NVIDIA Ampere 30xx izdvojena tema

poruka: 11.274
|
čitano: 1.789.415
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Envy kaže...
toxic kaže...

Eto i Simsi 4 s podrskom za RT, 

 

 

ovdje nisu previse naglaseni podovi itd.. sasvim lijepi upgrejd

Ima li šta od Half Life 2 serijala (org i dvije epizode + Portali i ostalo što je zanimljivo) da se pogura tim RT-om ili dodatcima od Nvidije? Ako možda znaš.
Jer na početku korone tamo u martu sam to igrao i zastao nekako pred kraj 1. epizode HL-a a posljednu Epizodu Portala ne mogu da završim... doduše nisam ni pokušavao toliko često.

Isto tako zanima me i World in Conflict kako ta igra ide sa tim HDR-om ili šta već.

Eto nije samo upit za tebe mega ako bilo tko ima volje za testirati.

 Ovdje imas dostupne : https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_games_with_ray_tracing_support

a ovo nades po youtubeu sto te zanima itd.... 

uskoro ce toga biti jako puno, konzole su tu, amd karticu su uskoro tu s podrskom za RT

 

Bnet: mNik987#2148
12 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
dreadmoore kaže...
Hahah ali simsi pa tko to igra ali ajd dobro imam prijatelja, on takve igre igra uvjek sam mu se smijao.

 Baš, tko to igra s obzirom da su simsi jedan od najprodavanijih PC serijala od 2000. pa do sad.

http://www.youtube.com/user/SylarSilent
5 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
sylar951 kaže...

 Baš, tko to igra s obzirom da su simsi jedan od najprodavanijih PC serijala od 2000. pa do sad.

 Među ženskom publikom da...

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.11.2020 18:10 (Riot).
10 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

HCgaming i Riot bilo je situacija u kojima se slažem s obojicom ali trenutno  obojica dosađujete kao MegaTama u startu.

Ako si netko želi uzet nvidiu, uzet će je bez obzira što amd ima za ponudit. Onaj tko se premišlja sluša tvoja predviđanja i zaletit će se i kupit amd ovu karticu koja ruku na srce obećava ali iz toga može svašta bit.

Nevidija je zaista brzo pokrpala problem ali napravit onakvu glupost je teško oprostivo kao i amd u za rx 5700xt karticu. Sve ste rekli šta ste imali reć, svi samo seru baš poput mene trenutno.  Vjerujem da bi većina voljela više videozapisa i ss ova te informacija o dostupnosti trenutno nevidije dok amd ne dođe koji također ima temu gdje vas nema toliko.

Definitivno u vezi napajanja složio bih se sa preporukama, jer bez undervolta grafe cjeli setup sa jačim procesorom će 650w napajanje ubijat na 80 do 90 posto. I dalje ima ljudi koji ne pristaju na undervolt no s njim 650w je čisto oke, predpostavit možemo da će to biti i sa amd ovim karticama no to cemo saznat.

Svi ovi grafovi najiskrenije mi ništa ne znače.

Stari moj rx 5700xt ima performanse rtx 2070 u nekim igrama jača je 5 posto od zelenih  u samoj najavi bila je rangirana za 2080.

između 5700xt i 2080 samo u 4 igre nije razlika do 20 fpsa sto uopće nije malo.

Ako se šalite oke nasmijali smo se ako ste ozbiljni onda sam bez riječi. Sve se informacije znaju, ljudi neka biraju glupi nisu a uvijek mogu pitat ako nešto nije jasno.

Tko love ima i želi nvidiju nek kupuje neće pogriješit a tko nije siguran i kombinira neka čeka 12i mjesec koji je tu već pa će imat više izbora.

Bero
Moj PC  
3 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Bero_ng95 kaže...

HCgaming i Riot bilo je situacija u kojima se slažem s obojicom ali trenutno  obojica dosađujete kao MegaTama u startu.

Ako si netko želi uzet nvidiu, uzet će je bez obzira što amd ima za ponudit. Onaj tko se premišlja sluša tvoja predviđanja i zaletit će se i kupit amd ovu karticu koja ruku na srce obećava ali iz toga može svašta bit.

Nevidija je zaista brzo pokrpala problem ali napravit onakvu glupost je teško oprostivo kao i amd u za rx 5700xt karticu. Sve ste rekli šta ste imali reć, svi samo seru baš poput mene trenutno.  Vjerujem da bi većina voljela više videozapisa i ss ova te informacija o dostupnosti trenutno nevidije dok amd ne dođe koji također ima temu gdje vas nema toliko.

Definitivno u vezi napajanja složio bih se sa preporukama, jer bez undervolta grafe cjeli setup sa jačim procesorom će 650w napajanje ubijat na 80 do 90 posto. I dalje ima ljudi koji ne pristaju na undervolt no s njim 650w je čisto oke, predpostavit možemo da će to biti i sa amd ovim karticama no to cemo saznat.

Svi ovi grafovi najiskrenije mi ništa ne znače.

Stari moj rx 5700xt ima performanse rtx 2070 u nekim igrama jača je 5 posto od zelenih  u samoj najavi bila je rangirana za 2080.

između 5700xt i 2080 samo u 4 igre nije razlika do 20 fpsa sto uopće nije malo.

Ako se šalite oke nasmijali smo se ako ste ozbiljni onda sam bez riječi. Sve se informacije znaju, ljudi neka biraju glupi nisu a uvijek mogu pitat ako nešto nije jasno.

Tko love ima i želi nvidiju nek kupuje neće pogriješit a tko nije siguran i kombinira neka čeka 12i mjesec koji je tu već pa će imat više izbora.

 Nismo mi istu prezentaciju gledali izgleda. RX 5700XT je najavljena kao trunku jaca od RTX 2070, sto je i bila, danas je ista kao i 2070Super. (2080tku amd uopce nije spominjao)

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.11.2020 19:25 (hahhaajaads).
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Envy kaže...
toxic kaže...

Eto i Simsi 4 s podrskom za RT, 

 

 

ovdje nisu previse naglaseni podovi itd.. sasvim lijepi upgrejd

Ima li šta od Half Life 2 serijala (org i dvije epizode + Portali i ostalo što je zanimljivo) da se pogura tim RT-om ili dodatcima od Nvidije? Ako možda znaš.
Jer na početku korone tamo u martu sam to igrao i zastao nekako pred kraj 1. epizode HL-a a posljednu Epizodu Portala ne mogu da završim... doduše nisam ni pokušavao toliko često.

Isto tako zanima me i World in Conflict kako ta igra ide sa tim HDR-om ili šta već.

Eto nije samo upit za tebe mega ako bilo tko ima volje za testirati.

Dali se referiras na one reshade raytrace modove ili sta to vec je?

Znam da to ima za Half Life 2 i cak su obradili temu u jednoj Digital Foundry epizodi.

15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...
* * *

Ima li šta od Half Life 2 serijala (org i dvije epizode + Portali i ostalo što je zanimljivo) da se pogura tim RT-om ili dodatcima od Nvidije? Ako možda znaš.
Jer na početku korone tamo u martu sam to igrao i zastao nekako pred kraj 1. epizode HL-a a posljednu Epizodu Portala ne mogu da završim... doduše nisam ni pokušavao toliko često.

Isto tako zanima me i World in Conflict kako ta igra ide sa tim HDR-om ili šta već.

Eto nije samo upit za tebe mega ako bilo tko ima volje za testirati.

Dali se referiras na one reshade raytrace modove ili sta to vec je?

Znam da to ima za Half Life 2 i cak su obradili temu u jednoj Digital Foundry epizodi.

Nisam siguran da sam te razumio vezano za ove "reshade" ili RT modove?

Šta je sad Digital Foundry? (Ajde ne moraš odgovarati.. progooglat ću)

Ne pitam ja tek tako, niti su to samo igre koje su u mojoj kolekciji.. nego onako neke igre koje su mi ostale u sjećanju. Quake II je sada kada igram.. de facto ga mogu na nekom emulatoru igrati.. ali ovaj Quake II sa podrškom za RT mi je baš prigodna relaksacija ponekad.

PS: Problem je iskreno nedostatak volje da se napravi nešto kvalitetno. VIđeno kako u svijetu igara, tako i filmova i serija, pa i knjiga. 

8 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Prije dva dana smo frendu složili novi komp, Ryzen 9 5900X MSi mbo 570 i GB Auros RTX 3080 Master. Evo veli mi nakon 2dana da ima problema sa grafom, svakih recimo sat-dva ekran se zacrni, ventovi na grafu odu na 100% i mora onda comp resetirat. Pokušao je smanjiti clock za nekih 50 ali mu se opet desilo. Kaj ste i vi koji posjedujete 3080 imali sličnih problema?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Taraba kaže...

Prije dva dana smo frendu složili novi komp, Ryzen 9 5900X MSi mbo 570 i GB Auros RTX 3080 Master. Evo veli mi nakon 2dana da ima problema sa grafom, svakih recimo sat-dva ekran se zacrni, ventovi na grafu odu na 100% i mora onda comp resetirat. Pokušao je smanjiti clock za nekih 50 ali mu se opet desilo. Kaj ste i vi koji posjedujete 3080 imali sličnih problema?

 Ne,imam Asus tuf.

13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Taraba kaže...

Stavi karticu u drugi PC, svoj npr. i isprobaj.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Taraba kaže...

Prije dva dana smo frendu složili novi komp, Ryzen 9 5900X MSi mbo 570 i GB Auros RTX 3080 Master. Evo veli mi nakon 2dana da ima problema sa grafom, svakih recimo sat-dva ekran se zacrni, ventovi na grafu odu na 100% i mora onda comp resetirat. Pokušao je smanjiti clock za nekih 50 ali mu se opet desilo. Kaj ste i vi koji posjedujete 3080 imali sličnih problema?

 Nope, moja je bila Plug n Play bez ikakvih problema.

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
10 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Ne mora biti striktno da je grafe nek proba ddu instalirat  i roknut na novo drivere, nek proba bios riješit a fan neka postavi custome. Gadno je to nova stvar a već zeza. 

Bero
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

U bilo kojoj klasi grafa free performance boost je uvjek dobrodosao.

 

https://www.pcgamer.com/nvidia-rtx-3050-ti-graphics-card-dlss/

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Taraba kaže...

Prije dva dana smo frendu složili novi komp, Ryzen 9 5900X MSi mbo 570 i GB Auros RTX 3080 Master. Evo veli mi nakon 2dana da ima problema sa grafom, svakih recimo sat-dva ekran se zacrni, ventovi na grafu odu na 100% i mora onda comp resetirat. Pokušao je smanjiti clock za nekih 50 ali mu se opet desilo. Kaj ste i vi koji posjedujete 3080 imali sličnih problema?

 Isto kod mene sve radi savrseno,Asus TUF Oc 3080.

Mexx
3 godine
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Riot kaže...
sylar951 kaže...

 Baš, tko to igra s obzirom da su simsi jedan od najprodavanijih PC serijala od 2000. pa do sad.

 Među ženskom publikom da...

 Kakav je to odgovor lol, pa ne znam nikog da nije bar jednom odigrao neke Simse

 

Jel se smije igrati samo americki simulator ratnih zlocina, opa mislim Call of Duty?

3 godine
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
amagi kaže...
Riot kaže...
sylar951 kaže...

 Baš, tko to igra s obzirom da su simsi jedan od najprodavanijih PC serijala od 2000. pa do sad.

 Među ženskom publikom da...

 Kakav je to odgovor lol, pa ne znam nikog da nije bar jednom odigrao neke Simse

 

Jel se smije igrati samo americki simulator ratnih zlocina, opa mislim Call of Duty?

 Igram igre od kasnih 80-tih do dana danasnjeg to u zivotu nisam pokrenuo poput svakog pravog muškarca

13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
KingMaster kaže...
amagi kaže...
Riot kaže...
sylar951 kaže...

 Baš, tko to igra s obzirom da su simsi jedan od najprodavanijih PC serijala od 2000. pa do sad.

 Među ženskom publikom da...

 Kakav je to odgovor lol, pa ne znam nikog da nije bar jednom odigrao neke Simse

 

Jel se smije igrati samo americki simulator ratnih zlocina, opa mislim Call of Duty?

 Igram igre od kasnih 80-tih do dana danasnjeg to u zivotu nisam pokrenuo poput svakog pravog muškarca

 KingMaster

Koja si ti muškarčina kladim se da ispod traperica nosiš ženske gaće.

15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
KingMaster kaže...
amagi kaže...
Riot kaže...
sylar951 kaže...

 Baš, tko to igra s obzirom da su simsi jedan od najprodavanijih PC serijala od 2000. pa do sad.

 Među ženskom publikom da...

 Kakav je to odgovor lol, pa ne znam nikog da nije bar jednom odigrao neke Simse

 

Jel se smije igrati samo americki simulator ratnih zlocina, opa mislim Call of Duty?

 Igram igre od kasnih 80-tih do dana danasnjeg to u zivotu nisam pokrenuo poput svakog pravog muškarca

 Imas 40+ godina i vrhunac ti je tu otvarati stalno nove accounte i svadat se ko neki balavac? Ili lazes ili si slucaj za ozbiljnije promatranje.

3 godine
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Bože dragi što bi lagao, ne igram Simse niti sam ih ikad pokrenuo, neka igra tko šta hoče. 🍻
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.11.2020 22:57 (KingMaster).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Ako ga bude preko vikenda nastavilo zezati, onda ću je ja probat kod sebe ili će otići tražiti zamjenu.

Hvala svima na odgovorima.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Bogme, nit ja to nikad nisam pokrenuo, a i ne znam nikog od frendova i kolega da je ikad probao. Moje klinke pak to non stop peglaju
12 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

LOL

 

evo nesto za HCgaming, Riota i ostalu trolersku ekipu u vezi EOL kartica

 

https://twitter.com/GamersNexus/status/1327006797794828292

 

Ukratko, Smart Access Memory radi i s NVIDIJOM (i AMD i Intel procesori) i dolazi uskoro kao software update. I ne treba PCIE 4.0, za razliku od AMD verzije. 

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.11.2020 0:09 (Minneyar).
Moj PC  
6 0 hvala 4
3 godine
offline
NVIDIA Ampere 30xx

 

Nije bas potpuno vezano uz RTX, ali ako volite Resident Evil ili stare igre s pre rendered pozadinama opcenito, pogledajte.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Hahaha, kolo sreće se okreće... najprije nevidija postaje leader u guranju novih tehnologija i tjeranju konkurencije da se pridruži napretku - nešto što je ranije amd radio, sad još kreću s otvorenom tehnologijom tamo gdje amd stvara zatvorenu unutar i samo za vlastiti hardver :)))
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.11.2020 5:50 (picajzla0707).
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Minneyar kaže...

LOL

 

evo nesto za HCgaming, Riota i ostalu trolersku ekipu u vezi EOL kartica

 

https://twitter.com/GamersNexus/status/1327006797794828292

 

Ukratko, Smart Access Memory radi i s NVIDIJOM (i AMD i Intel procesori) i dolazi uskoro kao software update. I ne treba PCIE 4.0, za razliku od AMD verzije. 

I ovako smatram ovu Ampere najboljom grafom koju sam imao do sad a ovo samo postaje bolje.....

15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Minneyar kaže...

LOL

 

evo nesto za HCgaming, Riota i ostalu trolersku ekipu u vezi EOL kartica

 

https://twitter.com/GamersNexus/status/1327006797794828292

 

Ukratko, Smart Access Memory radi i s NVIDIJOM (i AMD i Intel procesori) i dolazi uskoro kao software update. I ne treba PCIE 4.0, za razliku od AMD verzije. 

I zamisli onda kupiš Radeon koji radi punom snagom samo ako imaš AMD procesor  ..uff.

It is always darkest just before the dawn.
6 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

mislim da je ova tema malo skrenula s teme ,ekipa chill

Moj PC  
0 1 hvala 0
5 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Nego, dečki... Jel jebete vi šta? Trebali bi. 

Sve Vas Volim
Moj PC  
19 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
mrsmith kaže...
Minneyar kaže...

LOL

 

evo nesto za HCgaming, Riota i ostalu trolersku ekipu u vezi EOL kartica

 

https://twitter.com/GamersNexus/status/1327006797794828292

 

Ukratko, Smart Access Memory radi i s NVIDIJOM (i AMD i Intel procesori) i dolazi uskoro kao software update. I ne treba PCIE 4.0, za razliku od AMD verzije. 

I zamisli onda kupiš Radeon koji radi punom snagom samo ako imaš AMD procesor  ..uff.

Kako se cini Nvidia je natrpala sav zamisliv tech u svoj hardver i izjavili su da imaju punu hardversku podrsku za ovo u Ampere.

Sad je upitnik dali i amd moze podrzat ista osim novog Zena,ako ne moze znaci da imaju polovicno rijesenje a ako moze znaci da su htjeli prisilit ljude da kupuju njihove nove procesore....kako god nisu u dobroj poziciji.

 

5 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...
mrsmith kaže...
Minneyar kaže...

LOL

 

evo nesto za HCgaming, Riota i ostalu trolersku ekipu u vezi EOL kartica

 

https://twitter.com/GamersNexus/status/1327006797794828292

 

Ukratko, Smart Access Memory radi i s NVIDIJOM (i AMD i Intel procesori) i dolazi uskoro kao software update. I ne treba PCIE 4.0, za razliku od AMD verzije. 

I zamisli onda kupiš Radeon koji radi punom snagom samo ako imaš AMD procesor  ..uff.

Kako se cini Nvidia je natrpala sav zamisliv tech u svoj hardver i izjavili su da imaju punu hardversku podrsku za ovo u Ampere.

Sad je upitnik dali i amd moze podrzat ista osim novog Zena,ako ne moze znaci da imaju polovicno rijesenje a ako moze znaci da su htjeli prisilit ljude da kupuju njihove nove procesore....kako god nisu u dobroj poziciji.

 

 Tvoji postovi su najjaci: ili srcek za nvidiju ili AMD je u problemima kako ce opravdati ovo ono, sad su si samo smjestili...AMD u ova 2 mj do kraja godine planira prodati milijun rize samo npr-znaci toliko su ih ili mogu nastancati do kraja godine. Znaci daaaleeekooo od paper launcha kako svi pisu.

A ovaj access memory odmah vam kazem na gen3 nece raditi kao na gen4 i nvidia to sama zna. A kada shvatite AMD-ovih 128 mb cachea u chipu i 30tak u procesoru nisu tu samo za bezveze vidjet cete vec i sami.

Ali svakako najs za cuti znaci i rx5000 serija ce dobiti to vrlo vjv.

 

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice