Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice

poruka: 1.692
|
čitano: 635.718
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Re: Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice

Iskreno, dobro sam se nasmijao ali kao i u svemu dok neprobam... Dvije koje sam već bacio (u životu nisam nikada bacio komponentu u smeče) izvadio sam iz kutije i nadam se probat pa...

16 godina
offline
Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice

da i ja podjelim pozitivno iskustvo

 

neki dan zena upalila svoj stroj i ekran prepun artefakata (8800GT Asus)

odmah sam se sjetio ovog topica, pronasao ga, proucio detaljno upute iz prvog posta, pogledao malo iskustva drugih korisnika pa reko da i ja probam

 

i evo vec 2 dana slika oke - i idle i opterecen{#}

 

 

and the heavens shall tremble
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice

Probao sam i ..... ode kartica u smeče lijepo pečena. Naravno, kondezatori pukli ko kokica. Svima koji su uspjeli... da li je kartica imala solid kondezatore ili obilčne? Uglavnom sa običnim ni ne pokušavati. Mislim da ovo neću tako lako ponoviti.

Ono što bi trebalo imati je nešto što može izmjeriti stvarnu temperaturu pečnice. 200 je puno po mom mišljenju

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.11.2011 9:09 (Roje).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice

prvo 200C nije bas puno ali je najbrzi i najefikasniji nacin moze bit na manjoj temperaturi ali ce trebat duze vremena i ona plastike mogu dobit po repu.

a da jednostavno zamjenis te kondenzatore ipak kostaju 50lipa. ako ne poslaji meni grafičku ako nisi odneso smeče -.-

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice

Pitanjce, iam 5850, dok ju stavim u utor, vent se vrti (stoji u kutiji već više od 2mj.) full brzinom, slike nema.. Sad ne znam jel mi se isplati "gubit" 9min. vremena, il da ju odma u smeće bacim?

Uzrok: od coolera je žica visila u kućištu, i dok sam ju primil, slučajno je dodirnula grafu, crni ekran, restart, ventovi na full okretajima, i to je to.. SMRT..

Sad je pitanje jel takve stvari mogu vratit u život...

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice

Skroz sam zaboravio na ovu temu... ima i u BUG-u br. 227 njihovo viđenje i pokušaj pečenja kolača (grafičkih).

 

Nećak me prije dva tj. zvao da je grafa riknula (EVGA 8800), artefakti i ostala sr... koja idu uz to.

Sjetio se ja tog BUG-a i pečenja, pa reko, uzimaj grafu i dolazi do mene da nešto probam skuhat.

Fino ju mi rastavimo, usput naravno očistimo od prašine i stare paste i zagrijemo pečnicu na 200°C.

Položim fino grafu (na odstojnicima od stare matične) u protvanj (pladanj) sa aluminijskom folijom i spremna je za pečenje... (malo soli, vegete i ostalih začina po želji)

 

Narihtali alarm na pečnici (9 min.) i stavili grafu unutra! Mi smo ko dva kretena stajali pred pečnicom tih 9 min. i gledali u grafu pokušavajući primjetiti neke promjene (nismo primjetili ništa).

Nakon isteka 9 min. (alarm pišti), vadimo grafu i na balkon na hlađenje. Vrijeme idelano, prohladno s malo povjetarca.... grafa hladna nakon 20 min.

Stavio mu novu pastu, sklopio ju i "sterao" ga doma da odmah iz prve ruke vidi kakav sam kuhar.

Prošlo već 2 sata on se ne javlja, reko ja (a u ku...) možda sam ju prepekao ili presolio! Ništa, zovem ja njega, reko: šta se ne javljaš, koji ku...!?!?! Jel grafa živa ili nije?

Kaže on meni da me zaboravio nazvat od uzbuđenja. Odmah je pokrenuo Furmark, pa poslije neku igru i deri! (Radi dan-danas kao nova)!

 

Eto, da i ja podijelim pozitivno iskustvo.

I am grateful that I am not as judgmental as all those censorious, self-righteous people around me. If I want your opinion... I'll ask you to fill out the necessary forms.
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice

Naravno, to sam i mislio napraviti. Baš me zanima....

12 godina
offline
Re: Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice

Otkako se pročula ova metoda popravljanja komponenti, susjed koji ima pizzeriju u najmu nema mira od ljudi koji mu donose kartice i druge stvari da ih malo preprži u svojoj krušnoj peći. Najviše mu nose CRT monitore jer malo ljudi ima tako veliku pećnicu, a on u svojoj krušnoj peći ima dva kubika prostora pa mu se svako malo uz "Capriciosu" grije komad hardvera. Počeo je čak i zarađivati na tome i ima istaknuto na cjeniku između Margherite i Fungi "podgrijavanje hardvera - 25 kn"

14 godina
neaktivan
offline
Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice

za 5850 mislim da si napravio kratki spoj i da tu nema pomoci. jer je ipak kratki spoj a ne hladan lem..

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice

Bum se još malo pozabavil s njom:)

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice
zvonac kaže...

Bum se još malo pozabavil s njom:)

 A garancija, pretpostavljam, nula bodova?

15 godina
neaktivan
offline
RE: Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice
Sa fenom za vruči zrak (skidač boje) budu se otpuhale i diskretne komponente sa ploče...
14 godina
neaktivan
offline
RE: Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice
Mac_os kaže...
Sa fenom za vruči zrak (skidač boje) budu se otpuhale i diskretne komponente sa ploče...

nazalost oprez kad radite s time JAKO veliki oprez.

Imo sam 8800 i imala je artefakte u biosu. iso sam je grijat s fenom za skidanje boje i stavio sam amlo preblizu i zbog puhanja iz fema. izbio sam neznam ni sam kako kuglice ispod memorije.

samo jedna je izletila van. i grafa od tada ne daje nikakve znakove zivota... Tako da sa sigurne udaljenosti i na sta manjoj brzini da vam ne odlete komponente s ploce -.-

15 godina
offline
Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice

Neznam dali bi mi pomoglo da ju "pečem", imam ati 3850 i ona vrti ventilator ali nedaje sliku na monitor, u monitoru nije problem pošto sada radi na integriranoj grafi???{#}

S budalama se ne isplati svađati.Prvo te spuste na svoj nivo,a onda te dotuku s iskustvom ! ! !
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice

Zanima me dali mi netko moze reci gdje se mogu nabavaiti dvoslojne trakice za memoryu na grafičkoj kartici....polako mi se rasula a temperatura je na oko 50C u IDLE...radi se o sapphire hd 4870...

 

dali se moze staviti umjesto tih trakica malo deblji sloj termo paste.(bezveze pitam jer sam na nekom forumu vidio da je to bio savjet)

 

hvala svima

Bockavis love u all...xD
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice

Dali mi se čini ili je veći postotak "popravaka" nvidia kartica nego Atica?

Ima li tko od pekača sa duljim iskustvom da potvrdi?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Re: Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice
overhaul kaže...

Dali mi se čini ili je veći postotak "popravaka" nvidia kartica nego Atica?

Ima li tko od pekača sa duljim iskustvom da potvrdi?

evo me, pekao sam dosta, više je nvidia kartica definitivno!

pogotovo 8800serija..

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.11.2011 20:26 (MARKOZD15).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice

Evo baš jedna 8800GT Alpha Dog ispečena. Javim radi li :)

13 godina
neaktivan
offline
Re: Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice
Prije je i davala sliku. sad samo se zavrti vent of proca na sekundu i ne pali se komp.

misljenja?

sve sam uredno radio.
16 godina
offline
Re: Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice
lipaaa kaže...
Prije je i davala sliku. sad samo se zavrti vent of proca na sekundu i ne pali se komp.

misljenja?

sve sam uredno radio.

A čuj, nisi imao sreće.

 

Moj ti je savjet probaj još jedanput, ako ne upali.... :(

16 godina
offline
Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice

Peče se matična ploča od HP 6735s u pećnici na 185˘C na 10min. Sad se hladi pa ćemo vidjeti šta će biti.

 

Uspješno pečenje, laptop sastavljen, upravo se javljam se njega.

Spajaju se videozapisi te će biti uploadani na youtube servis. Link će biti kroz sat vremena.


EVO VIDEO:

 

LOL: Crobrother MSN: najbrzi@live.com
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.11.2011 17:19 (Najbrži).
Moj PC  
12 0 hvala 5
13 godina
neaktivan
offline
Re: Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice
Brajki kaže...
lipaaa kaže...
Prije je i davala sliku. sad samo se zavrti vent of proca na sekundu i ne pali se komp.

misljenja?

sve sam uredno radio.

A čuj, nisi imao sreće.

 

Moj ti je savjet probaj još jedanput, ako ne upali.... :(

 

Nema joj spasa.

Neke su komponente s nje malo.. hmm , proklizale? {#}

 

Slika ispod.

8800GT Alpha Dead 8800GT Alpha Dead
13 godina
offline
Re: Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice
lipaaa kaže...
Brajki kaže...
lipaaa kaže...
Prije je i davala sliku. sad samo se zavrti vent of proca na sekundu i ne pali se komp.

misljenja?

sve sam uredno radio.

A čuj, nisi imao sreće.

 

Moj ti je savjet probaj još jedanput, ako ne upali.... :(

 

Nema joj spasa.

Neke su komponente s nje malo.. hmm , proklizale? {#}

 

Slika ispod.

A da to odlemiš i zalemiš druge?

sve što me trebate javite se na evilmage007@gmail.com PM mi nešto šteka. HVALA na razumijevanju
13 godina
neaktivan
offline
Re: Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice
kruskar kaže...
lipaaa kaže...
Brajki kaže...
lipaaa kaže...
Prije je i davala sliku. sad samo se zavrti vent of proca na sekundu i ne pali se komp.

misljenja?

sve sam uredno radio.

A čuj, nisi imao sreće.

 

Moj ti je savjet probaj još jedanput, ako ne upali.... :(

 

Nema joj spasa.

Neke su komponente s nje malo.. hmm , proklizale? {#}

 

Slika ispod.

A da to odlemiš i zalemiš druge?

 

Vidjet cu što mogu napravit pa svakako javim jesam li rješio.

14 godina
neaktivan
offline
Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice

gornjem nije nista osto je na mjestu malo se pomako ali ok ali ovaj dole samo zagrij i stavi ga na mjesto :D

Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice
lipaaa kaže...

 

Nema joj spasa.

Neke su komponente s nje malo.. hmm , proklizale? {#}

 

Slika ispod.

Ništa strašmo samo one dolje proklizane trebaš sa puhalicom jer taj nači malo jače zagrije pa će omekšat lem i s pinceton lako vratiš natrag.

kruskar kaže...

A da to odlemiš i zalemiš druge?

Nema potrebe.

Lacko kaže...

gornjem nije nista osto je na mjestu malo se pomako ali ok ali ovaj dole samo zagrij i stavi ga na mjesto :D

Slažem sei tako i ja kažem. :)

12 godina
neaktivan
offline
Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice

E ovako..imao sam graficku Nvidia 8500 gt..kada je stavim u komp. upalim ga pojave mi se plave i zute linije po ekranu ..kada instaliram drivere pojavi mi se crna podloga..onda moram resetovati komp. i obrisati drivere ..da bi pokrenuo OS...sada koristim integriranu ..sta mislite da probam tu metodu sa pecenjem? {#}

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice
anonymous1 kaže...

E ovako..imao sam graficku Nvidia 8500 gt..kada je stavim u komp. upalim ga pojave mi se plave i zute linije po ekranu ..kada instaliram drivere pojavi mi se crna podloga..onda moram resetovati komp. i obrisati drivere ..da bi pokrenuo OS...sada koristim integriranu ..sta mislite da probam tu metodu sa pecenjem? {#}

Probaj ništa te ne košta ukoliko grafa nema garu tj. garanciju. Sretno ti bilo.

12 godina
neaktivan
offline
Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice

Sad sam probao graficku..pokrenuo se OS. i sve je radilo prerfektno..ali kada sam usao u igricu igrao sam mozda 15-ak minuta i pojavile su mi se plave linije na ekranu..kada se restartovao na ekranu se nije nikako pojavljivala slika..ne znam sta da radim..da li je do pregrijavanja graficke ili ipak do lema

 
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Re: Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice
anonymous1 kaže...

Sad sam probao graficku..pokrenuo se OS. i sve je radilo prerfektno..ali kada sam usao u igricu igrao sam mozda 15-ak minuta i pojavile su mi se plave linije na ekranu..kada se restartovao na ekranu se nije nikako pojavljivala slika..ne znam sta da radim..da li je do pregrijavanja graficke ili ipak do lema

kakve su temperature?

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice