Vodič za odabir grafičke kartice izdvojena tema

poruka: 40.625
|
čitano: 5.584.384
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Pozdav drugari.Kolika je razlila izmedju 2080ti i 3080 i  da li ima neko 2080ti na i7 4790k kako se nosi sa njim verovatno je usko grlo..

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
cardadule kaže...

Pozdav drugari.Kolika je razlila izmedju 2080ti i 3080 i  da li ima neko 2080ti na i7 4790k kako se nosi sa njim verovatno je usko grlo..

 evo ovdje imaš usporedbu baš sa starim haswell i7 procesorom i 3080 u usporedbi s modernijim procesorima

na 4k monitoru čak bi i mogao biti ok, ako ganjaš više eye candy nego visoki fps

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ibme74 kaže...
makaown kaže...

ima li tko iskustva s ASUS Dual RX5700XT 8GB EVO?

 

Dosta je glasna, osobno bi rađe išao na PowerColor ili Sapphire po pitanju RX5700/XT modela ako nije velika razlika u cijeni.

 Cak mu ni gaming oc od gigabyta nije losa opcija a skuplja 50kn nego asus..nexus je pohvalio gigu u nizem tieru 5700xt

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
15 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Vec par mjeseci me zajebava stara 280x. U nekim igrama (čitaj skoro svima) mi se pojave nakon par minuta artefakti i onda moram restartat PC.
Reinstalirao sam i drivere, stavio starije itd, ocistio fanove, sve zivo i nezivo. Tak da stvarno mislim da se nes spojebalo u samoj grafulji.
Koja je dobra low budget zamjena?

11 godina
suspendiran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

GTX1650 non super, imaš iz 1.000kn, za nekih 200-300više imaš RX570 8GB ili GTX1650 Super 4GB.

Druga opcija traziti rabljeno RX570/580/590 ili GTX1060/1660.

13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
cardadule kaže...

Pozdav drugari.Kolika je razlila izmedju 2080ti i 3080 i  da li ima neko 2080ti na i7 4790k kako se nosi sa njim verovatno je usko grlo..

  Razlika ti je oko 30 do 35%. Spomenuti CPU je usko grlo sasvim sigurno na 1080p, kao i na 1440p (iako nešto manje) dok je na 4K već relativno jer će grafa biti na fps-u koji taj CPU i dalje može gurati, uglavnom. Ali ako ćeš potrošiti već 7000kn za grafu, ne bi li onda trebao imati i CPU iz 2020.??  Pričekaj sad Ryzen 5000 seriju pa vidi onda i platforma upgrade.

13 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Gledam uzet neku grafičku umjesto R9 270. Ništa specijalno, pucam na RX580/GTX 1060.

Najviše planiram igrati RDR2 i Forzu 4 na 1080p. Ima li smisla ići na RX580 8GB ili je dovoljna i ona od 4GB?

 

Komp je pod moj PC. PSU je dovoljan? 

Ništa ne ostavljam nezavrš
Poruka je uređivana zadnji put ned 1.11.2020 18:15 (dv14).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
suspendiran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
dv14 kaže...

Gledam uzet neku grafičku umjesto R9 270. Ništa specijalno, pucam na RX580/GTX 1060.

Najviše planiram igrati RDR2 i Forzu 4 na 1080p. Ima li smisla ići na RX580 8GB ili je dovoljna i ona od 4GB?

 

ako nije neka razlika u cijeni rađe 8GB model, obe spomenute igre vole "papat" VRAM ako ga ima dostupno pa je bolje imati više nego manje iako nije uvjet, RDR2 ćeš svakako na toj kartici morati tweakat na nekakve med/high postavke da bi bili na nekih igrivih 60 fps-a.

12 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
dv14 kaže...

Gledam uzet neku grafičku umjesto R9 270. Ništa specijalno, pucam na RX580/GTX 1060.

Najviše planiram igrati RDR2 i Forzu 4 na 1080p. Ima li smisla ići na RX580 8GB ili je dovoljna i ona od 4GB?

 

Komp je pod moj PC. PSU je dovoljan? 

 probaj naci sa sto vise memorije, ja imam rx480 sa 8gb, igram na 2k rezi rdr2 te voli papat igrica, osobno meni nije bitan toliko fps kao mnogima, tj dolazim iz ere kad je bilo baza iti pokrenut igru 20fps, 20fps. tweaka san priko ovog

 igricu te na benchu dobivam average cca 40fps. nije da nesto izgubis na kvaliteti grafike, jesi al ne toliko zamjetno, bolje nego kod konzola

12 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Ipak ništa od kartice na firmu, pa uzimam neku RX580. Ima li tko iskustva s XFX RX580 GTS XXX 8GB, RX-580P8DFD6 ? 

 

EDIT: Ma ko ga šiša, uzet ću ipak AORUS Radeon™ RX 5700 XT 8G.

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.11.2020 16:08 (makaown).
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Ekipa sta ocekujete koje ce cijene biti u Hrvatskoj kroz sljedecih cca. 3 mjeseca za novu rtx 3000 seriju i amd-ovu 6000.

Planirao sam sastaviti novi komp oko black friday-a ili Bozica pa mozda uhvatiti kakav popust, ali me zanima koja su misljenja da li se vise isplati cekat jos tih dva/tri mjeseca.

Sad bi uzeo 5700xt (oko 3300kn) pa me zanimaju misljenja ocekujete li da ce biti sta u istom cijenovnom rangu od nove serije pa da sacekam tamo do drugog mjeseca iduce godine. 

Stvar je u tome da ako ostanu napuhane cijene kao za 3070 koja je 6000kuna radije bi uzeo 5700xt sad oko Bozica. Ocekujete li napuhane cijene i do drugog mjeseca iduce godine?

Hoce li uopce i izaci "budget" verzija novih serija do tad (3060ti i 6700)? Vidio sam jedino leakove za 3060ti da izlazi pocetkom 12-tog mjeseca.

 

tl;dr: Da li ocekujete rtx 3060ti i rx 6700 da kod nas kostaju oko 3300kn i da budu dostupne do drugog mjeseca iduce godine?

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.11.2020 8:24 (lazo951).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Moguce da ce ih biti po 3500kn ali ne znam da li ce ih biti do drugog mjeseca.Za tu 5700xt neces moci dobit ni 2000kn pri prodaju tako da ja ne bi to kupovao prije bi uzeo polovnu 580 samo da gura a kasnije uzmi nesto jace.

14 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Kupio sam komp prije 4 mjeseca, koji je bio vise kao neki budget, i sad sam prekinuo sa curom i posto cu provodit jos vise vremena na kompu odmah mislim upgradeat nesto za dugorocno jer kad se vratim u RH nece biti vise mijenjanja komponenti. Da li isplati mijenjat 1660 super za nesto bolje? Koliko vidim nove Nvidije traze pci 4 koji moja maticna nema, sto dovodi do toga da trebam i novu maticnu, a i novo napajanje. Gledao sam npr. 2080 (vidim da se ne isplati vise), 3070, mozda 3080

Hvala!

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Ne treba ti nova maticna , trenutno pci-e 3.0 nema nikakve razlike naspram 4.0.Mozes bez problema stavit rx5700xt ili slicno.

Ali ako ces radit upgrade cekaj radeon 6000 ili rtx 3060-3070.

14 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Gledao sam 3070 i cini se mrcina od graficke, i nije preskupa

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
mislioc kaže...
Mariolla79 moj savjet ti je ovako, vidim da igraš na 1080p 144hz pa gledaj da kupiš r5 3600 i 2060S.
Za početak 2060S kasnije 3600.
5700XT je tehnološki burek u odnosu na 2060S.
Više troši, skuplja je, driveri klasika Amd loši, bučnija, kao polovna kotira lošije od Nvidie...

 Ista moja konfa, R5 3600, RTX 2060Super... I da, ja imam gainwardovu Ghost, malo mi zao kaj sam ju uzeo.. 

8 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

r5 3600 + rx 5700 xt sapphire

 

tiha ko bubica, nikad nikakvih problem sa sa driverima

 

veci fps u vecini igara na rezi koju spominjes, lako kolega upali google i provjeri

 

koliko koja kosta polovna pojma nemam, ne kupujem karticu s mislju koliko cu dobit za nju kad cu ju prodavat

 
5 0 hvala 0
11 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

vec imam 3 tjedna 5700xt od asrocka taichi oc...s grafom sam zadovoljan..driveri su ok...uskoro onda r3600 i opet mir 2 godine

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Frend me tlaci vec 2 tjedna da se mjenjamo kljuc za kljuc za grafe...on je imao 5700xt i opet bi se vratio na nju...dal da mjenjam svoju 5700xt za njegovu msi 2070s gaming x trio

0 Rx 5700xt
10 Msi 2070 super trio
BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
suspendiran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Ako ima dvije godine garancije ne znam kaj čekaš. U novom COD-u do 85% boost u fps-u sa dlss-om.
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.11.2020 10:55 (mislioc).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
mariolla79 kaže...

Frend me tlaci vec 2 tjedna da se mjenjamo kljuc za kljuc za grafe...on je imao 5700xt i opet bi se vratio na nju...dal da mjenjam svoju 5700xt za njegovu msi 2070s gaming x trio

 Da, jednostavno 2700s ce drzati duze zbog DLSS-a i u naslovima koji podrzavaju DLSS ces imati hrpu vise frejmova a da kvalitetu gotovo da neces izgubit. Barem dok AMD ne izda svoju inacicu a koliko vidim to nece biti tako skoro i pitanje je kak ce oni to razvit s obzirom da znamo da je Nvidia svoj prvi DLSS jako usrala dok je ovaj 2.0 puuuno bolji.

Cak ti i 2600s daje vise frejmova od 5700xt s DLSS-om

 

evo ti kako s DLSS-om cak to izgleda ponekad i bolje:

 

Bnet: mNik987#2148
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.11.2020 10:58 (toxic).
11 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Moja je stara mjesec dana a njegova 2 tjedna

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
suspendiran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Ma 2070S je i nešto brža tak da...
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Skuzio po super positionu..moja ima 14600 bodova max fps 149 a negova oko 18500 max fps 190..1080p  medium postavke

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
mariolla79 kaže...

Skuzio po super positionu..moja ima 14600 bodova max fps 149 a negova oko 18500 max fps 190..1080p  medium postavke

 Posto si na 1080p, 5700XT ce ti cak davat bolji fps.. DLSS ti tak ne radi na 1080p bar u mp igrama (tipa fortnite).

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
hahhaajaads kaže...

DLSS ti tak ne radi na 1080p bar u mp igrama (tipa fortnite).

 na osnovu jedne igre si zaključio da 'ne radi u mp igrama'

bravo majstore 

 

EDIT

i kak ne radi kad su interneti puni ovakvih postova:

https://www.reddit.com/r/FORTnITE/comments/ivmodf/dlss_is_truly_amazing/

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.11.2020 13:20 (picajzla0707).
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
picajzla0707 kaže...
hahhaajaads kaže...

DLSS ti tak ne radi na 1080p bar u mp igrama (tipa fortnite).

 na osnovu jedne igre si zaključio da 'ne radi u mp igrama'

bravo majstore 

 

EDIT

i kak ne radi kad su interneti puni ovakvih postova:

https://www.reddit.com/r/FORTnITE/comments/ivmodf/dlss_is_truly_amazing/

Rezolucija 1080p vjerovatno a postavke na max.. zasto je tebi to cudno ? Ajde si malo pogledaj twitch i poprati njihove postavke, nitko ne koristi DLSS, a zasto ? Pa zato jer ces sa DLSS ON (bilo quality ili performance) dobit 20-30 fpsa manje nego normalno a vizalno se nece nista promijenit.

I odma prvi komentar ti isto daje do znanja o cem se radi...

Eh da, "na osnovu jedne igre" jer vi usporedjujete RX vs nvidia na osnovu Controla.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.11.2020 13:30 (hahhaajaads).
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
hahhaajaads kaže...

Rezolucija 1080p vjerovatno a postavke na max.. zasto je tebi to cudno ? Ajde si malo pogledaj twitch i poprati njihove postavke, nitko ne koristi DLSS, a zasto ? Pa zato jer ces sa DLSS ON (bilo quality ili performance) dobit 20-30 fpsa manje nego normalno a vizalno se nece nista promijenit.

I odma prvi komentar ti isto daje do znanja o cem se radi...

Eh da, "na osnovu jedne igre" jer vi usporedjujete RX vs nvidia na osnovu Controla.

 pa jel imaš gore komentar lika koji korsti dlss sa 2060 i dobije super boost u perfomansama u fortnajtu, znači da radi

čak i da ne radi u fortnite, a vidiš gore da radi, ne znači da neće raditi u drugim igrama

 

i broj igara sa dlss se stalno povećava, eto i onaj cold war je nekidan dobio podršku + četiri nove igre

moraš biti baš bedast da bi mislio kako dlss neće zaživjeti

 

no, nadajmo se da će uskoro i amd odgovor stići, samo sumnjam da će tako skoro doći za 5700/xt, jer je očito da su počeli gimpati starije proizvode i koristiti druge trikove kako bi povećali prodaju novog hardvera

eno, niti dxr još nije omogućen na 5700/xt, sve samo kako bi natjerali ljude na zamjenu, zato je 5700/xt mrtva kartica, jer ne podržava ništa od novih tehnologija poput rt i dlss koje i amd ubrzano prihvaća, pa i onih amd proprietary koje omogućava na novim karticama poput smart access memory koji očito neće doći tako skoro ili uopće na 5700/xt

10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
picajzla0707 kaže...
hahhaajaads kaže...

Rezolucija 1080p vjerovatno a postavke na max.. zasto je tebi to cudno ? Ajde si malo pogledaj twitch i poprati njihove postavke, nitko ne koristi DLSS, a zasto ? Pa zato jer ces sa DLSS ON (bilo quality ili performance) dobit 20-30 fpsa manje nego normalno a vizalno se nece nista promijenit.

I odma prvi komentar ti isto daje do znanja o cem se radi...

Eh da, "na osnovu jedne igre" jer vi usporedjujete RX vs nvidia na osnovu Controla.

 pa jel imaš gore komentar lika koji korsti dlss sa 2060 i dobije super boost u perfomansama u fortnajtu, znači da radi

čak i da ne radi u fortnite, a vidiš gore da radi, ne znači da neće raditi u drugim igrama

 

i broj igara sa dlss se stalno povećava, eto i onaj cold war je nekidan dobio podršku + četiri nove igre

moraš biti baš bedast da bi mislio kako dlss neće zaživjeti

 

no, nadajmo se da će uskoro i amd odgovor stići, samo sumnjam da će tako skoro doći za 5700/xt, jer je očito da su počeli gimpati starije proizvode i koristiti druge trikove kako bi povećali prodaju novog hardvera

eno, niti dxr još nije omogućen na 5700/xt, sve samo kako bi natjerali ljude na zamjenu, zato je 5700/xt mrtva kartica, jer ne podržava ništa od novih tehnologija poput rt i dlss koje i amd ubrzano prihvaća, pa i onih amd proprietary koje omogućava na novim karticama poput smart access memory koji očito neće doći tako skoro ili uopće na 5700/xt

 Pa jel ti vidis video ? Tko bi normalan igrao fortnite na ultra postavkama ? Tamo normalno ima prednosti, ali djabe kad 90% igraca igra na low postavkama gdje dlss samo smeta. Gimpanje proizvoda ? Cekaj, a zasto je onda danas jedna Vega 64 (posto si nju prije spomenuo) u novim igrama na razini 1080ti ? Ha ? DLSS jednostavno nema igara, gdje je to u pubgu ? rustu ? rainbowu ? apexu ? codu mw ? Znam da si prije pola godine spomenuo DLSS u pubgu i dao mi nekakav link, ja to jos ne vidim... One najbitnije igre nemaju DLSS, a i ove koje imaju ne radi kak treba na nizim postavkama. Ali ajde, valjda budemo kroz 10-15 godina vidjeli par novih DLSS igara.

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
hahhaajaads kaže...

 Pa jel ti vidis video ? Tko bi normalan igrao fortnite na ultra postavkama ? Tamo normalno ima prednosti, ali djabe kad 90% igraca igra na low postavkama gdje dlss samo smeta. Gimpanje proizvoda ? Cekaj, a zasto je onda danas jedna Vega 64 (posto si nju prije spomenuo) u novim igrama na razini 1080ti ? Ha ? DLSS jednostavno nema igara, gdje je to u pubgu ? rustu ? rainbowu ? apexu ? codu mw ? Znam da si prije pola godine spomenuo DLSS u pubgu i dao mi nekakav link, ja to jos ne vidim... One najbitnije igre nemaju DLSS, a i ove koje imaju ne radi kak treba na nizim postavkama. Ali ajde, valjda budemo kroz 10-15 godina vidjeli par novih DLSS igara.

a jel ti vidiš komentar onog lika gore - znači da dlss radi na 1080p, to što nije dobro implementiran na low ili ne radi dobro kad ionako imaš 500fps ne znači da neće uopće raditi na mp igrama - to je samo tvoja projekcija

 

a što se tiče vege64, to što radi dobro u zadnjoj od novih igara (black ops) ne znači da nije gimpana u hrpu drugih

https://www.dsogaming.com/pc-performance-analyses/project-cars-3-pc-performance-analysis/

https://www.dsogaming.com/pc-performance-analyses/horizon-zero-dawn-pc-performance-analysis/ 

https://www.dsogaming.com/pc-performance-analyses/crysis-remastered-pc-performance-analysis/

https://www.dsogaming.com/pc-performance-analyses/serious-sam-4-pc-performance-analysis/

https://www.dsogaming.com/pc-performance-analyses/mafia-definitive-edition-pc-performance-analysis/

 

samo ti i dalje vjeruj kako dlss neće zaživjeti, sretno ti bilo

čak i dery za kojeg nikako nemereš reći da je naklonjen nevidiji je to shvatio, ti si uz pocrvenjenog hrcu vjerojatno još jedini ostao koji misli suprotno

 

dery kaže...

Dlss će se omogućiti u svim igrama kao ostale značajke neminovno je.

https://videocardz.com/newz/nvidia-enables-dlss-in-four-new-games-with-up-to-120-performance-boost#disqus_thread

 

Sljedeči bf će imat dlss, znači nevidija je must have,  uzeti navi je za mene ludost. Jer mi je bf naj naj. 

 

 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice