go of those memories.
6 godina
neaktivan
offline
Informacijska tehnologija Split

Ej i ja sam upisala IT!  Ali zbog bolesti nisam bila niti na dobrodoslici niti na predavanjima jucer, a necu moc niti danas....

 

Moze mi tko rec gdje je referada? Trebam ic po indeks i iksicu. Jel to u staroj zgradi? (koja od onih zgrada je uopce stara??) Netko mi je bio spominjao i nekakve moodle podatke, je se to isto u referadi dobije pri preuzimanju indeksa i iksice? I gledala sam raspored predavanja. One ucionice u KOP II cu znat nac, a ove u KOP I su u staroj zgradi ili? Ima npr ''KOP I 004A L'' i ''KOP I 002''. AJde ovaj 002 pretpostavljam da je negdje na ulazu bez puno trazenja, ali 004A L ???

 

Sad moram jos samo buseve shvatit kako koji gdje ide and I'm all set!

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Informacijska tehnologija Split

Znaci kada dodjes na parkiraliste, lijeva zgrada je stara. A i vidi se estetski haha. Druga vrata po redu su ti za referadu, pisat ce ti na ploci, na drugom katu je. Sve ces dobiti na referadi sto ti je potrebno za pristup stranicama i ostalo. Da, KOP I su ti u staroj zgradi. Ushemit ces se brzo. Taj 004L su vjerojatno u novom dijelu labovi pod zemljom.

 

 

sto se buseva tice, http://www.promet-split.hr/, nadji mreze gradskih linija i prouci :)

No matter how much suffering you went through, you never wanted to let go of those memories.
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Informacijska tehnologija Split

Aha oke! Puno hvala! Pitat cu ja naravno i tamo ako me stogod zbuni, samo da ne landram okolo naokolo u krivom smjeru.

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice