NVIDIA Lovelace 40xx izdvojena tema

poruka: 3.464
|
čitano: 709.063
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
picajzla0707 kaže...

 Evo kako će to brzo padat več se vidi koliko ga kažnjak sere.Hold hold... ahahaha.

https://videocardz.com/newz/nvidia-geforce-rtx-4080-drops-to-1099-in-uk-100-below-current-msrp

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.12.2022 20:04 (dery).
14 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

To je niš...RTX 3080 je na izlasku bila 700$, još je dug put za ovu XX80 klasu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx

pa ja se nadam da će to padati i padati,, da će amd izbacit nešto konkretno i dobro za dobru cijenu

nadam se i miru u svijetu, a što će se od toga ostvariti, bumo videli

 

ciljao sam na 4060, meni sasvim dovoljno, no sad kažu da budu te 4060 tek na sljedeću zimu, pa onda gledam 3080 bi bila ok, al polovnjača za 5k kuna... uh

onda gledam 4070ti, možda će biti za 8k, puno je to, ali opet - em je dosta jača od 3080, em je nova... i tako, kontam i kontam, šupak mi sve labaviji, a kožnati u pripravi da me nategne 

13 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
picajzla0707 kaže...

pa ja se nadam da će to padati i padati,, da će amd izbacit nešto konkretno i dobro za dobru cijenu

nadam se i miru u svijetu, a što će se od toga ostvariti, bumo videli

 

ciljao sam na 4060, meni sasvim dovoljno, no sad kažu da budu te 4060 tek na sljedeću zimu, pa onda gledam 3080 bi bila ok, al polovnjača za 5k kuna... uh

onda gledam 4070ti, možda će biti za 8k, puno je to, ali opet - em je dosta jača od 3080, em je nova... i tako, kontam i kontam, šupak mi sve labaviji, a kožnati u pripravi da me nategne 

 Ma kupi RTX 3080 i uživaj lova je da se troši, a onda za godinu dvije nešto jače. 

2 godine
online
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
dery kaže...
picajzla0707 kaže...

 Evo kako će to brzo padat več se vidi koliko ga kažnjak sere.Hold hold... ahahaha.

https://videocardz.com/newz/nvidia-geforce-rtx-4080-drops-to-1099-in-uk-100-below-current-msrp

Nebi me čudilo ovim tempom za mjesec dana i 8-9000 kn za 4080. Sve je moguće. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.12.2022 20:22 (OnTime).
11 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
hummer0 kaže...

 Ma kupi RTX 3080 i uživaj lova je da se troši, a onda za godinu dvije nešto jače. 

 pa to sam i planirao, ima na njuški jedna tufica 3080 za 5k blizu mene, ondak vidim skoro će 4070ti, pa jbga, ako bude oko 8k, možda mi je to bolja opcija jer je dosta jača, a novo je ipak novo

tako ja gruntam već dvije godine, odgodio i novi monitor na te dvije godine i dočekao ništa, sad sam uzeo 2k 144hz monitor i ova 1070 je preslaba, tako da sam sad narajcan

a vidjet ćemo što će amd izbacit i kako će to utjecat na cijene, to je valjda još par dana...

4 godine
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
picajzla0707 kaže...
hummer0 kaže...

 Ma kupi RTX 3080 i uživaj lova je da se troši, a onda za godinu dvije nešto jače. 

 pa to sam i planirao, ima na njuški jedna tufica 3080 za 5k blizu mene, ondak vidim skoro će 4070ti, pa jbga, ako bude oko 8k, možda mi je to bolja opcija jer je dosta jača, a novo je ipak novo

tako ja gruntam već dvije godine, odgodio i novi monitor na te dvije godine i dočekao ništa, sad sam uzeo 2k 144hz monitor i ova 1070 je preslaba, tako da sam sad narajcan

a vidjet ćemo što će amd izbacit i kako će to utjecat na cijene, to je valjda još par dana...

 Misliš RTX 4080 12GB sa promjenjenim imenom i starim 899$+(Kod nas oko 10000kn) MSRPom?  Ja sam na RTX 2070 i kako izgleda tako će i ostat neko vrijeme jer ovo nema smisla, a na AMDa ne mislim prelazit jer AMD mi se sa RX 5700xt zgadio za nekoliko desetljeća... 

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.12.2022 20:41 (NoDe31).
11 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
NoDe31 kaže...

 Misliš RTX 4080 12GB sa promjenjenim imenom i starim 899$+(Kod nas oko 10000kn) MSRPom?  Ja sam na RTX 2070 i kako izgleda tako će i ostat neko vrijeme jer ovo nema smisla, a na AMDa ne mislim prelazit jer AMD mi se sa RX 5700xt zgadio za nekoliko desetljeća... 

 pa baš zato i mislim da bi mogla biti oko 8k, jer ako su je planirali uvaljat za 899$ (10k kuna) pod imenom 4080, onda bi pod 4070 trebala koštat nešto manje

još ako i amd odradi dobar posao da imamo konkurenciju, tih 8k za 4070ti bi čak i moglo biti cijena za mjesec dana, a to mi je trenutno opcija koju mogu podnijeti psihički za grafu koju mislim zadržat najmanje tri godine

 

4 godine
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
picajzla0707 kaže...
NoDe31 kaže...

 Misliš RTX 4080 12GB sa promjenjenim imenom i starim 899$+(Kod nas oko 10000kn) MSRPom?  Ja sam na RTX 2070 i kako izgleda tako će i ostat neko vrijeme jer ovo nema smisla, a na AMDa ne mislim prelazit jer AMD mi se sa RX 5700xt zgadio za nekoliko desetljeća... 

 pa baš zato i mislim da bi mogla biti oko 8k, jer ako su je planirali uvaljat za 899$ (10k kuna) pod imenom 4080, onda bi pod 4070 trebala koštat nešto manje

još ako i amd odradi dobar posao da imamo konkurenciju, tih 8k za 4070ti bi čak i moglo biti cijena za mjesec dana, a to mi je trenutno opcija koju mogu podnijeti psihički za grafu koju mislim zadržat najmanje tri godine

 

 Glasine na youtubeu kažu da MSRP ostaje isti... Promatrajuči nvidiju, nije to toliko teško ni za vjerovati...

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.12.2022 20:48 (NoDe31).
11 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
NoDe31 kaže...

 Glasine kažu da MSRP ostaje isti...

 sumnjam, ići će dolje i 4080, a kod nas već i top model suprimku možeš naći za 12.600 kuna - link,

+ konkurencija ipak nešto znači, tako da bi to moglo i nešto niže kad 7900 radeonke postanu dostupne, a onda ne mogu 4070ti prodavat za 10k - bila bi premala razlika

6 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx

Ma 4080 će ići sigurno prema dolje, prodaja je slaba do nikakva a ekipa koja se može iskeširat za 4090 se polako stanjuje tako da kroz koji mjesec če bit prisiljeni spustit cijenu da podignu volumen, ili će izbacit 4070/4060 pa tako gurnit mase u nabavu. Iako kako trenutno izgleda ekipa radije kupuje majnerske kartice po smješnim cijenama. Istina možeš se opeć ali i sam sam nedavno ubacio 3060ti za 250 eur koja "navodno nije majnala" ali moš mislit, testira sam je prije kupovine, vrtila je benche 20 min, hijeroglifa nije bilo, temp su bile ok... tako da me zaboli, miran sam sigurno do sljedeće generacije jednih i drugih.

 

A sad dali dat 2t ojra za karticu svak se odluči za sebe, samo prestanite sa tima ja si mogu priuštit ali neću jer je to kenjanje, da si "možeš priuštit" znači da zarađuješ 3-4t eur mjesečno i da te zaboili livo uho za 2t eur za karticu jer je to hobi koji te veseli, a ne da štediš godinu dana pa se pušeš kako imaš para. Da, cijene će past ali za 4090 ja iskreno sumnjam da će do sljedeće generacije past za više od 200 ojra jer iskreno nemaju je potrebe snižavat, pošto AMD nema igrača na tom nivou, tako da tko god je sada kupuje iskreno sumnjam da će mu za pola godine bit žao što nije pričekao i uštedio cijelih 100 eur.

 

Tako da tko može neka goni, meni iskreno nema smisla dat tolike pare sa obzirom koliko igram...

 

16 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Prodaja 4080 je koma izgleda... evo prije 15 min (see pic).

Nope.. no tnx.
6 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Littlemanbeingerased kaže...
Prodaja 4080 je koma izgleda... evo prije 15 min (see pic).

Nope.. no tnx.

 porez ti je koma.

stick some iron in your mouth and pull the trigger.
13 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
_itsmoriarty kaže...
Littlemanbeingerased kaže...
Prodaja 4080 je koma izgleda... evo prije 15 min (see pic).

Nope.. no tnx.

 porez ti je koma.

 19%, ništa novo i specifično. Kolko je u Švici?

6 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
@dax-lax

7.7%

stick some iron in your mouth and pull the trigger.
13 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Ebga, povlaštene cijene
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx

 Ako za 3k više možeš kupiti 4090 i to od puno bolje firme... nema smisla

13 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx

 Dodajte neki kusur i odite rađe na rtx4090,ovo nema smisla kupovat.....

13 godina
online
Re: NVIDIA Lovelace 40xx

 Dati 13600kn na tu grafu je potpuno suludo. Meni to  ništa nema smisla, ali ako ti imaš toliko novca za potrošiti na RTX 4080 (odnosno nije ti žao ili suludo dati toliko novca da se igraš igrice), onda se nadam da imaš već top 4K monitor i da imaš još par tisuća za RTX 4090 . Inače, imaš za duplo manji iznos novca neku RTX 3080 ili AMD RX 6900.

2 godine
online
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Poruka je uređivana zadnji put uto 13.12.2022 13:16 (OnTime).
12 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
OnTime kaže...

 Da mogu platiti pri pouzecu iz njemacke uzeo bi, ali kad nemogu onda moram kupiti kod nasih prodavaca.

3 godine
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
itomic009 kaže...

 Dati 13600kn na tu grafu je potpuno suludo. Meni to  ništa nema smisla, ali ako ti imaš toliko novca za potrošiti na RTX 4080 (odnosno nije ti žao ili suludo dati toliko novca da se igraš igrice), onda se nadam da imaš već top 4K monitor i da imaš još par tisuća za RTX 4090 . Inače, imaš za duplo manji iznos novca neku RTX 3080 ili AMD RX 6900.

 Kaj je najbolje koje "igrice"? svijet video igara je potpuno stao.

13 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
snake1kl kaže...
OnTime kaže...

 Da mogu platiti pri pouzecu iz njemacke uzeo bi, ali kad nemogu onda moram kupiti kod nasih prodavaca.

  

Zasto moras platiti pouzecem a ne unaprijed paypalom recimo? Ne razumijem

7 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Samo pregledaj prvo paket prije preuzimanja izvana kada poštar donese da nije otvaran ili oštecen, a nakon toga kada preuzmes posiljku snimi mobitelom cijeli paket sa svih strana prije otvaranja pa odma snimi i otvaranje paketa i unboxing kartice i onda si 100% osiguran da te nitko nemoze zahebavat.

 

Ako kupujes vani Caseking ti je najbolji moguci seller kaj se tice pristupacnosti i odnosa prema kupcu, brzi profesionalni i dostava i slanje komponenata na reklamaciju ide o njihovom trošku.

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.12.2022 0:24 (Zwer54).
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
infeqt0r kaže...
snake1kl kaže...
OnTime kaže...

 Da mogu platiti pri pouzecu iz njemacke uzeo bi, ali kad nemogu onda moram kupiti kod nasih prodavaca.

  

Zasto moras platiti pouzecem a ne unaprijed paypalom recimo? Ne razumijem

 Zato jer na karticu imam limit od 3000kn kod placanja.

15 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

ima li kakav info o padu cijena 4000 serije sad kad je Radeon izbacio svoje grafe?

be Cool
Moj PC  
0 1 hvala 0
7 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Naravno, Nvidia je jos prije tjedan dana službeno najavila 5% niže cijene, kod nas budes pricekao na to jos 2 tjedna dok u Njemačkoj imas vec 4080ke po ~10000kn i 4090ke po  ~15000kn

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Za 3080tku sam prije 2+ godine (odmah po dolasku u naše dućane) dao 7500kn i još mi se činilo da su me odrali - koji tjedan kasnije cijena se digla na preko 10k.. Sada vidim kud idu s tim cijenama i iskreno ne znam budem li seriju 5xxx uopće uzimal (seriju 4xxx sigurno ne budem jer mi je 3080tka dovoljna za sve trenutno kaj radim).

Suludo je da grafička kartica, koliko god jaka bila košta ko sve ostale komponente i periferija zajedno 

 

Lijep pozdrav ;)
Moj PC  
7 0 hvala 0
2 godine
online
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Zwer54 kaže...

 

 

Ako kupujes vani Caseking ti je najbolji moguci seller kaj se tice pristupacnosti i odnosa prema kupcu, brzi profesionalni i dostava i slanje komponenata na reklamaciju ide o njihovom trošku.

 Istina, stvarno su top, samo ako neko kupuje preko Casekinga, dostava u HR direkt od njih je oko 200-250 kn, preko mailbox.de samo 100. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.12.2022 11:04 (OnTime).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice