NVIDIA Ampere 30xx izdvojena tema

poruka: 11.274
|
čitano: 1.785.475
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Minneyar kaže...
HCgamingCRO kaže...
Minneyar kaže...
HCgamingCRO kaže...
Minneyar kaže...
HCgamingCRO kaže...
MEGATAMA kaže...

Alocated i dedicated vram usage nije isto,amd fidelity fx je receno da je upscale sto bi znacilo ako je lik stavio na 4k onda igra to dize na 8k.

Za raytrace sijene kazu da jos nisu u igri na konzolama ili pcu,to bi trebalo stic naknadno patchom.

 

Uglavnom stavio sam video sa epic postavkama i vram usage se vrti oko 6gb i tu je kraj svake price.

 

EDIT:

Hrco mozes me prestat kvotat jer ja ne procitam niti jedan tvoj post posto si mi na ignoru,bezveze trosis vrijeme...ali ako te veseli nastavi.

 Pa bolje nemoj citati svoju sramotu mijenjao 2080 za 3080 od 1000 keka da bi bigrao WOW-a. A dan prije seres po preprodsvacima i onda odes njima ubzagrljaj jer imas 15 godina i nemozea cekati. Na kraju nikakvi revju od tebe samo neka svrsavanja po RT i dlss i na kraju srcek obavezno. Vlöaljda si gay neznam ili imas fetis na HW- ipak si jednom prilikom rekao kako volis jako,hladno i tiho. Ajde ovo jako ok ali cemu hladno i tiho to neki sadomazo novi hit?

 Na stranu Megatamine kupnje, ali ti se ides nekom rugati koji si kupio Ryzen 1, Ryzen+, Ryzen 2 i sad ces Ryzen 3... ono, rofl.

 Ja sam imao razlog za to koji sam naveo x puta.

Vi svi govorite kako ste normalni i niste fanboyi. Pa date 1000 keka za gpu koja nevrijedi tolko. Znaci opet, neznam sta je zalosnije: ja fanboy koji je prosao cijelu ryzen Paletu jer sam htio tako a nnije mi trebalo ili vi koji ste dali 1000 eura pa kazete nisam fanboy ali to je ok kupnja. 

Ali ko vam kriv vasa nvidia vam priprema iznenadjenje to jes 3080ti(3090) sa 20 GB vrma za ispod 1000 eura. Pa cenu ta gpu kad su i 10 dovoljni za 4k sve ultra sljedecih 3-5 godina.

 

 

 Imao si razlog i razlog ti je gluplji nego Megatamin a pljujes po njemu. Spusio si dovoljno love na te besmislene upgradeove koji ti nisu nista donjeli uz GPU koji imas da si mogao kupiti bolju graficku i imati puno bolje iskustvo. I opet, ja sam dao 870 eura i to ukljucujuci HR PDV... I igram na 2k gdje ce mi 10 GB biti vise nego dovoljno. A 3080 Ti za ispod 1000 eur, ti si ocito jedan od onih idiota koji i dalje ne shvacaju da je MRSP cijena bez poreza navedena sto znaci da ce realna cijena biti 1200+ EUR kod nas. Dakle skoro duplo ce kostati za 5% bolje performanse i veci broj VRAM koji ce biti nebitan u 99% slucajeva.

 MSRP nije cijena bez poreza odkud ti ta info?

 

 MSRP je preporucena cijena u US, gdje se sve racuna bez poreza odnosno porez ovisi od drzave do drzave. Dakle najniza cijena koju nikad pa ni tad neces vidjet u EU, a pogotovo ne u HR. Dakle kod nas mozes u startu racunati na MSRP +25% +marze i troskovi itd - dakle oko +35% sve u svemu u odnosu na MSRP. A to u nekim slucajevima znacajno utjece na isplativost kupnji, ta 20 GB verzija se nece isplatiti nikako po toj cijeni - osim ako nekim cudom obicna RTX 3080 ostane ovolko precijenjena kao sto je sad a Ti se bude prodavala po redovnoj cijeni - sto nema sanse da se dogodi.

 U mf-u sam ugrabio 5600x za 299 eura. I ne samo ja. Release day imali su ryzena za mspr.. kako je to moguce objasni mi onda.

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Spitfire_zg kaže...

Nemoraš se praviti blesav toxic-picajzli to ide daleko bolje. Godfall je korišten samo kao najava što sve slijedi, pa unreal engine 5 će već biti u pogonu slijedeće godine!

Što se 3050 tiče, si pročitao komentare ispod? 1660 sa 4gb koja će već sada teško gurati aaa naslove. Inače mi je odličan ovaj prvi komentar, baš preslika mog razmišljanja. Uzaludno nadanje nekoj jeftinijoj verziji 5700xt ili 2070s ili 15-20% jačoj gpu s tim cijenama. Očigledno da obje kompanije namjerno izbjegavaju ići na ruku kupcima kako bi ih naveli da uzmu lošije, skuplje verzije

 

Tebe nitko nista nije pitao, imas li ikoju od navedenih kartica bilo AMD ili Nvidiu ili samo trollas?

Zelim vidjeti slideshow trazim nesto izuzetno zahtjevno da vidim sto se dogada, one na netu koje vidim da prelaze 10gb vrama kod mene ne dodu do tolko.. niti imam kakve nuspojave..

Cisto da vidim sto se dogada kada pokrenem naslov koji hoce pun kufer rama a da to nije onemoguceno odmah u settinzima kako to Doom pravilno radi....

 

 

 

Bnet: mNik987#2148
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.11.2020 11:35 (toxic).
12 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Vidim da vas tu puno baš ne kuži to sa 4k i sa 8k  rezama i koliko će biti potrebno ili nece -- u globalu za 4k je 12gb  max koji je potreba a od 8-12 je ok  dok za 8k će trebati oko 36-40GB da bi odradio ono kaj 4k radi na 10-12GB to je kaj se tekstura tiče  tako da....

 

A i igrekad dođu za 8k će biti teške po 500-800gb

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.11.2020 11:39 (VooDooZg).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
HCgamingCRO kaže...
Minneyar kaže...
HCgamingCRO kaže...
Minneyar kaže...
HCgamingCRO kaže...
Minneyar kaže...
HCgamingCRO kaže...
MEGATAMA kaže...

Alocated i dedicated vram usage nije isto,amd fidelity fx je receno da je upscale sto bi znacilo ako je lik stavio na 4k onda igra to dize na 8k.

Za raytrace sijene kazu da jos nisu u igri na konzolama ili pcu,to bi trebalo stic naknadno patchom.

 

Uglavnom stavio sam video sa epic postavkama i vram usage se vrti oko 6gb i tu je kraj svake price.

 

EDIT:

Hrco mozes me prestat kvotat jer ja ne procitam niti jedan tvoj post posto si mi na ignoru,bezveze trosis vrijeme...ali ako te veseli nastavi.

 Pa bolje nemoj citati svoju sramotu mijenjao 2080 za 3080 od 1000 keka da bi bigrao WOW-a. A dan prije seres po preprodsvacima i onda odes njima ubzagrljaj jer imas 15 godina i nemozea cekati. Na kraju nikakvi revju od tebe samo neka svrsavanja po RT i dlss i na kraju srcek obavezno. Vlöaljda si gay neznam ili imas fetis na HW- ipak si jednom prilikom rekao kako volis jako,hladno i tiho. Ajde ovo jako ok ali cemu hladno i tiho to neki sadomazo novi hit?

 Na stranu Megatamine kupnje, ali ti se ides nekom rugati koji si kupio Ryzen 1, Ryzen+, Ryzen 2 i sad ces Ryzen 3... ono, rofl.

 Ja sam imao razlog za to koji sam naveo x puta.

Vi svi govorite kako ste normalni i niste fanboyi. Pa date 1000 keka za gpu koja nevrijedi tolko. Znaci opet, neznam sta je zalosnije: ja fanboy koji je prosao cijelu ryzen Paletu jer sam htio tako a nnije mi trebalo ili vi koji ste dali 1000 eura pa kazete nisam fanboy ali to je ok kupnja. 

Ali ko vam kriv vasa nvidia vam priprema iznenadjenje to jes 3080ti(3090) sa 20 GB vrma za ispod 1000 eura. Pa cenu ta gpu kad su i 10 dovoljni za 4k sve ultra sljedecih 3-5 godina.

 

 

 Imao si razlog i razlog ti je gluplji nego Megatamin a pljujes po njemu. Spusio si dovoljno love na te besmislene upgradeove koji ti nisu nista donjeli uz GPU koji imas da si mogao kupiti bolju graficku i imati puno bolje iskustvo. I opet, ja sam dao 870 eura i to ukljucujuci HR PDV... I igram na 2k gdje ce mi 10 GB biti vise nego dovoljno. A 3080 Ti za ispod 1000 eur, ti si ocito jedan od onih idiota koji i dalje ne shvacaju da je MRSP cijena bez poreza navedena sto znaci da ce realna cijena biti 1200+ EUR kod nas. Dakle skoro duplo ce kostati za 5% bolje performanse i veci broj VRAM koji ce biti nebitan u 99% slucajeva.

 MSRP nije cijena bez poreza odkud ti ta info?

 

 MSRP je preporucena cijena u US, gdje se sve racuna bez poreza odnosno porez ovisi od drzave do drzave. Dakle najniza cijena koju nikad pa ni tad neces vidjet u EU, a pogotovo ne u HR. Dakle kod nas mozes u startu racunati na MSRP +25% +marze i troskovi itd - dakle oko +35% sve u svemu u odnosu na MSRP. A to u nekim slucajevima znacajno utjece na isplativost kupnji, ta 20 GB verzija se nece isplatiti nikako po toj cijeni - osim ako nekim cudom obicna RTX 3080 ostane ovolko precijenjena kao sto je sad a Ti se bude prodavala po redovnoj cijeni - sto nema sanse da se dogodi.

 U mf-u sam ugrabio 5600x za 299 eura. I ne samo ja. Release day imali su ryzena za mspr.. kako je to moguce objasni mi onda.

 Dolar =/= EUR. Dakle cijena je veca nego MSRP u dolarima vec na temelju toga sto je EUR jaci od dolara. I Njemacka trenutno ima vrlo nizak PDV od 16% koji je taman "pojeo" tu razliku i pretpostavljam da je zato kostao tolko malo. I cestitam na kupnji 6. Ryzena uz graficku koju je vec prvi iskoristavao potpuno, ti si guru pametne kupnje i imas pravo svima propovijedati tu

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Drago127 kaže...

Neko je testirao Godfall. Na 4k, sve Epic ima allocated VRAM oko 8GB, dedicated 5-6,5GB (Isključen AMD FidelityFX (AMD RT)):

 

S uključenim AMD FidelityFX VRAM used naraste na 12GB:

 

Oba prikaza su igrana na 3090. Nema u opcijama mogučnost odabira Nvidia RT da se vidi usporedba efikasnosti oba RT rješenja.

 Ali pazi sada ovaj drugi link... svi se brinu o tome hoce li imati dovoljno vrama a igra zeli 16gb i vise DDR4 rama, to nitko nije komentirao?

 

Vecina nas je na 16gb rama... nist  bit ce da moramo po jos 16gb

Bnet: mNik987#2148
9 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
toxic kaže...
Spitfire_zg kaže...

Nemoraš se praviti blesav toxic-picajzli to ide daleko bolje. Godfall je korišten samo kao najava što sve slijedi, pa unreal engine 5 će već biti u pogonu slijedeće godine!

Što se 3050 tiče, si pročitao komentare ispod? 1660 sa 4gb koja će već sada teško gurati aaa naslove. Inače mi je odličan ovaj prvi komentar, baš preslika mog razmišljanja. Uzaludno nadanje nekoj jeftinijoj verziji 5700xt ili 2070s ili 15-20% jačoj gpu s tim cijenama. Očigledno da obje kompanije namjerno izbjegavaju ići na ruku kupcima kako bi ih naveli da uzmu lošije, skuplje verzije

 

Tebe nitko nista nije pitao, imas li ikoju od navedenih kartica bilo AMD ili Nvidiu ili samo trollas?

Zelim vidjeti slideshow trazim nesto izuzetno zahtjevno da vidim sto se dogada, one na netu koje vidim da prelaze 10gb vrama kod mene ne dodu do tolko.. niti imam kakve nuspojave..

Cisto da vidim sto se dogada kada pokrenem naslov koji hoce pun kufer rama a da to nije onemoguceno odmah u settinzima kako to Doom pravilno radi....

 

 

 

 Jep, tražit ću tvoju dozvolu. Izgleda da je svim nvidia fanboysima brzina procesora u glavama obrnuto razmjerna s snagom njihovih novih gpu modela pa da ponovim i to zadnji put. Pričamo o zahtjevnosti iga,ra za 2+ godine, ne danas!! Kad i ako to ikad shvatiš pokušaj objasniti picajzli.

P.S. msrp je veći od nabavne cijene, valjda shvaćate to? 

13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
HCgamingCRO kaže...
U mf-u sam ugrabio 5600x za 299 eura. I ne samo ja. Release day imali su ryzena za mspr.. kako je to moguce objasni mi onda.

Ajde malo probaj naučiti, za svoje dobro...

 

MRSP od $300 je u eurima 253€. Porez u Njemačkoj je 16%, dakle 253€*1.16=293€. Znači to je cijena s porezom. A ti si dao još 6€ više.

11 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx
HCgamingCRO kaže...

 Pa ajde prestani srati. Pa 6800 kosta ka jedna 3070 a ima tih 16 GB. Di je amd naplatio to? 

 ajde probaj malo razmisliti gdje ćeš ti to koristiti 16gb vrama

imaš taj godfall koji koristi 6gb dok ne uključiš bespotrebni upscale na 8k - kome zapravo treba kad je riječ o čistom napumpavanju potrošnje vrama za potrebe amd reklamiranja

imaš novi ac valhalla, prekrasna igra koja troši 5,5gb vrama, a na ultra postavkama u 4k je nemere nit 3090 gonit na 60fps, pa neće niti 6800 niti 6800xt

 

sad malo razmisli, da uskoro ili do tamo 2023. i izađu 'next gen' igre, grafika će biti još zahtjevnija, čak i da potrošnja vrama skloči preko 10gb na ultra postavkama, zar ćeš staviti ultra postavke da imaš potrošnju vrama preko 10gb i igrati se na 15-20fps ili ćeš ionako smanjivati postavke na high/v.high/ poneke i na medium jer će to biti 'next gen' ultra zahtjevno, a samim tim smanjivanjem past će i potrošnja vrama

 

da, možda će 2023. biti next gen igara koje troše preko 10gb na ultra postavkama, samo što će te ultra postavke moći goniti tek puno jače grafe od sadašnjih

sjetzi se samo radeonke 390 - gdje ta grafa može iskoristiti svojih 8gb, na 1440p ultra na nekim igrama koje ionako moraš radi slabog čipa spuštati na mid/low

 

tada vam je amd prodao nepotrebni vram, sad to radi opet - i opet pušite istu spiku

15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Spitfire_zg kaže...
toxic kaže...
Spitfire_zg kaže...

Nemoraš se praviti blesav toxic-picajzli to ide daleko bolje. Godfall je korišten samo kao najava što sve slijedi, pa unreal engine 5 će već biti u pogonu slijedeće godine!

Što se 3050 tiče, si pročitao komentare ispod? 1660 sa 4gb koja će već sada teško gurati aaa naslove. Inače mi je odličan ovaj prvi komentar, baš preslika mog razmišljanja. Uzaludno nadanje nekoj jeftinijoj verziji 5700xt ili 2070s ili 15-20% jačoj gpu s tim cijenama. Očigledno da obje kompanije namjerno izbjegavaju ići na ruku kupcima kako bi ih naveli da uzmu lošije, skuplje verzije

 

Tebe nitko nista nije pitao, imas li ikoju od navedenih kartica bilo AMD ili Nvidiu ili samo trollas?

Zelim vidjeti slideshow trazim nesto izuzetno zahtjevno da vidim sto se dogada, one na netu koje vidim da prelaze 10gb vrama kod mene ne dodu do tolko.. niti imam kakve nuspojave..

Cisto da vidim sto se dogada kada pokrenem naslov koji hoce pun kufer rama a da to nije onemoguceno odmah u settinzima kako to Doom pravilno radi....

 

 

 

 Jep, tražit ću tvoju dozvolu. Izgleda da je svim nvidia fanboysima brzina procesora u glavama obrnuto razmjerna s snagom njihovih novih gpu modela pa da ponovim i to zadnji put. Pričamo o zahtjevnosti iga,ra za 2+ godine, ne danas!! Kad i ako to ikad shvatiš pokušaj objasniti picajzli.

P.S. msrp je veći od nabavne cijene, valjda shvaćate to? 

Pazi to je tvoje teza prema picajzli.. dakle kada ja postavim to pitanje tebi onda ne stima... wow

Ja shvacam da ti nemas niti jednu zato tu kmecis... kmeee

Steta sto smo mi svi jadnici koji imamo 3070, 3080 i 3090 i totalno glupi, ocito samo glupani imaju love da si priuste to i ps5 i svasta nesto drugo, a ovi pametni eto su pametni i nemaju nista od toga...

 

 

 

Bnet: mNik987#2148
11 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Spitfire_zg kaže...

 Jep, tražit ću tvoju dozvolu. Izgleda da je svim nvidia fanboysima brzina procesora u glavama obrnuto razmjerna s snagom njihovih novih gpu modela pa da ponovim i to zadnji put. Pričamo o zahtjevnosti iga,ra za 2+ godine, ne danas!! Kad i ako to ikad shvatiš pokušaj objasniti picajzli.

 probaj ti objasniti picajzli, pitao sam te ranije pa si nestao

 

ako sad imaš igre koje grafe poput 3080 ili 6800xt jedva tjeraju na 4k/60 i moraš spuštat ultra postavke, a troše cca 6gb vrama, kako misliš da ćeš s tim 'next gen' za dvije godine tjerati ultra postavke koje troše više vrama kad ćeš na takvim postavkama imati 20-30fps s tim čipovima

 

ajde sad to objasni

12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Znači jedan do dva neoptimizirana naslova nameću standarde u gaming industriji i kao takvi tjeraju developere da i oni radi loše optimizacije. Strašno.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
picajzla0707 kaže...
Spitfire_zg kaže...

 Jep, tražit ću tvoju dozvolu. Izgleda da je svim nvidia fanboysima brzina procesora u glavama obrnuto razmjerna s snagom njihovih novih gpu modela pa da ponovim i to zadnji put. Pričamo o zahtjevnosti iga,ra za 2+ godine, ne danas!! Kad i ako to ikad shvatiš pokušaj objasniti picajzli.

 probaj ti objasniti picajzli, pitao sam te ranije pa si nestao

 

ako sad imaš igre koje grafe poput 3080 ili 6800xt jedva tjeraju na 4k/60 i moraš spuštat ultra postavke, a troše cca 6gb vrama, kako misliš da ćeš s tim 'next gen' za dvije godine tjerati ultra postavke koje troše više vrama kad ćeš na takvim postavkama imati 20-30fps s tim čipovima

 

ajde sad to objasni

 Nemres njemu objasnit nista...

Dakle ja sada vidim naslove koji kao trebaju 10gb vrama i pokrenem i sve sljaka, na to ce on vidjet cemo sto ce biti za 2 godine... Koja je razlike izmedu danasnjih igara koje zele 10gb vrama i onih koje ce biti za 2 godine ?? Nema ih... a uz to GPU ionako nakon 2 godine postaje slabiji pa je svejedno imao ti 120gb ili 10gb... ali bitno da on tu serucka a o karticama moze samo citat.

Bnet: mNik987#2148
15 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Tko živ tko mrtav za 2 godine lol... pa 2 grafe zamijenim u to vrijeme.

It is always darkest just before the dawn.
Moj PC  
4 0 hvala 1
8 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
mrsmith kaže...

Tko živ tko mrtav za 2 godine lol... pa 2 grafe zamijenim u to vrijeme.

 Ja isto samo u te 2 godine imam cijelo vrijeme puno bolju grafičku + uštedim cca 1000e

 

#YOLO
9 godina
protjeran
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Smanji doživljaj, ja ništa ne skrivam. Planirao sam s novom generacijom preći na 1440p ali trenutno ne vidim ništa što bih bio spreman (pre)platiti. Previše sam učio u životu da bih sad honorirao nečiju pohlepu i(li) pokvarenost. Još ću pričekati mjesec dana a ako se ništa ne primijeni idem na 1660 kao best buy za fhd a razliku ću zatim radije potrošiti na pametnije stvari nego darivati pohlepne korporacije i trgovce. Zadovoljan?

Strpljenje je oduvijek bila vrlina kao što je njezina suprotnost karakteristika glupana

Što se pak usporedbe s picajzlom tiče, valjda si u stanju shvatiti da kao potencijalni kupac 3070 opet imam više motiva sudjelovati u raspravi nego on koji ne planira novi gp!?

 
1 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
picajzla0707 kaže...

imaš taj godfall koji koristi 6gb dok ne uključiš bespotrebni upscale na 8k - kome zapravo treba kad je riječ o čistom napumpavanju potrošnje vrama za potrebe amd reklamiranja

imaš novi ac valhalla, prekrasna igra koja troši 5,5gb vrama, a na ultra postavkama u 4k je nemere nit 3090 gonit na 60fps, pa neće niti 6800 niti 6800xt

 

 

tada vam je amd prodao nepotrebni vram, sad to radi opet - i opet pušite istu spiku

Uh, al si ga pretjerao s Valhallom.

 

Pitanje za nekog tko se razumije, da li je količina VRAM-a bitna kod mininga? Mislim, bi li se vidjela razlika na istom čipu, u slučaju da imaš 8GB ili 11GB ili 16GB?

15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
AdR03 kaže...
mrsmith kaže...

Tko živ tko mrtav za 2 godine lol... pa 2 grafe zamijenim u to vrijeme.

 Ja isto samo u te 2 godine imam cijelo vrijeme puno bolju grafičku + uštedim cca 1000e

 

Teško :) jer sam ja platio 3080 5k kn ravno.

It is always darkest just before the dawn.
11 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx
toxic kaže...

 Nemres njemu objasnit nista...

Dakle ja sada vidim naslove koji kao trebaju 10gb vrama i pokrenem i sve sljaka, na to ce on vidjet cemo sto ce biti za 2 godine... Koja je razlike izmedu danasnjih igara koje zele 10gb vrama i onih koje ce biti za 2 godine ?? Nema ih... a uz to GPU ionako nakon 2 godine postaje slabiji pa je svejedno imao ti 120gb ili 10gb... ali bitno da on tu serucka a o karticama moze samo citat.

 ma to je amd istrenirao kroz godine i godine 'moar vram' filozofije za likove koji snagu grafe gledaju po količini vrama

takvi po njuškalu traže gt 730 4gb i tumače kako je to super grafa za full hd, sve tjera na max jer - ima 4gb vrama

 

iste ovakve rasprave su se vodile kad su im uvalili stari čip iz 290 u 'novu' 390, malo ga nasvirali da imaju 5-10% veće perfomanse i povećali vram sa 4gb na 8gb, a tih dodatnih 4gb koji je bio kao nekakav 'future proof' im je bio kurcosvir osim ako nisu nabrijali ultra postavke da se potrošnja vrama digne na 5-6gb i igrali na 15fps

14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
picajzla0707 kaže...
Spitfire_zg kaže...

 Jep, tražit ću tvoju dozvolu. Izgleda da je svim nvidia fanboysima brzina procesora u glavama obrnuto razmjerna s snagom njihovih novih gpu modela pa da ponovim i to zadnji put. Pričamo o zahtjevnosti iga,ra za 2+ godine, ne danas!! Kad i ako to ikad shvatiš pokušaj objasniti picajzli.

 probaj ti objasniti picajzli, pitao sam te ranije pa si nestao

 

ako sad imaš igre koje grafe poput 3080 ili 6800xt jedva tjeraju na 4k/60 i moraš spuštat ultra postavke, a troše cca 6gb vrama, kako misliš da ćeš s tim 'next gen' za dvije godine tjerati ultra postavke koje troše više vrama kad ćeš na takvim postavkama imati 20-30fps s tim čipovima

 

ajde sad to objasni

 Objasnio bi on ali ne zna, bitnije je da trolla a već jako dugo trolla. 

15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Spitfire_zg kaže...

Smanji doživljaj, ja ništa ne skrivam. Planirao sam s novom generacijom preći na 1440p ali trenutno ne vidim ništa što bih bio spreman (pre)platiti. Previše sam učio u životu da bih sad honorirao nečiju pohlepu i(li) pokvarenost. Još ću pričekati mjesec dana a ako se ništa ne primijeni idem na 1660 kao best buy za fhd a razliku ću zatim radije potrošiti na pametnije stvari nego darivati pohlepne korporacije i trgovce. Zadovoljan?

Strpljenje je oduvijek bila vrlina kao što je njezina suprotnost karakteristika glupana

Što se pak usporedbe s picajzlom tiče, valjda si u stanju shvatiti da kao potencijalni kupac 3070 opet imam više motiva sudjelovati u raspravi nego on koji ne planira novi gp!?

 

Cuj pametne stvari... dovoljno si rekao...

Ti ocito ne mozes shvatiti da ljudi ovdje vole HW i ne kupuju ga zato da ga samo imaju vec to hebeno vole...

Ako ti nesto volis i cijenis vise od toga ok i to je tebi na volju...

 

Nemam nista protiv toga da potrosis 1000 eura na alkohol i nesto drugo ako te to veseli dok ne diras u moje... fucka mi se sto pero peric radi s svojim parama..

Ali onako, ajde malo razmisli koliko love dajes drugim "pohlepnim korporacijama" a da toga nisi niti svjestan.... eto na 20000 bruto place kolko drzava uzme?

 

 

 

 

Bnet: mNik987#2148
11 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Promster kaže...

Uh, al si ga pretjerao s Valhallom.

 ha čuj, ravnam se po iskustvima forumaša, recimo naš doktor za grafiku - imaš i par njegovih slikica

možda ima i koja bolja, ali nije to baš tako velika razlika u prikazu da b i rekao da valhalla nije lijepa igra - koliko mora biti ljepša da bi sa 5,5gb na 4k tražila duplo više vrama, a i koji će onda čip goniti toliko još ljepšu grafiku

doktor1 kaže...

Obožavo sam Origins, Odiesja mi je bila malak i repetativna no ovo mi je odlično; mračnija atmosfera, odličan lik...

Kontrole i osjećaj bolji nego u obe prijašnje igre...

 

Nije razina detalja RDR2, ali i dalje prekrasna igra... Par slika u galeriji jer sam tek počeo...

 

9 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
picajzla0707 kaže...
Spitfire_zg kaže...

 Jep, tražit ću tvoju dozvolu. Izgleda da je svim nvidia fanboysima brzina procesora u glavama obrnuto razmjerna s snagom njihovih novih gpu modela pa da ponovim i to zadnji put. Pričamo o zahtjevnosti iga,ra za 2+ godine, ne danas!! Kad i ako to ikad shvatiš pokušaj objasniti picajzli.

 probaj ti objasniti picajzli, pitao sam te ranije pa si nestao

 

ako sad imaš igre koje grafe poput 3080 ili 6800xt jedva tjeraju na 4k/60 i moraš spuštat ultra postavke, a troše cca 6gb vrama, kako misliš da ćeš s tim 'next gen' za dvije godine tjerati ultra postavke koje troše više vrama kad ćeš na takvim postavkama imati 20-30fps s tim čipovima

 

ajde sad to objasni

 Za početak nek si to sama objasni ekipa koja je preplatila kartice koje nešto već danas ne tjeraju. Drugo, valjda shvaćaš da određena neoptimizirana igra ne predstavlja sve igre u toj kategoriji, kao što ni godfall ne može predstavljati neku igru na novom ue5 enginu za tri godine!? Ti treba crtati?

 

P.S. Toxic, jedno je baciti lovu i ispasti glup, drugo je baciti lovu, dati to svima do znanja i onda se još kurčiti kako bacaš lovu. Ne smeta me kad netko ispadne glup ali me smeta kad se tom glupošću ponosi. A ja sam također već prije objasnio kako ekipa koja preplaćuje stvari neposredno sjebe i ostatak potencijalnih kupaca

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.11.2020 12:24 (Spitfire_zg).
15 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Al sta ne stima s ovime?

 

 

dakle godfall 4k i 3070, radi za ocekivati a ciljani segment za nju je 1440p i gledaj kako dobro radi, sta dalje bi sad mi\ja trebao?

Jos su rekli da dalazi i podrska za RT i DLSS, RT poveca vram zahtjevnost DLSS smanji a vise frejmova

 

Bnet: mNik987#2148
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
picajzla0707 kaže...
Promster kaže...

Uh, al si ga pretjerao s Valhallom.

 ha čuj, ravnam se po iskustvima forumaša, recimo naš doktor za grafiku - imaš i par njegovih slikica

možda ima i koja bolja, ali nije to baš tako velika razlika u prikazu da b i rekao da valhalla nije lijepa igra - koliko mora biti ljepša da bi sa 5,5gb na 4k tražila duplo više vrama, a i koji će onda čip goniti toliko još ljepšu grafiku

doktor1 kaže...

Obožavo sam Origins, Odiesja mi je bila malak i repetativna no ovo mi je odlično; mračnija atmosfera, odličan lik...

Kontrole i osjećaj bolji nego u obe prijašnje igre...

 

Nije razina detalja RDR2, ali i dalje prekrasna igra... Par slika u galeriji jer sam tek počeo...

 

Slike su jebene, tu se nema kaj za prigovoriti...Dal on to još nešto petlja po tim slikama? Jer mi je osvjetljenje skroz drugačije nekako.

 

Ali takve slike nisu relevante, i sam znaš da se cherrypicka najbolji slučaj. Dok gledam 4K gameplay, ima dijelova igre gdje mi nije jasno kako može tako loše izgledati. Valhalla nije dosta ljepa igra da bi opravdala tako loše performanse, omjer grafika/performanse je veoma loš.

 

Za VRAM neću ni ulaziti u raspravu, kome nije dosta 10GB za gaming, stvarno neznam...

 

 

 

 

5 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Minneyar kaže...
HCgamingCRO kaže...
Minneyar kaže...
HCgamingCRO kaže...
Minneyar kaže...
HCgamingCRO kaže...
Minneyar kaže...
HCgamingCRO kaže...
MEGATAMA kaže...

Alocated i dedicated vram usage nije isto,amd fidelity fx je receno da je upscale sto bi znacilo ako je lik stavio na 4k onda igra to dize na 8k.

Za raytrace sijene kazu da jos nisu u igri na konzolama ili pcu,to bi trebalo stic naknadno patchom.

 

Uglavnom stavio sam video sa epic postavkama i vram usage se vrti oko 6gb i tu je kraj svake price.

 

EDIT:

Hrco mozes me prestat kvotat jer ja ne procitam niti jedan tvoj post posto si mi na ignoru,bezveze trosis vrijeme...ali ako te veseli nastavi.

 Pa bolje nemoj citati svoju sramotu mijenjao 2080 za 3080 od 1000 keka da bi bigrao WOW-a. A dan prije seres po preprodsvacima i onda odes njima ubzagrljaj jer imas 15 godina i nemozea cekati. Na kraju nikakvi revju od tebe samo neka svrsavanja po RT i dlss i na kraju srcek obavezno. Vlöaljda si gay neznam ili imas fetis na HW- ipak si jednom prilikom rekao kako volis jako,hladno i tiho. Ajde ovo jako ok ali cemu hladno i tiho to neki sadomazo novi hit?

 Na stranu Megatamine kupnje, ali ti se ides nekom rugati koji si kupio Ryzen 1, Ryzen+, Ryzen 2 i sad ces Ryzen 3... ono, rofl.

 Ja sam imao razlog za to koji sam naveo x puta.

Vi svi govorite kako ste normalni i niste fanboyi. Pa date 1000 keka za gpu koja nevrijedi tolko. Znaci opet, neznam sta je zalosnije: ja fanboy koji je prosao cijelu ryzen Paletu jer sam htio tako a nnije mi trebalo ili vi koji ste dali 1000 eura pa kazete nisam fanboy ali to je ok kupnja. 

Ali ko vam kriv vasa nvidia vam priprema iznenadjenje to jes 3080ti(3090) sa 20 GB vrma za ispod 1000 eura. Pa cenu ta gpu kad su i 10 dovoljni za 4k sve ultra sljedecih 3-5 godina.

 

 

 Imao si razlog i razlog ti je gluplji nego Megatamin a pljujes po njemu. Spusio si dovoljno love na te besmislene upgradeove koji ti nisu nista donjeli uz GPU koji imas da si mogao kupiti bolju graficku i imati puno bolje iskustvo. I opet, ja sam dao 870 eura i to ukljucujuci HR PDV... I igram na 2k gdje ce mi 10 GB biti vise nego dovoljno. A 3080 Ti za ispod 1000 eur, ti si ocito jedan od onih idiota koji i dalje ne shvacaju da je MRSP cijena bez poreza navedena sto znaci da ce realna cijena biti 1200+ EUR kod nas. Dakle skoro duplo ce kostati za 5% bolje performanse i veci broj VRAM koji ce biti nebitan u 99% slucajeva.

 MSRP nije cijena bez poreza odkud ti ta info?

 

 MSRP je preporucena cijena u US, gdje se sve racuna bez poreza odnosno porez ovisi od drzave do drzave. Dakle najniza cijena koju nikad pa ni tad neces vidjet u EU, a pogotovo ne u HR. Dakle kod nas mozes u startu racunati na MSRP +25% +marze i troskovi itd - dakle oko +35% sve u svemu u odnosu na MSRP. A to u nekim slucajevima znacajno utjece na isplativost kupnji, ta 20 GB verzija se nece isplatiti nikako po toj cijeni - osim ako nekim cudom obicna RTX 3080 ostane ovolko precijenjena kao sto je sad a Ti se bude prodavala po redovnoj cijeni - sto nema sanse da se dogodi.

 U mf-u sam ugrabio 5600x za 299 eura. I ne samo ja. Release day imali su ryzena za mspr.. kako je to moguce objasni mi onda.

 Dolar =/= EUR. Dakle cijena je veca nego MSRP u dolarima vec na temelju toga sto je EUR jaci od dolara. I Njemacka trenutno ima vrlo nizak PDV od 16% koji je taman "pojeo" tu razliku i pretpostavljam da je zato kostao tolko malo. I cestitam na kupnji 6. Ryzena uz graficku koju je vec prvi iskoristavao potpuno, ti si guru pametne kupnje i imas pravo svima propovijedati tu

 Imao sam gtx 1080 prije vege...

Ja sam barem priznata budala i fanboy. A vi glumite pametnu gospodu pa si opravdavate kako ste napravili dobru kupnju a nvidia vec za 900 eura priprema 3080 sa 3090 die-om i duplo vrama. A jeste popusili foru i bacili pare pa to nema nigdje...

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
HCgamingCRO kaže...

 Imao sam gtx 1080 prije vege...

Ja sam barem priznata budala i fanboy. A vi glumite pametnu gospodu pa si opravdavate kako ste napravili dobru kupnju a nvidia vec za 900 eura priprema 3080 sa 3090 die-om i duplo vrama. A jeste popusili foru i bacili pare pa to nema nigdje...

 Imas prijavu za trollanje. Lijepo smo ti gore objasnili u vezi MSRP i kalkulacija i ti s 1000 eura spustio na 900 eura ocekivanu cijenu 3080Ti iako smo ti lijepo objasnili da ce biti bar 1200. Ociti trol, ides na ignore.

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.11.2020 12:29 (Minneyar).
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
HCgamingCRO kaže...

 Imao sam gtx 1080 prije vege...

Ja sam barem priznata budala i fanboy. A vi glumite pametnu gospodu pa si opravdavate kako ste napravili dobru kupnju a nvidia vec za 900 eura priprema 3080 sa 3090 die-om i duplo vrama. A jeste popusili foru i bacili pare pa to nema nigdje...

 Nego gdje je tvoj 5600x, sta nisi reko da ces ga nabaviti?

Vidim da vec dosta ekipe na forumu a nije bila dugackog jezika ima novi AMD proc... cudno malo

Bnet: mNik987#2148
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.11.2020 12:30 (toxic).
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Spitfire_zg kaže...
kao što ni godfall ne može predstavljati neku igru na novom ue5 enginu za tri godine!? Ti treba crtati?

Ček malo, ti kupuješ grafu 2020. da bi igrao nešto 2023. na njoj? Ne razumijem.. valjda kupuješ grafu da se igraš kako spada trenutno. 2023. će ove grafe biti debelo underpowered...

It is always darkest just before the dawn.
11 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Spitfire_zg kaže...

 Za početak nek si to sama objasni ekipa koja je preplatila kartice koje nešto već danas ne tjeraju. Drugo, valjda shvaćaš da određena neoptimizirana igra ne predstavlja sve igre u toj kategoriji, kao što ni godfall ne može predstavljati neku igru na novom ue5 enginu za tri godine!? Ti treba crtati?

 

 uvije je bilo igara koje trenutne grafe ne mogu tjerati na max ostavkama, sjeti se samo crysisa - to apsolutno nema nikakve veze jer ako nemaš jaču grafu u ponudi od 3090 i ta nemere tjerat nove igre na ultra 4k/60, to ne znači da proizvođači daju preslabe grafe 

uostalom, i big navi neće moći tjerati sve aktualne igre na 4k/60 ultra postavke, a kamo li da će to moći za 2-3 godine - jel onda glupost uzimati i 6800xt/6900s tako 'slabim' čipom koji nemere tjerat sve igre na ultra?

 

i po čemu je valhalla ili bilo koja druga novija igra neoptimizirana ako traži manje resursa, otkad je to potrošnja više resursa znak 'optimizirane igrice'

 

na kraju, još uvijek nisi odgovorio kako misliš da će sadašnje grafe poput 3080 za tri godine tjerati next gen na ultra gdje bi potrošnja vrama mooooožda mogla biti preko 10gb, kad to ne mogu niti sa sadašnjim igama

ili ćeš spuštati postavke sa ultra na high prema snazi čipa, a samim tim će pasti i potrošnja vrama

daj samo to pojasni, pozivaš se na nekakav 'napredak razvoja igara' no nikako da objasniš kako bi taj razvoj igara mogao povećati zahtjeve za vramom, a istovremeno omogućiti slabijim čipovima da tjeraju postavke na ultra

zasad vidimo da upscaling na 8k diže potrošnju vrama na 12gb, samo ne kužim po čemu je to 'napredak' i što nam to značajno donosi

 

 

5 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Minneyar kaže...
HCgamingCRO kaže...

 Imao sam gtx 1080 prije vege...

Ja sam barem priznata budala i fanboy. A vi glumite pametnu gospodu pa si opravdavate kako ste napravili dobru kupnju a nvidia vec za 900 eura priprema 3080 sa 3090 die-om i duplo vrama. A jeste popusili foru i bacili pare pa to nema nigdje...

 Imas prijavu za trollanje. Lijepo smo ti gore objasnili u vezi MSRP i kalkulacija i ti s 1000 eura spustio na 900 eura ocekivanu cijenu 3080Ti iako smo ti lijepo objasnili da ce biti bar 1200. Ociti trol, ides na ignore.

 Ja za razliku od vas znam gdje traziti informacije.. kako Sam pogodio sve u vezi navia tako ti vamo sada kazem da ce 3080 ti biti ispod cijene 6900xt.. znaci 800- 1000 eura vjv 900. To sto ce u ht kostati 1200 je vas problem a ne problem vecine...

Znaci sjedite placite i drugi puta zamolite jensena da neizbacuje novi line up nakon par mj od releasea originala.

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice