NVIDIA Ampere 30xx izdvojena tema

poruka: 11.274
|
čitano: 1.784.466
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx
DarthMarkus kaže...
bruno03 kaže...

Nedo Bog da se pokvare, pa da moramo na servis

 Baš mi je to jučer prošlo kroz glavu.

 

Otišla grafa - možemo vam ponuditi povrat novca ili novu 1660s za vašu 3060ti.

 

Uh (brišem znoj)

 

o ovom uopće nisam razmišljao, ne možeš vjerovati koja situacija

15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
3300 eura po kartici? Nice
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Mitch kaže...
3300 eura po kartici? Nice

 nezz po kojoj logici je dobio tu cifru!?Uracunao pajdu mijesecnu zaradu pa pomnozio sa 20 Znaci da bull run traje jos 2 godine tek bih za 22 mijeseca poceo zarađivat!

AUDIOFIL
9 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Ovo je novo normalno. Balon neće puknuti tako skoro. A pitanje dali hoće uopće. Kako sam prodao 1080 Ti prije mjesec dana moj komp stoji prazan. Trenutno zbog obveza mi ni ne treba ali mislim da ću i ostatak PC-a rasprodati. Jer ove cijene su smiješne. Po 2000kn se prodaje 6 godina stara 970. Po 4000kn rx 580 koja danas vise ne moze ni ozbiljno pokrenuti nove naslove. Da imam placu 3000 eura mjesecno nebi dao za karticu vise od 5 do 6 tisuca kuna. Situacija je sve gora i gora i ostat ce tako vjerovatno jako dugo vremena i to treba prihvatiti. 

 

Narucit cu danas PS5 koji ce stici kroz dva mjeseca i dobro. Ionako sve više igram singleplayer. A to sve mogu na konzoli. Pc mi je uvijek bio primaran radi pucačina ali danas su se iste srozale na najniži mogući nivo. Budem si sastavio PC jednom kad se sve ovo smiri kroz godinu dvije ako se smiri. Jer ovo je već odavno prešlo granice dobrog ukusa.

Moj PC  
10 0 hvala 0
14 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Baš ti je lijep PC 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
BeLLicus kaže...

Ovo je novo normalno. Balon neće puknuti tako skoro. A pitanje dali hoće uopće. Kako sam prodao 1080 Ti prije mjesec dana moj komp stoji prazan. Trenutno zbog obveza mi ni ne treba ali mislim da ću i ostatak PC-a rasprodati. Jer ove cijene su smiješne. Po 2000kn se prodaje 6 godina stara 970. Po 4000kn rx 580 koja danas vise ne moze ni ozbiljno pokrenuti nove naslove. Da imam placu 3000 eura mjesecno nebi dao za karticu vise od 5 do 6 tisuca kuna. Situacija je sve gora i gora i ostat ce tako vjerovatno jako dugo vremena i to treba prihvatiti. 

 

Narucit cu danas PS5 koji ce stici kroz dva mjeseca i dobro. Ionako sve više igram singleplayer. A to sve mogu na konzoli. Pc mi je uvijek bio primaran radi pucačina ali danas su se iste srozale na najniži mogući nivo. Budem si sastavio PC jednom kad se sve ovo smiri kroz godinu dvije ako se smiri. Jer ovo je već odavno prešlo granice dobrog ukusa.

 BeLLicus

Jesi makar dobio dobru lovu za grafičku?

6 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

treba iskoristit priliku i uzet lovu svima koji su toliko blesavi preplacivati, sad kad je ovakva situacija 

 

bas sam jucer prodao svoju cijelu konfu iz potpisa, osim periferije, i uzeo jako lijepe novce

 

otisao u ducan, kupio Mac Mini M1, kao workstation i racunalo za "lan party" u kleti kad rokamo Dotu i WoW, te kupio nove komponente i RX 580 4GB za 900kn da imam i PC za Apex i Warzone i jos mi ostalo taman za cevape

 

kada sam stavio oglas, nisam ocekivao da ce za 15 minuta se javiti tolika kolicina ljudi, s obzirom koju sam visoku cijenu stavio, ali eto od tih 15 jedan je dosao isti dan i pokupio stroj

 

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
forumaš kaže...

Baš ti je lijep PC 

 Nije lijep kad je loše postavljen radijator.

kradem mine iz minskog polja
9 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx
BeLLicus kaže...

Ovo je novo normalno. Balon neće puknuti tako skoro. A pitanje dali hoće uopće. Kako sam prodao 1080 Ti prije mjesec dana moj komp stoji prazan. Trenutno zbog obveza mi ni ne treba ali mislim da ću i ostatak PC-a rasprodati. Jer ove cijene su smiješne. Po 2000kn se prodaje 6 godina stara 970. Po 4000kn rx 580 koja danas vise ne moze ni ozbiljno pokrenuti nove naslove. Da imam placu 3000 eura mjesecno nebi dao za karticu vise od 5 do 6 tisuca kuna. Situacija je sve gora i gora i ostat ce tako vjerovatno jako dugo vremena i to treba prihvatiti. 

 

Narucit cu danas PS5 koji ce stici kroz dva mjeseca i dobro. Ionako sve više igram singleplayer. A to sve mogu na konzoli. Pc mi je uvijek bio primaran radi pucačina ali danas su se iste srozale na najniži mogući nivo. Budem si sastavio PC jednom kad se sve ovo smiri kroz godinu dvije ako se smiri. Jer ovo je već odavno prešlo granice dobrog ukusa.

 

kraj jedne ere jel?

 

ja slično razmišljam, s tim da sam ugrabio rtx 3070 po 5200 kn, što je koliko toliko normalna cijena, tako da sam potpuno miran do negdje kraja 2022., barem si tako razmišljam. Do tada ćemo vidjeti kako će se situacija razvijati, ali ako se cijene ne spuste onda i ja napuštam PC gaming, neću davati po 30k kuna za komp

 

ionako ću PS5 kupiti kad tad, čim bude malo više igara

15 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Ja se oprostio od svoje Rtx 3070 kada su cijene ovakve iako sam kenjao da nebi išao zaraditi na njoj, ali kada već mogu zašto ne. Otišla je za 7200, a u 24 sata sam imao 10 upita...našao ps 5 novi za 5800 sa igrom, uzeo gtx 1060 3gb za 800kn i dobar 6 stoja...meni super deal. Da sam pametniji čekao bi još 3 mjeseca da ps 5 bude po normalnoj cijeni i bio bi dobar preko 2000kn, ali kada sam već dobio takvu bezsmislenu lovu za grafu reko ko ga jebe. Iskreno nisam nikada uspio zaraditi na rabljenoj komponenti ali eto za sve postoji prvi put Ovo tržište je blagi užas što se tiče grafičkih, a i konzola trenutno, nadam se da se dovede u normalnu sve do kraja godine.

Poruka je uređivana zadnji put sub 13.3.2021 13:36 (lobotomac90).
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
lobotomac90 kaže...

Ja se oprostio od svoje Rtx 3070 kada su cijene ovakve iako sam kenjao da nebi išao zaraditi na njoj, ali kada već mogu zašto ne. Otišla je za 7200, a u 24 sata sam imao 10 upita...našao ps 5 novi za 5800 sa igrom, uzeo gtx 1060 3gb za 800kn i dobar 6 stoja...meni super deal. Da sam pametniji čekao bi još 3 mjeseca da ps 5 bude po normalnoj cijeni i bio bi dobar preko 2000kn, ali kada sam već dobio takvu bezsmislenu lovu za grafu reko ko ga jebe. Iskreno nisam nikada uspio zaraditi na rabljenoj komponenti ali eto za sve postoji prvi put Ovo tržište je blagi užas što se tiče grafičkih, a i konzola trenutno, nadam se da se dovede u normalnu sve do kraja godine.

 svi smo mi principijelni.. dok ne dobijemo ponudu koju nemožemo odbiti

 

za iskrenost

8 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
lobotomac90 kaže...

Ja se oprostio od svoje Rtx 3070 kada su cijene ovakve iako sam kenjao da nebi išao zaraditi na njoj, ali kada već mogu zašto ne. Otišla je za 7200, a u 24 sata sam imao 10 upita...našao ps 5 novi za 5800 sa igrom, uzeo gtx 1060 3gb za 800kn i dobar 6 stoja...meni super deal. Da sam pametniji čekao bi još 3 mjeseca da ps 5 bude po normalnoj cijeni i bio bi dobar preko 2000kn, ali kada sam već dobio takvu bezsmislenu lovu za grafu reko ko ga jebe. Iskreno nisam nikada uspio zaraditi na rabljenoj komponenti ali eto za sve postoji prvi put Ovo tržište je blagi užas što se tiče grafičkih, a i konzola trenutno, nadam se da se dovede u normalnu sve do kraja godine.

 ja sam svoju graficku isto prodao
platio 650 prodao za 2000

 

ne vidim zasto ne zaradit nesto ili rudarit na njima, nista manje "plemenito" od igranja

Nisi nikome kruh uzeo iz usta...

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Poruka je uređivana zadnji put sub 13.3.2021 14:35 (Santana).
10 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Vidi se da ovdje obitava normalnija ekipa nego u Navi temi, tamo sam optužen da sam skalper zato što sam prodao šrotex RX 6900 XT po identičnoj cijeni koliko je plaćena u dučanu

AMD prljavi, pokvareni bugoviti gadovi
Moj PC  
5 0 hvala 1
15 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Volio bi da nestane potpuno gpu-a i tvornice ne mogu ništa proizvest. Onda bi moja gtx1050ti otišla za 5k kn. Volio bi nekome skinit skalp sa užitkom.Nek bitcoin ode na milijun$ i grafe koštaju do 100 000 kn ajme gušta.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put sub 13.3.2021 15:04 (dery).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Ma tamo obitavaju mali nadrkani ljudovi :D

Ne trpe kritiku omiljene im firme, al nimalo. Eno na temi rudarenja dvojica potvrđuju da im radeonke skoče sa 100 na skoro 200w potrošnje kad upale tv koji je spojen dodatno, resetiraju se postavke svaki put. Nema pomoći nit odgovora od amd-a nit od asrocka, dakle to je fičr.
Još ak imaš rajzena, nemereš si pomoć nit sa igpu, pa trpi, nema druge. Al da to izneseš u navi temi odmah bi se ekipa digla na zadnje noge :D
14 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Ne dam svoju 3060 ti, gaming mi znači više od nekoliko tisuća kuna profita.

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Šta bi ti falilo da je prodaš za 50k kn i iživiš se bolje nego na pc-ju za života.

kradem mine iz minskog polja
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
GrimReaperKC kaže...
lobotomac90 kaže...

Ja se oprostio od svoje Rtx 3070 kada su cijene ovakve iako sam kenjao da nebi išao zaraditi na njoj, ali kada već mogu zašto ne. Otišla je za 7200, a u 24 sata sam imao 10 upita...našao ps 5 novi za 5800 sa igrom, uzeo gtx 1060 3gb za 800kn i dobar 6 stoja...meni super deal. Da sam pametniji čekao bi još 3 mjeseca da ps 5 bude po normalnoj cijeni i bio bi dobar preko 2000kn, ali kada sam već dobio takvu bezsmislenu lovu za grafu reko ko ga jebe. Iskreno nisam nikada uspio zaraditi na rabljenoj komponenti ali eto za sve postoji prvi put Ovo tržište je blagi užas što se tiče grafičkih, a i konzola trenutno, nadam se da se dovede u normalnu sve do kraja godine.

 svi smo mi principijelni.. dok ne dobijemo ponudu koju nemožemo odbiti

 

za iskrenost

 

Iskreno, izguštao sam se na grafi, a svakako sam imao u planu uzeti ps5, ali sam čekao dok se tržište smiri i kada sam vidio da mogu iskoristiti ovu ludnicu pa utopiti svoju grafu za 2500 kn više nego sam ju sam platio, reko ko ga jebe, peplatio ps5 koji je btw odličan i skratio si čekanje. Računao sam da je normalno tržište i da sam radio zamjenu takvog tipa bio bi lošiji sveukupno za 400kn tako da mi je ovo bio najbezbolniji prelazak na konzolu s obzirom da mi profit nije bio bitan jer bi inače čekao koji mjesec pa kupio ps 5 po normalnoj cijeni i spremio u džep 2000 kn s pol snage, ali je ovo veći gušt s obzirom da sam ko dijete što se tiče tehnikalija. Što se tiče grafe bivše odlična je što jest jest, ali sam primjetio kada se igram na kompu samo gledam postavke, fps i guštanje gaminga se gubi, a na plejci upalim i igram pa je konačno gaming u fokusu, a ne hardveraj i performanse na istom. Mislio sam da sam opsjednut time samo na slabijim grafama kakve sam prije imao, ali eto i na top grafi su opet samo brojke bitne i reko dosta toga, a što je najjače nešto ću love i uštedit jer neću biti prisiljen svake 2 godine mijenjati grafu koliko god ju platio. Ako se ovakva tendencija rasta cijena nastavi gaming na kompu će biti samo za bogataše,a ne nas obične smrtnike jer bi moglo psotati pdo normalno dati 10 000 kn za grafu.

Poruka je uređivana zadnji put sub 13.3.2021 16:03 (lobotomac90).
11 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Ma to gledanje brojki i benčeva je normalno kad kupiš novu grafu, nakon nekog vremena prestaneš se opterećivati i guštaš u gejmanju.
Doduše, tebe to nije stiglo proć, prebrzo si je se riješio :D
3 godine
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
picajzla0707 kaže...
Ma tamo obitavaju mali nadrkani ljudovi :D

Ne trpe kritiku omiljene im firme, al nimalo. Eno na temi rudarenja dvojica potvrđuju da im radeonke skoče sa 100 na skoro 200wpotrošnje kad upale tv koji je spojen dodatno, resetiraju se postavke svaki put. Nema pomoći nit odgovora od amd-a nit od asrocka, dakle to je fičr.
Još ak imaš rajzena, nemereš si pomoć nit sa igpu, pa trpi, nema druge. Al da to izneseš u navi temi odmah bi se ekipa digla na zadnje noge :D

 To je vega i sami su si krivi. Neka si narede miner kako treba.

 

 

15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
picajzla0707 kaže...
Ma to gledanje brojki i benčeva je normalno kad kupiš novu grafu, nakon nekog vremena prestaneš se opterećivati i guštaš u gejmanju.
Doduše, tebe to nije stiglo proć, prebrzo si je se riješio :D

 

Vjeruj mi da ne prolazi, preko 15 godina gejmam na kompu, koja god igra izađe samo se zahebavam sa fpsom i postavkama, pa sam tako prije koju godinu kupio ps4,  onda se opet vratio na komp i skontao da mi je bolji ps za casual gaming. Iako s vremenom ću uzeti neku grafu ali što se bude moglo naći za 2000 kn kada se tržište smiri i Bog te veselio. Komp mi je jednostavno komp jer sam navikao na njega i volim hardver pa mi nije žao uložiti lovu u njega, ali što se tiče čistog gaminga skonto sam da mi što sam stariji plejka više paše.

Poruka je uređivana zadnji put sub 13.3.2021 16:26 (lobotomac90).
11 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Nije samo vega, rooswelt ima navi grafe
11 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx
A jbga, ti si onda opsjednut :D

Kod mene prvih par tjedana isprobavam sve, kasnije jedva da i upalim fraps i to samo prvih 10-ak minuta igre, čisto da vidim jel treba što dodatno smanjiti da budem što bliže 60fps. Poslije samo gejmam bez tih brojkica i sličnih sranja, pa jebote postao bi razrok da mi je stalno jedno oko na fps counteru :D
6 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
nicky.sl kaže...

Vidi se da ovdje obitava normalnija ekipa nego u Navi temi, tamo sam optužen da sam skalper zato što sam prodao šrotex RX 6900 XT po identičnoj cijeni koliko je plaćena u dučanu

 Što ne otvoriš neku temu i jednom napišeš da te ljudi tetoše kako si prevaren,a ne 15 puta ponavljaš kao papiga

14 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Mislio uzeti PS5 ali sam totalno odustao. Bethesda prodana Microsoftu i najavili da nove igre neće dolaziti na Sony. Sony najavio dolazak PS4 ekskluziva na PC a koje sam mislio igrati u 60 fpsa na PS5, tak da mi nema smsila davati 4000 kn za konzolu.

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Pa da, bolje dat 8k za graficku.

14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
R4zOR229 kaže...

Pa da, bolje dat 8k za graficku.

 Bilo ih je po 3900 kn tko je pazio na nastavi :D

12 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

dobar hedge za rast cijena gpu-a je uzet bitcoin 

 

bitcoin brze raste i više od cijena GPU-a ..

 

zna se da su ciklusi svake 4 god, lako se pripremi za to 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
picajzla0707 kaže...
Ma to gledanje brojki i benčeva je normalno kad kupiš novu grafu, nakon nekog vremena prestaneš se opterećivati i guštaš u gejmanju.
Doduše, tebe to nije stiglo proć, prebrzo si je se riješio :D

 A šta ću kad jedine dvije igre koje igram rade katastrofalno na onom šroteksu, morao sam je se riješiti dok sam mogao za nju izvući koliko je plačena

AMD prljavi, pokvareni bugoviti gadovi
11 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Odgovarao sam lobotomacu :D
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice