R9 290/X club

poruka: 1.726
|
čitano: 244.289
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
R9 290/X club

Evo rijesio sam svoju situaciju sa grafom,u cetvrtak ili petak mi stize Sapphire r9 290 Tri-x oc.

Moj PC  
1 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
R9 290/X club
mozda sada budes bolje srece...

mada kakva je situacija sa R9 serijom, bilo da je 280x, 290 ili 290x... nebi se bas nadao...

nevezano za temu, sjedim ja juce, pijem kafu i gledam na grafike dok rudare, i nesto mi cudno, pridjem blize kada ono po grafickoj i polici ulje ?!?! rekoh koji je ovo djavo, ugasim ih, izvadim sa ploce... i imas sta da vidim, iz ventova lagano curi ulji, da ne vjerujes kakav drlog od graficki...

u pitanju su asus modeli...

isti problem ima kolega sa MSI gaming modelom...
I see noob people
Moj PC  
3 3 hvala 2
11 godina
offline
R9 290/X club

Za asus 290/290x sam procitao dosta losih iskustava tak da su u startu otpale,za MSI mi kaze lik da ih je iznenadilo sa brojem reklamacija dok im nije vracena niti jedna Sapphire 290/290x....imam garanciju pa nek slobodno rikavaju.

Moj PC  
5 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
R9 290/X club

uskoro izlazi msi-jev top model 290x, cooler na njoj je {#}{#}! vec vidim rekorde...

http://www.overclock3d.net/articles/gpu_displays/msi_r9_290x_lightning_exclusive/1

Intel Core™ i7-4770S inside
Poruka je uređivana zadnji put uto 4.3.2014 14:38 (Stjepanj).
Moj PC  
2 2 hvala 0
11 godina
offline
R9 290/X club

Stjepanje to je ziva zvijercuga od grafe :)

Ja sam bio preeeeeezadovoljan i sa 290 gaming oc ali eto........

Moj PC  
1 3 hvala 0
12 godina
offline
Re: R9 290/X club
Rhodin kaže...

Ko da smo mi ostali šta drugačiji.

Doduše, nešto sam pričao sa ženom da bi sinovima uzeo (kad malo stasaju) neku konzolu tipa PS5 ili tako nešto (premali su za 4ku, taman slijedeća će bit za njih), pa imat "najbolje od oba svijeta" :)

Zašto lažete svi {#} ? Opravdavate se ženama da kupujete djeci "igračke" koje su zapravo za vas (čitaj : nas){#}...

 

Znate što ; uvjek vam prolazi ona - "Ja hoću da moje dijete uvjek ima najbolje"...Pod tim mislim grafu od 3 soma ,hehe

 

MEGATAMA kaže...

Evo rijesio sam svoju situaciju sa grafom,u cetvrtak ili petak mi stize Sapphire r9 290 Tri-x oc.

 

Kakvih si problema imao sa MSI-ovom grafom ako smijem pitat ?

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.3.2014 16:23 (DarthMarkus).
11 godina
offline
R9 290/X club

Naravno da smijes,rusila je sistem ali kompletno,isprobana na 3 razlicita kompa.Crni ekran itd :(

Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: R9 290/X club
MEGATAMA kaže...

Naravno da smijes,rusila je sistem ali kompletno,isprobana na 3 razlicita kompa.Crni ekran itd :(

To ti je i meni sa safirkom tri x bio problem - jednostavno su voltaže p*****e po defaultu...Samo sam manualno podesio VDDC i problem mi je nestao...

 

Nemoj misliti da ćeš sa tri x bit izuzet tog problema, pošto ti je ref pcb a kuler ti je custom ...

 

Ajd preko PM te kontaktiram za 5 min...

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.3.2014 16:47 (DarthMarkus).
11 godina
offline
R9 290/X club

Ali cini mi se da je na msi gaming sve custom?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: R9 290/X club
MEGATAMA kaže...

Ali cini mi se da je na msi gaming sve custom?

PM{#}

16 godina
offline
Re: R9 290/X club

debeli potpis za sapphire ! {#}

14 godina
offline
Re: R9 290/X club
4mal kaže...

debeli potpis za sapphire ! {#}

takoder, ali stjepanj nam se s tim nebi složio {#}

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.3.2014 17:19 (zagy15061984).
16 godina
offline
R9 290/X club

bas me briga kaj on misli {#}

Moj PC  
2 1 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Re: R9 290/X club
4mal kaže...

bas me briga kaj on misli {#}

hehe, puno toga loseg nazalost baziranog na iskustvu{#}, i zaista mi nije jasan komentar darthmarkusa da je morao manualno prčkati po naponu da bi mu kartica radila normalno

(ak je nesto drugo bilo u pitanju nek kaze svima sta pobogu:) i njemu je to ok{#},

kolege i drugarice ja bi takvu karticu instantno zafitiljijo u servis na zamjenu jer se takva kartica smatra neispravnom...a vi lupajte i dalje da ste zadovoljni i lazite nekog drugog umjesto da svima kazete svoja iskustva i probleme s doticnima pa nece vas nitko pojesti!lp

Intel Core™ i7-4770S inside
Poruka je uređivana zadnji put uto 4.3.2014 17:53 (Stjepanj).
14 godina
offline
R9 290/X club

ja hvala bogu nemam ama bas nikakve probleme sa svojom sapirkom, niti bsodova niti crnih ekrana.ama bas nista.  nadam se da s ovom drugom koja ce doci isto necu imati problema

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.3.2014 17:53 (zagy15061984).
Moj PC  
1 0 hvala 3
16 godina
offline
R9 290/X club

takodjer isto nemam u ovih skorom 5 mj. {#}

Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
R9 290/X club

sry morao sam{#}

LP svima takve vas volim!{#}

Intel Core™ i7-4770S inside
Poruka je uređivana zadnji put uto 4.3.2014 17:59 (Stjepanj).
Moj PC  
2 2 hvala 2
12 godina
offline
R9 290/X club

Ono što ja mogu reć čitajući strane forume, kod ovih ref/custom cooling kartica, svugdje su lagano dignute frekfe , a bez da su podesili napon proporcionalano sa OC-om...Kao i kod klasičnog OC-a, neke rade na manje napona savršeno, neke ne...

 

Ja karticu još ne mislim mjenjati pošto savršeno radi, no kad dođe u trgovine nova / bolja serija - PUF, vratim ovu i uzmem novu (jaču) pod račun...

 

Đubretarski, znam....al boli me patka...

 

Problem je kod prodaje takve kartice; naime , ajde objasnite čovjeku da treba ručno podesit napon prije nego počne koristit karticu - naravno zato treba iskoristit PUNO pravo na garanciju i mirna Bosna...

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.3.2014 21:23 (DarthMarkus).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: R9 290/X club
Frozen Hell kaže...
mozda sada budes bolje srece...

mada kakva je situacija sa R9 serijom, bilo da je 280x, 290 ili 290x... nebi se bas nadao...

nevezano za temu, sjedim ja juce, pijem kafu i gledam na grafike dok rudare, i nesto mi cudno, pridjem blize kada ono po grafickoj i polici ulje ?!?! rekoh koji je ovo djavo, ugasim ih, izvadim sa ploce... i imas sta da vidim, iz ventova lagano curi ulji, da ne vjerujes kakav drlog od graficki...

u pitanju su asus modeli...

isti problem ima kolega sa MSI gaming modelom...

daj nemoj mi to govorit baš čekam asusicu r9 290 dc2 iz computer universa -.-

 

i koje su to priče sa dizanjem voltaže tj da se bi je trebalo dignuti? može li se samo dignut količina struje koju dobija u overdriveu?

12 godina
offline
Re: R9 290/X club
thaar kaže...
Frozen Hell kaže...
mozda sada budes bolje srece...

mada kakva je situacija sa R9 serijom, bilo da je 280x, 290 ili 290x... nebi se bas nadao...

nevezano za temu, sjedim ja juce, pijem kafu i gledam na grafike dok rudare, i nesto mi cudno, pridjem blize kada ono po grafickoj i polici ulje ?!?! rekoh koji je ovo djavo, ugasim ih, izvadim sa ploce... i imas sta da vidim, iz ventova lagano curi ulji, da ne vjerujes kakav drlog od graficki...

u pitanju su asus modeli...

isti problem ima kolega sa MSI gaming modelom...

daj nemoj mi to govorit baš čekam asusicu r9 290 dc2 iz computer universa -.-

 

i koje su to priče sa dizanjem voltaže tj da se bi je trebalo dignuti? može li se samo dignut količina struje koju dobija u overdriveu?

Meni isto nije jasno, pa čitam Asus svi hvale pošto je full custom kartica....Uostalom oni baš nisu sinonim za loš proizvod...

11 godina
offline
R9 290/X club

Ja sam za asus naisao na dosta losih komentara ali svi znamo da je doslovno svaki cip razlicit,a sa druge strane MSI koju sam ja kupio je nahvaljena pa se meni nije tako pokazala.U konacnici je sreca najbitnija kako se cini.....

Moj PC  
1 1 hvala 0
10 godina
offline
R9 290/X club

Neznam baš koliko su ti problemi vezani uz voltaže ja bi prije reka da čip ne valja. 

Tvornički su digli taktove gpu-a i memorije, netko vise netko manje al tu ne bi smio bit problem, gledajuci moju r9 290 koja sasvim uredno radi bez diranja voltaze na 1050/1350mhz što znači +100mhz i za memoriju i za gpu.

Znači sudeći po mojoj potencijala ima al očito stavljaju u prodaju neispravne čipove i to se mora reklamirat.

Toliko od mene i nema šanse da bi prihvatija zdravo za gotovo dizanje voltaže potpuno novoj grafi da bi uopce radila na tvornickom taktu.

nicky.sl
Poruka je uređivana zadnji put uto 4.3.2014 22:44 (nicky.sl).
Moj PC  
1 1 hvala 0
11 godina
offline
R9 290/X club

Nazalost potraznja za novim AMD serijama je suluda radi rudarenja i na trziste se izbacuje maksimum maksimuma i logicno je da ce u tom broju bit svega i svacega ali zato imamo garancije.

Moj PC  
1 1 hvala 0
12 godina
offline
R9 290/X club

A jeste skontali cijene ? Čovječe, padaju i rastu iz dana u dan čak i kod nas...

Moj PC  
0 1 hvala 0
11 godina
offline
R9 290/X club

Da cjene osciliraju gore dolje neprestano.Ja sam za MSI dao 3600kn.

Moj PC  
1 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: R9 290/X club
MEGATAMA kaže...

Da cjene osciliraju gore dolje neprestano.Ja sam za MSI dao 3600kn.

Ja sam isto dao za tri x toliko...Kroz tjedan dana, kartica je pala na 3200 + battlefield 4u bundleu ...Yaya sam si htio odgrist...

 

Sad je opet otišla gore...

 

nicky.sl kaže...

Neznam baš koliko su ti problemi vezani uz voltaže ja bi prije reka da čip ne valja. 

Tvornički su digli taktove gpu-a i memorije, netko vise netko manje al tu ne bi smio bit problem, gledajuci moju r9 290 koja sasvim uredno radi bez diranja voltaze na 1050/1350mhz što znači +100mhz i za memoriju i za gpu.

Znači sudeći po mojoj potencijala ima al očito stavljaju u prodaju neispravne čipove i to se mora reklamirat.

Toliko od mene i nema šanse da bi prihvatija zdravo za gotovo dizanje voltaže potpuno novoj grafi da bi uopce radila na tvornickom taktu.

Gle moja je na 1150/1350 sa offsetom i 50 % venta 24/7....

 

Generalno se slažem s tobom, nisam ni ja prihvatio to zdravo za gotovo, zato sam i napisao - čim dobiju bolju ponudu lijepo je zamjenim za jači model pod račun zbog gore navedenih cijenovnih oscilacija...

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.3.2014 23:22 (DarthMarkus).
11 godina
neaktivan
offline
R9 290/X club

Novi član se javlja s sapph tri-x. Pa me zanima koji je ok OC a da ne mjenjam voltažu na njoj i na kolko % da stavim fan speed i koje ati driveri su bolji za sada. Hvala

 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: R9 290/X club
Swix kaže...

Novi član se javlja s sapph tri-x. Pa me zanima koji je ok OC a da ne mjenjam voltažu na njoj i na kolko % da stavim fan speed i koje ati driveri su bolji za sada. Hvala

To ces morat sam otkrit posto su ti svi cipovi razliciti u OC potencijalu.....

11 godina
neaktivan
offline
Re: R9 290/X club

Po prvi put se bavim se clokanjem

E ovo ok ili bi trebao neš promjeniti?

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 6.3.2014 19:35 (Swix).
12 godina
protjeran
offline
Re: R9 290/X club
Swix kaže...

Po prvi put se bavim se clokanjem

E ovo ok ili bi trebao neš promjeniti?

 

 

ako ti je sve stabilno to ti je i vise nego dovoljno za pocetak{#}, koliko vidim nisi ni voltazu mijenjao! i koju tocno verziju imas obicnu(957mhz) ili oc (1000mhz) predpostavljam ovu oc?!lp

Intel Core™ i7-4770S inside
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice