NVIDIA Ampere 30xx izdvojena tema

poruka: 11.274
|
čitano: 1.783.546
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Nista brate, obavjestavaj ako cujes ista za PS5 :P

13 godina
online
NVIDIA Ampere 30xx

I dalje je tabu. Sram me kaj sam dao 4900 za 3070. Komad silicija, aluminija i smole na kojoj igram igrice i pokušavam zaradit laku lovu majningom. 

Moj PC  
2 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Synthium kaže...

Nista brate, obavjestavaj ako cujes ista za PS5 :P

 Stize u 5 mesecu provereno ;)

3 godine
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Ajde predbiljezi me!

6 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Synthium kaže...

Jebote, kad se sjetim da je u ovoj temi prije svega par mjeseci bilo tabu rec da si kupio na Njušci 3080 za 8 tisuca hahaahahah. Sad vidim da sam dobro prosao.

Da, istina je, nestao je taj tabu da je nenormalno dati 8k za RTX 3080, takva je situacija sad nažalost, znam neke koji su dali i 8.5k u 11. mjesecu, ali ne bih se složio da se dobro prođe kad se da 78 % više novca od MSRP-a.

3 godine
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
cauchy kaže...
Synthium kaže...

Jebote, kad se sjetim da je u ovoj temi prije svega par mjeseci bilo tabu rec da si kupio na Njušci 3080 za 8 tisuca hahaahahah. Sad vidim da sam dobro prosao.

Da, istina je, nestao je taj tabu da je nenormalno dati 8k za RTX 3080, takva je situacija sad nažalost, znam neke koji su dali i 8.5k u 11. mjesecu, ali ne bih se složio da se dobro prođe kad se da 78 % više novca od MSRP-a.

 Ali MSRP je ionako laž na balkanu. Tko je ikada na ovim prostorima samo pomnožio američku cijenu sa 6,5 i toliko platio u Linksu, Futuri, SD, HG ili gdje god? Svakako ćeš platiti više ovdje, samo je pitanje koliko. S obzirom na nestašicu, ovo je još dobro, to sam samo htio reći.

14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

sto puta objašnjeno, američka cijena je veleprodajna cijena bez poreza i američki kupac na tu cijenu plaća porez u visini ovisno u kojoj saveznoj državi živi. na tu američku cijenu ide konverzija u eure, 25% pdv i marža trgovca.

3 godine
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
forumaš kaže...

sto puta objašnjeno, američka cijena je veleprodajna cijena bez poreza i američki kupac na tu cijenu plaća porez u visini ovisno u kojoj saveznoj državi živi. na tu američku cijenu ide konverzija u eure, 25% pdv i marža trgovca.

 U redu, sve jasno, ali to je tocno moj argument. Svi koji naricu za cijene koje se ovdje placaju za tu robu cijelo vrijeme navode MSRP kao referentnu tocku, ali je cinjenica da ces ti svakako platiti daleko vise ovdje nego sto bi platio da si u USA, odnosno na ovim prostorima MSRP ne mozes uzimati kao polaznu tocku. 700 dolara nikad nije bilo realno za ocekivati u HRV te se to ne treba uzimati kao argument. Dakako, 8 tisuca kuna je nesto vise nego sto bi trebalo biti, but not by much, posto su se kartice u prvom valu ovdje kretale od 6400-7500, te kad/ako se cijene stabiliziraju, za toliko ce se prodavati.

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.4.2021 9:36 (Synthium).
14 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

opet sto puta objašnjeno, kada su grafičke kartice u pitanju MSRP 1$=10 kn bez majnerskog ludila.

Moj PC  
2 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
forumaš kaže...

sto puta objašnjeno, američka cijena je veleprodajna cijena bez poreza i američki kupac na tu cijenu plaća porez u visini ovisno u kojoj saveznoj državi živi. na tu američku cijenu ide konverzija u eure, 25% pdv i marža trgovca.

"sto puta objasnjeno" Linkaj mi relevantni clanak gdje pise da americki kupac placa dodatni porez na MSRP proizvoda. Gdje pise da proizvodaci kartica Gigabyte, Asus itd. u normalnim situacijama naplacuju hrvatskim distributerima cijenu koja je MSRP ili visa od MSRP. MSRP po definiciji vec ukljucuje dio marze. Bilo je proizvoda u HRV koje sam platio i ispod MSRP-a, primjer: One Plus 8 Pro u linksu: 6500 kn i to mjesecima prije popusta koji je sad na njihovoj stranici.


Poruka je uređivana zadnji put pet 9.4.2021 16:06 (cauchy).
9 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Sve oglašene USA cijene su bez poreza... čak i u supermarketima kad kruh kupuješ... moraš računati koliko ćeš na kasi platiti jer stopa ovisi od države/grada/regije... koječega. mislio sam da je to općepoznato. Ne treba ti nitko niš linkat - imaš google.

15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Šta ste takvi, pomozite čovjeku.

 

Evo linka:

https://bit.ly/3fW7Vx5

13 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Pisem da podijelim iskustva sa evga.com storeom. Stigao mi email da sam na redu za kupnju 3080 FTW3 Ultra, na koju sam se predbiljezio emailom jos u 10om mj prosle godine.

Imao sam 8 sati da kupim inace ide slijedecem na redu. Kupio sam ju u utorak oko ponoci, skoro pa nisam ni vidio taj email, stvarno slucajno. Dosla je DHLom danas! Na cijenu na webu ide + 20eur postarine + porez.

 

S obzirom da vec imam 3080 Asus TUF, nju proslijedujem kolegi s kojim povremeno igram za 7500kn. Eto, jer ne zelim biti j* scalper.

Kill or be killed!
Moj PC  
8 0 hvala 0
14 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

I opet bu netko za par tjedana...pas mater, kak ameri imaju sve jeftino :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
janiq kaže...

Pisem da podijelim iskustva sa evga.com storeom. Stigao mi email da sam na redu za kupnju 3080 FTW3 Ultra, na koju sam se predbiljezio emailom jos u 10om mj prosle godine.

Imao sam 8 sati da kupim inace ide slijedecem na redu. Kupio sam ju u utorak oko ponoci, skoro pa nisam ni vidio taj email, stvarno slucajno. Dosla je DHLom danas! Na cijenu na webu ide + 20eur postarine + porez.

 

S obzirom da vec imam 3080 Asus TUF, nju proslijedujem kolegi s kojim povremeno igram za 7500kn. Eto, jer ne zelim biti j* scalper.

 Tesko da si kupio sa evga.com, jel od tamo ne salju van SAD-a i kartice su tamo, dok sa eu.evga.com idu u europu direkt sa tajvana.

15 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Kupio sam 3070 u nestasici 3080. Pa razmišljam da kupim ovaj pc: https://www.notebooksbilliger.de/omen+desktop+pc+gt13+0019ng+683530. I prodam taj pc bez grafe i još svoju jer vidim na ebay.de da idu po 1100 eura. I kupim 3080. Šta mislite o toj ideji? Jer samo 3080 traže po 1800 eura. Jedino ne znam jeli tu garancija na komponente ili samo na pc u kompletu. 

Battlefield is the Best, fuck the rest!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Namontiran EKWB Backplate, promjenjena pasta i padovi, temperature su oko 12-13c pale i vent se dosta sporije vrti. 
Na sami dodir je backplate osjetno topliji / bolje provodi temp. Ja sam zadovoljan

Moj PC  
5 0 hvala 0
11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Kuda su te cijene otisle to nije normalno,lik mi je nudio 1700eu da dodje isti dan po moju grafu ali sam rekao ne iako sam razmisljao jer doslovno ne palim pc od kada sam prekinuo pretplatu na WOW i od kada mi je napokon stigao Ps5.

Sada vec ekipa dize na 2200eu rtx3080 na ebay.de...cirkus....

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
acarnoje kaže...

Kupio sam 3070 u nestasici 3080. Pa razmišljam da kupim ovaj pc: https://www.notebooksbilliger.de/omen+desktop+pc+gt13+0019ng+683530. I prodam taj pc bez grafe i još svoju jer vidim na ebay.de da idu po 1100 eura. I kupim 3080. Šta mislite o toj ideji? Jer samo 3080 traže po 1800 eura. Jedino ne znam jeli tu garancija na komponente ili samo na pc u kompletu. 

Pa uzmi u obzir da sad rtx3080 na ebay.de idu po 1800 pa sve do 2200eu tako da tvoja ideja uopce nije losa.

10 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
acarnoje kaže...

Kupio sam 3070 u nestasici 3080. Pa razmišljam da kupim ovaj pc: https://www.notebooksbilliger.de/omen+desktop+pc+gt13+0019ng+683530. I prodam taj pc bez grafe i još svoju jer vidim na ebay.de da idu po 1100 eura. I kupim 3080. Šta mislite o toj ideji? Jer samo 3080 traže po 1800 eura. Jedino ne znam jeli tu garancija na komponente ili samo na pc u kompletu. 

iskustva kupaca 

The computer itself is good, but it should be urgently mentioned that it is HP's own OEM system. It is NOT possible to change / increase the RAM without further ado. The board is branded and the RAM is microded on the board! Regardless of which DDR4 RAM you want to upgrade (3200, 3400 or 3600), what would be possible with a Z490 does not work. 2666MHz is always displayed and output (self-tested with a DDR4 3600 CL16, plugged in and only 26666 were recognized / played back by the system). On YouTube, however, you will be shown possibilities of how the RAM is recognized using the XTU tool from Intel.

14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...

Kuda su te cijene otisle to nije normalno,lik mi je nudio 1700eu da dodje isti dan po moju grafu ali sam rekao ne iako sam razmisljao jer doslovno ne palim pc od kada sam prekinuo pretplatu na WOW i od kada mi je napokon stigao Ps5.

Sada vec ekipa dize na 2200eu rtx3080 na ebay.de...cirkus....

 Iznajmi ju onda meni za kopanje profit djelimo pola pola..  :)

R33mba#2892
3 godine
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Malo skicam mindfactory u zadnje vrijeme i vidim da im se dosta poboljsalo stanje s nvidia karticama, cak sam i 3080 vidio jucer da je neko vrijeme bila na stanju, doduse za 1700 eura. amd isto, ali samo 6700.

 

Steta sto cijene ne prate to, izgleda da solidnim tempom iovako prodaju sve sto stave. Iskoristavaju situaciju dok mogu, izgleda da cemo se jos nacekati normalnih cijena.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Za manje od 20 sati Kožnjak će izaći nastupiti na scenu. I ne - nećete ništa čuti o seriji 4000 (barem ja mislim), ovaj put mu je trn u oku sam Intel.

Pa ćemo da vidimo.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
R3nchi kaže...
MEGATAMA kaže...

Kuda su te cijene otisle to nije normalno,lik mi je nudio 1700eu da dodje isti dan po moju grafu ali sam rekao ne iako sam razmisljao jer doslovno ne palim pc od kada sam prekinuo pretplatu na WOW i od kada mi je napokon stigao Ps5.

Sada vec ekipa dize na 2200eu rtx3080 na ebay.de...cirkus....

 Iznajmi ju onda meni za kopanje profit djelimo pola pola..  :)

Da sam u Hr i bi,barem neke koristi od nje 😁

Imam negdje u nekoj kutiji staru gtx970 pa ne bih bio bez grafe 😁

 

Salu na stranu cekam da vise ispatchaju Cyberpunk za pc kako treba da ga nastavim igrat.

15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Envy kaže...

Za manje od 20 sati Kožnjak će izaći nastupiti na scenu. I ne - nećete ništa čuti o seriji 4000 (barem ja mislim), ovaj put mu je trn u oku sam Intel.

Pa ćemo da vidimo.

Doktor vam je prognozirao i doktor vam objašnjava... Kožnjak izričito ništa nije rekao o RTX 4000 seriji nego se dalo ištitati da Ampere Next (Lovalce ili RTX 4000 stiže sledeće godine).

I kao što sam rekao Intel se (barem jedno od njegovih poslovanja) fokusira na GPU, dok sa druge strane Nvidija se fokusira na CPU, na što sum kažu, jako uzbuđeni:

Evo i izvora: NVIDIA releases its CPU, GPU and DPU datacenter 2020-2025 roadmap - VideoCardz.com

 

PS: Najuzbudljivija godina u Server i HPG sferi.

14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...
R3nchi kaže...
MEGATAMA kaže...

Kuda su te cijene otisle to nije normalno,lik mi je nudio 1700eu da dodje isti dan po moju grafu ali sam rekao ne iako sam razmisljao jer doslovno ne palim pc od kada sam prekinuo pretplatu na WOW i od kada mi je napokon stigao Ps5.

Sada vec ekipa dize na 2200eu rtx3080 na ebay.de...cirkus....

 Iznajmi ju onda meni za kopanje profit djelimo pola pola..  :)

Da sam u Hr i bi,barem neke koristi od nje 😁

Imam negdje u nekoj kutiji staru gtx970 pa ne bih bio bez grafe 😁

 

Salu na stranu cekam da vise ispatchaju Cyberpunk za pc kako treba da ga nastavim igrat.

 

Ne znam meni ta igra jednostvano ne znam,nije to to, Prekopleksna (retard sam da), s tim skill treevima i shits.

Evo svaki dan upalim bar na 2h rdr2 (koji mi se rusi ajme ) 

a CP2027 ni nediram.,. imam odkad sam ju kupio ukupno 3h gameplaya. 

R33mba#2892
3 godine
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Envy kaže...
Envy kaže...

Za manje od 20 sati Kožnjak će izaći nastupiti na scenu. I ne - nećete ništa čuti o seriji 4000 (barem ja mislim), ovaj put mu je trn u oku sam Intel.

Pa ćemo da vidimo.

Doktor vam je prognozirao i doktor vam objašnjava... Kožnjak izričito ništa nije rekao o RTX 4000 seriji nego se dalo ištitati da Ampere Next (Lovalce ili RTX 4000 stiže sledeće godine).

I kao što sam rekao Intel se (barem jedno od njegovih poslovanja) fokusira na GPU, dok sa druge strane Nvidija se fokusira na CPU, na što sum kažu, jako uzbuđeni:

Evo i izvora: NVIDIA releases its CPU, GPU and DPU datacenter 2020-2025 roadmap - VideoCardz.com

 

PS: Najuzbudljivija godina u Server i HPG sferi.

 Ma totalno nebitno za nas normalne korisnike. To ce biti ARM bazirani procesori za servere i superracunala za znanost i istrazivanje. 

Najveca vijest godine je INTEL gpu i njega se ceka.

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.4.2021 10:14 (Ivan Majstorovic).
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Ivan Majstorovic kaže...
Envy kaže...
Envy kaže...

Za manje od 20 sati Kožnjak će izaći nastupiti na scenu. I ne - nećete ništa čuti o seriji 4000 (barem ja mislim), ovaj put mu je trn u oku sam Intel.

Pa ćemo da vidimo.

Doktor vam je prognozirao i doktor vam objašnjava... Kožnjak izričito ništa nije rekao o RTX 4000 seriji nego se dalo ištitati da Ampere Next (Lovalce ili RTX 4000 stiže sledeće godine).

I kao što sam rekao Intel se (barem jedno od njegovih poslovanja) fokusira na GPU, dok sa druge strane Nvidija se fokusira na CPU, na što sum kažu, jako uzbuđeni:

Evo i izvora: NVIDIA releases its CPU, GPU and DPU datacenter 2020-2025 roadmap - VideoCardz.com

 

PS: Najuzbudljivija godina u Server i HPG sferi.

 Ma totalno nebitno za nas normalne korisnike. To ce biti ARM bazirani procesori za servere i superracunala za znanost i istrazivanje. 

Najveca vijest godine je INTEL gpu i njega se ceka.

 

Pa u suštini Next Ampere je ta RTX 4000 serija pa nek bude u skladu sa temom... koga zanima kada će izaći.. znači sledeće godine tek.

A ovo je pokazivanje zubi Intelu jer jer Intel ima već 2,t puta jači akcelerator od Ampere A100. Aš to se tiče samog Intelovog GPU-a svi to "čudo" očekuju bez nekog fanbojizma što je jedna od rijetkih stvari koju sam primjetio na razno raznim forumima._

Temu o Intel Xe sam otvorio pa tko voli nek se pridruži ;-)

I ja čekam onu pasivku Asusuvicu da mogu Age of Ampires II igrati na jednom starijem računaru. Još ako bude ispod 50-tak €urića.. eto meni boljeg GPU za sanjati.

11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
R3nchi kaže...
MEGATAMA kaže...
R3nchi kaže...
MEGATAMA kaže...

Kuda su te cijene otisle to nije normalno,lik mi je nudio 1700eu da dodje isti dan po moju grafu ali sam rekao ne iako sam razmisljao jer doslovno ne palim pc od kada sam prekinuo pretplatu na WOW i od kada mi je napokon stigao Ps5.

Sada vec ekipa dize na 2200eu rtx3080 na ebay.de...cirkus....

 Iznajmi ju onda meni za kopanje profit djelimo pola pola..  :)

Da sam u Hr i bi,barem neke koristi od nje 😁

Imam negdje u nekoj kutiji staru gtx970 pa ne bih bio bez grafe 😁

 

Salu na stranu cekam da vise ispatchaju Cyberpunk za pc kako treba da ga nastavim igrat.

 

Ne znam meni ta igra jednostvano ne znam,nije to to, Prekopleksna (retard sam da), s tim skill treevima i shits.

Evo svaki dan upalim bar na 2h rdr2 (koji mi se rusi ajme ) 

a CP2027 ni nediram.,. imam odkad sam ju kupio ukupno 3h gameplaya. 

RDR2 sam uzeo za Xbox X kada je igra izasla,genijalan naslov.

CP je u biti dosta flat kada zagrebes pod povrsinu...svi ti NPCovi i promet su tek u svrhu kulisa i interakcija sa njima je realno vrlo skromna.

Razocarao me je i onaj najisticaniji adut igre...grafika...posebno raytrace.

Naprimjer jako su rijetki prozori,izlozi itd u nivou ulice i to je ocito napravljeno radi ustede performansi a i gdje ima nekakav reflektivni izlog ili staklo to je blago receno jadno...naprimjer jucer pokrenem igru i na maloj trgovini se reflektira okolis i samo dva NPCa stoje pored i reflektira se samo jedan dok drugi ne postoji u refleksiji...

Na prvi pogled igra djeluje shiny i new ali kad se zagrebe pod povrsinu tek se onda vidi koliko je toga "fejk" ili jadno odradjeno...naprimjer teksture kore drveta su iz doba playstationa 2 a igram na ultra...lol

 

I onda da bude jos gore za moj dojam ultra varijante CPa na pcu....pokrenem Spiderman Miles Morales na Ps5 i refleksije na zgradama reflektiraju NPCove  i aute sa ulice do doslovno pola nebodera u visinu i to pricam o performance RT modu koji je 1440p/60fps/raytrace i tu se radi o rdna2 raytraceu a CP vrtim na novoj Nvidiji.

Ali nije to problem Nvidije ona je napravila vrhunski hardver nego o trenutnom stanju pc gaminga i sulude neoptimizacije u istom.

3 godine
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Envy kaže...
Ivan Majstorovic kaže...
Envy kaže...
Envy kaže...

Za manje od 20 sati Kožnjak će izaći nastupiti na scenu. I ne - nećete ništa čuti o seriji 4000 (barem ja mislim), ovaj put mu je trn u oku sam Intel.

Pa ćemo da vidimo.

Doktor vam je prognozirao i doktor vam objašnjava... Kožnjak izričito ništa nije rekao o RTX 4000 seriji nego se dalo ištitati da Ampere Next (Lovalce ili RTX 4000 stiže sledeće godine).

I kao što sam rekao Intel se (barem jedno od njegovih poslovanja) fokusira na GPU, dok sa druge strane Nvidija se fokusira na CPU, na što sum kažu, jako uzbuđeni:

Evo i izvora: NVIDIA releases its CPU, GPU and DPU datacenter 2020-2025 roadmap - VideoCardz.com

 

PS: Najuzbudljivija godina u Server i HPG sferi.

 Ma totalno nebitno za nas normalne korisnike. To ce biti ARM bazirani procesori za servere i superracunala za znanost i istrazivanje. 

Najveca vijest godine je INTEL gpu i njega se ceka.

 

Pa u suštini Next Ampere je ta RTX 4000 serija pa nek bude u skladu sa temom... koga zanima kada će izaći.. znači sledeće godine tek.

A ovo je pokazivanje zubi Intelu jer jer Intel ima već 2,t puta jači akcelerator od Ampere A100. Aš to se tiče samog Intelovog GPU-a svi to "čudo" očekuju bez nekog fanbojizma što je jedna od rijetkih stvari koju sam primjetio na razno raznim forumima._

Temu o Intel Xe sam otvorio pa tko voli nek se pridruži ;-)

I ja čekam onu pasivku Asusuvicu da mogu Age of Ampires II igrati na jednom starijem računaru. Još ako bude ispod 50-tak €urića.. eto meni boljeg GPU za sanjati.

 Jaoj kakvi zubi intelu? Pa valjda TI si svjestan tko i sto je intel, i da cijela americka politika stoje iza njega, to je AMERICKO zlato. 

Evo vidi, AMD se udruzio sa xilinxom jer vidi da nema nista AI pored nvidie, nvidia je kupila ARM kako bi se ubacila u x86 trziste,a kraju je to sve INTEL-ova licenca, i intel onak sam stoji bez ikakvog ARM-a xilinxa ili sto ja znam. Da intel hoce ponudio bi i AMD-u i nvidii cifru koju nebi mogli odbiti i kupio bi ih, ali nije potrebno pored novog CEO-a koji ce promjeniti neke stvari sada i standarde, samo sacekajte. U serverskom svijetu netreba 64 jezgri sto AMD nudi, serverskom svijetu treba jedan jak APU kako bi ustedili na kompleksnosti samog sistema i hladjenja. A to ce intel prvi i jedini ponuditi sa sa sapphire rapids-om.

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.4.2021 10:44 (Ivan Majstorovic).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice